>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Witam
w lutym dostalem pismo z urzedu celnego w charakterze swiadka o przestepstwo skarbowe z art.107 par.2 kks . Po stawieniu sie na przesluchaniu dowiedzialem sie ze wezwanie dotyczy gry w internetowych zakladach buckmaherskich(bet-at-home). Podczas przesluchania w urzedzie celnym przyznalem sie ze bralem udzial wplacalem pieniadze na konto buckmaherskie ale nic nie wyplacalem, zadnych wygranych. Dodam, ze laczna suma wplat wyniosla 49,5 zl Pani prowadzaca przesluchanie powiedziala ze grozi mi grzywna i wciagu 2 tygodni od przesluchania poinformuje mnie telefonicznie o wysokosci tej grzywny. Od tego czasu minely 2 miesiace i dostalem list z urzedu celnego z wezwaniem o przekazanie wydrukow ze swojego konta bankowego za okres sierpien 2011 do kwiecien 2012. Co mam w takiej sytuacji robic?
Masakra... kolejny przykład IDIOTY. Przeczytaj temat cały to może znowu dojdziesz do jakiś rewelacyjnych wniosków jak przyznanie się, ale czopekkk nie przejmuje się, teraz tylko PUDŁO czeka:]:]:]
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Wszelkie wydruki wpłat czy wyciągów bankowych nie są dowodem w sprawie i tego UC żądać nie może od Ciebie. Szkoda, że wcześniej nie przejrzałeś internetu, wtedy byś przynajmniej nie odpowiadał na pytania, które mogłyby Tobie zaszkodzić bo masz takie prawo a skoro przyznałeś się automatycznie ze świadka stałeś się podejrzanym.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
nie napisalem, ze przynioslem wydruki tylko ze chca ode mnie. tematem zaczalem sie interesowac niestety dopiero po przesluchaniu i powiedzialem im ze zaklady zawieralem ale nie w Polsce, bo zabronione. teraz czekam na kolejny list z uc
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Jeśli zakłady zawierałeś poza granicami RP to mogą Cię cmoknąć. Z art 107 par 2 kks jasno wynika:
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
 
P 0

plejepl

Użytkownik
Witam.Przejrzałem forum i chciałem otrzymać odpowiedź od kogos kto juz tam byl. Chodzi o jak najszybsze zalatwienie sprawy i zeby nie ciagac sie po sadach, czy mozna samemu zaproponowac kare finansowa, czy oni przedstawia swoje propzycje rozwiazania sprawy? Pozdrawiam
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Bez jaj pogrążacie się Panowie ...
1. Wpłata i wypłata (obojętnie jaka suma np. wpłata 1000 zł, wypłata 10 zł) nie są dowodem na udział w grze u zagranicznego buka z terytorium Polski
2. Oni oskarżają, oni muszą mieć te dowody
3. Sami na siebie kręcicie baty, przyznajecie się bo nie chcecie się włóczyć po sądach - nikt Wam nie każe bo sądy dużo wcześniej dają pismo/wezwanie aby się stawić na ten jeden dzień a jak zajdzie potrzeba i więcej, ponadto możecie mieć pełnomocnika w postaci kogoś z najbliższej rodziny (zwolnienie z opłaty skarbowej) i on za Was może składać pismo
4. Skoro od Sądów wolicie aby Was karano (i pewnie myślicie, że na jednej karze się skończy - skoro już sami się przyznaliście) to powodzenia.
 
P 0

plejepl

Użytkownik
W sądzie jak zapytają o to czy sie gralo to juz raczej nie ma wyjscia i nie mozna klamac ze nie gralo sie. Ktos wczesniej pisal ze chciano z nim zalatwic to w ten sposob, 600 zl mandatu i umozenie (czy jakos tak). Szczerze, wydatek 1000zl kary dla wlasnego spokoju nie jest duzym wydatkiem.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
ja na pewno nie mam zamiaru im płacić, dlatego im wydruków z konta bankowego nie przedstawię i czekam na kolejny list co wymyślą, a ten wyciąg pewnie chcą jako dowód dla sądu bo to co mają to chyba za mało aby założyć sprawę
 
P 0

plejepl

Użytkownik
Właśnie dlatego pytam bo niektórzy nie chcą płacić, a niektórzy zapłacą karę zeby sie z nimi nie bujac.
 
P 0

plejepl

Użytkownik
Nie prowokacja, tylko kłamanie w sądzie mija się z celem bo tylko kolejne problemy moga zjechac na glowe, chyba ze ktos juz mial taka sytuacje i moze opisac jak to wyglada i jak pozniej sie to potoczyło. Nie mialem zielonego pojecia ze te zaklady sa nielegalne, niezgodne z prawem (jak zwal tak zwal) dlatego teraz dopytuje jak w najprostszy sposob sie ich pozbyc, kosztem nawet jakiegos mandatu.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Kłamanie jako oskarżony w sądzie jest elementem obrony i w razie wydania się twojego kłamstwa nic poza tym o co jesteś oskarżony ci nie grozi - to po pierwsze.
Po drugie - poczytaj kilka stron (nie koniecznie wszystkie) tego tematu i może ci się rozjaśni. Chcesz być wydymany przez państwo - idź już teraz do UC i złóż czynny żal przed tym jak dostaniesz jakikolwiek list z UC - wtedy chyba nawet bez mandatu się obejdzie. Jeśli już dostałeś wezwanie, idziesz na przesłuchanie, grzecznie się przyznajesz i przy twoich obrotach dostaniesz kilka stów i masz po sprawie. Nie chcesz być wydymany - walcz.
Dalej uważam że to jednak jest prowokacja
 
fejsbvgftrbh 73

fejsbvgftrbh

Użytkownik
Hahah nie wierze!! To musi być prowokacja ???? Kłamać nie możesz jako świadek i mówić musisz jako świadek (chyba, że pytanie obciąża Ciebie lub bliskich). Jak jesteś podejrzanym to nie musisz mówić nic, a możesz nawet kłamać.
Nie wierze, proszę powiedz że to prowokacja. ????
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Chłopaki spokojnie, niektórych trzeba zrozumieć i podejść do tego od ich strony. Takie wezwania przez UC mają na celu przestraszyć grających i urzędnicy liczą, że sami będziecie się pogrążać. Jeżeli tak jak ja, mam wezwanie na 14 maja br. jako świadek w swojej sprawie z art. 107 par 2 kks to zamierzam tam zajechać, na niewygodne mi pytania nie odpowiadać a na takie, które mi nie zaszkodzą mogę odpowiedzieć TAK lub NIE. To wszystko...dowodów mieć nie będą, postępowanie pójdzie do umorzenia, gdyż nie ma podstaw bym był wzywany ponownie.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Chłopaki spokojnie, niektórych trzeba zrozumieć i podejść do tego od ich strony. Takie wezwania przez UC mają na celu przestraszyć grających i urzędnicy liczą, że sami będziecie się pogrążać. Jeżeli tak jak ja, mam wezwanie na 14 maja br. jako świadek w swojej sprawie z art. 107 par 2 kks to zamierzam tam zajechać, na niewygodne mi pytania nie odpowiadać a na takie, które mi nie zaszkodzą mogę odpowiedzieć TAK lub NIE. To wszystko...dowodów mieć nie będą, postępowanie pójdzie do umorzenia, gdyż nie ma podstaw bym był wzywany ponownie.
Witam. Jeżeli przez caly okres od kiedy powstało konto, wysokość wpłat wynosiła ok. 300 zł zaś wypłat 140 zł i jeżeli taka osoba przyzna się jak dostanie wezwanie, to może liczyć na karę finansową i na tym się skonczy? Przejrzałem forum i chciałem otrzymać odpowiedź od kogos kto juz tam byl i przyznal sie. Chodzi o jak najszybsze zalatwienie sprawy i zeby nie ciagac sie po sadach, czy mozna samemu zaproponowac kare finansowa, czy oni przedstawia swoje propzycje rozwiazania sprawy? Pozdrawiam
Jak przyznasz się zaproponują Tobie mandat w wysokości znacznej, może to być: 600,800,1000,3000,5000 zł. zależy od widzi mi się urzędnika. Możesz skorzystać z prawa nie udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Możesz tez zaprzeczyć stawianym Tobie zarzutom. To wszystko. Nic na Ciebie nie będą mieli. To na nich spoczywa obowiązek przedstawienia dowodów niezaprzeczalnych a jak przyznasz się to ułatwiasz im załatwienie sprawy.
 
P 0

plejepl

Użytkownik
Dziek za odpowiedzi. Co masz na mysli piszac ze ulatwie im zalatwienie sprawy? A jak jest z kwestia, powiedzmy ze przedstawia mi transakcje za okres do 2012, jezeli pare, doslownie pare, wplat po 10-15zl, mialy miejsce w 2013, 2014? Co z tym zrobic? Zastanawia mnie, jezeli ktos wczesniej pisal ze sie przyznal a po 2 miesiacach dostal jakies wezwanie do przedstawienia transkacji z konta bankowego, o co z tym chodzi? Czy taka osoba nie przyjela mandatu i dalej ja &quot;scigaja&quot;? Nie robie prowokacji itd. Po prostu nie znam sie na tym i chce jasno widziec pewne sprawy ktore mnie interesuja. Dzieki za odpowiedzi.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Ułatwiasz im dochodzenie przyznając się i donosząc dowody, które potwierdzisz. Jeszcze raz napiszę: jeśli przedstawią Tobie jakiekolwiek dowody wpłat czy to na konto bukmacherskie czy odwrotnie skorzystaj z opcji nie udzielania odpowiedzi na zadane pytanie przez urzędnika. W takim wypadku on dalej nie będzie wiedział, że to Twoje wpłaty. Poza tym wpłaty na konto bukmacherskie nie muszą oznaczać, że zawierałeś zakłady sportowe. Równie dobrze mogłeś oglądać wydarzenia sportowe bo te mogą oglądać tylko zalogowani użytkownicy. Samo posiadanie konta bukmacherskiego nie jest nielegalne.
 
P 0

plejepl

Użytkownik
No dobra, powiedzmy ze nie bede udzielal odpowiedz, to jak mam dojsc z nimi do porozumienia i przyjac mandat? Skoro tak jakby nie przyznaje sie to oni nie musza mi go nawet proponowac wtedy. Chyba ze zle rozumuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom