>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 8

papki1

Użytkownik
A więc jednak żyjemy w państwie policyjnym. Sorry Obywatel88 o posądzenie o troll ale po prostu nie dochodziło do mnie że to może byc prawdziwa informacja i że w Polsce scigaja ludzi za rozporządzanie własnymi pieniędzmi tak jak się to ludziom podoba.
 
A 294

art300

Użytkownik
Z tego co można zobaczyć to źródłem informacji o tym, że grał u nich jest przelew na rachunek bankowy jaki dostał od firmy. Więc źródłem informacji wydaje się być bank.
Bez względu na sposób, w jaki weszli w posiadanie danych objętych tajemnicą bankową, to moim zdaniem :
1. dane bankowe są warunkiem koniecznym, ale jeszcze niewystarczającym
( mógł grać spoza Polski)
2. dopiero dane telekomunikacyjne sa wystarczającym dopełnieniem do danych bankowych ( do tego, aby postawić zarzut)
 
O 24

obywatel88

Użytkownik
Tak jak pisałem w poście początkowym wszystko wskazuje na to iż banki powiadamiają o wpłatach niższych od 15tys eur. Śmiem twierdzić, iż zgłaszane są już transakcje od 2-3 tys pln a kto wie czy nie mniejsze. Jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje subiekjtywne nazwijmy to &quot;odczucie&quot;.
 
T 7

typowyandrzej

Użytkownik
i od razu uznaja za przestepce skarbowego? czy proponują jak przy reklamach tylko grzywne itd? nie wiem, w formie mandatu?
W większości przypadków - o ile posypią się masowe wezwania skończy się na przepadku korzyści majątkowej - czyli tego co wygrałeś + ew. koszty sądowe. Kolega wyraźnie napisał, że zamierza się sądzić więc w jego sytuacji sprawa zakończy się zgoła odmiennie. Samo sprzeciwienie się grabieżcom z Wiejskiej zasługuje na słowa uznania i liczę że uda się wygrać postępowania sądowe, nie tylko jemu ale i każdemu innemu graczowi.
 
O 24

obywatel88

Użytkownik
Zawiadomienia wysyłane są z dwóch Urzędów Celnych (Szczecin oraz Opole). Z tego co mi wiadomo tylko te dwa oddziały zostały oddelegowane do prowadzenia postępowań. Wyjaśnienia składa się w Urzędzie Celnym najbliższym miejsca zamieszkania.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Tajemnica bankowa to jedno, ale przeciez jesli jest sledztwo to policja moze wystapic do sadu czy prokukatora o ujawnienie pewnych rzeczy - tak samo jak do P24. Jedna sprawa jaka mnie intersuje to w jakim banku Obywatelu88 masz konto? Czemu pytam? Bo np. jak ktos ma komornika na glowie to on wysyla pisma do wielu najpopularniejszych bankow o zajecie konta, a wiem, ze do pewnych bankow (o ile nie wie, ze tam konto ma dana osoba) pism nie wysyla i konto nie jest blokowane. Z tego co pamietam PLUSGSM ktory pisal o podobnej sprawie mial podejrzenia co do banku, bo jakies pytania dziwne mu kasjerka dawala, wiec fajnie jakbys Obywatelu88 powiedzial nam o jaki bank chodzi.
P.S. Wklejalem wczesniej wypowiedzi prawnika na tematy zakladow, zdania sa podzielone, jedni nie chca sie martwic na zapas inni wola na wszelki wypadek wiedziec co mozna mowic, a czego lepiej nie w razie ewentualnego wezwania do US. Moim zdaniem mozna zrobic zrzutke na opinie prawnika, ktory podpowie gdzie odmowic odpowiedzi, a gdzie i co mowic. Ja mam malo postow, wiec admin albo ktos z dluzszym stazem moglby podjac sie zbiorki, dla pojedynczej osoby to powiedzmy 10zl, a zawsze warto wiedziec jak to wszystko prawnie wyglada.
 
atena 160

atena

Użytkownik
Zawiadomienia wysyłane są z dwóch Urzędów Celnych (Szczecin oraz Opole). Z tego co mi wiadomo tylko te dwa oddziały zostały oddelegowane do prowadzenia postępowań. Wyjaśnienia składa się w Urzędzie Celnym najbliższym miejsca zamieszkania.
Proponowali Ci potraktowanie tego jako wykroczenia albo ty wystąpiłeś z taką propozycją? Zgodnie z art 107
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Nie są to wielkie kwoty więc powinni przystać na tą propozycje z tego względu, że wymaga to mniej wysiłku z ich strony i cel w postaci ukarania sprawcy został osiągnięty.
 
D 224

dboniem

Użytkownik
A może ktoś napisał maila do swojego banku, albo jakiegoś buka czy mogą według prawa ujawnić historię transakcji zlecanych wpłat i wypłat ?
Być może, jeśli zależy to tylko od banku, to część banków zgadza się, a inne nie i można byłoby tutaj dowiedzieć się, kto jest najbardziej zagrożony czyli gdzie ma konta.
Być może jeszcze część graczy jest w stanie uratować fakt, że grali co jakiś czas ale tylko za niezbyt wielkie pieniądze,a głównie wpłacali za pomocą portfeli internetowych.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Opinia prawna Kancelarii czy porada prawna u prawnika to koszt 200-300 zł.
Mozna isc po cenie, ale moim zdaniem lepiej isc do prawnika z tej dziedziny i raczej do renomowanej kancelarii, tam koszt to 500-800, ale to bylby juz wspolny wybor
 
A 294

art300

Użytkownik
Tak jak pisałem w poście początkowym wszystko wskazuje na to iż banki powiadamiają o wpłatach niższych od 15tys eur. Śmiem twierdzić, iż zgłaszane są już transakcje od 2-3 tys pln a kto wie czy nie mniejsze. Jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje subiekjtywne nazwijmy to &quot;odczucie&quot;.
Banki powiadamiają organa w takim zakresie, na jaki zgodzi się sąd.
( a banki nie odmówią, jeśli miałyby ochotę upierać się, że żądanie jest wbrew prawu)
Chyba, że wszczęte jest już postępowanie karne/karno skarbowe, wtedy SC nie musi się pytać sądu.
A ponieważ nie wydaje mi się prawdopodobne ( mogę się mylić), aby wszczęto najpierw 17 tys. odrębnych postępowań karno skarbowych, to sądzę, że sąd zezwolił na zapytanie o zbiorcze zestawienie, według określonych kryteriów. Prawdopodobnym było kryterium przelewów z wytypowanych kont buków.
 
O 24

obywatel88

Użytkownik
Chodzi o BGŻ. W miarę rozwoju sytuacji będę Was koledzy informował jak należy postępować. Pierwsza i fundamentalna zasada. Na pierwszym przesłuchaniu odmówić składania jakichkolwiek wyjaśnień i zawnioskować o ustne i pisemne uzasadnienie stawianych zarzutów. Najważniejsze to nie ułatwiać UC pracy a wierzcie mi bardzo im na tym zależy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom