>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC Fight Night 42: Henderson vs Khabilov

marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik



Data: 7 czerwca 2014
Miejsce: Tingley Coliseum, Albuquerque, Nowy Meksyk, USA
Transmisja: FOX Sports 1

Walka wieczoru:
155 lbs: Benson Henderson (20-3) vs. Rustam Khabilov (17-1)
Główna karta:
155 lbs: Diego Sanchez (24-7) vs. Ross Pearson (15-6)
125 lbs: John Dodson (15-6) vs. John Moraga (14-2)
155 lbs: Jason High (18-4) vs. Rafael dos Anjos (20-7)
155 lbs: Piotr Hallmann (14-2) vs. Yves Edwards (42-20-1)
135 lbs: Bryan Caraway (18-6) vs. Erik Perez (14-5)
Walki w FOX Sports 1:
135 lbs: Sergio Pettis (10-1) vs. Yaotzin Meza (20-9)
170 lbs: Bobby Voelker (24-11) vs. Lance Benoist (6-2)
125 lbs: Scott Jorgensen (14-9) vs. Danny Martinez (16-5)
155 lbs: Jon Tuck (7-1) vs. Jake Lindsey (9-0)
Walki w UFC Fight Pass:
205 lbs: Patrick Cummins (4-1) vs. Roger Narvaez (6-0)​
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Stawiam na faworyta czyli Brazylijczyka. Ostatną porażką nie ma się co przejmować, z Khabibem mało kto jest w stanie wygrać, a i tak Dos Anjos nie zaprezentował się najgorzej. A należy też pamiętać o serii 5 zwycięstw m.in z Kowbojem Cerrone czy Njokuanim.
Z kolei Jason High po raz pierwszy zawalczy w kategorii 155 funtów. Jeszcze jeden argument za Dos Anjosem - Dos Anjos ostatnią walkę stoczył 19 kwietnia, a więc przerwa wynosi niecałe 2 miesiące, z kolei High ostatni raz walczył na pamiętnej gali GSP vs Hendricks 16 listopada 2013 a więc ponad pół roku temu.
Dos Anjos, #5 w rankingu lightweight, czarny pas BJJ, duże umiejętności Muay Thai. High to weteran, jednak wg mnie nie da rady Rafaelowi.
Rafael Dos Anjos ✅ TKO 2 runda
1.33

Kusi mnie też Ross Pearson, Sanchez zgarnął baty od Jury&#39;ego, ale z drugiej strony chłop się może spiąć przed swoją publicznością.
edit: Zamiast Pearsona chyba lepiej dać over 2.5 rundy w tej walce, kurs 1.4 w Unibet. Sanchez sie zepnie i na pewno nie da się znokautować przed własną publicznością, ale też nie wierzę że sam da radę wygrać przed czasem.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
John Dodson - 1.22 - 1000 zł✅ - u.nibet
220 zł za free mi wystarczy . Spora dniówka wpadnie .
Dodson to prawdopodobnie najszybszy zawodnik w MMA w całym bez podziału na kategorie . Mega szybki , wyborna techniczna stójka plus zaplecze zapaśnicze a trener i strateg tez najlepszy ( Greg J )
Wielu ludzi upatruje w Dodsonie kogoś unikalnego . Jego kombinacja szybkości i siły czynią go jednego z flagowców wagi muszej .
Obecnie z mistrzem Johnsonem i Benavidezem rywalizuje o miano najlepszego inni to inna liga i ich odprawia łatwo w tej grupie jest jego obecny rywal .
Z Johnsonem obecnym mistrzem przegrał po bardzo wyrównanej walce gdzie miał go na deskach bodajże w drugiej rundzie .
Easy win Dodson .
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
bene 240

bene

Użytkownik
John Dodson - 1.22 - 1000 zł - u.nibet
220 zł za free mi wystarczy . Spora dniówka wpadnie .
Dodson to prawdopodobnie najszybszy zawodnik w MMA w całym bez podziału na kategorie . Mega szybki , wyborna techniczna stójka plus zaplecze zapaśnicze a trener i strateg tez najlepszy ( Greg J )
Wielu ludzi upatruje w Dodsonie kogoś unikalnego . Jego kombinacja szybkości i siły czynią go jednego z flagowców wagi muszej .
Obecnie z mistrzem Johnsonem i Benavidezem rywalizuje o miano najlepszego inni to inna liga i ich odprawia łatwo w tej grupie jest jego obecny rywal .
Z Johnsonem obecnym mistrzem przegrał po bardzo wyrównanej walce gdzie miał go na deskach bodajże w drugiej rundzie .
Easy win Dodson .
Z całym szacunkiem, ale to szaleństwo. Obstawianie za taką kwotę walki MMA? to chyba nie najlepszy pomysł. Głupia decyzja sędziego, kontuzja...
To nie piłka nożna
 
B 146

bart1110

Użytkownik
Dawno takich bzdur nie czytałem z całym szacunkiem. Równie dobrze mogę napisać, że nie ma co stawiać piłki nożnej bo jest możliwość karnego z kapelusza albo czerwonej kartki.
Interesował się ktoś walką Cumminsa? Patrick akceptując walkę pracując w kawiarni, pokazał tylko, że umie dużo gadać, bo zdenerwował Daniela a ten go szybko skończył.
Wiadomo Narvaeza też nikt nie zna, ale jednak to 6:0 chociażby na lamusach ma nabite. Dogi w walkach na fight passie potrafią zaskoczyć :p , a kursik 3.75 co najmniej kuszący
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Z całym szacunkiem, ale to szaleństwo. Obstawianie za taką kwotę walki MMA? to chyba nie najlepszy pomysł. Głupia decyzja sędziego, kontuzja...
To nie piłka nożna
W jakim sporcie nie ma elementu &quot;głupiej decyzji sędziego&quot;, albo kontuzji? Chyba tylko w pici polo na małe bramki, ale kursów na moim buku nie ma.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Benson Henderson - Rustam Khabilov
Dobrą propozycją na ten bet jest under 4,5 rundy w betsson a jeszcze lepszą - czy walka dotrwa do decyzji - nie - w Unibecie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że Rosjanin nigdy nie walczył na przestrzeni 25 minut. Cytat za UFCPoland:
&quot;To pierwszy raz, kiedy będę walczył na dystansie pięciu rund. Włożyłem wiele pracy w przygotowania, jednak aby wygrać z Hendersonem muszę zrobić dwa razy więcej w klatce.&quot;
A więc każda upływająca runda będzie na niekorzyść Khabilova. Przewaga kondycyjna po stronie Bensona, dla niego 25minutówki to chleb powszedni ???? 5 z 6 ostatnich jego walk trwały po 25 minut. Dlatego albo Rustam szybko ubije byłego mistrza albo Benson skończy Khabilova w 4-5 rundzie... albo Henderson wygra split decision ;) ale po takim kursie warto spróbować. Tym bardziej że ostatnie walki wieczoru nie obfitowały w decyzje:
Miocić - 35 sek, Mousasi - 4 min, Dillashaw 5 runda KO, Brown - 3 runda.
Nie będę rzucał tysiakiem jak Pudzian, ale dwie dychy na przyjemniejsze oglądanie walki.
Nie będzie decyzji
2.3 Unibet ✅
moje tapology (jak nie wiem co dać - daję decyzję, stąd tyle decyzji ;)):

I taka mała prośba ode mnie - wciąż się uczę tego sportu, dlatego wszelka krytyka, wszelkie sugestie, wskazówki itd. są na wagę złota.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
To jak już gadamy o głupotach to ja dodam że mega fajna ta pani która NIESTETY stała zawsze za zawodnikami na wadze. Chętnie wymieniłbym ją w miejsce Arianny Celeste, która już jest raczej wypalona. Vanessa też fajny powiew świeżości ;)
 
marekr 35

marekr

Użytkownik
Słabo ją widać ale raczej fajna. Przesadziłeś z tym żeby ją wymienić za Arianny ????, bez Arianny nie ma UFC :cool:


Na Dodsona spokojnie można było ładować bo teraz już troche w dół poszło. Ja jednak zauważyłem inny fajny kurs na unibecie - Przetrwa do końca walki ? Nie 1.90 ✅
Wydaje się lepszą opcją a i zabezpiecza bo i jeden i drugi może skończyć przed czasem. Także na wypadek gdyby się noga powinęła Johnowi ale raczej tego nie przewiduje, bardziej to, że on wygra przed czasem.

Hallmanna ✅ oczywiście gram i bardzo kusi Sanchez ✅, jeden z moich ulubieńców w UFC. Czuje, że zrobią niezłą bijatyke a Diego lepiej to zniesie i wygra przez KO albo decyzja.



Ciekawe czy dzisiaj też szykują się jakieś sensacje i gala underdogów ?;)


edit: 10 postów jest

 
Otrzymane punkty reputacji: +19
bene 240

bene

Użytkownik
siatkówka, ręczna, kosz
to są sporty obarczone minimalnym ryzykiem losowych zdarzeń
kopana, hokej, sporty walki, żużel i cała reszta - tutaj z ewentualnym przypałem po prostu trzeba się liczyć
;)
MMA obstawiam już od około 5 lat, lecz bardziej dla hobby niż dla zysku zmieniającego moje życie. Niestety trzeba zgodzić się(?), że MMA to sport mało przewidywalny. Pomijając takie niespodzianki, które wynikają z przyczyn czysto sportowych jak TJ vs Barao, mamy masę innych czynników które odgrywają znaczącą rolę w sportach indywidualnych. Obstawiając ligową piłkę nożną widzimy co tydzień jaką formą dysponuje dana drużyna, czy jak się zdarzy nieprzewidziana kontuzja czy jest ktoś na rezerwie itp. Walki MMA toczy się zazwyczaj co 4-6 miesięcy, a w takim czasie można poczynić znaczne postępy, lub poprostu się zaniedbać. Pomijając aspekty sportowe mamy:
- fatalny system punktowania (ten must scoring system);
- sędziów punktowych którzy de facto sędziują walki bokserskie (jeśli federacja jest nadzorowana przez Licencjonowaną Komisję Spotową);
- sędziów ringowych którzy do dziś nie wiedzą lub nie mają sprecyzowanych kroków postępowania w sporadycznych sytuacjach;
- MMA to sport jeszcze młody, często powstają precendensy.
- fatalne przypadkowe kontuzje lub nielegalne przypadkowe ataki (eye pokes ,small joint bars) lub źle zrzucona waga.
Na koniec dodam, że nie chce komuś wmawiać że nie opłaca w ogóle stawiać walk MMA. Myślę że warto dla hobby, ale nie dla efektu długofalowego z nastawieniem na ciągłe zyski.
Choć jeszcze na sam koniec trochę optymizmu. Ostatnimi czasy pojawia się dość duże nasycenie runku USA walkami MMA. Buki zwykle nie rezygnują z wystawiania typów dla federacji którą już raz obsłużyli. I tu pojawia się szansa dla ludzi posiadających znaczną wiedzę. Buki mając coraz więcej walk do analizy zaczną odwalać manianę i coraz więcej kursów może zdarzyć się przestrzelonych. Ostatnio miała miejsce gala gdzie pocisnęło około 75%, miejmy nadzieje że ten trend się utrzyma i częściej będziemy wynajdywali value bety.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Panowie, właśnie byliśmy świadkami największego przekrętu w historii sportu. Sanchez wygrał.. przecież to nawet śmieszne nie jest, to jest żałosne, nawet w KSW nie było takich wałów.
A tego sędziego który dał 30-27 dla Sancheza to powinni zdyskwalifikować.
Nie stawiałem na tą walkę, ale jestem zażenowany.
 
marekr 35

marekr

Użytkownik
Wał nie wał ważne, że weszło. Nie oglądałem bo akurat był boks ale nie liczyłem, że Sanchez to wygra.
Werdykt też mi się wydaje, że było 30:27 Pearson 30:27 Sanchez 29:28 Sanchez
 
B 146

bart1110

Użytkownik
Wow faktycznie, zwracam honor, brawo dla sędziów, bo żeby zobaczyć nawet 2 rundę dla sancheza, to trzeba mieć różowe okulary, a wszystkie 3 to już przesada
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
No mówię - ja tego na kuponie nie miałem więc dobrze że chociaż ktoś zarobił, ale jako fan sportu jestem zawiedziony taką postawą. Sanchez nie robił praktycznie nic, tylko głupie gesty w swoim stylu, dla mnie czyste 3x30-27, podobnie zresztą punktowali eksperci na sherdogu, nie wierzę że ktoś ze świata mma typował jakąś runde 30-27 dla Diego.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Ross Pearson Total Strikes per Round: Round 1: 13/34 38% Round 2: 17/41 41% Round 3: 21/47 44%

Diego Sanchez Total Strikes per Round: Round 1: 8/39 20% Round 2: 13/51 25% Round 3: 12/44 27%

Fight Stats: Total Strikes - Sanchez (43/137 31%), Pearson (69/116 60%). Significant Strikes - Sanchez (43/127 31%), Pearson (69/116 60%)




Nie ma co ukrywać , sędziowie chyba pomylili nazwiska bo inaczej tego się nie da wytłumaczyć ????




Walka wieczoru:

155 lbs: Benson Henderson pok. Rustama Khabilova przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 4., 1:16
Główna karta:
155 lbs: Diego Sanchez pok. Rossa Pearsona przez niejednogłośną decyzję (30-27, 27-30, 29-28).
125 lbs: John Dodson pok. Johna Moragę przez TKO (interwencja lekarza), runda 2., 5:00.
155 lbs: Rafael dos Anjos pok. Jasona Higha przez TKO (uderzenia), runda 2., 3:36.
155 lbs: Piotr Hallmann pok. Yvesa Edwardsa przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3., 2:32.
135 lbs: Bryan Caraway pok. Erika Pereza przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2., 1:52.
Walki w FOX Sports 1:
135 lbs: Sergio Pettis pok. Yaotzina Mezę przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
170 lbs: Lance Benoist pok. Bobby’ego Voelkera przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27).
125 lbs: Scott Jorgensen pok. Danny’ego Martineza przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27).
155 lbs: Jon Tuck pok. Jake’a Lindseya przez poddanie (uderzenia piętą na wątrobę), runda 3., 2:47.
Walki w UFC Fight Pass:
205 lbs: Patrick Cummins pok. Rogera Narvaeza przez TKO (uderzenia), runda 2., 2:28.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Trzeba pamiętać żeby w następnej walce postawić na Pearsona. Za taki wałek UFC na pewno mu jakoś wynagrodzi - albo jakąś kasą sypną albo będzie miał lepsze sędziowanie w kolejnej walce.
O dziwo dobra gala w moim wykonaniu. Dos Anjos bez problemu, decyzji w walce wieczoru nie było, Dodson wygrał. Szkoda tylko że miałem na taśmie z Martinezem który dostał baty. Za tydzień będzie mega gala!
 
Do góry Bottom