>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 159: Jones vs Sonnen

Status
Zamknięty.
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik


Data: 27 kwietnia 2013
Miejsce: Prudential Center, Newark, New Jersey, USA
Transmisja: PPV

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs.: Jon Jones (17-1) vs. Chael Sonnen (27-12-1)

Główna karta:

185 lbs.: Michael Bisping (23-5) vs. Alan Belcher (18-7)
155 lbs.: Jim Miller (22-4) vs. Pat Healy (29-16)
205 lbs.: Phil Davis (10-1) vs. Vinny Magalhaes (10-5)
265 lbs.: Cheick Kongo (18-7-2) vs. Roy Nelson (18-7)

Pozostałe:

135 lbs.: Sara McMann (6-0) vs. Sheila Gaff (10-4-1)
170 lbs.: Nick Catone (9-4) vs. James Head (9-3)
185 lbs.: Rustam Khabilov (15-1) vs. Yancy Medeiros (9-0)
205 lbs.: Ovince St. Preux (12-5) vs. Gian Villante (10-3)
145 lbs.: Leonard Garcia (15-10-1) vs. Cody McKenzie (13-3)
145 lbs.: Steven Siler (21-10) vs. Kurt Holobaugh (9-1)
135 lbs.: Johnny Bedford (19-9-1) vs. Erik Perez (13-4)
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
W walce wieczoru zobaczymy Micheala Jordana MMA, czyli Jona Jonesa.
Przeciwnikiem będzie &quot;facet kłapiący paszczą &quot;- Sonnen.
Nie powinno go byc w roli pretendenta do pasa ale jak to ostatnio się dzieję, &quot;wykłapał sobie paszczą&quot; pojedynek o pas mistrza.

Czy ma szanse?
Iluzoryczne, stąd kursy 1.10 -1.15 na Bonesa.

Pozostałe pojedynki z głownej karty wygladają duzo ciekawiej pod względem sportowym.

Dobijający do title shota : Bisping i Belcher.
Bisping lekki faworyt

W wadze lekkiej Miller i newcomer ze Strikeforce Healy. Miller to uznana marka w UFC stąd kurs na niego w okolicach 1.3. Ale ja bym Healy z góry nie spisywał na straty. Facet ma przekrojowe umiejętności, jest mistrzem brudnego boksu. Pytanie czy to wystarczy na Millera.

W LHW Davis przeleży na Magalhaes ? Klasyczny setup mistrzowskiego zapasiora z mistrzowskim parterowcem.

Oraz Kongo - Nelson. Nelson duzy faworyt. Ciężka łapa, wysoka forma. Kongo starzeje się w oczach . Kiedyś był świetnym stojkowiczem, teraz odnosze wrażenie, ze boi się bić w stójce. Najchetniej klincz i do siatki. A to z Nelsonem moze być trudne.

Z underkarty rzuca mi się w oczy jeden pojedynek:
145 lbs.: Leonard Garcia (15-10-1) vs. Cody McKenzie (13-3)

Garcia to jakas pierdoła, która wszystko przegrywa jak leci. Nie wiem jakim cudem jeszcze go nie wyrzucili z UFC. McKenzie to bożyszcze tłumów. Nie z powodow sportowych. Wręcz przeciwnie. To jest gośc z którym może identyfikowąc przeciętny widz . Nieatletyczny, bez umięjetności. Jadący &quot;na patencie&quot;, mistrz jednej techniki.
O dziwo , średnio co drugi zawodnik daje się na nią złapać ????
 
bene 240

bene

Użytkownik
Leonard Garcia vs. Cody McKenzie
Garcia zamieni tę walkę w prostą bójkę, ani nawet nie będzie myśleć o sprowadzeniach do parteru, bo wie że skończy się to gilotyną. McKenzie właśnie większość gilotyn zakładał gdy był w parterze na dole. Więc Greg Jackson na pewno ułoży dobry game plan polegający na rozpracowaniu przeciwnika w stójce. Władze UFC lubią styl Garci dlatego dostaje ostatnią szansę z przeciwnikiem z którym może przerwać złą passę. Po ostaniej walce z Hallowayem pomimo tego, iż przegrał pokazał że może walczyć w stójce z technicznymi strikerami (do takowych McKenzie) nie należy. Podejrzewam że jakieś solidne body shoty ze strony Garci spowodują zakończenie walki przed czasem
typ: Leo Garcia win via TKO
Roy Nelson vs Cheick Kongo
Daję tu dużą i ostatnią szansę zwycięstwa dla Kongo. Podejrzewam że jeśli Kongo przegra tę walkę to UFC podziękuje mu za współpracę. Widzę tutaj że ta walka może odbyć się na pełnym dystansie tak jak ostatnio toczą się walki Kongo. Trzeba jednak wiedzieć że Kongo przez ostatnie dwa lata borykał się z sporymi kontuzjami barków które uniemożliwiały mu efektywną walkę (zaznaczę że podczas UFC 149 walczył z kontuzją i był jedynym zawodnikiem który pozostał na głównej karcie tak jak planowano). Ponoć teraz Kongo jest już wyleczony i ma pokazać swój dawny dewastujący styl. Prawdopodobnie nie znokautuje Nelsona, ale może wygrać przez decyzję w podobnym stylu jak Frank Mir. Co do Nelsona to wiadomo że ostatnio jest w modzie, wygrane przez nokaut, stalowa szczena i.... podejrzliwe cardio które myślę że w tym pojedynku będzie mieć największe znaczenie.
Typ: Cheick Kongo win via Decision
Phil Davies vs Magalhaes
Krótko i na temat można powiedzieć że panowie są o dwie klasy różnicy. Phil mocny wrestler, dobre submission, powyżej przeciętnej stójka. W tej walce nie ma innej możliwości jak dominacja Phila przez trzy rundy bazując na swoich zapasach. Być może będzie bał się schodzić do parteru ze względu na światowy poziom BJJ Magalhaes&#39;a, więc i w stójce powinien sobie poradzić. Mimo wszystko myślę że Phil tak wymęczy przeciwnika, że późno pod koniec 3 rundy wykończy przeciwnika nawet przez poddanie
Typ: Phil Davies win via TKO/Submission Round 3

Ogólnie zamierzam zagrać ten mocny triple, ale nie za jakąś kosmiczną kwotę.
Phil + Garcia w double też nieźle wypada, powinni wygrać bez problemów
Z Kongo wiąże się pewne ryzyko, ale kurs 2.95 to dla mnie prezent którym nie pogardzę.​
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Jon Jones &amp; Phil Davis - 1.43 - 10/10✅✅✅ - Expekt .
Jons easy job 1 runda , Davis easy decyzja
Obie te walki traktuje jako formalność . W zasadzie nie powinno się tu pisać nic tylko podać kursy . Różnica na ich korzyść ogromna .
Jon król i mistrz wagi półciężkiej który to wykosił i pokonał wszystkich najlepszych i znaczących rywali w tej kategorii . Jego stójka i parter nie osiągalna dla innych . On będzie już nie pokonany do końca swojej kariery .
Sonnen walczący kategorię niżej . Ostatnia walka to łomot i wpierdol od Spidera . Nie otrzymałby tej walki gdyby nie jego trash talk który jest najlepszy i nikt inny nie robi tego jak on .
To będzie sensacja jak Jon nie skończy go przed czasem .

Walka Phila będzie idealnym przykładem jak to zapaśnik klasowej klasy niszczy i demoluje zawodnika BJJ . W sumie to nie wiem czy Phil jeszcze większej przewagi nie będzie posiadał w stójce .
Rywal Vinny bazujący tylko i wyłącznie na BJJ . Stójka słaba i drewniana , można powiedzieć że nie ma jej wogóle .
Pierwsza piętnastka rankingu a nawet i dwudziesta jedzie z nim z palcem w d .
Dwie opcje w tej walce . Zajechanie i obicie go zapasami przez Phila lub mordobicie✅ w stójce .
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
265 lbs.: Cheick Kongo (18-7-2) vs. Roy Nelson (18-7)
Postawiłbym na Nelson by decision, chyba , że po drodzę ustrzeli Kongo.
Obaj sa twardzi , mają atuty strikerskie ale na bijatykę się nie zapowiada.
Myslę, że Nelson będzie się czaił zeby wywalić ze swojej prawej, Kongo będzie duzo chodził na nogach i kombinował.
Raczej mało ciekawy pojedynek się zapowiada.
Jak dla mnie 50 % szans , że dojdzie do decyzji.
Fight goes to decision 2.7
5Dimes
 
bene 240

bene

Użytkownik
265 lbs.: Cheick Kongo (18-7-2) vs. Roy Nelson (18-7)
Postawiłbym na Nelson by decision, chyba , że po drodzę ustrzeli Kongo.
Obaj sa twardzi , mają atuty strikerskie ale na bijatykę się nie zapowiada.
Myslę, że Nelson będzie się czaił zeby wywalić ze swojej prawej, Kongo będzie duzo chodził na nogach i kombinował.
Raczej mało ciekawy pojedynek się zapowiada.
Jak dla mnie 50 % szans , że dojdzie do decyzji.
Fight goes to decision 2.7
5Dimes
Uważam, że jest spora szansa, że walka skończy się przez decyzje, ale na pewno tylko na korzyć Kongo co zmniejsza szansę zaistnienia tej sytuacji. Nelson praktycznie w karierze nie wygrał walki przez decyzje (pomijam wczesne), jest to zawodnik który uderzy z hukiem w pierwszej lub drugiej rundzie, albo zostanie porządnie obity,wymęczony przez przeciwników z lepszym kardio. Kongo jest właśnie tego typu zawodnikiem z którymi wcześniej Nelson miał problemy. Być może zdarzyć się wygrana w pierwszej rundzie Nelsona więc zrobiłbym taką ciekawą kombinację
UniBet
Nelson by KO/TKO/DQ 2.0
oraz
Kongo by Decision 4.5
Jako że nie widzę innego zakończenia tej walki więc wychodzi kurs na Kongo 2.5 z napisaną wyżej &quot;podpórką&quot;.
Co o tym myślicie?
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Uważam, że jest spora szansa, że walka skończy się przez decyzje, ale na pewno tylko na korzyć Kongo co zmniejsza szansę zaistnienia tej sytuacji. Nelson praktycznie w karierze nie wygrał walki przez decyzje (pomijam wczesne), jest to zawodnik który uderzy z hukiem w pierwszej lub drugiej rundzie, albo zostanie porządnie obity,wymęczony przez przeciwników z lepszym kardio. Kongo jest właśnie tego typu zawodnikiem z którymi wcześniej Nelson miał problemy. Być może zdarzyć się wygrana w pierwszej rundzie Nelsona więc zrobiłbym taką ciekawą kombinację

UniBet

Nelson by KO/TKO/DQ 2.0

oraz

Kongo by Decision 4.5

Jako że nie widzę innego zakończenia tej walki więc wychodzi kurs na Kongo 2.5 z napisaną wyżej &quot;podpórką&quot;.

Co o tym myślicie?

Ma to sens
Rzeczywiscie Nelson rzadko wygrywa jak dochodzi do decyzji.
Kongo to inteligentny zawodnik, umie niwelować zalety rywali, byc dla nich niewygodnym.
Kongo by dec wygląda dla mnie dosc realnie
 
sliw4 67

sliw4

Użytkownik
Sonnen jest zapasiorem z dobrym kardio jego najwiekszym atutem jest narzucenie swojego stylu gry i zabicie zalet przeciwnika.
Nie wydaje mi się żeby z J.J dotrwał do końca 5rundy. Kwestia tylko jak zakończy się pojedynek, stawiam na KO/TKO or stoppage. Nawet jesli J.J da się zaciągnąć pod siatke żeby sonnen trzymał klincz, myśle ze Jones znokautuje go poteżnymi łokciami.
Moim zdaniem Sonnen ma jakieś 2% szansy na wygraną, ale tylko w tedy gdyby Jones miał by jakąs kontuzje, albo po prostu nie trenował by przed walką.

Jones w swojej karierze MMA przegrał tylko 1runde z Machida, gdyby walka Lyoto vs Jones toczyła się tylko w stójce kto wie jak by się to skończyło.
Wszechstronność, warunki fizyczne i zabójcze cardio powodują że na Jone Jonesa można by wystawić jedynie A. Silve żeby sprawdzić tak naprawdę w 100% jego umiejetności.

Jones przez KO/TKO or stoppage
kurs: 2.35
Unibet
 
bene 240

bene

Użytkownik
Sonnen jest zapasiorem z dobrym kardio jego najwiekszym atutem jest narzucenie swojego stylu gry i zabicie zalet przeciwnika.
Nie wydaje mi się żeby z J.J dotrwał do końca 5rundy. Kwestia tylko jak zakończy się pojedynek, stawiam na KO/TKO or stoppage. Nawet jesli J.J da się zaciągnąć pod siatke żeby sonnen trzymał klincz, myśle ze Jones znokautuje go poteżnymi łokciami.
Moim zdaniem Sonnen ma jakieś 2% szansy na wygraną, ale tylko w tedy gdyby Jones miał by jakąs kontuzje, albo po prostu nie trenował by przed walką.
Jones w swojej karierze MMA przegrał tylko 1runde z Machida, gdyby walka Lyoto vs Jones toczyła się tylko w stójce kto wie jak by się to skończyło.
Wszechstronność, warunki fizyczne i zabójcze cardio powodują że na Jone Jonesa można by wystawić jedynie A. Silve żeby sprawdzić tak naprawdę w 100% jego umiejetności.
Jones przez KO/TKO or stoppage
kurs: 2.35
Unibet
Ten typ wydaje mi się bez sensu, to że Jon Jones zakończy tę walkę przed czasem nie ulega wątpliwości.
A sposób submission/TKO to naprawdę szanse 55/45 nie wyobrażam sobie sensownie, żeby ktoś uzasadnił dobrze dany sposób zakończenia przed czasem.
Jeśli miałbym strzelać to jednak na sub, gdyż Sonnen przegrał tylko raz przez TKO z Silvą.
Jon Jones przegrał również jedną rundę ze Stefanem Bonnarem według dwóch sędziów.Żeby sprawdzić 100% umiejętności Jona można wystarczy również : Cain Velasquez, Daniel Cormier czy Dos Santos.
 
sliw4 67

sliw4

Użytkownik
Ten typ wydaje mi się bez sensu, to że Jon Jones zakończy tę walkę przed czasem nie ulega wątpliwości.
A sposób submission/TKO to naprawdę szanse 55/45 nie wyobrażam sobie sensownie, żeby ktoś uzasadnił dobrze dany sposób zakończenia przed czasem.
Jeśli miałbym strzelać to jednak na sub, gdyż Sonnen przegrał tylko raz przez TKO z Silvą.

Jon Jones przegrał również jedną rundę ze Stefanem Bonnarem według dwóch sędziów.Żeby sprawdzić 100% umiejętności Jona można wystarczy również : Cain Velasquez, Daniel Cormier czy Dos Santos.

Może i nawet walka dotrwać do końca wszystko zależy od Jonesa. Sonnen przegral 3 razy przez ko/tko, łącznie przegrał 12 razy, 1przez decyzje i reszte az 8 razy przez sub. Ale wystarczy popatrzeć z kim tak naprawde przegrywał przez poddanie 2x z Jeremy Hornem (61 SUBMISSIONS 69% swoich wygranychwalk) z Paulo Filho (10 submissions 43% swoich wygranych walk) z Damian Maia ( 9 subm 50%) z Renato Sobralem ( 19 subm 51%) no i ostatnia przegrana przez sub z A. Silva tylko dla tego ze Silva tak naprawde mógł szukać lamania gdyż Sonnen go zdominował.

Sonnen to taki zawodnik z bardzo dobrym cardio z mega zapasami i kontrola w parterze, ale nie wydaję mi się żeby J.J dał sie pomiatać w parterze. Oczywiście nie jest to jakis pewniak że będzie Ko/Tko or stoppage, wydaję mi się że szanse są 60-70%.
Mam nadzieje że Jones będzie prowadził walke w stójce, trzymając dystans i obijając przeciwnika, bo tak naprawde Sonn ma tylko szanse w parterze przez jakis ground and pound.

Także ja osobiście stawiam na Ko/Tko co będzie to już zobaczymy niebawem.
 
K 326

kurekq

Użytkownik
Ja uważam, że czynnik prowokacyjny Sonnena odegra dużą rolę i Jones będzie chciał się wyżyć i ubić go z góry by puścić wodzę agresji i nie będzie szukał jakichś technik duszenia/dźwigni stawowych. Podpisuję się pod tym typem sliw4.
 
W 53

wyjazdowiec

Użytkownik
Kongo- Nelson 1
Tą walkę oceniam 50/50. Albo Nelson znokautuje Kongo, albo ten wygra przez decyzję w swoim ostatnio nudnym stylu, duzo klinczując przy siatce, od czasu do czasu próbując obaleń czy bezpiecznie zadając ciosy. Po kursie blisko 3 zdecydowanie warto zaryzykować. Można też próbować Kongo przez decyzję po pewnie sporo wyższym kursie. Dobry pomysł Bene z tą podpórką.
Bisping- Belcher
Belcher ostatnio zaprezentował się wręcz tragicznie. Co prawda dalej jest w stanie znokautować Bispinga(w poddanie nie wierzę, chociaż jego gilotyny są niezłe), jednak bardziej przewiduję scenariusz, w którym Bisping wypunktuje w stojce Belchera używając swojej szybkości, dużej ilości ciosów i dodając do tego od czasu do czasu obalenia. Kurs w expekt to 1,57.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom