>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
fejsbvgftrbh 73

fejsbvgftrbh

Użytkownik
Dołączam się do tego zapytania w kierunku Usera biplan.

Ponadto, podtrzymuję: załącz proszę na Forum, skan wezwania.
Skąd może wiedzieć? Hmm, gdybym ja wypłacił z buka 40 tys jednorazowo, to myślę, że też nie miałbym wątpliwości czego dotyczyć może wezwanie ;)
Mało tego, podejrzewam, że być może Urząd także nie wie, bowiem wszystko wskazuje na to, że zgłosił to bank (przy takiej kwocie to chyba oczywiste), a być może jest podana tylko jakaś nazwa nic im nie mówiąca + nr konta, z którego wpłynęła kwota. Możliwe, że dlatego nie podali nic konkretnego i chcą, aby przyjść i im się do wszystkiego przyznać ????
Tak tylko gdybam, choć uważam, że początek mojej wypowiedzi oraz to, że sprawę sam zgłosił bank, to na 90% prawda.
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
generalnie bzwbk to gowniany bank
jutro ide tam zamknac konto,mialem to juz zrobic odkad co wlaczylem telewizor to murzyn w ich reklamie mnie przesladowal swoja obecnoscia :]
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Skąd może wiedzieć? Hmm, gdybym ja wypłacił z buka 40 tys jednorazowo, to myślę, że też nie miałbym wątpliwości czego dotyczyć może wezwanie ;)
[...]
Również nie miałbym wątpliwości.
Tzn., wątpliwość miałbym bo 40k zł teoretycznie nie powinny być kwotą od jakiej bank alarmuje kogokolwiek (oczywiście, ważny jest przelicznik podczas przewalutowania ZŁ/EUR). Przyjmijmy jednak na użytek dyskusji, że kwota ta jest częścią większej całości rozbitej na kawałki, (które łączą się ze sobą w sposób logiczny). Wtedy, inna sprawa.
Ponadto, być może BZWBK obniżył sobie &quot;wewnętrznie&quot; (ma takie prawo) pułap do 10k EUR.
Nie miałbym wątpliwości w sytuacji, gdyby wezwanie było ze &quot;skarbówki&quot;, którą o tym powiadomił GIIF.
Z kolei GIIF zostałby powiadomiony przez bank.
Tymczasem, wzywają celnicy.
--
Edit: nie upieram się. Powiedzmy, że GIIF powiadomił organy celne. Wg &quot;właściwości&quot;.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Przy okazji, ponieważ być może wiele osób uważa, że tylko banki
mają obowiązek kablować.​


Instytucje obowiązane
KABLOWAĆ:


  • oddziały instytucji kredytowych,


  • instytucje finansowe mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oddziały instytucji finansowych niemających siedziby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,


  • banki krajowe, oddziały banków zagranicznych,


  • Narodowy Bank Polski,


  • instytucje pieniądza elektronicznego, oddziały zagranicznych instytucji pieniądza elektronicznego oraz agentów rozliczeniowych,


  • firmy inwestycyjne, banki powiernicze,


  • zagraniczne osoby prawne prowadzące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską oraz towarowe domy maklerskie,


  • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.,


  • podmioty prowadzące działalność - w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach oraz gier na automatach o niskich wygranych,


  • zakłady ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń na życie, w tym ubezpieczyciele krajowi, główne oddziały ubezpieczycieli z państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej, oddziały ubezpieczycieli z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, pośrednicy ubezpieczeniowi w zakresie ubezpieczeń na życie, chyba że za ich działania odpowiedzialność ponosi ubezpieczyciel,


  • fundusze inwestycyjne, towarzystwa funduszy inwestycyjnych,


  • spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe,


  • publiczni operatorzy w rozumieniu ustawy - Prawo pocztowe,


  • notariusze - w zakresie czynności notarialnych dotyczących obrotu wartościami majątkowymi, adwokaci wykonujący zawód, radcy prawni wykonujących zawód poza stosunkiem pracy w urzędach obsługujących organy administracji rządowej i jednostkach samorządu terytorialnego, prawnicy zagraniczni świadczący pomoc prawną poza stosunkiem pracy, biegli rewidenci wykonujący zawód, doradcy podatkowi wykonujący zawód,


  • podmioty prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych,


  • podmioty prowadzące działalność kantorową,


  • przedsiębiorcy prowadzący: domy aukcyjne, antykwariaty, działalność factoringową, działalność w zakresie obrotu metalami lub kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, sprzedaży komisowej lub pośrednictwa w obrocie nieruchomościami,


  • fundacje,


  • stowarzyszenia posiadające osobowość prawną,


  • przedsiębiorcy

(w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarcze),
  • instytucje płatnicze, oddziały unijnych instytucji płatniczych, biura usług płatniczych
    oraz ich agenci.
 
B 3

biplan

Użytkownik
Siema, jestem po, faktycznie nie o to chodziło o czym wyżej napisałem, a bah ???? o wypłaty. Wszystko potwierdzone z banku (stety, niestety, nie wiem) . Złożyłem wyjaśnienia: gra za granicą, wpłaty/wypłaty, to nie granie czyli to co jest karane, łączenie też niekarane. Bazuję na fakcie, iż w ich interesie jest zdobycie informacji odnośnie gry, czyli czynu zabronionego, a nie bazowanie na wypłatach. Poczytałem to forum, linię obrony miałem wyrobioną na każdą ewentualność, więc osobiście chociaż prawnikiem nie jestem nie uznaję wypłat jak materiału mnie w 100% obciążającego. Jeżeli dojdzie do rozprawy (na co w sumie daję może 20%) to postaram się o prawnika. Gdyby ktoś miał pytania, to priv.
 
B 3

biplan

Użytkownik
Uważam, że ciężko jest udowodnić czy się było za granicą. To jest bardzo podobny przypadek do sprawy sprzed dosłownie 2ch stron. Czekam, aż mi udowodnią faktycznie popełnione przestępstwo czyli grę, a nie łączenie się, tudzież właśnie wpłaty/wypłaty. Myślę, że jak to ktoś wcześniej napisał, wypłat &quot;czepią się jak rzep psiego ogona&quot;, ale nic więcej.
 
B 3

biplan

Użytkownik
pamietaj, ze jezeli zeznales ze grales za granicą, to będziesz to musiał udowodnić przed sądem, dlatego lepiej było odmówić składania wyjaśnień, od 01.07. to oskarżyciel musi zebrać dowody i przedstawić sądowi, w innym wypadku sąd najprawdopodobniej sprawę umorzy. A tak to teraz będą chcieli Cię ciągnąć za język do samego końca.
Chyba nie o określenie &quot;oskarżyciel&quot; Ci chodziło. Niech zbierają dowody. Uważam, że wszystko jest zagrywką psychologiczną i składanie wyjaśnień ma coś na celu. Opcja z logicznymi wyjaśnienia wydała mi się bardziej prawidłowa w tej sprawie. Oczywiście nie przyznałem się do gry na terenie RP, żeby to było jasne.
 
L 35

lolu

Użytkownik
Dlaczego nikt nie skorzysta z pomocy prawnika. Głupim gadaniem tylko można sobie zaszkodzić. Ma ktoś z was opinie prawnika? Widzicie że celna nie żartuję i kieruje sprawy do sądu.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
A jak to wygląda ze skrillem? [...]
S k r i l l jest podmiotem prawa brytyjskiego. Nie podlega polskim przepisom. Nie posiada w Polsce Zakładu, Oddziału, biura. Prawdopodobnie, nie posiada agentów, którzy funkcjonują na terenie RP.
I nie będzie w zw. z tym kablował do polskiego GIIF.
Posiada natomiast obowiązek wobec Serious Organised Crime Agency.
Niezależnie od wysokości kwoty. Wystarczy, że zdefiniuje transakcję jako podejrzaną.
 
F 18

fpaixao

Użytkownik
Dlaczego nikt nie skorzysta z pomocy prawnika. Głupim gadaniem tylko można sobie zaszkodzić. Ma ktoś z was opinie prawnika? Widzicie że celna nie żartuję i kieruje sprawy do sądu.
I na skierowaniu sprawy się skończy.
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Uważam, że ciężko jest udowodnić czy się było za granicą. To jest bardzo podobny przypadek do sprawy sprzed dosłownie 2ch stron. Czekam, aż mi udowodnią faktycznie popełnione przestępstwo czyli grę, a nie łączenie się, tudzież właśnie wpłaty/wypłaty. Myślę, że jak to ktoś wcześniej napisał, wypłat &quot;czepią się jak rzep psiego ogona&quot;, ale nic więcej.
Jaką forma wplacales do bah.Chodzi tylko o wplaty czy tylko o wypłaty?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
U mnie sprawa w tej chwili jest już w prokuraturze. Pierwszego dnia od razu prokuratorka skierowała pismo do mojego zakładu pracy i poszła na zwolnienie lekarskie, w tej chwili przydzialany jest inny prokurator, idę z adwokatem do niego we wtorek, od razu składamy wniosek o umorzenie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
L 35

lolu

Użytkownik
U mnie sprawa w tej chwili jest już w prokuraturze. Pierwszego dnia od razu prokuratorka skierowała pismo do mojego zakładu pracy i poszła na zwolnienie lekarskie, w tej chwili przydzialany jest inny prokurator, idę z adwokatem do niego we wtorek, od razu składamy wniosek o umorzenie.
Ciekawe co Polakom się funduje. Jak zareagowali w pracy na takie nowości? Miałeś probelmy z tego powodu?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Ciekawe co Polakom się funduje. Jak zareagowali w pracy na takie nowości? Miałeś probelmy z tego powodu?
Mogą mnie oficjalnie zawiesić w obowiązkach ale tego nie zrobili. Czekają na ruch prokuratury. Jeżeli umorzą to sprawa się zakończy, jeżeli nie... to pewnie będę zawieszony. A jak zareagowali ? Potraktowany jakbym co najmniej brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
 
L 35

lolu

Użytkownik
Mogą mnie oficjalnie zawiesić w obowiązkach ale tego nie zrobili. Czekają na ruch prokuratury. Jeżeli umorzą to sprawa się zakończy, jeżeli nie... to pewnie będę zawieszony. A jak zareagowali ? Potraktowany jakbym co najmniej brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Chodzi o cały syf jaki aparat państwowy funduje swoim obywatelom. Powiadamianie zakladu pracy, wzywanie jako &quot;podejrzanego&quot; o przestęostwo. Kapica nadal uważa, że jego ustawa jest dobra, cieszy się z każdego &quot;sukcesu&quot; w postaci wyroków nakazowych. Mówi na to praworządność. W polskich bukach mozesz zgrać się do zera i będzie cacy. Ale w zagranicznych, to zło i patologiczny hazard. Platforma odejdzie, ale buble prawne zostaną, podobnie jak wezwania przychodzące do ludzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
L 516

lipny

Użytkownik
U mnie sprawa w tej chwili jest już w prokuraturze. Pierwszego dnia od razu prokuratorka skierowała pismo do mojego zakładu pracy i poszła na zwolnienie lekarskie, w tej chwili przydzialany jest inny prokurator, idę z adwokatem do niego we wtorek, od razu składamy wniosek o umorzenie.
wow to mnie zaciekawiles
W budżetówce pracujesz czy sektor prywatny?
Mogą mnie oficjalnie zawiesić w obowiązkach ale tego nie zrobili. .
ok rozumiem ze budżetówka
Na podstawie jakiego artykułu prokuratura poinformowała pracodawce o jeszcze postepowaniu przygotowawczym rozumiem?
Pisz zażalenie:]
Poniżej kolega opisał ze to w ewentualnej gestii sądu leży powiadomienie pracodawcy

Art. 21. § 1.
O ukończeniu postępowania toczącego się z urzędu przeciw osobom zatrudnionym w instytucjach państwowych, samorządowych i społecznych, uczniom i słuchaczom szkół oraz żołnierzom należy bezzwłocznie zawiadomić przełożonych tych osób.

Jeżeli ktoś pracuje w sektorze prywatnym sąd nie ma prawa przesłać wyroku pracodawcy jeżeli ten nie był stroną postępowania a w wypadku omawianych tutaj spraw to niemożliwe by taki status pracodawca uzyskał. Zresztą nawet w sprawach zatrudnionych w instytucjach państwowych sądy rzadko wykonują ten obowiązek.
Jeżeli sąd poinformuje pracodawcę o wyroku to ta informacja nie może stanowić przyczyny rozwiązania umowy z winy pracownika, poza tym można dochodzić zadośćuczynienia.
chociaż tu nie jestem pewien bo kiedys chyba byly jakies oswiadczenia o niekaralnosci przeciw Skarbowi Państwa cos w tym stylu no ale akurat B3A zna sie na tym co tu pisze????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom