>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tydzień 9: Quimper

Status
Zamknięty.
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Teixeira Maxime-Viola Matteo, 2:0, Bet365 2.00

6:2, 6:4 ✅✅✅

Z małymi problemami w drugim secie ale skończyło się tak jak przewidywałem....Viola brak ambicji nr.1 w całym tenisowym świecie ????

VS.


Śpieszmy się kochać kursy tak szybko maleją! Tutaj jest właśnie taki przypadek i warto zagrać taki typ jaki proponuję. Kurs na Francuza na zwykłe zwycięstwo spadło z 1.72 na zaledwie 1.36 natomiast na Włocha poszło w górę z 2.00 na 3.00 także takie wahania kursów są bardzo dużo. Ale teraz odnośnie samego typu. Zdecydowałem się tutaj zagrać,że Teixeira wygra mecz w dwóch setach ponieważ widzę po jego stronie znacznie więcej atutów oraz argumentów. Jakiś dziadek leśny z naziemnego bukmachera powie...&quot;ale czekaj, czekaj Pan przecież ten żabojad jest 404 w rankingu on nie potrafi grać hehehe, tutaj będzie niespodzianka i walę 2 zł na wygraną Violi&quot;. Tak się składa,że Maxime był niegdyś 154 rakietą świata także znacznie wyżej niż obecnie. Jego odległe miejsce jest sodowane z kontuzjami mięśni brzucha ale jak widać w tym sezonie razi sobie całkiem nieźle ponieważ ma bilans meczów 17/6 w tym warto podkreślić, że 15/5 na hali ponieważ na takiej nawierzchni będzie rozgrywany mecz.

Tak naprawdę Francuz który mierzy 188 cm wzrostu czuje się najlepiej na mączce, na hardzie nie potrafi kompletnie grać a pod dachem już coś tam odbija na swoim poziomie także bardzo ciekawa zależność. Jego bilans meczów na halach to 72/54 lecz nie wygrał żadnego turnieju na tej nawierzchni. Jego najlepszym osiągnięciem pod tym względem to było dotarcie do finału w 2012 roku podczas Cherbourg challenger. Pokonał nawet paru znanych graczy np. Roger-Vasselin E. lecz po kreczu 7:6, 2:3, Bolelliego 7:5, 6:3, Lajoviva, Siljslinga czy ostatnio Darcisa 7:6, 2:4 lecz no krecz....także raz na ruski rok wchodzi na wyżyny swoich umiejętności i stawia się lepszym graczom. Jak jestem już przy trójkolorowym to skupię się na jego tegorocznej formie. Sezon jak na jego możliwości zaczął dobrze. Przez kwalifikacje doszedł do ćwierćfinału Casablanca challenger (mączka), kolejno w futuresie (hala) doszedł do finału przegrywając z Pairem 6:3, 0:6, 6:2, w Montpellier nieco gorzej ponieważ zatrzymał się na drugiej rundzie kwalifikacji ale to już turniej rangi ATP, Bergamo challenger (hala) również przedzierał się przez kwalifikacje aby zatrzymać się na pierwszej rundzie z Michonem, w Maryli również nie miał szczęście ponieważ porażka na wstępie no i jego ostatni wynik może napawać optymizmem ponieważ podczas Cherbourg challenger (hala) doszedł przez kwalifikacje aż do ćwierćfinału pokonując wcześniej wymienionego Darcisa.

Postęp widać można powiedzieć gołym okiem tym bardziej,że Teixeira skupia się w większości na grze pod dachem, nie jest tutaj z przypadku jest jego rywal. Gdybym mógł używać niecenzuralnych słów na tym forum to wszystkie moje słowa na temat Violii byłby widoczne w ten sposób ********************. Włoch który aktualnie jest sklasyfikowany na 118 miejscu ATP a obecnie 193 sezon ma jak na razie tragiczny. Statystyka meczów 2/4.....udało mi się jedynie na początku roku wygrać z Petzschnerem który ma więcej śrub w kościach niż cyborg, oraz z Velottim który również się zapadł w dół. Zagrał jeden mecz na hali z niejakim Willsem , jak dla mnie zawodnik kompletnie nie znany gdzie przegrał 6:2, 6:2. Matteo czuje się najlepiej na mączę mimo,że pogrywa od czasu do czasu w zamkniętych obiektach w sumie on sam wie tylko po co. Co on osiągnął w tych budynkach? II runda Rotterdamu czy II Kuala Lumpur? Problemem w jego grze na najszybszych nawierzchniach nie są chęci których mu zapewne nie brak ale on nie nadaje się totalnie na takie warunki gry. Kilka zdań wyżej napisałem,że nienawidzę go jako sportowca i tego się trzymam.

Dlaczego? Ponieważ Włoch (w sumie jak większość) to handlarze i jestem sowich słów świadomy i pewny tak samo,że pod nocy będzie dzień. Nie miałem przyjemności oglądać Matteo w tym roku chociaż słowo przyjemność jest tutaj ironią. Daleko szukać nie trzeba jak przegrał mecz bez walki, bez chęci, bez przekonania, bez totalnie niczego. 19.11.2014 rok gdzie Viola odpuścił mecz Naszemu rodakowi Kapasowi, widziałem mecz od deski do deski. Wierzcie mi na słowo,że ja nie wyolbrzymiam i takich meczów w jego wykonaniu było i będzie więcej. Cisnę teraz niemiłosiernie Włocha ponieważ za to zasłużył. Psychikę ma na poziomie ułoma,a jeśli chodzi o umiejętności? Serwisem dorównuje mu jakiś 15 latek ze szkółki tenisowej. Ma niby poukładany forhend oraz bekhend ale w tenisie najważniejszym uderzeniem jest podanie oraz return. U niego to pierwsze kuleje niemiłosiernie,a na hali wiadomo iż jest to ważne.

Uważam,że Teixeira wygra w dwóch setach ponieważ lepiej potrafi grać od przeciwnika na halach, gra u siebie, ma lepszą psychikę, lepszy serwis...poruszanie się tutaj pewnie jest słabszy, Teixeira jest w formie i jak wszystko pójdzie ładnie to wygra mecz tak jak sobie to uknułem,a kursy zapewne spadną jeszcze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Michon Axel-Guez David, 0:2, Bet365 2.00

3:6, 5:7 ✅✅✅

VS.


Niestety ale oferta tenisa u Panów jest nieco marna na tą chwilę i trudno wybrać coś sensownego lecz udało mi się znaleźć pewien ciekawy typ. Typowanie dokładnego wyniku zawsze jest ryzykowne tym bardziej jak gra ze sobą dwóch znajomych w swoim ojczystym kraju. Oczywiście mam nadzieję,że wynik będzie w 100% czysty sportowo. Najpierw o tym teoretycznie słabszym. Axel Michon który będzie miał w grudniu 25 lat jest aktualnie na 210 pozycji ATP a jego najlepszym osiągnięciem było zanotowanie się na 177 lokacie. Jeśli chodzi o formę młodszego Francuza to od początku roku nie wygląda to zbyt kolorowo ponieważ na 10 meczów wygrał 4. Ani razu nie udało mu się przejść drugiej rundy turnieju. Wycieczka po Australii zaskoczyła się dla niego marnie ponieważ w dwóch turniejach nie przeszedł kwalifikacji czy to w challengerze czy w Australian Open. W sumie można powiedzieć,że miał takie dwa strzały,a nawet dwa i pół ponieważ wygrał z Reidem gdzie nie był faworytem, pokonał Teixeirę oraz urwał seta Berrerowi we Wrocławiu. Wiadomo,że to nie są zajebiste wyniki ale zawsze przecież mogło być gorzej.

Axel ogólnie czuje się najlepiej na mączce ale z racji tego,że nie ma ciekawych turniejów na jego umiejętności to od początku lutego skupił się na halach co moim zdaniem jest błędem. Jego bilans meczów pod dachem na 10 lat to zaledwie 22/30. Jak człowiek się przyjrzy to nawet na upartego nie można tam odnaleźć ciekawego osiągnięcia ponieważ ćwierćfinał futuresa nie imponuje. Michon radzi sobie jakoś na tej mączce ponieważ nie trzeba mieć tam mocnego serwisu, oraz uderzeń kończących. No ale na jego nieszczęście na halach to trzeba mieć. Dodatkowo Axel mierzy zaledwie 176 cm wzrostu także jest to bardzo mało jak na tenisistę chcącego ugrać coś na bardzo szybkiej nawierzchni. Śmieszy mnie w ogóle jego forhend, ciągnie rakietę mocno za głowę czy też za ucho, nie wiem czy chce naśladować Nadala czy co ale bardzo słabo mu to wychodzi ponieważ z tego ułożenia główki rakiety nie wychodzi nic, żadna rotacja a traci tylko cenne sekundy na ponownym ustawieniu ciała co na hali właśnie jest cenne ponieważ tutaj w większości gra się na kilka strzałów. Nie ma on jakiegoś typowego zagrania kończącego ale jest coś ciekawego w jego grze a zarazem głupiego.

Axel jest tenisistą leworęcznym i przy swoim serwisie często ustawia się nie klasycznie mniej więcej na środku kortu ale odchodzi skrajnie do zewnątrz. Pomysłowe to jest jak najbardziej ponieważ jak wprowadzi piłkę w karo pod odpowiednim kątem to wychodzi bardzo ładny wyrzucający serwis. Ale jak przeciwnik wyczuje tą kwestię to storna bekhendowa jest praktycznie odkryta i może być za to ostro karcony. Mimo wszystko podtrzymuje zdanie,że Alex nie potrafi za bardzo grać pod dachem. Jego przeciwnikiem będzie o 12 lat starszy Guez. Można się nieco przestraszyć wieku ale akurat starsi gracze nie mają większych problemów w grze na bardzo szybkich nawierzchniach gdzie biega się znacznie mniej. Ogólnie doświadczaniem David bije swojego młodszego rywala o głowę.

David jest na pewno bardziej uniwersalnym graczem ponieważ potrafi pograć na każdej nawierzchni oprócz trawy. Jeśli chodzi o indoors to ma tam bilans 177/116 także zjadł zęby,a Michon jest na etapie ząbkowania. Michon nie miał żadnych wyników pod dachem, a Guez coś tam ma ponieważ: wygrał właśnie ten turniej Quimper w 2011 roku, kilka półfinałów oraz ćwierćfinałów oraz masa futuresów co mnie mało interesuje. Guez pokonał na hali np. Roger-Vasselin, STANA WAWRINKĘ, Mathieu, Mahuta i wiem iż było to pewien czas temu ale na pewno warte odnotowania. W tym roku Guez skupił się głównie na turniejach halowych. Na początku roku doszedł do ćwierćfinału Noumea challenger, podczas AO odpadł w I rundzie kwalifikacji z Kubotem. No i od 28 stycznia aż do dzisiaj są to tylko halowe rozgrywki. Szlifował formę podczas futuresu gdzie doszedł do półfinału, kolejno Glasgow challenger gdzie również półfinał a pokonał tam Przysiężnego czy Authoma także dobre wyniki, w Bergamo zatrzymał go od razu Dustov, w turnieju rangi ATP (Matsylia) udało mu się przejść przez kwalifikacje aby odpaść po trzech setach z Chardym także też na plus, no i ostatnio porażka na start z de Schepperem.

Można powiedzieć,że gra w kratkę ale bardziej w dobrym kierunku tym bardziej jak ma się na myśli jego następnego rywala. Guez w przeciwieństwie do Michona ma mocne podanie a 185 cm to już jest coś. Jeśli serwis mu siedzi to słabi returnerzy (a takim tutaj zapewne będzie Michon) mają ogromne kłopoty z przebiciem piłki na drugą stronę,a nawet jak przebijają to David ma przewagę sytuacyjną. Starszy z Francuzów również ma odpowiednią siłę fizyczną co pozwala kończyć piłki bez dotknięcia jej przez rywala. Potrafi zagrać skrót, slajs...jak na swój ranking gracz bardzo poukładany. Zaufam temu doświadczonemu tenisiście ponieważ jeśli zagra na swoim dobrym poziomie to może wygrać w tym meczu 2:0. Acha...zapomniałbym jeszcze o bezpośrednich pojedynkach gdzie jest 1:1. Dość dawno w 2009 roku na mączce wygrał David 6:2, 7:5 a rok temu pod dachem młodszy z nich 6:4, 7:5 ale nie liczę na powtórkę z hali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Couacaud Enzo-Brands Daniel 2, Pinnacle Sports 1.69

2:6, 4:6 ✅✅✅

VS.


Czas na kolejny mecz na Francuskiej ziemi. Najpierw zacznę od reprezentanta gospodarzy. Enzo na dniach ponieważ pierwszego marca skończył 20 lat i pewnie będzie chciał sobie sprawić na urodzinki prezent w postaci przejścia do kolejnej rundy. Czy mu się to uda? Będzie miał pewnie szanse, ale mimo wszystko przegra według mnie. Enzo aktualnie jest na 206 miejscu ATP i jest to jego najlepsze osiągnięcie. Sezon jak na razie ma kiepski oprócz ostatniego turnieju o czym za chwilę. Początek roku zaczął od przegranej od razu z Mannarino 7:5, 7:5 później odpadł w kwalifikacjach AO, w Montpellier tak samo, w Bergamo challenger porażka w pierwszej rundzie. O tyle ile można zrozumieć przegrane z Mannarino czy Danielem Taro to mógł osiągnąć lepsze wyniki w kwalifikacjach. Lecz ostatni występ w Cherbourg challenger może napawać optymizmem ponieważ doszedł do półfinału i było to jego najlepsze osiągnięcie na halach. Pokonał tam np. Mahuta ale wiadomo,że Nicolas od 2014 roku gra bardzo słabo. Ale trzeba mu oddać,że nie przegrał na początku tylko w półfinale z Paire 6:4, 6:1. Ogólnie Couacaud dopiero stawia swoje kroku w dorosłym tenisowym świecie. Bilans meczów pod dachem to 22/16 lecz większość to mecze nic nie znaczące.

Francuz natomiast miał dość ciekawą karierę juniorską ponieważ doszedł do finału Wimbledonu w deblu gdzie odpadł z utalentowanymi Kokkinakis/Kyrgios, półfinał w debla podczas Australian Open, ćwierćfinał Wimbledonu w singla czy półfinał w debla podczas French Open. Także jak widać po statystykach ma on predyspozycję do gry podwójnej oraz zalążek w grze pojedynczej. Tylko jak wiadomo,że gra juniorska od seniorskiej różni się znacznie. Oczywiście co jakiś czas są &quot;odpały&quot; w postaci wspomnianych Australijczyków, Zvereva młodego czy Corica i owszem może być tutaj podobnie, mam tego świadomość. Enzo ma 181 cm wzrostu także jak na warunki halowe bez rewaluacji ale można wychodzić z założenia, że zawsze mogło być gorzej. Przeciwnikiem Francuza będzie niespełna 28 Niemiec Daniel Brands.

Brands nazywany potocznie drwalem ponieważ mierzy 196 cm wzrostu oraz waży mniej więcej 92 kg, także nawet na tak wysoki wzrost powinien ważyć znacznie mniej. Niemiec aktualnie jest na odległej 360 pozycji ATP ale w przeszłości i nie tak dawno ponieważ w lipcu 2013 roku był na wysokiej jak dla niego 51 pozycji. To był dla niego bardzo doby sezon ponieważ pokonywał takich graczy jak: Chardy, Monfils x2, Klizan, Youzhny, Baghdatis, Tipsarevic, Kamke...UWAGA......!!!!!!!!!!! FEDERERA W DWÓCH SETACH NA JEGO ZIEMI W GASTAD 6:3, 6:4, Seppiego. Naprawdę jak na swoje warunki grał wyśmienicie. Niestety czar prysł w 2014 roku gdzie miał ogromne załamanie formy,a jednak potrafił pokonać Ferrera w dwóch setach na początku roku. Ale to był taki jednorazowy wyskok ponieważ później praktycznie do końca roku nic. Co się stało? Według moich obserwacji zapomniał jak się serwuje. Chłop który często był nie do ruszenia przy swoich gemach serwisowych często łamany był jak kobieta w WTA. Dodatkowo jego ubogi, jednoręczny bekhend zszedł do lamusa.

Jeśli chodzi o sezon 2015 to Brands skupił się jak na razie w grze pod dachem. Wygrał 16 meczów,a przegrał 5. Najpierw zaczął od szlifowania formy w futuresie gdzie niespodziewanie przegrał w półfinale, kwalifikacje w Zagrzebiu nie dla niego, w Bergamo challenger przechodząc przez kwalifikacje doszedł do ćwierćfinału, we Wrocławiu ale niestety odpadł na drugiej rundzie kwalifikacji, w Cherbourg challenger również przez kwalifikacje doszedł ale do drugiej rundy no i w tym turnieju przeszedł trzy rundy kwalifikacji aby zagrać w turnieju głównym. Plusem jest na pewno w grze Daniela to,że ma ogranie meczowe i rozgrywa ich bardzo dużo. Gdyby miał lepszy ranking i nie musiałby się przedzierać przez kwalifikacje kto wie czy nie dochodziłby dalej w lepszych turniejach no ale jest jak jest. Mam nadzieję,że Brands będzie serwował przynajmniej na 70% swoich możliwości serwisowych ponieważ to jest prawdziwa kopalnia punktów w jego grze. Dodatkowym atutem na pewno będzie doświadczenie nie tylko halowe 139/90 ale także i z całej kariery. Także jeśli sędziowie nie skrzywdzą Niemca,a on sam nie zagra marnie i przeciwnik nie będzie miał dnia konia to powinien wygrać ten mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Arnaboldi – Teixeira
Proponowany typ: Arnaboldi @ 2,50
Bet365


Jak dla mnie w tym meczu value i trzeba z tego skorzystać. Teixeira tak naprawdę, gdyby nie poddane mecze przez Molchanova i Darcisa, wygrał zaledwie dwa mecze w hali, z Artunedo i Violą. Francuz gra nierówno, raz dobrze, raz źle, czego idealnym przykładem może być mecz z Gombosem w ubiegłym tygodniu.
Jego rywalem jest Włoch, Andrea Arnaboldi, który też może nie charakteryzuje się regularnością, lecz w moim odczuciu jest bardziej pewniejszy w tym, co robi. Leworęczny tenisista w poprzednim sezonie grał dobrze na hali, w tym sezonie może nie jest już tak dobrze, ale porażki z Darcisem czy Marchenko ujmy nie przynoszą. Pod dachem udało mu się pokonał Kubota, Setkicia, czy utalentowanego Broady’ego, więc te wyniki nie są takie złe.
Moim zdaniem na pewno Francuz nie jest takim faworytem, jak obrazują to kursy.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Brands Daniel-Authom Maxime 1, Pinnacle Sports 1.92

6:7, 4:6 ⛔⛔⛔

Brands nie wykorzystał 8 brek pointów...
No cóż &quot;nic przecież w życiu nie może wiecznie trwać&quot; ;)

VS.


O Brandsie pisałem wczoraj także jak to w moim zwyczaju zacytuję samego siebie.

Brands nazywany potocznie drwalem ponieważ mierzy 196 cm wzrostu oraz waży mniej więcej 92 kg, także nawet na tak wysoki wzrost powinien ważyć znacznie mniej. Niemiec aktualnie jest na odległej 360 pozycji ATP ale w przeszłości i nie tak dawno ponieważ w lipcu 2013 roku był na wysokiej jak dla niego 51 pozycji. To był dla niego bardzo doby sezon ponieważ pokonywał takich graczy jak: Chardy, Monfils x2, Klizan, Youzhny, Baghdatis, Tipsarevic, Kamke...UWAGA......!!!!!!!!!!! FEDERERA W DWÓCH SETACH NA JEGO ZIEMI W GASTAD 6:3, 6:4, Seppiego. Naprawdę jak na swoje warunki grał wyśmienicie. Niestety czar prysł w 2014 roku gdzie miał ogromne załamanie formy,a jednak potrafił pokonać Ferrera w dwóch setach na początku roku. Ale to był taki jednorazowy wyskok ponieważ później praktycznie do końca roku nic. Co się stało? Według moich obserwacji zapomniał jak się serwuje. Chłop który często był nie do ruszenia przy swoich gemach serwisowych często łamany był jak kobieta w WTA. Dodatkowo jego ubogi, jednoręczny bekhend zszedł do lamusa.

Jeśli chodzi o sezon 2015 to Brands skupił się jak na razie w grze pod dachem. Wygrał 16 meczów,a przegrał 5. Najpierw zaczął od szlifowania formy w futuresie gdzie niespodziewanie przegrał w półfinale, kwalifikacje w Zagrzebiu nie dla niego, w Bergamo challenger przechodząc przez kwalifikacje doszedł do ćwierćfinału, we Wrocławiu ale niestety odpadł na drugiej rundzie kwalifikacji, w Cherbourg challenger również przez kwalifikacje doszedł ale do drugiej rundy no i w tym turnieju przeszedł trzy rundy kwalifikacji aby zagrać w turnieju głównym. Plusem jest na pewno w grze Daniela to,że ma ogranie meczowe i rozgrywa ich bardzo dużo. Gdyby miał lepszy ranking i nie musiałby się przedzierać przez kwalifikacje kto wie czy nie dochodziłby dalej w lepszych turniejach no ale jest jak jest. Mam nadzieję,że Brands będzie serwował przynajmniej na 70% swoich możliwości serwisowych ponieważ to jest prawdziwa kopalnia punktów w jego grze. Dodatkowym atutem na pewno będzie doświadczenie nie tylko halowe 139/90 ale także i z całej kariery. Także jeśli sędziowie nie skrzywdzą Niemca,a on sam nie zagra marnie i przeciwnik nie będzie miał dnia konia to powinien wygrać ten mecz.
Moje oczekiwania się spełniły. Niemiec miał zastój tylko na początku pierwszego swojego gema serwisowego gdzie wybronił 4 break pointy. Kontrolował praktycznie cały mecz nie tylko przy swoich gemach serwisowych ale też przy podaniu rywala. Oczywiście przeciwnik nie był wymagający ale ogromne wrażenie zrobiło na mnie poruszanie się w obronie Brandsa. Bardzo dobrze używał też slajsa ponieważ nie były to zagrania w połowę kortu ale w większości były to bardzo dobrze umiejscowione piłki pod końcową linię a wiadomo,że nie tylko najsłabszym sprawia to problem. Przy siatce grał również imponująco i nie mam tutaj na myśli tylko kończenie 100% piłek przybijając popularnego gwoździa ale też dobrze grał stop volleyem czy też nękał skrótami. Naprawdę pokazał kawałek dobrego tenisa z czasów kiedy był w swojej najlepszej formie.

No ale wiadomo, że gra się na tyle ile przeciwnik pozwala, dzisiaj będzie znacznie trudniej ponieważ rywalem będzie o wiele bardziej doświadczony na halach Belg, Maxime Authom który bilans pod dachem ma 202/85. Jeśli chodzi o formę to tak na szybkiego: dojście przez kwalifikacje do ćwierćfinału w Happy Valley challenger, porażka w III rundzie kwalifikacji do AO, porażka w futuresie, ćwierćfinał Glasgow challenger, druga runda Bergamo challenger i pokonanie w pierwszej Przysiężnego, w Cherbourg challenger osiągnął dobry wynik ponieważ półfinał. W tym turnieju pokonał faworyzowanego Zoppa 7:6, 6:3 także w ostatnim czasie pokazuje kawałek dobrego tenisa. Belg nie ma tak niszczycielskiego serwisu jak przeciwnik ale jest mega uniwersalnym graczem,a jak na 178 rakietę świata to jest znaczne wyróżnienie. Maxime jest znacznie niższy od swojego następnego rywala ponieważ ma 180 cm ale za to ma inne walory. Authom jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne jest dobrym grajkiem, bekhend i forhend opanowany w stopniu prawie dobrym, serwować potrafi rotacyjnie jak i płasko, jednym zdaniem kompletny zawodnik. Ale Belgowi brakuje najważniejszego czyli psychiki ....no ale niestety ma problem z głową często kiedy gra w tenisa. To będzie zapewne zacięty i wyrównany mecz w sumie nie zdziwię się jak zobaczymy z dwa tie breaki albo trzy setowe spotkanie. Ale uważam,że Niemiec przejdzie do najlepszej rundy bo mimo wszystko ma ogranie z lepszymi zawodnikami niż Max i potrafi trzymać nerwy na wodzy,a w tym meczu to będzie bardzo istotne.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Gregoire Barrere @ 1,90 Bet365✅ 6:2 6:3

Pobieram młodego Francuza z pozycji minimalnego doga, ale wg mnie powinien być tu faworytem. Chłopak nie jest jakimś juniorem, bo ma już 21 lat, ale w zeszłym roku właściwie nie pokazywał się poza ITFami, więc pewnie niewielu go zna. Teraz zaczął grywać w turniejach rangi CH i trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę znakomicie. Tutaj na razie dwa pewne zwycięstwa w 2 setach nad Karatsevem i De Schepperem. Szczególnie to drugie zwycięstwo robi wrażenie, bo starszy z Francuzów był zdecydowanym faworytem. Kenny może nie jest w wybornej formie, ale też nie jakiejś słabej, zeby deprecjonować sukces Gregoire&#39;a. Młodzian zagrał naprawdę perfekcyjny mecz. Dał rywalowi tylko 2 szanse na przełamanie, a samemu miał ich bodaj 13! Przypomnę tylko, że De Schepper to typowy serviceman, z którym niełatwo wygrywać punkty przy jego podaniu.
Te wyniki w Quimper to raczej nie przypadek, ponieważ Barrere jest w dobrej formie od początku sezonu. Świetnie zaprezentował się już w kwalifikacjach do Metz, gdzie postawił bardzo ciężkie warunki Darcisowi, który gra bardzo dobrze od początku roku.

Rywalem Francuza będzie Brytyjczyk Edward Corrie, który też w zeszłym roku większość czasu spędził w itfach. Jest to typowy solidny gracz z tego poziomu z wysp jak Smethurst, Milton czy Cox, którzy od czasu do czasu osiągną lepszy wynik w CH. Edward nieźle pogrywa w tym sezonie, ale bez szału też. Z tymi co ma przegrywać (Desein, Teixeira) to przegrywał. Tutaj ładnie przeszedł kwale, ale raczej rywale nie powalali. W 1R pokonał Millota i to może robić jakieś tam wrażenie, ale Vincent miał problemy zdrowotne, nie grał miesiąc i wczoraj też skreczował po słabej grze w 2 secie, więc możliwe, że coś mu dalej doskwiera albo po prostu forma słabiutka. Wczoraj Corrie zagrał mega wyrównany mecz z naszym Ukraińcem Andrejem Kapasem i również dobrze to Polak mógł być w QF. Kapas w tym sezonie poczynił zauważalne postępy, jednak ten mecz na pewno jakieś chluby wyspiarzowi nie przyniósł.

Porównując dotychczasowe spotkania na tym turnieju, przede wszystkim w 2r Barrere robi na mnie o wiele większe wrażenie. Z De Schepper zagrał naprawdę znakomity mecz. Widać, że chłopak ma talent i obecne miejscu w rankingu ATP (435) nie ma nic wspólnego z jego formą i umiejętnościami. Powinien szybko piąć się w górę. Corrie to jak pisałem typowy przeciętniak. Solidny na futuresy na wyspach, ale na challengery już raczej brakuje trochę.
Od strony czysto sportowej zdecydowanie wyżej cenię za to co robi w hali w Quimper Barrere, a dodatkowym atutem jest to, że gra na swojej ziemi i to dla niego na pewno spora mobilizacja do osiągnięcia pierwszego większego sukcesu. Dla mnie jest faworytem w tym meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Dustov F. - Paire B. 2 @1.55 Marathon ::: 1j

Gram w stronę Francuza. Obaj panowie są sąsiadami w rankingu, ale lepiej prezentuje się Paire. Obaj panowie mierzyli się w połowie lutego i górą był Francuz. Ale wracając do formy - Paire wygrał w Bergamo, w Marsylii i Monthpellier dochodził do 2 rundy, ulegając Janowiczowi i Wawrince. Ostatnio był w finale w Cherbourg gdzie uległ jednak Gombosowi. Teraz w francuskim Quimper zmierza po zwycięstwo. Dustov też nie gra źle, ale nie tak dobrze jak Benoit. Jego najlepszym osiągnięciem w tym roku jest wygrana we Wrocławiu. Poza tym prezentuje się przeciętnie i nie daję mu większych szans w tym pojedynku.
 
dx2 227,5K

dx2

Użytkownik
Guez-Barrere 1 @1.55
Zlapal forme Guez. Od okolic Marsylii zaczal grac naprawde niezle. Pamietam tego zawodnika nawet jak byl w 2 rundzie takiego turnieju jak Paryz. Dobry przebijaka z niego, wygrana z Marchenko. Mysle, ze bedzie bedzie w finale. Drugi Francuz mi nieznany, nie wiem jak on tak naprawde gra jezeli chodzi o styl. Warto odntowac zwyciestwo nad De Schepperem i bardzo dobry wynik tego gracza, ale uwazam ze Guez ostatnio tym co prezentuje to zsluzylyl sobie na jeszcze lepszy wynik.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom