>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 171 Dallas 15.03.2014

Status
Zamknięty.
larsson1991 50

larsson1991

Użytkownik
Już 15 marca w teksańskim Dallas odbędzie się bardzo silnie obsadzona gala UFC 171. W walce wieczoru o pas wagi półśredniej powalczą Robbie Lawler i Johny Hendricks.

Johny Hendricks vs Robbie Lawler
TYP: Bigg Rigg (Johny Hendricks)

A Jak reszta walk według Was?

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półśredniej
170 lbs: Johny Hendricks (15-2) vs. Robbie Lawler (22-9)
Główna karta:
170 lbs: Carlos Condit (29-7) vs. Tyron Woodley (12-2)
155 lbs: Myles Jury (13-0) vs. Diego Sanchez (24-6)
170 lbs: Jake Shields (29-6-1) vs. Hector Lombard (33-4-1)
205 lbs: Nikita Krylov (16-3) vs. Ovince St. Preux (14-5)
Pozostałe:
170 lbs: Rick Story (16-7) vs. Kevin Gastelum (7-0)
135 lbs: Raquel Pennington (4-3) vs. Jessica Andrade (10-3)
145 lbs: Dennis Bermudez (12-3) vs. Jimy Hettes (11-1)
170 lbs: Alex Garcia (11-1) vs. Sean Spencer (11-2)
125 lbs: Justin Scoggins (8-0) vs. Will Campuzano (13-5)
155 lbs: Frank Trevino (11-0) vs. Renee Forte (8-3)
185 lbs: Robert McDaniel (21-7) vs. Sean Strickland (13-0)
145 lbs: Daniel Pineda (18-10) vs. Robert Whiteford (10-2)

Które według Was są pewniakami na 100%?
 
P 522

paulattryda

Użytkownik
Do trzech razy sztuka...Jake Shields nie załapie się trzeci raz na spilt decision, Lombard odetnie mu światło. Shields to drewno jego ostatnich 6 walk hmm dużo szczęścia. Lombard ma narzędzia i nie będzie czekał. Hector Lombard Pinnacle 1.56 10/10.
//edit
dorzucam jeszcze Fight won&#39;t start round 3 5Dimes 1.8 1/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Kilka słów odemnie przed ta galą . Czekam na pozostałe kursy . Z Boksu jako tzw. mocne pewniaki polecam Danny Garcia i naszego Andrzeja Wawrzyka .
Z głównej karty jedynie zagram Hendricksa ( 1.25 ) na taśmie , który jest w takim gazie że nikt go nie zatrzyma . Pokonał ostatnio samego GSP ( wał ) któremu to po walce odechciało się walczyć . Kowadło w łapie i zapasy .
Taśma czyli - Garcia , Garcia , Wawrzyk , Hendricks i Scoggins - 2.36 - unibet .
Główny mój bet który potraktuje jako formalność , połączenie mma &amp; boks
Alex Garcia &amp; Danny Garcia - 1.38 - 9/10 -
unibet .
Alex opisany poniżej . Danny mistrz WBA i WBC lekko półśredniej . Pokonał Khana czy ostatnio bombardiera Lucasa mówi samo za siebie . Rywal gra na innej półkuli i tyle . Easy win .

Najlepszy prospekt 2013 roku .
Piekielnie mocny w każdej płaszczyźnie . Wchodząca gwiazda wagi półśredniej , stójka , siła , technika , szybkość czy zapasy . Wszystko wymiata u niego . Ogromne postępy od dwóch lat a treningi w TristarGym . Tak jak poprzednio i teraz wynik tylko jeden KO lub TKO . Rywal podobny klasą no może troszkę lepszy niż ostatnio i tyle .

Drugi bet to 21 letni Justin Scoggings - 1.45 - 8/10 - unibet .
Edit : Kurs na Justina na otwarciu w pozostałych bukach po ok. 1.20 :grin: wczoraj unibet jako pierwszy wychylił się po raz pierwszy dał kursy na undercard .
Rywal cienki średniak . Odstający w stójce nie mówiąc o parterze .
Podobnie jak i Garcia dla mnie to chyba dwa największe obecnie talenty w UFC .
Czarny pas karate , mistrz świata w kickboxingu . Od 3 roku życia trenujący karate . Obecnie także jako instruktor
Stójka podobna do tej jaką posiada Gunar Nelson . Mało tego posiada dobre zapasy jak i obronę przed nimi . Trenujący w American Top Team czyli samo za siebie mówi że zapasy tam to podstawa . ATT czyli kolebka jednych z najlepszych zawodników MMA na świecie i UFC .
W walce w debiucie pokonanie przed czasem w 1 rundzie zawodnika wywodzącego się z grapplingu :grin: walka poniżej .
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
typpero 71

typpero

Użytkownik
Bardzo ciekawe typy Pudzian. Ja nic o tych zawodnikach nie wiedziałem. Muszę bardziej się z nimi zaznajomić.

Od siebie polecam Lombarda - nie widzę innej opcji jak jego win. Najprawdopodobniej znokautuje Shieldsa.

Hector Lombard @ 1.52 Pinnacle
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Jakim cudem jury jest faworytem z sanchezem ??? Sanchez mial jakies urazy albo problemy ? Czy jakis idiota sugerowal sie pompowanym rekordem ?
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
170 lbs: Rick Story (16-7) vs. Kevin Gastelum (7-0)
Gdybym ze wszystkich zawodników na świecie młodego pokolenia, miał wskazać jednego który zostanie mistrzem UFC, zastanawiałbym się między Nurmagomedovem, a właśnie Gastelumem. Ten chłopak jest wręcz skazany na sukces. Rywal? Ostatnie 7 walk -3 wygrane, 4 porażki. Nazwisko przyzwoite, ale żadna mocna persona. Wracając do Gasteluma. Dostał się do silnie obsadzonego TUFa, jako niepokonany 22 latek, co więcej wszystkie 5 walk kończone przed czasem. W TUFie nie należał do grona faworytów, mimo to pokonywał w pięknym stylu faworytów, dochodząc aż do finału, w którym odniósł zwycięstwo pod decyzji nad Uriah Hallem. Dobry rekord, efektowny styl, młodość, wszystko idealne komponowało się w wizerunek talentu doskonałego. Gastelum czuł jednak że w wadze średniej nie ma odpowiedniej siły, rozpoczął więc ciężki trening siłowy, zmieniając nadmiar kilogramów w dodatkowe mięśnie. Już jako zawodnik wagi półśredniej, totalnie zdemolował Briana Melancona. UFC prowadzi go bardzo spokojnie, nie rzuca na głęboką wodę. Pyle to tylko kolejny krok w kierunku czołówki UFC, który Gastelum powinien i musi bez problemu wykonać.

http://www.youtube.com/watch?v=5aAb7Wg7yVQ


170 lbs: Carlos Condit (29-7) vs. Tyron Woodley (12-2)

Condit to Condit. Nie ma sensu długo się rozpisywać. Dla mnie to taki Junior dos Santos czy Urijah Faber wagi półśredniej. Pasa na dłużej nie potrzyba, ale większość dywizji miele bez problemu. Woodley to niebezpieczny rywal, ale myślę że Condit spokojnie wypunktuje go na pełnym dystansie. No i rewanż Hendricks vs Condit II o pas jest bardzo prawdopodobny, a biorąc pod uwagę jak bliska była ich pierwsza walka, będzie ciekawie


205 lbs: Nikita Krylov (16-3) vs. Ovince St. Preux (14-5)

Ten Krylov, to najbardziej komiczna postać w całym UFC. Kolo wyjęty z dyskoteki w Oplocie, rekord nabijany bardziej niż to robi nasze KSW, porażki z rekordu jakimś cudem zniknęły, chociaż wszyscy wiedzą że 3 to zdecydowanie zaniżona liczba. A zarazem ma 21 lat, ostatnia walka wygrana bardzo efektownie, mogą być niesamowite jaja jeśli taki klown utrzyma się w UFC. Jego rywal czyli popularny OSP. Zdolna bestia, do tego bardzo równa. Nic wielkiego w karierze nie zdobędzie, ale poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Mówiąc szczerze, ogromnie kusi mnie postawić na Nikite. Facet nie ma żadnego argumentu, a mimo to czuje że jeszcze nie raz zaskoczy. Mimo wszystko faworytem musi być OSP. Z jednego zasadniczego faktu. Krylov zapasami dorównuje innemu komediantowi, Marcinowi N. To co robił z nim Soa Palelei, cóż, jednostronna deklasacja. Jeśli St. Preux nie będzie chciał się bawić, zapaśniczo powinien totalnie zdominować rywala.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Ponawiam pytanie czy ktos wie jakim cudem Jury jest faworytem z Sanchezem ? Analizujac ta walke jakis czas temu powiedzialem sobie ze łykam powyzej 1,60 a tutaj dostaje 2,45. Nigdy nie mialem takiej roznicy miedzy przypuszczeniami a faktycznymi kursami.
Wiadomo cos o kontuzji, problemach Diego ? Kim tak naprawde jest Jury zeby stawiac go jako faworyta przeciwko Sanchezowi?!
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
@Soltysiao, więc tak w skrócie. Jury jest młody, a do tego niepokonany, z dotychczasowych walk praktycznie tylko w jednej miał problem, tej ostatniej zakończonej splitem. Poza tą jedną walką, w reszcie wyglądał mocno. Diego Sanchez, wiadomo, serce do walki, walka z Melendezem a w szczególności 3 runda to poezja. Tylko że praktycznie na to patrząc, na 7 ostatnich walk, w 4 przegrał, a i walka z Takenori Gomim powinna być porażką, sędziowie po prostu dali wałek. Pamiętaj że z Melendezem, w praktyce Sanchez mocno obrywał, ale cały czas szedł do przodu.

Sanchez to serce do walki, prawdopodobnie najciekawszy zawodnik w światowym MMA, nieważne co by się działo, zawsze walczy do ostatniej sekundy, nieważne jak jest obity, dalej próbuje. Jury jest typowo technicznym zawodnikiem, więc bukmacherzy kierowali się prostym pomysłem, ktoś kto jest bardzo technicznym zawodnikiem, powinien zdominować chaotycznego, acz niebezpiecznego rywala. Jak będzie w praktyce? Ciężko typować, ale Sanchez jest bardzo ciężki do pokonania przed czasem, a Jury w późniejszych rundach nie powinien być tak konsekwentny i pewny jak na początku walki. Gdybym na ten moment miał obstawiać, stawiałbym na Sancheza, widać po filmiku że przygotowywał się zapaśniczo, co może przynieść spore korzyści.
http://www.youtube.com/watch?v=LpUV_uT2_KI
http://www.youtube.com/watch?v=_icHDSJbfqA
http://www.youtube.com/watch?v=xD9wP8Wmb0U
http://www.youtube.com/watch?v=UaOee6Yh8fg
 
E 285

embotron

Użytkownik
Ponawiam pytanie czy ktos wie jakim cudem Jury jest faworytem z Sanchezem ? Analizujac ta walke jakis czas temu powiedzialem sobie ze łykam powyzej 1,60 a tutaj dostaje 2,45. Nigdy nie mialem takiej roznicy miedzy przypuszczeniami a faktycznymi kursami.
Wiadomo cos o kontuzji, problemach Diego ? Kim tak naprawde jest Jury zeby stawiac go jako faworyta przeciwko Sanchezowi?!
Ogladnalem wlasnie walke Jury&#39;ego z Nijemem i zaraz po niej przypadkiem wlaczylem Sancheza z Melendezem i nie widze zadnego powodu, dla ktorego na Sancheza jest kurs 2,5. Dla mnie value, moze ktos i mi wyjasnie te sytuacje?
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Ogladnalem wlasnie walke Jury&#39;ego z Nijemem i zaraz po niej przypadkiem wlaczylem Sancheza z Melendezem i nie widze zadnego powodu, dla ktorego na Sancheza jest kurs 2,5. Dla mnie value, moze ktos i mi wyjasnie te sytuacje?
Bo Sanchez na 7 ostatnich walk, mógł spokojnie mieć 6 porażek na koncie, a Jury jest niepokonany i tylko 1 walkę nie skończył przed czasem. Co z tego że Sanchez walczy efektownie, skoro przegrywa, natomiast Jury perfekcyjne 13-0. Ale jak mówię, liczby to nie wszystko, chociaż nie ulega wątpliwości że to typowe starcie brawler vs technical. Za większą kasę odradzam, chociaż, na Tapology ponad 64% osób twierdzi że to Sanchez odniesie zwycięstwo. Nie chce nikogo wprowadzać w błąd, niech każdy sobie sam przemyśli który zawodnik wydaje się pewniejszy.

Jury



PS. Nie do końca tak jest soltysiao. Jury może i obijał kelnerów, ale nie można powiedzieć że to mr nobody. Diego Sanchez? Okej, nie ukrywam że to nawet jeden z moich ulubionych zawodników i szczerze wierze że po ostatnich treningach nadal czuje motywacje i czuje że może jeszcze coś w karierze osiągnąć. Bukmacherzy zazwyczaj w takiej wyrównanej walce stawiają na tego niepokonanego, bo skoro nigdy nie przegrał, to ich zdaniem ma większe szanse na wygrane. To nie mój wymysł, podobnie walka Tarzana z Bubbą na UFC171, czy ten cały Strickland który zresztą poświęcił walkę z Drwalem na PROMMAC żeby już teraz walczyć na UFC pokonał kogoś sensownego żeby stawiać go jako faworyta w walce z McDanielem? Nie bardzo, a z tego co wiem to on stawiany jest jako faworyt. Czy wygra Diego czy Jury, ciężko powiedzieć, ja bym tego nie grał, ale jak już ze 3 razy wspomniałem dla mnie faworytem jest Diego Sanchez, co nie oznacza że jakoś wielce szokują mnie takie kursy od bukmacherów. Nie ma żadnych kontuzji, więc jeśli uważasz że Sanchez da rade, to czemu nie, warto spróbować. Ja skupiam się na innych starciach, jak dla mnie Diego jest zbyt nieprzewidywalnym zawodnikiem żeby pakować w to starcie poważniejszą kasę, chociaż jeśli to grać to już teraz, kurs pewnie będzie spadać a w okolicach walki się wyrówna
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Kto jak kto ale ty nie powinienes mi argumentowac tym ze jury ma rekord to jest faworytem, liczac samych kelnerow to doego ma jeszcze lepszy. Sanchez urywal rundy czolowce a jury meczarnia z kelnerem ostatnio i wygrane procz johnsona to noname&#39;y. Nie zapominajmy ze dostal w ciry od iaqunty ktory nie rowna sie z sanchezem nawet.
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
135 lbs: Raquel Pennington (4-3) vs. Jessica Andrade (10-3)✅✅✅
1,33 UNIBET✅✅✅

Jessica jest naprawdę mocna, mimo niespełna 160cm, ma bardzo dobry boks, szybkie i ciężkie ręce, mocno kopie. Jej zapasy są na bardzo przyzwoitym poziomie, jest mała i zbita, przez co ciężko ją przewrócić, zaś ona robi to bez problemów. Brazylijka na podłodze też radzi sobie całkiem dobrze, nawet w walce z Liz Carmouche trzymała przez półtorej minuty bardzo mocno zapiętą gillotynę, przez którą zabrakło sił na 2rd, w konsekwencji bezbronna Jessica w swoim debiucie musiała uznać wyższość &#39;&#39;Girl-Rilli&#39;&#39;, która przez prawie całą 2rd lała ją w dosiadzie.
Druga czyli ostatnia walka Jessicii, wówczas nad wysoko notowaną angielką Rosi Sexton, walka ta to istna demolka, Jessica zadała 206 ciosów, przy czym angielka 88. Ponad 200 ciosów WOW...nawet są tacy panowie w UFC, gdzie nie pokrywają tej liczby nawet w swoich 4 bojach na pełnym dystansie czasu. Angielka Rosi Sexton po batalii z Jessicą napewno udowodniła że ma stalową szczęke, ale z taką buzią to chyba przez 2 miesiące nie wychodziłą z domu, współczuje jej chłopakowi, o ile jej nie rzucił.
Co do rywalki brazylijki czyli Raquel Pennington, uczestniczki TUFa 18, która w ostatniej swojej walce świetnie uporała się z weteranką Roxanną Modafferi czyli HAPPY WARRIOR, ta oprócz dobrego humoru nic nie wnosi do octagonu.
Wpierw w walce którą zobaczymy naprzeciw Jessicii miała walczyć Julianna Pena - zwyciężczyni TUFa 18 i to wtedy w niej bym postrzegał potencjalną zwyciężczyni tej walki, lecz Pena została zastąpiona właśnie przez Raquel.
Jessica to dla mnie taka słabsza wersja Liz Carmouche. Napewno będzie silniejsza, szybsza, bardziej dynamiczna od Raquel, zaś ta druga będzie 10cm wyższa, lecz wzrost akurat nie powininen przerzucić się na przebieg tej walki, ponieważ Jessica jest lepsza w każdym aspekcie walki.
Polecam ten typ!
JESSICA BY KO/TKO/DQ⛔


145 lbs: Dennis Bermudez (12-3) vs. Jimy Hettes (11-1) ⛔
2,70 UNIBET ⛔
THE KID to świetny grappler, i jeden z najlepszych młodych talentów w UFC w tej płaszczyznie. Posiada brązowy pas judo oraz bjj, obecnie instruktor jiu-jitsu w Pensylwanii. Jimy jest bardzo pasywny, za wszelką cenę klei się do rywala, rzutami judo bądz obaleniami sprowadzając walkę do swojej ulubionej płaszczyzny. Lubi walczyć z pleców, gdzie jest bardzo grożny, świetnie walczy w klinczu, gdzie jest aktywny, choć jego stójka jest przeciętna, dziurawa garda nadrabia stalową szczęką. Jimy to mistrz w wadze piórkowej lokalnych federacji MASS i PCFS.
Jego rywal faworyt tej walki Dennis Bermudez, który musiał ulec D. Brandao w finale TUF 14 wagi piórkowej, to co zrobił Diego z Bermudezem było niesamowite, dla tych co nie widzieli polecam obejrzeć. Bermudez jest silnym skurczybykiem, ma naprawdę dobry boks, chociaz 3 czy 4 cios to już cep w jego wykonaniu, dysponuje niezłym cardio oraz zapasami na przyzwoitym poziomie.
Jeśli chodzi o rekordy obu zawodników, to lepszymi nazwiskami może pochwalić się Jimy w swoim CV - A. Caceres, N. Phan oraz ostatnio R. Whiteford, czyli szkot trenujący w ATT, którego zobaczymy w walce otwierającą w/w galę. Zawodnicy którzy musieli uznać wyższość Bermudeza to P. Garza, M. Holloway oraz S. Siler.
Bermudez wszystkie swoje walki przegrał przez poddania, THE KID 10 ze swoich 11 walk wygrał przez poddanie. Stawiam tu na THE KIDa ponieważ liczę że podda Bermudeza z dziecinną łatwością tak jak zrobił to chociażby Diego Brandao.

THE KID BY SUBMISSION
⛔

https://www.youtube.com/watch?v=Sjk1MCty5SM
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Sean Spencer (USA) - Alex Garcia (CAN)
Typ: 2 1.22 ✅
Carlos Condit (USA) - Tyron Woodley (USA)
Typ: 1 1.45
Johny Hendricks (USA) - Robbie Lawler (USA)
Typ: 1 1.21
2.19

Garcie opisał Pudzian, w porażkę Condita po prostu nie wierzę, Lawler to dużo słabsza wersja Hendricksa. Nie ma co się rozpisywać.


Jake Shields (USA) - Hector Lombard (CUB)
Typ: 2 1.45 ✅
Kelvin Gastelum (USA) - Rick Story (USA)
Typ: 1 1.50 ✅
Ovince St. Preux (HAI) - Nikita Krylov (UKR)
Typ: 1 1.25 ✅
2.65 ✅✅✅

Lombard po zejściu wagę niżej, siłowo dominuje nad każdym rywalem, a że umiejętności ma, myślę że szybko dojdzie do pacyfikacji. Co prawda Shields kelnerem nie jest, ale wierzę w Hectora. Gasteluma i OSP opisałem wcześniej
Diego Sanchez (USA) - Myles Jury (USA)
Typ: 1 2.35 ⛔
Johny Hendricks (USA) - Robbie Lawler (USA)
Typ: 1 1.21
Robert McDaniel (USA) - Sean Strickland (USA)
Typ: 1 2.00 ⛔


To już za drobniejszą kasę, sensowniej nawet posłać jako oddzielne typy, Hendricks nie przegra więc po prostu dorzucam na podbicie stawki. Na temat Diego napisano w tym temacie sporo, 2.35 na ten moment to opłacalna inwestycja, nawet jeśli uważam że walka może pójść w każdą ze stron. W przypadku Bubby, mam dziwne wrażenie że Tarzan jest po prostu słabiakiem, patrząc na poziom jego rywali, kelnerów tam mnóstwo, McDaniel od czasu TUFa zrobił postępy, spodziewam się że zdominuje zapaśniczo, szybko przeniesie walkę do parteru, a tam wyciągnie wygraną przez decyzję.

/edit jednak Strickland nie taki słaby, będą z niego ludzie ???? Sancheza szkoda, bardzo słabo wyglądał. Jako niespodziankę można było na niego za grosze postawić, ale niestety, katastrofalny występ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
bene 240

bene

Użytkownik
Przeanalizowałem sporo materiałów wywiadów itp. i muszę powiedzieć że nie jest to łatwa gala do typowania i niejednokrotnie musiałem zrewidować swoje poglądy. Gala bardzo ładna sportowo, ale fortuny nie będą te walki stawiał.
Zaczynając głównej gali:

Ovince St. Preux vs. Nikita Krylov
Nie temat tej walki nie ma co się dużo rozpisywać. Ciągle niewiele wiadomo o Krylowie. Z Palelei słaby pojedynek. Patrząc zaś jak Soa rozprawił się z Barrym to Nikita nie ma się czego wstydzić? I dalej Soa miał ponoć złamane żebro. Walt Harris znokautowany przez Nikitę? Też ciężko powiedzieć coś o Walcie, chodź słabo wypadł to w mediach USA twierdzi się że jest to liga UFC. Preux zaś to już sprawdzony zawodnik weteran. Jak dla mnie ta walka pokaże czym naprawdę jest Krylow (wiem że dużo osób śmieje się z tego zawodnika, ale ja bym go od razu nie skreślał). Dla mnie trochę za mały kurs na Preuxa żeby ryzykować, a kusi mnie ponad 4.00 na Krylowa. Jak dla mnie ta walka to narazie NO BET, choć będę obserwował ważenie i kilka wywiadów kto wie możę coś mnie przekona BTW Krylow ustanowił ostatnio rekord w szybkości nokautu z kopniaka w głowe 0:25 sekund z wcześniejszego 0:26 sekund z UFC 1 Gordeau.
typ: narazie NO BET (ewentualnie Preux via Decision)

Jake Shields vs. Hector Lombard
Też ciężka walka do podania typu na zwycięzcę. Dla mnie walka lekko dla Shieldsa. Jake Shields ciągle pokazuje, że może walczyć z każdym w dywizji. To już nie pierwszy raz kiedy Shields spotyka na swojej drodze dynamicznego zawodnika. I raz po raz udowadnia że jest to zawodnik którego nie jest łatwo znokautować. Pomimo, iż ostanie walki były bardzo wyrównane to w każdej Shields walczył swoją walkę i dyktował warunki swojej nudnej gry. Zobaczcie sobie analizy z UFC 161 gdzie niektórzy przewidywali szybki nokaut lub jednogłośną decyzję dla Woodleya. Zerknijcie sobie na moją analizę z UFC 161 http://forum.bukmacherskie.com/f201/ufc-161-evans-vs-henderson-92922.html . Będę się w tej walce dalej tego trzymał że Shields to solidny zawodnik o wysokiej presji z mocną szczęką, wolą walki, dobrym kardio. Przez wielu niedoceniany ze względu na swoje nudne walki, ale patrząc czysto bukmachersko jak dla mnie nie sposób nie wziąć dobrego kursu. Lombard przeplata walki w kratę, jego zejście do kategorii niżej uważane jest za jego powtórne narodziny, w co jak do końca nie wierzę. Sam twierdzi że chce zakończyć karierę w wadze średniej w której lepiej się czuje. Nie przewiduję tu wygranej przed czasem, ale decyzja jak najbardziej dla Shieldsa.
typ: Jake &quot;Tarcza&quot; Shields via Decision (Ulitmate clinching)

Diego Sanchez vs. Myles Jury
Kolejna walka którą warto... odpuścić. Gdy została zapowiedziana pomyślałem sobie, że to walka na odbudowę Sancheza. Jednak zagłebiając się w życiorysy dochodzi się do wniosku, że z jednej strony jest to walka która ma pokazać czy Sanchez jeszcze będzie się w dywizji liczył, a z drugiej czy Jury to &quot;real deal&quot; gotowy na top 15. Na początku tego tygodnia składniałem się ku Juremu - młody, a już dość doświadczony, solidna stójka, dobry zasięg i szybkość, zapasy średnie (które nie powinny być dużą luką w tej walce). Z drugiej strony Sanchez - zawodnik lubiący wojny - wymiany, łapanie ciosów na szczękę, typowe bijatyki. Takie zestawienie dało mi jasny wniosek w którym pomiędzy dwoma zawodnikami w którym jeden jest techniczny, a drugi haotyczny - przeważnie wybieram technicznego (chyba że ten bijatyka ma piekielnie mocny cios &quot;one punch KO&quot;). Dlatego myślę sobie Jury via decsion, a ze Sanchez już za młody nie jest i sporo przyjął ciosów w życiu to kto wie jak jego szczęka sie ma więc może nawet TKO. Niejmniej jednak słuchając ostatnio licznych wywiadów Sancheza, Winkeljohna, Jacksona jestem w stanie uwierzyć że Diego podejdzie do tej walki zupełnie jako inny zawodnik, bardziej poukładany, techniczny z jasno sprecyzowanym celem i myślę, że jego szanse w tym momencie rosną. Może i Diego w octagonie wygląda jak bezmyślne zwierze, ale w życiu prezentuje się jako bardzo poukładany człowiek wiedzący czego chce. Dodatkowo Jury wie przed jaką szansą stoi, nie sądzę, aby zastosował taktykę 3 rundowego biegania po octagonie i punktowania Diego. To może być moment definiujący jego karierę więc nie sądzę, aby chciał zostać zapamiętany źle w tej walce - a co jego szanse wygranej niejako zmniejsza. Walkę przeanalizowałem, ale decyzję zostawiam wam. Ja ze względu na kurs biorę Sancheza via TKO
typ: Diego &quot;Dream&quot; Sanchez via TKO (typowy Comeback Round 3)

Carlos Condit vs. Tyron Woodley
Poogądałem sporo walk Condita ostanio, nie ukrywam że jestem jego fanem i mogę być lekko stronniczy. Pomijając to i tak wierzę że Condit jest w stanie rozprawić się bez większych problemów z Tyronem. Condit to fenomenalne cardio i gdyby walka była 5 rundowa (o co Condit zabiegał) to sprawa była by prostsza. Cieżko liczyć na szybkie skończenie Condita przed czasem, a pytanie jest czy dość szybko Tyron się zmęczy tak aby Contit mógł wypunktować 2 i 3 rundę lub skończyć późno w trzeciej?. Szansa Woodleya to wiadomo szybki nokaut lub superior wrestling. Przy czym Tyron mając świadomość że następna walka może być w tytuł nie będzie chciał wypaść źle leżąć na Condicie przez trzy rundy. Dlatego walka odbędzie się w stójce z przeplatanymi krótkimi epizodami w parterze. Absolutnie nie widzę Tyrona nokautującego Condita, który posiada żelazną szczękę (polecam obejrzeć jego walkę z Ellen-Burgerem). Może być to wyrównana walka, ale na końcu dnia widzę Condita z wyciągniętymi rękami w zwycięstwie.
typ: Carlos Condit via TKO (późne TKO).


Johny Hendricks vs. Robbie Lawler
Stójka na równo, po stronie Hendrixa zapasy i ostatnia walka z GSP. Obaj z ciosem nokautującym. Cieżko mi powiedzieć. Nie będę stawiał tej walki za dużą kasę, ze względu że każdy zawodnik może zakończyć walkę natychmiast jednym ciosem. Generalnie jeśli nie będzie niespodzianek to Hendricks powinien wygrać, ale jeśli walka będzie się przedłużać kto wie. Bardzo niechętnie ale postawię lekko:
typ : Johny Hendricks via (wszystko oprócz submission)

Kelvin Gastelum vs. Rick Story
To jest cieżka walka do typowania. Story to zwodnik który teoretycznie może pokonać każdego w dywizji a pomimo to utknął w top 10-15. Dobre zapasy i mocny uderzacz. Gastelum wydaje mi się na tem moment bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Dobra stójka, mocno uderza, kardio, obalenia i być może decydujące w tej walce submission. Kelvin wydaje mi sie świeższym zawodnikiem w tej walce. Decydującym na korzyć Kelvina w tej walce będzie szybkość oraz kardio. Story ostatnio pokonał decydująco Ebersole. Jego masa mięśniowa, duże bicepsy, barki, plecy + mocne uderzenia powodują to że Story potrzebuje dużo tlenu i zwykle gazuje się w 3 rundzie. U Gasteluma jak dotąd nie pokazały się żadne braki dlatego nie widzę jakiegoś powodu dlaczego miałby tę walkę przegrać.
typ: Kelvin Gastelum via Submission


Dennis Bermudez vs. Jimy Hettes
Nie mogę odbudować zaufania do Hettesa po przegranej z Brimage. Jimy to zawodnik z wszelkimi możliwościami, wystarczy aby tylko wyszedł z dobry nastawieniem. Lekko składaniam się ku Bermudezowi aczkolwiek w tej walce wszystko może się zdarzyć
NO BET

pozostałe walki bez analizy:
Polecam typ na Jessica Andrade - Raquel to pupilek z TUFa, zostanie tu boleśnie rozbita i przywrócona do rzeczywistości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
jedziem 25

jedziem

Użytkownik
Tutaj są typy od Łukasza &#39;Jurasa&#39; Jurkowskiego
Johny Hendricks (15-2) vs. Robbie Lawler (22-9)
Mistrzowska walka o wakowany tytuł GSP. O ile Johny Hendricks miał już szansę walki z rewelacyjnym Kanadyjczykiem, gdzie udowodnił, że zasługuje na kolejną szansę, to obecność Lawlera w tym zestawieniu jest pewną niespodzianką. Przychodząc do UFC po zamknięciu Strikeforce, kibice raczej oczekiwali powalczenia o emeryturę niż mistrzowski pas. Ten jednak odprawił z kwitkiem trzech kolejnych rywali, wygrywając ostatnią walkę z namaszczonym przez GSP, Rory McDonaldem. Obaj mają naturalny power w pieściach, z tym, że Hendricks posiada jeszcze do tego rewelacyjne zapasy. Skoncentrowany na próbie obron przed parterem Ruthless może złapać firmową bombę od Big Rigga. Mój typ: Johnny Hendricks przez KO!
Carlos Condit (29-7) vs. Tyron Woodley (12-2)
To dopiero może być prawdziwy Main Event gali UFC 171. Numer 2 rankingu półśredniej Carlos Condit kontra numer 10. Tyron Woodley od momentu podpisania kontraktu z UFC zaskakuje. Najpierw ciężkie KO nad Hieronem, potem porażka niejedno głośną decyzją z Shieldsem (on musi mieć kogoś z rodziny w komisjach sędziowskich), a w ostatniej walce KO z mocnym Koscheckiem. Mocno bijący zapaśnik zawsze będzie w UFC mile widziany. Tyle, że Carlos Condit to jest ogromne doświadczenie i dobre plany taktyczne nakreślone przez Grega Jacksona. Nie sądzę, aby dał się specjalnie zaskoczyć i spokojnie będzie kontrolował pojedynek. Liczę na dobrą walkę! Mój typ: Carlos Condit decyzja!
Myles Jury (13-0) vs. Diego Sanchez (24-6)
Spory sprawdzian dla zawodnika Alliance MMA, Mylesa Jury. Do tej pory niepokonany, ale też nie miał okazji rywalizować z kimś tak doświadczonym jak Diego Sanchez. Mam wrażenie, że Sanchez może to skończyć w stójce wobec tego, że obaj teoretycznie mają czarne pasy w BJJ, a jak wiadomo, gdy dwóch „grapplerów” spotyka się w klatce, to może być niezłe bombardowanie. Mocniej bije Sanchez. Mój typ: Diego Sanchez przez TKO.
Jake Shields (29-6-1) vs. Hector Lombard (33-4-1)
Nie jestem fanem talentu Jake`a Shieldsa więc nie będę się też na jego temat rozpisywał. Ulubieniec sędziów i zwolennik taktyki „idzie kibic zrobić kawę, bo i tak się nic nie wydarzy” będzie chciał wyleżeć sobie kolejny pojedynek. Teraz wszystko po stronie Lombarda, który po zejściu do półśredniej prezentuje się znakomicie. Mocna głowa Kubańczyka plus nokautująca pięść, mogą dać mu zwycięstwo… ale tylko przed czasem. Mój typ: Hector Lombard przez TKO.
Nikita Krylov (16-3) vs. Ovince St. Preux (14-5)
Ukrainiec jest większą zagadką w UFC niż swego czasu Piliafas w KSW. Nabity rekord po dyskotekach, wartość techniczna mocno srednia, a jednak dostaje kolejne szansę. W ostatnim pojedynku udało mu się trafić Walta Harrisa, ale ustalmy jedno: Krylov nawet nigdy nie stał obok zawodnika klasy St.Preux. Pierwszy raz będzie to miało miejsce dzisiaj na ważeniu ???? Mój typ: Ovince St.Preux przez poddanie.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
170 lbs: Rick Story (16-7) vs. Kevin Gastelum (7-0)
Gdybym ze wszystkich zawodników na świecie młodego pokolenia, miał wskazać jednego który zostanie mistrzem UFC, zastanawiałbym się między Nurmagomedovem, a właśnie Gastelumem. Ten chłopak jest wręcz skazany na sukces. Rywal? Ostatnie 7 walk -3 wygrane, 4 porażki. Nazwisko przyzwoite, ale żadna mocna persona. Wracając do Gasteluma. Dostał się do silnie obsadzonego TUFa, jako niepokonany 22 latek, co więcej wszystkie 5 walk kończone przed czasem. W TUFie nie należał do grona faworytów, mimo to pokonywał w pięknym stylu faworytów, dochodząc aż do finału, w którym odniósł zwycięstwo pod decyzji nad Uriah Hallem. Dobry rekord, efektowny styl, młodość, wszystko idealne komponowało się w wizerunek talentu doskonałego. Gastelum czuł jednak że w wadze średniej nie ma odpowiedniej siły, rozpoczął więc ciężki trening siłowy, zmieniając nadmiar kilogramów w dodatkowe mięśnie. Już jako zawodnik wagi półśredniej, totalnie zdemolował Briana Melancona. UFC prowadzi go bardzo spokojnie, nie rzuca na głęboką wodę. Pyle to tylko kolejny krok w kierunku czołówki UFC, który Gastelum powinien i musi bez problemu wykonać.
Kelvin Gastelum nie zrobił wagi. 172 funty, poza tym wyglądał kiepsko na ważeniu. Od Storego biła pewność siebie, a Gastelum jakiś taki przygaszony. Przypomina mi się sytuacja sprzed kilku/kilkunastu tygodni jak w limicie nie zmieścił się Lineker. Wydaje mi się, że póki buki nie zmieniły kursów to 2.4 na Storego wygląda lepiej niż 1.5 na Gasteluma.
edit: O, Hendricks też nie zrobił :O Akurat na ważeniu ostatnich fighterów przyszli klienci i wróciłem na &quot;Thank you for ...&quot; :/
Wyniki ważenia za UFC Poland
Johny Hendricks (171.5) vs. Robbie Lawler (170)*
Carlos Condit (170.5) vs. Tyron Woodley (170)
Diego Sanchez (155) vs. Myles Jury (156)
Jake Shields (171) vs. Hector Lombard (170)
Ovince St. Preux (205) vs. Nikita Krylov (205)
Prelims:
Kelvin Gastelum (172.5) vs. Rick Story (170.5)*
Raquel Pennington (135.5) vs. Jessica Andrade (135)
Dennis Bermudez (146) vs. Jim Hettes (145.5)
Sean Spencer (170) vs. Alex Garcia (170.5)
Fight Pass Prelims:
Renee Forte (157) vs. Frank Trevino (155)
Will Campuzano (125.5) vs. Justin Scoggins (125)
Bubba McDaniel (184.5) vs. Sean Strickland (185)
Daniel Pineda (145) vs. Robert Whiteford (145)
Hendricks i Gastelum mają 2 godziny na zbicie 1,5 funta.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Kelvin Gastelum nie zrobił wagi. 172 funty, poza tym wyglądał kiepsko na ważeniu. Od Storego biła pewność siebie, a Gastelum jakiś taki przygaszony.
Gastelum to jednak kurs 1.50, nie jest to 100% pewniak. Kursowo pewnie lepie opłaca się Condit, kurs wysoki, a Carlos to zawodnik który poniżej pewnego poziomu nie schodzi, nigdy nie został znokautowany, a i GSP oraz Hendricks nie mieli z nim łatwo. Woodley, nie chce użyć słowa &quot;przereklamowany&quot;, ale jeśli ktoś w 4 ostatnich walkach ma 2 porażki, a mówią o nim jako o pretendencie o pasa, to coś tutaj nie gra.
Kelvin faktycznie nie w humorze, mam nadzieje że kursy na niego podskoczą, bo i tak nie wierzę w wygraną pana Story.
Ciekawostka-Dwaj panowie którzy nie zrobili wagi, przez ostatnie miesiące trenowali razem. Gastelum to sparingpartner Hendricksa.
http://www.youtube.com/watch?v=J47ncg-biFM
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Hendricks zrobił wymagane 170 lbs przy drugim podejściu, Gastelum przy trzecim, a Forte olał sprawę i odda 20% hajsu rywalowi.
Tutaj filmik z drugiego ważenia Big Rigga, wydaje mi się że wygląda nawet lepiej niż przy pierwszej próbie ????
War Johny!

link do ważenia
Moje tapology:
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom