>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 145: Jones vs Evans

Status
Zamknięty.
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP

Data: 21 kwietnia 2012
Miejsce: Phillips Arena, Atlanta, Georgia, USA
Transmisja: PPV
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs.: Jon Jones (15-1) vs. Rashad Evans (17-1-1)
Główna karta:
170 lbs.: Rory MacDonald (12-1) vs. Che Mills (14-4)
265 lbs.: Ben Rothwell (31-8) vs. Brendan Schaub (8-2)
145 lbs.: Mark Hominick (20-10) vs. Eddie Yagin (15-5-1)
135 lbs.: Miguel Torres (40-4) vs. Michael McDonald (14-1)
155 lbs.: Mark Bocek (10-4) vs. John Alessio (34-14)*
Pozostałe:
265 lbs.: Travis Browne (12-0-1) vs. Chad Griggs (11-1)
170 lbs.: Matt Brown (13-11) vs. Stephen Thompson (6-0)
155 lbs.: Anthony Njokuani (14-6) vs. John Makdessi (9-1)
155 lbs.: Mac Danzig (20-9) vs. Efrain Escudero (18-4)
170 lbs.: Chris Clements (10-4) vs. Keith Wisniewski (28-13-1)
145 lbs.: Maximo Blanco (8-3) vs. Marcus Brimage (4-1)

Już za tydzień wielkie wydarzenie w sportach walki. Walka o pas wagi półciężkiej w UFC. Dwóch byłych przyjaciół stanie naprzeciw siebie i stoczy wojnę. Konflikt interesów spowodował kłótnie i nienawiść tych dwóch świetnych zawodników. Znają się bardzo dobrze, bo kiedyś razem trenowali. Każdy zna słabości przeciwnika, ale który je wykorzysta ? Walka zapowiada się bardzo interesująco i choć według bukmacherów tylko jeden może wygrać, to ja liczę na dobrą walkę. Jeśli Bonesa nie powstrzymał Shogun, Rampage i Machida to tylko może to zrobić Evans. Jeśli nie on, to kto ? Chyba nikt w półciężkiej. Rozpiska nie powala na kolana, ale to właśnie walka Jonesa z Evansem ma przyciągnąć widzów i tak raczej będzie. Każdy czeka na tą walkę i ja również. Myślę, że chłopaki na forum znajdą jakieś perełki i nie skończy się na dyskusji tylko o walce wieczoru.​
 
R 1

rafalr

Użytkownik
Jak dla mnie Jones do aktualnie najlepszy zawodnik bez podzialu na kategorie wagowe,doskonale zapasy,stojka a pozatym walczy niekonwecjonalnie a najlepsze jest to ,ze mma cwiczy dopiero od 4 lat ,wiec jedyna mozliwosc aby ktos z nim wygral to przypadkowa kontuzja ???? nie widze innej mozliwosci.Nawet po przejsciu do ciezkiej dalej nie widze zawodnika ,ktory moglby mu zagrozic.
Rashed wytrwa gora do drugiej rundy a ze panowie sie nie lubia stawiam na zakonczenie walki w przez ko.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
205 lbs.: Jon Jones (15-1) vs. Rashad Evans (17-1-1)

Evans to światowa czołówka, niestety ma pecha, że walczy w erze Jonesa.
Jesli już , to największe szanse miałby Hendo ze swoim H-bomb.
Biore do taśm JJ po 1.2

265 lbs.: Ben Rothwell (31-8) vs. Brendan Schaub (8-2)

Schaub duży faworyt po kursie 1.4 Rothwell to taki średniak ale potrafi uderzyć i przewrócić. Schaub lepiej się rusza, ma lepszy zasięg, lepiej uderza, jest szybszy. Ale ma szklaną szczene. Rothwell jest twardy ale nie idzie na wymiany.
Postawiłbym na Schauba ale via decision po kursie 3.5

265 lbs.: Travis Browne (12-0-1) vs. Chad Griggs (11-1)

Fatalny setup dla Griggsa. Nie ma jeszcze kursów ale Browne będzie duzym faworytem. Jest wielki, sprawny ,mocno uderza, trudno jest go przewrocić.
Griggs to taki kieszonkowy Browne, więc nie wiem jak ma mu zagrozić.
 
P 522

paulattryda

Użytkownik
To bardzo dobra gala do obstawiania.

Main event Jon Jones (1.2 Pinnacle; jakbym grał stawkowaniem modulowanym to bym postawił 10/10) wiele osób uważa, że Evans będzie dla niego trudnym rywalem, otóż jak zauważył wyżej Salonowiec zagrożeniem dla Jonesa może być tylko ktoś z dobrą techniczną stójką i mocnym ciosem np. Anderson Silva. Evans jeżeli chodzi o stójkę wypada blado, na kogoś takiego jak Jones, kto potrafi wykorzystać swoje warunki i jest ze stajni Jacksona same zapasy nie wystarczą. Z byłych oponentów najmocniejszy był Lyoto. Co do Hendo to myślę, że jest za mały i ma za krótkie ręce żeby ustrzelić Jonesa.

Schaub (1.4 Pinnacle) podobnie 10/10, gdyż (1) także jest od Jacksona i jest prawdziwym sportowcem z dobrym cardio, (2) jego przeciwnik jest żenujący: stójka do niczego, zapasy do niczego, parter do niczego, kondycja tragiczna. Jedyne, co można uznać za jego plus to to, że jest górą mięsa i tłuszczu...ale różnica zasięgu obu fighterów to tylko 1 cm więc come on.

Miguel Torres (Pinnacle 1.9, 2/10) większy zasięg od przeciwnika, większe doświadczenie, lepsze jiu-jitus i lepsza stójka, rekord przeciwnika zbudowany na no name&#39;ach. Przeciwnikiem jest oczywiście ten gość http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_McDonald_(fighter) a nie ten http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_McDonald_(kickboxer).

Z pozostałych walk także jest co wybrać, ale na razie nie ma kursów na Pinnacle.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Rashad Evans mówi, że wie jak walczyć z Bonesem. Wie, bo trenował z nim w stajni Jacksona. Jednak trochę czasu upłynęło od wspólnych treningów, a Jones ciągle się rozwija i zaskakuje swoich przeciwników. Według Evansa najważniejsza jest praca nóg, skracanie dystansu kilka ciosów i znów ucieczka. Łatwo mówić, gorzej zrobić. Właśnie taki plan miał Machida i przez pewien czas zdawało to rezultat, jednak do czasu. Każdy wie jaki koniec miała ta walka, Machida odpłynął... Mimo wszystko uważam, że Evans wie co mu grozi i będzie mądrze walczył, podobnie jak Carlos Condit z Nick&#39;em Diazem. Chodzi mi game plan żeby trzymać się tego co założyli trenerzy przed walką. Dlatego myślę nad zagraniem over 3.5 rundy po kursie 3.05
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Ja czekam na oferte u wszystkich bukow wiec narazie bez kursow ale cos naskrobie...Jones-Evans to za bardzo elektryzujaca walka zeby pisac cos od razu i bez glebszej analizy i zostawiam to sobie na potem ;).
Schaub
-Rothwell 8/10 1,40
Schaub dysponuje poteznym ciosem co udowodnil w swoich walkach ( na 8 pojedynkow 7 wygranych przez nokaut). Oboje swoje ostatnie walki przegrali. Schaub z Minotauro a Rothwell z Huntem ( w walce nie pokazal niczego, zabraklo po 1 rundzie a potem to juz rozpaczliwa obrona). W UFC Rothwell nie pokazal tak naprawde niczego, znokautowany przez Velasqueza, prawie znokautowany przez Yvela ale udalo sie wyciagnac decyzje no i kiepska walka z Huntem gdzie niezle obrywal. Schaub moze walczyc podobnie do Hunta ale jemu moze udac sie znokautowac Rothwella. Schaub powinien uporac sie z nim w miare szybko a w najgorszym przypadku wygrac przez niejednoglosna decyzje.
MacDonald-Mills ???
Walka z wyraznym faworytem ktorym jest MacDonald i glebsze zastanawianie sie nad ta walke sensu nie ma bo on ja spokojnie wygra. Jedyna porazka z obecnym mistrzem Conditem, wygrana z Nate Diazem i Pylem. Mills jak narazie w debiucie pokonal beznadziejnego Cope&#39;a a to chyba i tak najlepszy zawodnik z jakim walczyl.. Rory jest lepszy pod kazdym wzgledem. Jest lepszym grappler jak i bokserem. Mills walczyl z kelnerami i robil sobie rekord ktory i tak nie powala. Che klinczuje i kopie a unika otwartej walki ale z MacDonaldem moze mu sie to nie udac. To czy Rory go sklepie czy wygra 3x 30-27 to pytanie ale czy wygra to odpowiedz mamy prosta.
edit : jednak poogladalem walki Millsa i ma mocne uderzenie wiec czy pobierac to za 1,20 trzeba jeszcze przemyslec po wazeniu.

Makdessi-Njoukani ( jesli bedzie powyzej ok 2,20) 3/10
Bardziej znany na pewno Njoukani ale jak sie przyjrzymy to on nic osiagnal..Pokonal slabego Horodeckiego, Faaloto jeszcze gorszy i Winnera przez decyzje. Przegral z Jewtuszko przez nokaut i ze slabiutki Rollerem przez decyzje w WEC. 3 lata temu wygral z Palaszewskim i to ogromna niespodzianka ale jak to w mma sie zdarza. Ogolnie rzecz biorac Nigerian jest slaby i tyle. Makdessi dopiero zaczyna przygote z prawdziwym mma. W debiucie wygral z Audinwoodem i ze slabym Watsonem (ostatnio dostal becki na Fight Night od jakiegos kelnera z Finlandii...). Przegral z Hallmanem przez poddanie ale Hallman to ogromne doswiadczenie i z 50 wygranych walk az 40 konczyl przez submission wiec wstydu nie ma.
Makdessi kickboxer z czarnym pasem shotokan, Njoukani bjj. Przewaga Njoukaniego bedzie wzrost i zasieg ( az 15 cm wyzszy). Makdessi posiada mocne uderzenie a jesli Jewtuszce udalo sie znokautowac Anthonego to Kanadyjczykowi rowniez moze. Dodac rowniez trzeba ze Makdessi trenuje w Tristar Gym gdzie tenuja GSP, Hioki, Torres, Florian itp. Typ pobieram oczywiscie jesli kurs bezdie atrakcyjny i wysoki...

Browne-Griggs 9/10 (jesli w granicach 1,30-1,40)
Tutaj raczej lokatai mam nadzieje ze buki dadza jakis przyjemny kursik. Travis ma na rozkladzie Struva czy Broghtona, remis z Kongo. Wygral TUF 11. Griggs moze poszczycic sie jedynie pokonaniem brata Alistaira ktory walczyl ostatnio z Rozalem wiec dosc marne osiagniecie.. oraz niespodziewanym zwyciestwem z Lashleyem na gali Strikeforce. Zasieg na korzysc Browne o prawie 15cm, wzrost o 10cm wyzszy. Griggs nie posiada umiejetnosci technicznych aby w ten sposob rozprawic sie z Brownem a sile ma rowniez o wiele mniejsza. Nie ma innej opcji jak wygrana pewna wygrana Browna. Problemem moze byc tylko kondycja Travisa bo w 3 rundach mozna zauwazyc ze zaczyna ciezko oddychac jednak przewiduje ze do 3 rundy nawet tutaj nie dojdzie.
Fakt ze z kelnerem ale probka umiejetnosci Browne. Nokauty McSweeneya i Struva rowniez przyjemne ;).
http://www.youtube.com/watch?v=M4RP_rTqorg
Browne-Struve
http://www.youtube.com/watch?v=k30f7PSZr14
A tutaj mimo wszystko przypadkowe zwyciestwo Griggsa bo Lashley powinien go juz dawno skonczyc... Browne uporalby sie w 10sekund
http://www.youtube.com/watch?v=O9esY1zVMyM
 
B 10

borysek

Użytkownik
Znalazłem kilka fajnych info. na temat walki Jon Jones vs. Rashad Evans
Jon Jones
Jon Jones ma najlepszą skuteczność obaleń w historii dywizji półciężkiej – 63,6%. Jak do tej pory zdążył wykonać 21 skutecznych obaleń i jest to czwarty wynik w historii. W ciągu 15 minut walki obalał średnio 3,32 razy i to również daje mu czwarte miejsce w historii. Godnym odnotowania jest fakt, że „Bones” nigdy nie został obalony, a na plecach spędził jedynie 12 sekund.
Średnia długość walki: 9min 29s (średnia zawodników w UFC – 9min 34s)
Celne uderzenia na minutę: 3,82 (UFC 2,61)
Celność uderzeń: 51,9% (UFC 42%)
Ilość przyjętych uderzeń na minutę: 1,42 (UFC 2,61)
Skuteczność obrony uderzeń: 66,6% (UFC 58%)
Średnia ilość obaleń przez 15 minut walki: 3,32 (UFC 1,93)
Skuteczność obaleń: 63,6% (UFC 41%)
Skuteczność obrony obaleń: 100% (UFC 55%)
Próby poddań w ciągu 15 minut walki: 1,11 (UFC 1,06)
Rashad Evans
Evans zdołał obalić każdego przeciwnika, przeciwko któremu używał swoich zapasów. Ze średnią liczbą 4,32 skutecznych obaleń w ciągu 15 minut walki jest na drugim miejscu w historii dywizji. Plasuje się zaraz za Jonesem pod względem skuteczności obaleń – 53,3%. W dotychczasowej karierze aż 48 razy sprowadzał rywali do parteru i jest to najlepszy wynik w historii dywizji. Evans ma również świetną obronę przed uderzeniami – jej skuteczność to 66,7% (trzeci najlepszy rezultat w historii). Jeszcze jedna ciekawa rzecz: aż 84,4% uderzeń „Sugar” kieruje na głowę przeciwnika, 11,2% na korpus, a jedynie 4,4% na nogi.
Średnia długość walki: 12min 49s
Celne uderzenia na minutę: 2,12
Celność uderzeń: 39,5%
Ilość przyjętych uderzeń na minutę: 1,89
Skuteczność obrony uderzeń: 67,9%
Średnia ilość obaleń przez 15 minut walki: 3,96
Skuteczność obaleń: 53,3%
Skuteczność obrony obaleń: 65,7%
Próby poddań w ciągu 15 minut walki: 0

Na koniec jeszcze jedno porównanie. Zarówno Jones, jak i Evans, walczyli z Stephanem Bonnarem, Quintonem Jacksonem i Lyoto Machidą. Jones poddał Rampage’a i Machidę, a z Bonnarem wygrał na punkty. Evans z Bonnarem i Jacksonem wygrywał przez decyzję, zaś z Machidą przegrał przez nokaut.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Dubel z UFC na Sobotnią Galę .
Jon Jones &amp; Travis Browne - 1.59 - 9/10 ✅ - Unibet .
Nie widzę sensu rozpisywania się przy tych walkach bo nie ma nad czym . W obu przypadkach stawiam na pewne , łatwe i prawdopodobnie zakończenie walk przed czasem .
Jon to mistrz na długi bardzo długi okres . Genialny fighter od parteru po stójkę a z rywala w tej walca Evansa zrobi zapewne szmacianą lalkę .
Travis to o wiele bardziej przekrojowy zawodnik od rywala Griggsa . Poza tym dysponuje przyzwoitym cardio i bardzo solidnym uderzeniem . Lepszy technicznie z lepszym grapplingiem i dużym zasięgiem . Nie widzę innej możliwości , jak nokaut pod koniec pierwszej rundy .
Obaj z tego samego teamu i trenowani przez najlepszego trenera w tej branży Grega Jacksona .
Skorzystałeś z typu ? Kliknij: Dzięki
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
tomek-host 29

tomek-host

Użytkownik
a o to moja taśma na tą galę ;)

Travis Browne 1.33 + Brendan Schaub 1.40 + Rory MacDonald 1.20 = 2.23 ⛔

głębsza analiza nie ma sensu bo już wszystko zostało powiedziane
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Po tylu niespodziankach na ostatnich galach mysle ze przyszla taka gdzie wygraja sami faworyci z main cardu i obym sie nie mylil.
Sam zagralem tripla Jones+Rory+Browne✅✅✅, powyzej sa analizy i w dziale vipow rowniez http://forum.bukmacherskie.com/f59/analiza-to-podstawa-biegi-narciarskie-zuzel-sporty-walki-i-inne-od-soltysiao-69456-21.html#post2818512
Mysle teraz nad Schaubem z kim go zestawic. Solo nie gram bo za niski kurs a az tak nie czuje bo Rothwell uderze mimo wszystko jakies posiada. Moze Bocka z Allesio ktory dowiedzial sie o walce niedawno ? Tylko 1,25 tez nie kusi...
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
http://www.youtube.com/watch?v=vAxThUOanO8&amp;amp;feature=player_embedded#!

Roznica miedzy Browne a Griggsem masakryczna... ( na filmiku 19:32). Brown juz go chcial zjesc wlasnie dzisiaj ale musi poczekac do jutra, Griggs jakis wystraszony.
JJ z Evansem oczywiscie sie spieli i ze jest sporo komentarzy ze to Rashad wyglada lepiej to nie zmienie mojej decyzji ze Bones wygra to poprostu przed czasem i na nic zdadza sie zapasy Evansa.
Coraz bardziej jestem przekonany co do Torresa ze spokojnie wygra na punkty. Dla McDonalda to chyba za duzo zeby wygrac z Miguelem. Jeszcze te glupie usmieszki na koniec jakby na sile chcial sie wyluzowac.
Rezygnuje zdecydowanie ze Schauba, Rothwell jak go trafi to Schaub padnie i moze byc nieciekawie. Po takim kursie jednak mnie ten zaklad nie przekonuje.
Alessio dowiedzial sie o walce niedawno i nie wiem jak z jego przygotowaniem. Najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnieciem wydaje sie wygrana Bocka przez poddanie bo do decyzji raczej nie dotrwaja a o nokaut ktoregos rowniez ciezko.
Ogromna przewaga Njoukaniego nad Makdessim jednak tak jak w przypadku Schauba obecny kurs nie zacheca mimo ze faworytem jest Anthony to piknikowo zagram przeciwko na zawodnika Tristar Gym.
No bety raczej 2 walki z fejsbuku bo Blanco za 1,30 nie biore z Brimage jakos nie przekonuje mnie rowniez, zszokowany bylem po wystawieniu kursow ze Wisniewski jes dogiem bo mialem w planach gre Clementsa jesli bedzie powyzej 2,00 ale teraz odpuszczam. 50/50 oceniam walki Escudero z Danzigiem i Thompsona z Brownem i tutaj moze bede bral poprostu value.

Trzeba sie przespac z przemysleniami i jutro madrze to rozplanowac.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Jones i Evans podkręcili atmosferę przed walką na ważeniu. Spodziewałem się spięcia i wiem, że każdy z nich ma ciśnienie na swojego rywala. Jones po raz pierwszy wyprowadzony z równowagi, więc możliwe, że nie będzie trzymał się planu taktycznego, może będzie chciał iść na wojnę, aby udowodnić kto jest lepszy. Wydaje mi się również, że Jones nie będzie każdego rywala rozbijał w dwie rundy. Evans posiada umiejętności które pozwolą wytrzymać z Jonesem. Ja liczę na długą walkę dlatego stawiam na over rundowy 3.5 po kursie 3!
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs.: Jon Jones pok. Rashada Evansa przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 50-45)
Główna karta:
170 lbs.: Rory MacDonald pok. Che Millsa przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 2:20.
265 lbs.: Ben Rothwell pok. Brendana Schauba przez TKO (lewy sierpowy), 1. runda, 1:10.
135 lbs.: Michael McDonald pok. Miguela Torresa przez KO (prawy podbródkowy), 1. runda, 3:18.
145 lbs.: Eddie Yagin pok. Marka Hominicka przez niejednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 28-29)
155 lbs.: Mark Bocek pok. Johna Alessio przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)
Pozostałe:
265 lbs.: Travis Browne pok. Chada Griggsa przez poddanie (trójkąt rękoma), 1. runda, 2:29.
170 lbs.: Matt Brown pok. Stephena Thompsona przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-26, 29-28).
155 lbs.: Anthony Njokuani pok. Johna Makdessiego przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
155 lbs.: Mac Danzig pok. Efraina Escudero przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28).
170 lbs.: Chris Clements pok. Keitha Wisniewskiego przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-27).
145 lbs.: Marcus Brimage pok. Maximo Blanco przez niejednogłośną decyzję (28-29, 30-27, 29-28).​

Ja liczę na długą walkę dlatego stawiam na over rundowy 3.5 po kursie 3! ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
tomek-host 29

tomek-host

Użytkownik
typersko gala mi nie przypisała niestety ???? , najbardziej mnie wkurzył Schaub - ale już nigdy więcej na niego nie obstawię . Homminick też się słabo zaprezentował i Torres
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Bones, Rory i Brown pewniaki gali i to sie potwierdzilo bo przeciwnicy nawet nie mieli okazji sie wykazac. Danzig rowniez kontrolowal od poczatku swoja walke. Wtopilem na Torresie ktory juz widac skonczony jest, troche dogow weszlo typu Brown i Rothwell ale to co wygralem na nich grajac piknikowa stawka oddalem na porazkach Makdessiego czy Wisniewskiego. Ogolnie typersko gala udana bo glowne typy weszly jak w maslo i po tylu sensacyjnych galach mam nadzieje ze wszystko wraca na wlasciwe tory.
Teraz mma atack 2 ale to bardziej traktuje jako pojscie do cyrku niz na gale sportow walki a za 2 tygodnie uderzamy ponownie w ufc.
 
R 1

rafalr

Użytkownik
A co myslicie o nastepnym przeciwniku Jonesa ,Danie Hendersonie,czy waszym zdaniem ma wieksze szanse na pokonanie mistrza niz Evans?Ja mysle ,ze Henderson w przeciwienswie do Evansa zaryzykuje, chcac wygrac przed czasem(bo tylko tak mozna wygrac z Joensem)i niestety skonczy sie to nokautem Hendersona
Moim zdaniem po tej walce UFC przeniesie Jonesa do ciezkiej i da mu walki z Overemem(o ile go dopuszcza) Dos Santosem czy Velasqeuzem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom