>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC Fight Night - Henderson vs Thatch 15.02.2015

Status
Zamknięty.
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Boj sie boga.
Kursy wszędzie to 1.90 x 1.90. Walka bez faworyta. Escudero to leszcz. 3 razy wylecieć z ufc to sztuka. Żenada. Poziom amatorski. Lima to zajebisty parter. Tego niestety nie mogles zobaczyć na sherdogu. Nie zdziwi jak Lima wygra. Escudero ma doświadczenie w zbiereaniu oklepu. Młody ma kondycję jak kon.
Popieram i zgadzam się w 100 % Efrain to już równa pochyła od kilku dobrych lat nie pokonał nikogo . Kursy idą w dół na Lime i się nie dziwie jak trafi do parteru to może i go poddać . Przewaga fizyczna tez będzie po jego stronie .
Ostatnią walkę przegrał ale brał ją w zastępstwo w krótkim terminie , wysiadł kondycyjnie . Pierwsza rundę robił co chciał z rywalem na ziemi , dosiady itd. istna demolka .
W ogóle w historii wylatywał ktoś 3 albo 2 krotnie z UFC i później wracał bo to chyba ewenement .
Lima - 1.91 - ⛔ pinnacle leszcz bez kondycji

 
morisone 793

morisone

Użytkownik
Dużo zostało powiedziane o walce Makovsky&#39;ego i Elliota, ale dorzucę trzy grosze od siebie - żałuję, że przespałem początkowo wystawione kursy, bo 2.40 na tego drugiego to moim zdaniem duża przesada, a róznica poziomu między tymi zawodnikami jest zdecydowanie mniejsza.
Przeglądając ostatnie starcia Tima, najbardziej urzekła mnie jego praca w parterze, a zwłaszcza obalenia - Gaudinota zdominował zupełnie, przesiadując na nim większość czasu (i był to czas spędzony aktywnie), z Bagautinovem, którego zawsze miałem za porządnego grapplera, walczył jak równy z równym (kontrowersyjny wynik tego pojedynku, który niezbyt mi się podoba, to już inna sprawa), Benavidezem momentami rzucał jak psem, 3 skuteczne sprowadzenia w 2 minuty, niestety niewiele z nich wynikło - raz Joseph szybko uciekł, drugi raz prawie zaszedł Timowi za plecy, za trzecim także skontrował, tym razem doprowadzając do zakończenia walki. Zarówno on, jak i Makovsky to przyzwoici parterowcy i jeśli któryś obali (a myślę, że Elliot może byś skuteczniejszy), to trudno będzie o zmianę pozycji, czy jakąś dźwignię z defensywy.
Stójkę zapisałbym minimalnie na korzyść Zacha - która moim zdaniem jest bardziej &quot;ogarnięta&quot;, niż u przeciwnika, zwłaszcza nonszalancki &quot;difens&quot; Tima, o którym wspominał duzyes, mnie niepokoją, obaj potrafią ładnie znaleźć lukę w gardach rywali i często ciosy trafiają do celu, z tego, co zobaczyłem w ich poprzednich walkach wydaje mi się, że to jednak Makovsky lepiej punktował swoich rywali, jednak chyba nie ma na tyle mocnego ciosu, by znokautować rywala, obaj są równie dynamiczni, stąd do końca nie wiadomo, czego się spodziewać, sportowo powinien być to emocjonujący pojedynek, bumkachersko w tej chwili to no-bet, gdyby jednak kursy znowu uległy zmianie i za Elliota płaciliby 2.20-2.30, chętnie spróbowałbym czegoś w jego stronę.
Na chwilę obecną jedynie do rozważenia proponuję powyżej 2.5 rundy, jeżeli coś takiego znajdziecie.

Na innych forach zauważyłem zainteresowanie dwoma underdogami - Prazeresem i Alersem. Tego pierwszego opisał Pudzianxx, ja natomiast przyjrzałem się Jimowi i muszę przyznać, że coś jest na rzeczy, a kurs na niego wydaje się być wartościowy.
&quot;The Beast&quot; to dobrze zbudowany, jak na piórkowego, zawodnik, którego główną bronią jest parter i skuteczne g&amp;p. Jego styl walki może nie jest zbyt porywający, nie zadaje wielkiej ilości ciosów, raczej unika stójowej cepeliady, czasem spróbuje chaotycznego puncha, czy kolana, jednak przez większość czasu stara się znaleźć sposobność, by obalić rywala. W parterze także wydaje się walczyć dosyć ekonomicznie, by uderzenia na szczękę przeciwnika były jak najbardziej skuteczne, gdy już uda mu się znaleźć na górze, to bardzo rzadko traci pozycję, często próbuje różnych technik kończących, co wychodzi mu na dobre (np. ostatnia walka w CW i duszenie północ-południe na Turnerze). Jeśli chodzi o kondycję, to nie powinno być z nią źle - nawet po ciężkiej walce z Omerem nie wyglądał na mocno wyczerpanego, wcześniej stoczył 5-rundowy bój z Martinem Svenssonem, gdzie jego wcześniej wspomniany oszczędny styl pozwolił zachować sporo sił na końcówkę i bezpiecznie wypunktować Szweda.
Jego rywal to również solidny parterowiec - Chas Skelly. Tu może zacznę od kondycji - zdaję sobie sprawę z tego, że do walki z Soriano przystąpił 2 tygodnie po pokonaniu Niinimakiego, ale już po pierwszej rundzie wyglądał jak kupa gówna (wybaczcie łacinę), zdołał wygrać tylko nieprzeciętną wolą walki, bo tlenu wyraźnie brakowało. Dysponuje on lepszym kickobxingiem od Bestii, portafi wykonać ciekawsze i skuteczniejsze kombinacje, w defensywie także ma przewagę, jednak nie jest to przewaga miażdżąca. W parterze mimo wszystko doszukiwałbym się przewagi Alersa, sądzę, że uda mu się sprowadzić conajmniej kilka razy Skelly&#39;ego i przesiedzieć na nim sporo czasu, tak jak zrobił to Mirsad Bektic, jeżeli zobaczymy typowo stójkowe starcie, to większą szansę będzie miał The Scrappler.
Różnica między zawodnikami jest na pewno mniejsza, niż sugerują to bukmacherzy, dlatego moim zdaniem warto lekko pograć w stronę Jima.
Jim Alers @2.80 | 1/10 |


Do poważniejszego grania zastanawiałem się nad dublem Holloway + Moontasri.
&quot;Moonwalker&quot; to poukładany, przyzwoity zawodnik, który w każdej płaszczyźnie ma swoje zalety, ale brak mu powtarzalności: Stójka - portafił jednym, efektownie trafionym ciosem poskładać Rinaldiego (którego szczęka nie należy raczej do kategorii &quot;szklanych&quot;), a nie mógł skończyć Ellenbergera, mimo, że okładał go przez dobre 3 minuty pierwszej rundy. Oprócz tego na plus można zapisać jego kopnięcia oraz pracę w klinczu, brudny boks też nie jest mu obcy. Jeśli chodzi o parter, Moontasri umie skutecznie sprowadzić i zapunktować, nie jest może mistrzem skończeń przed czasem, ale ground&amp;pound to jego mocny punkt. Żeby nie było tak jednostronnie i kolorowo - w oczy rzuciła mi się jego kiepska obrona przed obaleniami - np. półżywy Ellenberger robił to bez większego trudu, jednak nie było momentu poważnego zagrożenia zakończeniem walki przed czasem na niekorzyść Jamesa.
Podsumowując - szedłbym w stronę Moonwalkera...gdyby moja wiedza na temat jego przeciwnika była nieco większa, niż wiadomości wyczytane w sieci, bo walk Cody&#39;ego Pfistera za cholerę znaleźć nie mogę.
Ma ktoś jakieś przemyślenia/materiały na temat jego osoby?

E: dzięki, macio.
E2: zapomniałem dodać GIFa!

E3: Morisowe Patology:
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Mój kupon to Hollowey+Magny+Moontasri (2.10) . Chyba najbezpieczniej jest zagrać własnie to . Jakieś inne opinie?
Jakieś może ze dwa zdania czemu tak a nie inaczej odnośnie każdego :grin: i czemu akurat najbezpieczniej
To sporty walki jeden gong i największy pewniak leży a jeszcze 3 na kuponie :grin:
 
duzyesz 366

duzyesz

Użytkownik
Różnica wzrostu jest znaczna. Jakos Benson dziwnie nieświeżo wyglądał na tym ważeniu, tak jaby to tycie go zmęczyło. Może się czepiam. Przecież jedzenie lodów z bananami to sama przyjemność :-D.
A teraz na poważnie:
6.5 kg masy zrobił od ostatniej gali czyli przez miesiąc. Nie jest to jakieś arcytrudne osiągnięcie, zwłaszcza przy jego wzroście. Z drugiej strony jednak musiał zwolnić metabolizm.
Samą częstotliwością posiłków oraz ich objętością nie jest to możliwe (poprzez taki okres czasu), więc musiał zredukować wszelakie areoby lub dodać taką ilość kalori ,żeby pokrywała zapotrzebowanie. Łatwo możemy wyliczyć ,że aby utrzymać wagę musiał spożywać ok 3000 kal co jest średnim podażem kalorycznym jak na 6 posiłków a żeby dobić do tych 77 kg musiał zjadać ok 4000 kal może nawet wiecej jeśli nie redukował objętości treningowej. (Może troszkę więcej, może mniej to juz wie tylko on i jego grono).
Teraz pytanie : czy nie odbije się to na jego kondycji ?
Bo jak wiemy okres budowania masy jest okresem spadku wydolnosci, Wiem po sobie ile potrzeba wysiłku, żeby nabrać te kilka kg wagi w ciągu roku. Moim zdaniem podczas przygotowywania się do walki, łapanie 7 kg to duży wysiłek.
Pytanie tylko czy Brandon przetrwa pierwszą rundę w potyczce z Bensonem :-D
 
alves94 560

alves94

Użytkownik
Walka Lentz vs Makashvili została usunięta z rozpiski. O ile dobrze udało mi się doczytać (weźcie poprawkę, że jest 5 nad ranem ???? ), to z powodu grypy Nik&#39;a. Jeśli ktoś postawił tę walkę, to ma liczoną po kursie 1.00
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Kursy lecą w dół na Tchata nie ma co się dziwić , przewaga warunków fizycznych po jego stronie . Podobne ma się sprawa z Limą chłopak musiał mieć niezły cykl w odróżnieniu od Efraina który wyglądał na ważeniu jak pipa jak by kompletnie bez formy .
Przewaga w parterze , sile i jak widać w warunkach jest dla niego . Jak przewróci to spora szansa że go podda , za nim cały obóz treningowy . Kursy w okolicach 1.90 jak najbardziej do grania .

Poniżej jak typują na jednym z portali
Efrain Escudero vs. Rodrigo Lima
Mookie Alexander: Exactly what benefit is there to Escudero still being in the UFC? Riding on putting him on a Mexico card? That&#39;s all I&#39;ve got. Rodrigo Lima by decision.
Phil Mackenzie: If Magny is an example of improvement through fighting, then Escudero is an example of deterioration. It seems like a long time spent in the sport has eroded all the edges off his striking and submission grappling like a pebble in the sea, leaving him worn down to the very basics of boxing and wrestling, and almost utterly indistinguishable from any other regional fighter. Rodrigo Lima by submission, round 2.

Fraser Coffeen: Escudero is the more &quot;name&quot; fighter, which makes him a tempting pick, but consider this - his last UFC win came on the undercard of Rampage vs. Rashad. Rodrigo Lima by decision
Zane Simon: I just can&#39;t imagine picking Escudero to beat anyone consistently right now. He doesn&#39;t have finishing tools, his striking is more often miss than hit, and his wrestling seems to ebb and flow. Monstro isn&#39;t a great talent, in fact he&#39;s almost a prototypical Brazilian grappler: Aggressive, ugly striking, mediocre wrestling, and then a high pressure, tricky ground game. Still I think the consistent aggression and scrambling threat alone will be enough to beat Escudero here. Rodrigo de Lima by Decision.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
James Moontasri - 1.42✅✅✅ - Pinnacle
Demolka poddanie 2 runda

Krótko bo do 2 można stawiać .

Rywal zwykły średniak nie wyróżniający się w niczym na dodatek walkę bierze w zastępstwo w krótkim terminie .

James to znakomity striker trenujący w znakomitym gymie Black House ( Machida i inni ) a jego trener od zapasów to jeden z najlepszych speców w branży &gt; Kenny Johnson .

Two-time USA Tae Kwon Do National Champion, 2007 Pan Am Games Silver medalist, 2007 USA Tae Kwon Do male athlete of the year, 4th place 2008 Olympic Trials. Purple belt in BJJ. Black belt in Muay Thai and 4th dan black belt in Tae Kwon Do
James KO/TKO . Pełen obóz i dość spora przewaga w stójce .
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
W tym poście będę robił podsumowanie walk jakie grałem z tej gali a trochę ich było .
James Moontasri - 1.42✅✅✅ - Pinnacle
Poddanie 2 runda . Demolka od początku do końca , rywal tylko chciał obalać ale coś nie wychodziło .
Zach Makovsky - 1.54✅✅✅ - 5Dimes
Kursy poszybowały niesamowicie w górę i się wyrównały po ok.1.90✅ . Sporo osób widzi wygraną Elliotta i na niego gra , ja trzymam się swego i przed walką zagram go jeszcze po takim kursie
Zach za 1.54✅ a później dograny za 1.90✅ wygrywa przez decyzje . Spora przewaga zapaśnicza załatwiła łatwą wygraną . Easyyyy win Zach . 30-27 wszyscy .
To jednak leszcz bez kondycji :;/: Wyjazd z UFC patafianie . Dobra walka Efraina
Michel Prazeres - 2.50 -⛔⛔⛔ Pinnacle
Przegrał przez decyzje ale było warto próbować . Kolejny Brazol ze słabą kondycją .
Max Holloway - 1.28✅✅✅ - Pinnacle
Decyzja . Pewna wygrana na pkt .
Benson Henderson - 2.25✅✅✅ - 5Dimes

Edit : 2.70 ✅✅✅ - 5Dimes !!!!!!! dzisiaj z rana
Poddanie 4 runda :grin: bet gali na miękko
Oraz bet bokserski
Terry Flanagan - 1.54 - b.win ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Efrain Escudero (MEX) - Rodrigo de Lima (BRA)✅✅Efrain Escudero pok. Rodriga Goianę de Limę przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
Typ:1 (1,75) bah
Pamparara, i co warto było Pudzian kombinować i na siłę wciskać kontr typ, aby mi dopiec? Tak jak mówiłem, że jego kondycja to niewiadoma i tak jej nie miał. Nie wiadomo również co z jego kondycją, gdyż ostatni raz na dystansie 3 rund bił się 7 lat temu... I miał 15 lat... Jak dla mnie gala bardzo udana zagrałem jeden kupon Escudero + Henderson co dało ako 3.60. Także jestem bardzo zadowolony z tej gali. Benson Henderson pokazał bardzo dobrą walkę, do tego poddanie pierwsza klasa.:cool: A Escudero? Dla mnie było to pewne, że pokona chłopa z najprawdopodobniej sfałszowanymi papierami lub dobity życiem na ulicy (walki w wieku 12 lat...).

I tak na koniec podsumowanie weekendu z mma:

UFC
WSOF
Bellator

Cztery typy, Cztery plusy.✅✅✅✅

Jeszcze oficjalne wyniki:

Walka wieczoru:
170 lbs: Benson Henderson pok. Brandona Thatcha przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:58, runda 4.
Karta główna:
145 lbs: Max Holloway pok. Cole’a Millera przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27).
170 lbs: Neil Magny pok. Kiichiego Kunimoto przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:22, runda 3.
185 lbs: Daniel Kelly pok. Patricka Walsha przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27).
155 lbs: Kevin Lee pok. Michela Richarda Cunhę dos Prazeresa przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28).
125 lbs: Ray Borg pok. Chrisa Keladesa przez poddanie (kimura), 2:56, runda 3.
Karta wstępna:
155 lbs: Efrain Escudero pok. Rodriga Goianę de Limę przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
145 lbs: Chas Skelly pok. Jima Alersa przez TKO (uderzenia), 4:59, runda 2.
125 lbs: Zach Makovsky pok. Tima Elliotta przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
155 lbs: James Moontasri pok. Cody’ego Pfistera przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:49, runda 2.

Bonusy po UFC Fight Night: Broomfield:
Walka wieczoru: Henderson vs Thatch
Występ wieczoru: Ray Borg, Neil Magny.
 
alves94 560

alves94

Użytkownik
Offtop trochę, ale zawsze po galach są dyskusje więc może przejdzie. Wiecie może gdzie mogę zobaczyć powtórki walk z gali? Tylko najlepiej dzisiaj ????
 
morisone 793

morisone

Użytkownik
Offtop trochę, ale zawsze po galach są dyskusje więc może przejdzie. Wiecie może gdzie mogę zobaczyć powtórki walk z gali? Tylko najlepiej dzisiaj ????
Part1: http://www.dailymotion.com/video/kIYA0Ivakhe6RUa8UJi
Part2: http://www.dailymotion.com/video/kURqCjyk78Agufa8UJH
Part3: http://www.dailymotion.com/video/k5OMdmiTbWi4Hka8UJT
Prelimsy (do pobrania): http://uploaded.net/file/02gmy1uz/UFC.Fight.Night.60.Prelims.Feb.14th.2015.HDTV.x264-Sir.Paul.rar

Co do typu na Alersa - pewnie i tak by przegrał, ale moim zdaniem za to kolano w ostatniej sekundzie rundy Skelly powinien zostać ukarany odjęciem punktu (na dyskwalifikację to chyba jednak było zbyt mało) - protest od decyzji pewny jak w banku ????
Z innych walk - nie opłacało się szukać na siłę underdogów - Makovsky, Lee i Escudero zrobili swoje, a Thatch pokazał, że do main eventowej półki jeszcze sporo mu brakuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom