>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Underdog at home

no.21 70

no.21

Użytkownik
Witam,
W temacie zamierzam przetestować sposób gry polegający na stawianiu na underdogi grające u siebie, czyli liczymy, że faworyt na wyjeździe zaliczy wpadkę. Będę podawał typy tylko z piłki nożnej.
Selekcja typów odbywa się całkowicie automatycznie. Dla każdego meczu obliczany jest współczynnik, na podstawie którego dany mecz kwalifikuje się do gry.
Sposób został wstępnie przetestowany na danych historycznych od 1 lipca 2015 do 31 grudnia 2016, czyli półtora sezonu. Przeanalizowano ponad 19 tys. meczów i określono pewne zależności, które pozwoliły zakwalifikować do dalszej gry niemal 400. Przyszła kolej na sprawdzenie, czy zależności określone na podstawie zdarzeń historycznych potwierdzą się w przyszłości - temu właśnie ma służyć ten temat.
Zapraszam do obserwowania i komentowania.
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
1 stycznia
1. Bnei Sakhnin - Hapoel Be&#39;er Sheva @9,01
Bardzo blisko zakwalifikowania się do gry były też:
Maidstone United - Dover Athletic @4,00
Macclesfield Town - Tranmere Rovers @3,28

2 stycznia
2. Bury - Sheffield United @6,00
3. Sunderland - Liverpool @10,00
odpadły:
Blackburn Rovers - Newcastle United @5,75
Fulham - Brighton &amp; Hove Albion @2,70
Wigan Athletic - Huddersfield Town @3,25

3 stycznia
4. Iraklis - Xanthi @3,50
odpadło
Anagennisi Deryneia - APOEL @13,00

edit:
Algorytm wylicza stawki dla każdego spotkania, ale yield na danych historycznych jest podobny jak przy grze płaska stawką, więc na razie można przyjąć stawkę 1j na każdy mecz.
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
1 stycznia
1. Bnei Sakhnin - Hapoel Be&#39;er Sheva @9,01 0:0 -1j

Bardzo blisko zakwalifikowania się do gry były też:
Maidstone United - Dover Athletic @4,00 1:4
Macclesfield Town - Tranmere Rovers @3,28 4:2
-1j
 
M 27

milt

Użytkownik
Gdy sprawdzałeś ten system na archiwalnych meczach to brałeś pod uwagę tylko typ 1 na doga czy również inne warianty np. gdy kurs wynosi powyżej 7 to typ 1DNB?
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
Jakie wyniki(yield, skuteczność, profit,średni kurs) osiągnąłeś na archiwum?
Celowo nie podawałem tych informacji, żeby nie rozbudzać nadziei. Tym bardziej, że nie ma żadnej pewności, że skuteczność tego sposobu gry potwierdzi się w przyszłości. Jak pisałem na początku, analizie zostały poddane dane historyczne, na podstawie których określono pewne zależności pozwalające wytypować spotkania do gry. Teraz zakładamy, że te zależności zadziałają w przyszłości. Zakładamy, że taka ekstrapolacja będzie skuteczna, ale równie dobrze możemy być w punkcie przełomowym i po okresie wzrostu wchodzimy w okres spadku, bo układ będzie dążył do równowagi (liczę, że jednak nie). Minusem metody jest np. mała ilość spotkań kwalifikowanych do gry (około 2%) przez co może się okazać, że w dłuższej perspektywie zależność z tak małej próby nie potwierdzi się na większej (np. 500 tys zdarzeń).
W związku z tym proszę nie oceniać metody po danych historycznych, do oceny służy ten temat i oczywiście może się okazać, że metoda jest kompletnie nieskuteczna.
Poniżej kilka danych:
zakwalifikowane do gry 384
skuteczność 23,18%
yield (płaska stawka) 35,68%
najwyższy yield przy stawkowaniu wg różnych algorytmów 37,2% i 36,3%
średni kurs zagrany 6,68
średni kurs trafiony 5,85
Gdy sprawdzałeś ten system na archiwalnych meczach to brałeś pod uwagę tylko typ 1 na doga czy również inne warianty np. gdy kurs wynosi powyżej 7 to typ 1DNB?
Sprawdzałem różne kombinacje, włącznie z 1X i 1dnb, ale za każdym razem zwiększona skuteczność typów jest &quot;zjadana&quot; przez niższe kursy i w efekcie yield jest niższy.
2 stycznia
2. Bury - Sheffield United @6,00
3. Sunderland - Liverpool @10,00

odpadły:
Blackburn Rovers - Newcastle United @5,75
Fulham - Brighton &amp; Hove Albion @2,70
Wigan Athletic - Huddersfield Town @3,25
na razie nie ma ani yieldu ani skuteczności z wcześniejszych analiz :/
 
cock 756

cock

Użytkownik
Co to za paranoja?

Dlaczego bezosobowo sprawdzono, policzono... Dlaczego teraz sprawdzamy, zakładamy w liczbie mnogiej? Ilu was tam to sprawdza?

Nie chcesz odpowiadać choćby w liczbie mnogiej za przeszłość, a chcesz współdzielić wtopę by było raźniej?

Tak tylko pytam. ;)
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
To wszystko ja, moja wina...

Mało spotkań na razie. Niestety miesięcznie jest ich około 15-20 i nie widzę na razie możliwości zwiększenia ilości zdarzeń. Najbliższe dopiero w weekend.
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
W nawiązaniu do poprzedniego posta naszła mnie myśl, że skoro mam mało spotkać po dość wysokich kursach, to są to idealne warunki do zagrania progresji. Tak, wiem - każda progresja prowadzi do bankructwa... Ale kiedy? Zrobiłem wiec symulację.
387 zdarzeń to 89 serii, więc średnio koniec następował na 4 lub 5 meczu, serie z 10 meczami były dość częste. Jednak w progresji nie to jest kluczowe, ale czarne serie. Nie liczyłem dokładnie, ale co najmniej kilkanaście razy seria kończyła się około 14-17 meczu. Najdłuższa trwała do 29 zdarzenia.
Założenie było takie, żeby zamknięcie progresji odbyło się z yieldem około 30%, co z jednej strony lekko windowało stawki, ale wysokie kursy sprawnie to równoważyły. Należy zauważyć, że wahania kursów powodują, że stawka na danym poziomie może być 2-3 razy niższa niż na poprzednim, w związku z czym zaczęcie od niskiej stawki spowoduje, że możemy szybko dojść do minimalnej stawki jaką bukmacher dopuszcza na dane zdarzenie. Ale to chyba nie problem.
Wracając do najdłuższej progresji - zaczęta od 10j na 29 poziomie osiągnęła stawkę 218,17j i całkowity wkład 1498,11j, średni zagrany kurs 7,09. Na pierwszy rzut oka bez tragedii. Gdyby nie wszedł poziom 29, stawki przez jakiś czas zachowywały się spokojnie i wyniosłyby około 430j na poziomie 35, ale już na 40 byłoby to około 3500j i całkowity wkład około 14300j.
W celu powstrzymania wzrostu stawek należałoby po pewnym czasie (np. po 20 poziomie) zrezygnować z zysku i grać na zwrot, a później (np. po 30 poziomie) pogodzić się ze stratą i grać na zwrot części stawek.
W związku z powyższym przetestuję grę progresją również w tym temacie. Jako że mam na razie 3 typy i 3 wtopy, nikt nie powinien mieć mi za złe, że zacznę progresję od pierwszego typu.

Progresja 1
1. Bnei Sakhnin - Hapoel Be&#39;er Sheva @9,01
stawka: 10,00j wygrana: 0,00 bilans: -10,00j
2. Bury - Sheffield United @6,00
stawka: 2,77j wygrana: 0,00 bilans: -12,77j
3. Sunderland - Liverpool @10,00
stawka: 1,91j wygrana: 0,00 bilans: -14,67j
4. Iraklis - Xanthi @3,50
stawka: 8,67j wygrana: 0,00 bilans: -23,34j

Dla porównania będę też rozliczał to samo jako single płaską stawką, tam jak na razie też triumfów brak:
1. Bnei Sakhnin - Hapoel Be&#39;er Sheva @9,01
2. Bury - Sheffield United @6,00
3. Sunderland - Liverpool @10,00
4. Iraklis - Xanthi @3,50
bilans: -4j
 
M 27

milt

Użytkownik
Dobrze że przy testowaniu tego systemu zostajesz jednak przy płaskiej stawce bo tylko takie stawkowanie pozwala określić czy system jest dochodowy w long termie. Jeśli na płaskiej stawce nie wyjdziesz na plus to przy żadnym innym stawkowaniu też, a w szczególności w progresji która jest najgorszym systemem. Myślę że te 384 meczy w półtora sezonu to nie jest wcale tak mało typów jak na taki okres i nie ma sensu pchać się tu w progresje która nie pokaże nic poza tym, że przyjdzie taka czarna seria która wyzeruje konto.
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
Spotkania, które były blisko zakwalifikowania się do gry (nie liczą się do statystyk).

sobota, 7 stycznia
Leyton Orient - Barnet @2,65
North Ferriby - Dagenham &amp; Red. @6,00
Morecambe - Notts Co. @2,60
Empoli - Palermo @2,20

niedziela, 8 stycznia
Fafe - Desportivo Aves @4,50
Central Coast Mariners - Sydney @8,50
Pescara - Fiorentina @4,50
Xanthi - Olympiakos @6,93

edit:
Leyton Orient - Barnet @2,65
North Ferriby - Dagenham &amp; Red. @6,00

Morecambe - Notts Co. @2,60
Empoli - Palermo @2,20


byłby plusik ;)


Fafe - Desportivo Aves @4,50
Central Coast Mariners - Sydney @8,50

Pescara - Fiorentina @4,50
Xanthi - Olympiakos @6,93

hmm... :/
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
testu ciąg dalszy, płaska stawka
5. Go Ahead Eagles - AZ @4,83

testuje też progresję:
5. Go Ahead Eagles - AZ @4,83
stawka: 8,60j


edit:
5. Go Ahead Eagles - AZ @4,83
płaska stawka: -5j
progresja: -31,94j
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
6. Swansea - Arsenal @7,00

ten sam mecz do progresji jako kolejny próg lub początek nowej

edit:
6. Swansea - Arsenal @7,00
stawka: 7,28j

płaska stawka: -6j
progresja: -39,23j
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
7. Roda JC - Feyenoord @8,02
stawka w progresji: 7,59j

8. PEC Zwolle - Ajax @9,74
stawka w progresji: 7,21j
(w przypadku porażki Rody i remisu)

edit:
7. Roda JC - Feyenoord @8,02
8. PEC Zwolle - Ajax @9,74


płaska stawka: -8j
progresja: -54,03j
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
Mecze, które były blisko zakwalifikowania się, wrzucam luźno poza tematem.

Minimalnie odpadły
Den Haag - Zwolle 1 @ 2,55

W dalszej kolejności
Pisa - Ternana 1 @ 2,10
Wigan - Brentford 1 @ 2,70
Trapani - Novara 1 @ 2,60
QPR - Fulham 1 @ 3,90
Pescara - Sassuolo 1 @ 3,00


edit:
Den Haag - Zwolle 1 @ 2,55 ⛔
Pisa - Ternana 1 @ 2,10 ✅
Wigan - Brentford 1 @ 2,70 ✅
Trapani - Novara 1 @ 2,60 ✅
QPR - Fulham 1 @ 3,90 ⛔
Pescara - Sassuolo 1 @ 3,00 ⛔
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
11. Oss - Venlo @ 5,00 ⛔
stawka w progresji: 27,49j

ewentualny kolejny krok:
12. Achilles - Helmond @ 5,39 ⛔
stawka w progresji: 33,61

edit:
-139,33j
 
no.21 70

no.21

Użytkownik
13. Heracles - PSV @ 10,32
stawka: 20,08j

14. Kayserispor - Fenerbahçe @ 6,69
stawka: 38,45j
(w razie wygranej w poprzednim meczu stawka zmieni się na 10j)

Passa porażek liczy sobie już 12 meczów i wielkimi krokami zbliża się do średniej, więc niedługo powinno coś wejść i odrobić straty. No chyba, że złośliwy los spowoduje, że w excelu wszystko wygląda ładnie, a jak się zacznie publikować mecze, to nagle będzie bił rekordy nieskuteczności przesuwając niniejszy temat z systemów bukmacherskich w obszary hyde park i humor.
Przejrzałem jeszcze raz obliczenia i zauważyłem mecz, którego tu nie podałem, a który obecnie kwalifikuje się do gry. Zdarza się, że wrzucam dane i robię obliczenia kilka dni przed meczem, tak było tym razem. W tygodniu kursy na dane zdarzenie się zmieniły i okazało się, że mecz dostał rekomendację pozytywną.
Dlaczego kursy mają znaczenie? Excel oblicza pewien poziom prawdopodobieństwa zdarzenia. Zdarzenie warto zagrać powyżej pewnego kursu, np. powyżej 5,90 się opłaca, a przy 5,10 się nie opłaca. Tak było tym razem. W analizie miałem kurs 5,10 a teraz wkleiłem kursy sprzed meczu i okazuje się, że było 5,90. Co gorsza - mecz wszedł i zakończyłby progresję na poziomie 6. Obecnie mielibyśmy drugą serię i poziom 7 lub 8 zamiast 14 :;/:
Chodzi o mecz Walsall - Sheffield Utd z 14 stycznia.
Wniosek: analiza danych ma być robiona jak najpóźniej.
Jest to pierwszy pozytyw prowadzenia tego tematu ;)
 
Do góry Bottom