>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 125: Resolution - 1.01.2011

Status
Zamknięty.
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze lekkiej
155 lbs.: Frankie Edgar (13-1) vs. Gray Maynard (10-0)

Trudna sprawa.
Za Maynardem przemawia H2H i teoretycznie większa przekrojowość.
Za Edgarem przemawia Cardio i niepowtarzalność.

Szanse w walce są w miare równie rozłożone.
Bukmacherzy faworyzują Maynarda, ponieważ ten pokonał Edgara w 2008 r.

Uważam, że Edgar mimo wszystko jest lekkim faworytem w tym starciu. Wygra pewnie przez decyzje
Moj bet:
Frank Edgar 2.340 w Pinnacle, 5/10
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Edgar udowodnił, że jest bardzo dobrym zawodnikiem w walce z B.J Penn&#39;em. Pierwszy pojedynek wygrał po decyzji sędziów. Było wiele zamieszania odnośnie tej walki, że to właśnie Penn w tym pojedynku był lepszy i to on powinien wygrać tą walkę. 28 Sierpnia tego roku na UFC 118 doszło do rewanżu tych dwóch zawodników. Po raz kolejny Panowie walczyli 25 minut, ale Frankie wygrał i udowodnił swoją wyższość nad przeciwnikiem. Zamknął wszystkim krytykom &quot;buzie&quot; więc wszyscy uwzięli się na Penna, że on jest już skończony, że spada coraz niżej. Penn po stracie pasa przeszedł kategorię wyżej i na UFC 123 zmierzył się z Matt Hughes. Penn potrzebował zaledwie 21 sekund aby znokautować Matta. Tak więc widać, że B.J Penn nadal ma umiejętności które pozwalają mu wygrywać. Tak więc porażka z Edgarem pokazuje, że Frankie naprawdę się rozwija i będzie chciał się zrewanżować za porażkę Maynardowi. Czeka go ciężkie zadanie, ale wiem, że to jest chłopak bardzo pracowity i uparty. Oprócz tego został najlepszym zawodnikiem w UFC w roku 2010 więc będzie chciał udowodnić, że zasłużył na to miano. Jestem wstanie zaryzykować na jego zwycięstwo w tym pojedynku choć spodziewam się długiej i wyrównanej walki.

 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Walki z głównej karty:
185 lbs.: Chris Leben (21-6) vs. Briann Stann (9-3)

Spodziewam się twardej wymiany ciosów. Obaj mocno biją i żaden z nich nie będzie unikał walki. Ewentualnie Leben może próbowac jakiegoś submission.
Jak dla mnie walka underowa.
Under 2,5 rundy, kurs 2.16 w Pinnacle 6/10
Dodatkowo zapoluje na niespodzianke
Stann by KO/TKO po ok 6 w Betfair albo 5 w Paddypower , stawka 2/10


Thiago Silva (14-2) vs. Brandon Vera (11-5)

Na Paddypower znalazłem ciekawy bet, który ma duże szanse powodzenia
Thiago Silva To Win in Round 1 5.00 stawka 2/10
Licze ,że Vera niepozbierał sie po ciężkim łomocie jakim otrzymał od Jones&#39;a rok temu i będzie szybkim kąskiem dla Silvy, którego z kolei już nie bolą plecy;)
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
185 lbs.: Phil Baroni (13-12) vs. Brad Taveres (6-0)

Phil Baroni

to weteran MMA.
Trenuje w teamie Hammer House z innymi wygami: Kevienm Randelmanem i Colemanem.
Można tych zawodników podciągnać pod wspólny mianownik: kiedyś mieszali w topowym MMA a teraz ich czas minął.
Teraz zawodnicy są przekrojowi a Randelman, Coleman to zapaśnicy majacy ograniczony repertuar.
Baroni ma mocny cios, jest silny i ma słabą kondycje. Odnosze wrażenie, że walczy w klatce głównie dla lansu. Stąd opalenizna, wyrzęzbione mięśnie, staranna fryzura itd.
Tavares

to właśnie przekrojowy zawodnik. Może nie jakaś wysoka półka ale w starciu z Baronim faworyt jest jeden.
Tavares może przegrać tylko w przypadku, gdy wstanie w dniu walki lewą nogą a Baroniemu uda się go trafić.
Wszystkie oddsy powyżej 1.35 na Tavaresa są dobre jak dla mnie, dlatego biore
Tavares, kurs 1.5 na Betfair, 5/10
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze lekkiej
155 lbs.: Frankie Edgar zremisował z Gray’em Maynardem, 48-46, 46-48, 47-47
Główna karta:
185 lbs.: Briann Stann pok. Chrisa Lebena przez TKO ( uderzenia w parterze ), 3:37 runda 1
205 lbs.: Thiago Silva pok. Brandona Verę przez jednogłośną decyzję, 30-26, 30-27, 30-27
170 lbs.: Dong Hyun Kim pok. Nate’a Diaza przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
155 lbs.: Clay Guida pok. Takanoriego Gomiego przez poddanie ( duszenie gilotynowe ), 4:27 runda 2
Walki w Ion TV:
155 lbs.: Jeremy Stephens pok. Marcusa Davisa przez KO ( prawy sierpowy ), 2:33 runda 3
145 lbs.: Dustin Porier pok. Josha Grispi przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
185 lbs.: Brad Tavares pok. Phila Baroni przez KO ( kopnięcie i uderzenia ), 4:20 runda 1
Pozostałe:
145 lbs.: Diego Nunes pok. Mike’a Browna przez niejednogłośną decyzję, 29-28, 28-29, 29-28
170 lbs.: Daniel Roberts pok. Grega Soto przez poddanie ( kimura ), 3:45 runda 1
155 lbs.: Jacob Volkmann pok. Antonio’ego McKee przez niejednogłośną decyzję, 28-29, 29-28, 29-28
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Bardzo fajna gala. Przyczaiłem się i obejrzałem ;) Załapałem się jeszcze na nokaut Stephensa. Bardzo efektowny. Bardzo fajną walkę dał Clay Guida , skubaniec taki szybki był że mało co go widziałem i ta mobilizacja przez jego brata ???? świetne. Dalej sądzę , że Nate Diaz jakby miał trochę więcej czasu to wygrał by przed czasem , Koreańczykowi zabrakło tlenu i tylko gong go uratował. Zapożyczony typ od Snoopdooga na ✅ i dzięki ???? Bardzo fajne KO zafundował Brian Stann. No i walka wieczoru ???? którą przespałem :| pamiętam jakieś wyrywki że Edgar był w sporych kłopotach ale nic więcej :| trzeba będzie obejrzeć powtórkę.
Ogólnie jakoś nigdy nie miałem przekonania do UFC ale po dzisiejszej nocy zmieniłem zdanie ;)
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ogólnie jakoś nigdy nie miałem przekonania do UFC ale po dzisiejszej nocy zmieniłem zdanie ;)
No pewnie lepsze nasze KSW co??hehe
Co do Guidy widziałem jego poprzednie walki i dla mnie koleś jest wariat.Nigdy nie wiadomo z czego wystrzeli.Nie wiem tylko czemu na niego nie stawiałem.
Thiago Silva poniżył swojego przeciwnika uderzając go po plecach jak w jakiś tamburyn heh
Ogólnie to gala na 3 w skali do 5 tak według mnie
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
No pewnie lepsze nasze KSW co??hehe
Co do Guidy widziałem jego poprzednie walki i dla mnie koleś jest wariat.Nigdy nie wiadomo z czego wystrzeli.Nie wiem tylko czemu na niego nie stawiałem.
Thiago Silva poniżył swojego przeciwnika uderzając go po plecach jak w jakiś tamburyn heh
Ogólnie to gala na 3 w skali do 5 tak według mnie
Z KSW nic nie ma szans ... tam jest Pudzian , Najman , Saleta taki Edgar , Velazques czy inni to się uczyć moga :razz:
A tak na poważnie mi się gala bardzo podobała , być może dlatego że nie widziałem jeszcze dobrej gali UFC ale z tego co widziałem świetnie zapowiada się UFC 126 Silva - Belfort.
A co do Guidy. Mi się bardzo podobał ten styl walki. Japończyk najnormalniej w świecie zgłupiał przy takich ruchach. Świetne ! :cool:
PS Fajny avek ????
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Niezle poszło ????

155 lbs.: Frankie Edgar (13-1) vs. Gray Maynard (10-0)
Frank Edgar 2.340 w Pinnacle, 5/10 ZWROT
185 lbs.: Chris Leben (21-6) vs. Briann Stann (9-3)
Under 2,5 rundy, kurs 2.16 w Pinnacle 6/10 ✅
Stann by KO/TKO po ok 6 w Betfair albo 5 w Paddypower , stawka 2/10✅
Thiago Silva (14-2) vs. Brandon Vera (11-5)
Thiago Silva To Win in Round 1 5.00 stawka 2/10⛔
185 lbs.: Phil Baroni (13-12) vs. Brad Taveres (6-0)
Tavares, kurs 1.5 na Betfair, 5/10✅
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Ja może dodam coś od siebie. Noworoczna gala UFC pod względem widowiska, emocji i ładnych walk udała się jak najbardziej. Prawdziwemu kibicowi na pewno każdy z pojedynków mógł się podobać. Było wszystko co najlepsze: nokauty, poddania i trzymające do końca walkii. Niektórzy sprawiedliwie ocenieni, inni jak Edgar moim zdaniem skrzywdzony. Dla człowieka którego nie kręci walka w parterze mógł obejrzeć kilka ciekawych walk. Większość pojedynków toczyła się w stójce więc było więcej emocji i efektowynych akcji. Niestety pod względem typerskim gala niewypaliła. Ja osobiście szukałem niespodzianek w niektórych walka i ludzie na których liczyłem dali ciała konkretnie. Następnym razem będę wybierał tylko jeden najpewniejszy pojedynek i grał grubiej. Teraz może za bardzo się podjarałem informacjami które wydobyłem z sieci. Tak więc kilka zdań o każdej walce:
Clay Guida vs. Takanori Gomi

Spodziewałem się takiej walki, ale niespodziewałem się takiej postawy Clay Guida. Latał jak porąbany w klatce i czekał na swój moment. Takanori nie wiedział zbytnio w jaki sposób ma walczy z przeciwnikiem. Po mimo większych umiejętności bokserskich, Gomi nie był wstanie zagrozić swojemu przeciwnikowi w stójce. Natomiast Clay czekał aby zaatakować na nogi Gomiego, ale to było wszystko przemyślane. Myślałem, że to jest zawodnik który idzie do przodu bez żadnego planu, a jednak taktykę miał dobraną idealnie. Spodziewałem się więcej po Japończyku, miałem nadzieję, że trafi kilka razy i nie da się tak łatwo odklepać. Sytuacja w której się znalazł nie była aż taka trudna, choć na pewno z zapaśnikiem gorzej się walczy w parterze. Jednak mimo wszystko Gomi nie pokazał swoich umiejętności, a Guida pokazał, że bić się potrafi chociaż niektóre uderzenia sierpowe leciały w niebo niż w rywala. Może w ten sposób bronił się przed półdystansem, jednak wygrał walkę i szacunek mu za to.
Brian Stann vs. Chris Leben
Oboje postawili na atak. Za Chrisem przemawiały umięjętności, za Brianem siła. Byłem pewny, że jednak umiejętności będą górą w tej walce. Stało się jednak inaczej. Oglądajac wywiad z Chrisem Lebenem powiedział, że jeśli ktoś chce z nim iść na wymianę podczas walki zawsze pada po lewy i przegrywa walke. Tym razem miało być podobnie jednak zakończyło się inaczej. Od samego początku Chris nie miał sposobu na walkę, niby coś próbował jednak Stann kontrolował o dziwo walkę. W pewnym momencie poszli na wymianę i to Brian trafił pierwszy i dokończył dzieła zniszczenia po mimo, że Leben próbował sie odgryzać i bronić jednak siła jaką posiada Brian Stann spowodowała koniec walki. Szkoda ponieważ chciałem zobaczyć Lebena walczącego z Wanderleiem Silvą. Żeby do tej walki miało dojść, Chris miał wygrać pojedynek ze Stannem. Niestety przegrał i walka ze Silvą oddaliła się...
Thiago Silva vs. Brandon Vera
To była dobra walka, choć spodziewałem się więcej walki w stójce. Oboje przecież potrafią się bić jednak zdecydowali się na BJJ. Silva jednak zdominował swojego rywala i tylko brakowało KO. Widać, że po kontuzji nie ma już śladu i jeśli utrzyma tak wysoką formę może być groźny dla każdego. Brandon Vera moim zdanie zawiódł, spodziewałem się więcej po tym zawodniku. Był tłem dla Silvy i tylko bronił się przez 15 minut. Mimo wszystko jednak wytrzymał 3 rundy i nie dał się znokautować rywalowi.Jednak w 3 rundzie zostało przez Thiago wręcz ośmieszony, kto oglądał walkę wie o co chodzi.

Nate Diaz vs. Dong Hyun Kim
Spodziewał się po tej walce wygranej Diaza. Niestety Nate przespał dwie pierwsze rundy i to chyba najbardziej przesądziło o takim, a nie innym werdykcie. Walka ogólnie bardzo fajna choć liczyłem, że Nate jeszcze dowali Kimowi. Widać było, że Koreańczyk pod koniec walki już nie tracił siły. Gdyby była dodatkowa runda postawił bym wszystkie pieniądzę, że Nate Diaz dokończył by dzieła i wygrał przez KO. Jednak stało się inaczej Diaz przegrał, a Kim umiejętności ma również wielkie i może jeszcze namieszać.
Frankie Edgar (c) vs. Gray Maynard
Spodziewałem się długiego i wyrównanego pojedynku. Miałem rację choć nie do końca. Myślałem, że walka nie zacznie się od mocnego uderzenia, że Gray szybko będzie chciał znyszczyć Edgara. W pierwszej rundzie myślałem, że to już koniec, obecny mistrz całkowicie został zdominowany przez swojego rywala. W drugiej rundzie Frank się obudził i na pełnej szybkości zaczął atakować Maynarda. Jednak ten wcale nie ustępował i również zadawał ciosy. Walka mogła się podobać, nawet musiała się podobać bo zawodnicy dali naprawdę wielkie SHOW. Od trzeciej rundy walka się wyrównała i żaden z fighterów nie przeważał.Jednak Edgar pokazał jakie ma dobre cardio, że jego wytrzymałość i kondycja jest po prostu na światowym poziomie. Liczyłem na wygraną Edgara, a tu taki szok spowodowany remisem. Pewnie niebawem zobaczymy ich po raz 3 walczących ze sobą.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
To i ja walne pare słów podsumowania jak można.

Clay Guida vs. Takanori Gomi
Gomi w tej walce wyglądął na zagubionego. Starał się trzymac dystans i uderzać ale te ciosy nie były mocne. Jakies takie ukłucia. Punktowanie pojedynczym prostym, wtf?, przeciez to nie boks. Nie wiem, ale wydaje mi się, że do walki z Guidą, który w specyficzny sposob poruszał się na ringu, był nieprzygotowany.

Brian Stann vs. Chris Leben
Walka potoczyła się zgodnie z moimi przewidywaniami. Szalony, agresywny styl Lebena zderzył się z siłą i techniką bokserska Stanna. Atuty Lebena zostały brutalnie stłamszone.

Thiago Silva vs. Brandon Vera
Silva potwierdził swoją klasę fajtera z wysokiej półki. Vera tylko chwilami był lepszy , kiedy udawało utrzymac sie mu pełny dystans. Chwała też za dotrwanie do końca pomimo masakrowanej twarzy w 3 rundzie.

Nate Diaz vs. Dong Hyun Kim
Szachy fajterskie. Dong madrzej je rozegrał i wygrał.

Frankie Edgar (c) vs. Gray Maynard
Tu sie pomyliłem... myślałem ,ze będzie nudno a nie było !
Remis czy wskazanie na Edgara?
Sędziowie w UFC punktują: 10 dla zwycięzcy rundy oraz 9 lub mniej dla przegranego. Najczęściej jest to 10-9
Osobiście skłaniałbym się wskazac na Edgara ale remis nie wydaje mi się być krzywdzacy dla kogoś.

Brad Tavares vs Phila Baroni
Baroni na początku walki nawet trafił mocno Tavaresa ale to i tak wszytko na co było go stać.
Gdyby oceniano tylko klase sportową dla Baroniego nie byłoby miejsca w UFC.
Ale facet ma prezencje, robi szoł , n.p. ubrał ciemne okulary przed walką ???? , może dlatego dostaje jeszcze propozycje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom