>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC Fight Night: Nelson vs. Story

W 53

wyjazdowiec

Użytkownik
Ja już swoje postawiłem, więc mogę się krótko wypowiedzieć.
1. Błachowicz 3,15+ Cathal 1,67= 5,26
Co do pierwszej walki to obiektywnie patrząc kursy w sts są wystawione jak najbardziej prawidłowo. Jest to walka typu 50/50, dla mnie osobiście z lekkim wskazaniem na Janka, gdyż wierzę w jego umiejętności. Widzę, że większość tutaj nagina analizę pod swój typ na Szweda, nie dziwi mnie to, ale z obiektywizmem ma to niewiele wspólnego. Mówiąc wprost, Szwed ma po swojej stronie zapasy i silne ciosy, jednak zarówno o jednej jak i drugiej broni często zapomina. Z kolei Janek ma po swojej stronie lepszą technikę zarówno w stójce jak i w parterze oraz lepsze warunki fizyczne. Wierzę, że przygotowania w Ankosie wzniosły go na najwyższy poziom i stając przed walką życia udowodni swoją wartość. Tak czy siak, po kursie 3,15 nie można tego nie zagrać.
Drugi typ nie jest poparty jakąś wiele wnikliwą analizą, po prostu Irlandczyk wydaję się lepszym zawodnikiem, ma dobrych sparingpartnerów, niezłe europejskie nazwiska w rekordzie, wierzę, że ugra decyzję.
2. Gniadek 2,06+ Troeng 1,91+ Zubaira 1,40= 5,50
Walka Gniadka z Kowalewiczem na papierze wydaję się mega wyrównana i pewnie taka będzie. Przewagi Gniadka wypatruję w lepszym teamie, do tego walczy u siebie no i wydaje mi się nieznacznie lepszy technicznie w każdej płaszczyźnie.
Troeng walczy dziś o życie w UFC. Jego styl dla Jotki będzie bardzo niewygodny, do tego Jotko jedzie tam bez trenera od MMA, w międzyczasie chorował, przygotowania raczej chaotyczne. Widzę dużo klinczu, sprowadzeń i parteru, z którego zwycięsko wyjdzie Szwed.
Zuba opisywali koledzy wyżej, nie ma się co potwarzać
Powodzenia.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Sensowne Typy Kurekq, podoba mi się to co napisałeś, ale co do Bandla to nie róbmy z niego amatora, spora część jego walk jest bez problemu dostępna w sieci i w każdej z nich wyglądał bardzo dobrze, a po ścięciu wagi może mieć przewagę siłową w niższej kategorii wagowej. Chociaż jak już wcześniej pisaliśmy, debiut to debiut, nigdy nie wiadomo. Powodzenia dla wszystkich!
https://www.youtube.com/watch?v=A6Im2nxQtec
https://www.youtube.com/watch?v=flx9WnH4AI8
 
jaga1962 69

jaga1962

Użytkownik
Kiedyś jakaś osoba na lowkingu, nawet pod tym cyklem z tego co pamiętam, napisała, że można napisać przekonującą analizę potwierdzająca każdy typ, jeśli umie się dobrze pisać. Szczerze powiedziawszy, to zgadzam się z tą opinią, ale wyjątkiem jest między innymi ta walka.
Generalnie... mało wiemy. Co zabawne, nawet sam Marcin Bandel tego nie wie, bo przecież nie przyszło mu się zmierzyć z tym wszystkim podczas prawdziwej, zawodowej walki. Mam wrażenie, że dla Polaka będzie to jakiś kosmiczny przeskok w poziomie rywali i w ogóle… przeskok we wszystkim.

Marcin w wywiadach często podkreśla, że WBREW POZOROM nie ma tak dobrego bjj jak wygląda to w jego rekordzie i chyba trzeba mu wierzyć.
-twoja analiza jest przecież ewidentnie pod typ ,a nie piszesz o wyjątku ;) nie mówię ,że wygra ,ale tak jak pisze Napoleoni nie rób z niego amatora...
-Przeskok dla niego będzie kosmiczny jak piszesz no mooże tak ,ale dla mnie bardziej kosmiczny jest jego przeskok kat.wagowych jeszcze rok temu walczył w -84kg ,zdążył stoczyć dwie walki w -77kg a teraz schodzi jeszcze niżej(-70kg -&gt;zaczynał kariere w mma w kat.półciężkiej !!)
-skromność i tyle - co miał gadać ,że jest zajebisty i nie musi nic poprawiać ? ma brązowy pas bjj ,na krzywy ryj go nie dostał ,ma dalsze cele przed sobą
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Strasznie mi go szkoda, sam grałem go tylko na takim jednym zbiorczym kuponie z 25 zdarzeniami dzisiaj za 2 złote, ale lubię po prostu kolesia :/ Nie wiem czy to złe zbijanie wagi, czy nie wytrzymał presji, ale kto trenował kiedyś jakiekolwiek techniku uderzane ten wie że trzeba być cały czas w ruchu, być nie uchwytnym celem, a nie sztywno stać w miejscu ???? Nie ma już nagród za poddanie i nokaut, są za występ wieczoru, więc jak ktoś lepiej wypadnie w ważniejszych walkach to nie będzie nagrody dla Czeczena. Drugi w historii Polak który został znokautowany w UFC, przykre.
Jakby komuś ten od B3A nie działał, to ten jest też w świetnej jakości
http://www.vipleague.me/boxing/251968/1/ufc-fight-night-fight-pass-prelims-:-nelson-vs-story-live-stream-online.html
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik

Brawo Janek, ja również zwracam honor i bije się w piersi, nie ma sensu rozpisywać się czy to Janek taki mocny czy Latifi przespał początek. Wygrana to wygrana, gratulacje! ????
Mam nadzieje że i tak wszyscy są na duży plus, bo większość typów powchodziła, a jeszcze przecież Nelson.
PS. Dzięki za uwagę dla adminów, ale panowie, chyba lepiej żeby była merytoryczna uwaga, tak jak była tutaj na temat Janka i innych zawodników, wymiana poglądów, bo myślę że to jest sedno tego portalu, wymiany poglądów. Rozumiem że wszyscy powinniśmy unikać tutaj niepotrzebnych postów, ale ja osobiście chciałbym podziękować każdemu który udzielał się w tym temacie, cieszy mnie to, biorąc pod uwagę że jeszcze pół roku temu były tematy UFC gdzie były 2 posty na cały temat. Pozdrowienia i gratulacje dla wszystkich którym się powiodło ;)
@admin, no to w takim razie mam nadziej że wszyscy dobrze się rozumiemy i od tej pory będzie jeszcze więcej merytoryczności, a mniej niepotrzebnych postów, pozdrowienia ????


Admin: Dokładnie. Dyskusja merytoryczna jest cenna. Ale nie bezsensowny spam. Przy poprzedniej gali też był bałagan. Koniec z tym.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Nie wierzę by Nelson był w 100% zdrowy w tej walce. Przewaga Storego w ciosach 4 czy 5-krotna, to nie jest przypadkowe. Do tego 1 obalenie? To nie tak miało wyglądać. Kolejny kupon w plecy. Jedyny plus dziś ze Janek wygrał.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Pewniaki:
Nelson+Halloway 1.45 ⛔ (Nelson wiadomo, Halloway też duże postępy, duża sensacja jeśli nie wygrają tego w pewnym stylu)
to się nam prospekt popisał... WSTYD Gunnar! ????
Fajnie kursy:
Pendred 1.60 ✅ (pisałem o nim, dałbym go nawet do pewniaków, ale jako że debiut w nowej wadze to nie ma co ryzykowac grubo)
Tuhugov 1.40 ✅ (Pudzian wyczerpał temat)
Musoke 1.45 ✅ (fajny zawodnik, mam dziwne przeczucie że jeszcze zaskoczy i daleko zajdzie w UFC)

Możliwe niespodzianki:
Bandel 2.25 ⛔ (bo jak walka trafi do parteru, to Bandel zaczaruje jedną ze swoich technik kończących)​

Walka wieczoru:

170 lbs: Ricky Story pok. Gunnara Nelsona przez niejednogłośną decyzję (47-48, 49-46, 50-44).

Główna karta:

145 lbs: Max Holloway pok. Akirę Corassaniego przez TKO (uderzenia), runda 1., 3:11.
205 lbs: Jan Błachowicz pok. Ilira Latifiego przez TKO (kopnięcie na korpus + uderzenia), runda 1., 3:02.
145 lbs: Mike Wilkinson pok. Niklasa Backstroma przez KO (uderzenie), runda 1., 1:19.
Pozostałe:
185 lbs: Magnus Cedenblad pok. Scotta Askhama przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
170 lbs: Nico Musoke pok. Alexandra Yakovleva przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
145 lbs: Dennis Siver pok. Charlesa Rosę przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
170 lbs: Cathal Pendred pok. Gasana Umalatova przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29).
185 lbs: Krzysztof Jotko pok. Tora Troenga przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 30-26).
155 lbs: Mairbek Taisumov pok. Marcina Bandla przez TKO (prawy prosty + ciosy), runda 1., 1:01.
145 lbs: Zubaira Tukhugov pok. Ernesta Chaveza przez TKO (uderzenia), runda 1., 4:21.

Niby 3 fajne typy na plus... A jednak, niesmak po Nelsonie pozostanie, na media treningu fantastyczna fizyczna dyspozycja, a w walce drugi Bandel, nic nie pokazał.
 
macio106 136,2K

macio106

Znawca - MMA
No to już po gali to również ja podsumuje i myślę że admini nie będą usuwać. Nie za bardzo się sprawdziło co pisałem tutaj. Bardzo cieszy mnie wygrana w dobrym stylu Janka, kop na wątrobę a jak wiadomo wątroba działa z opóźnieniem co było widać. Teraz tylko czekać kto będzie następnym rywalem. Bardzo zaskoczył mnie pozytywnie Jotko bo z góry skazywałem go na porażkę, gdy odszedł od Mirka, a tutaj mnie zaskoczył bo dobrze rozgrywał plan na walkę i punktował. Po tym co pokazał myślę że tak szybko z tego UFC nie wypadnie, wiem że Krzysiek ma w planach wyjazd do USA co moim zdaniem wyjdzie mu tylko na plus. Szkoda tylko że podczas walki złamał kość. Niestety zawiódł Bandel co było przyczyną? Pewnie zbijanie wagi, ale poczekajmy na wywiady po walce co sam Marcin powie, niestety pewnie jego następna walka będzie o być albo nie być. I największy minus tej gali Gunnar Nelsona, co on robił tego nie wie nikt zamiast sprowadzić do parteru i tam robić porządek to on się bił... Jeszcze UFC aby lepiej się w rekordzie plasowało dali mu split decision. No cóż zapewne Islandczyk nie jednemu zepsuł kupon. Na koniec pozytywny aspekt Janek po wygranej:
 
Do góry Bottom