>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Co jak co, ale moim zdaniem dla osób które bronią się w sądzie i podnoszą kwestie nieświadomości to kolejny argument.
To jest chyba najważniejszy argument i powinien być głównie brany pod uwagę. Nie oszukujmy się 90% grających amatorsko nie siedzi na żadnych forach poświęconych tematyce bukmacherskiej. Po prostu widzi reklame, widzi że jest ona w języku polskim, wszystko pięknie ładnie wytłumaczone, to skąd ma wiedzieć że to może być nie legalne ? Zwłaszcza że znane osoby które dla nie których mogą być autorytetami reklamują takie strony a nawet jak ktoś zada sobie trud żeby się dowiedzieć czegoś to zazwyczaj gdzie szuka informacji ? no na pewno nie w ustawie hazardowej a w miejscu docelowym. A co taki support ma powiedzieć. Nie sorki nie możesz u nas grac bo to nie legalne ? ???? Wszech obecność reklam nielegalnych firm bukmacherskich jest przerażająca. Nie oszukujmy się ludzie wierzą w reklamy. To takie zamknięte koło każdy mówi co innego. Wszystko zależy od twojego punktu widzenia. Masz dwie opcje legalne albo nielegalne. Możesz sobie sam wybrać ???? Bo znajdziesz sobie takie &quot;autorytety&quot; które powiedzą tak i takie które powiedzą nie. A co jest prawdą? Cholera wie ???? ... Słowo przeciwko słowu bezsensowna dyskusja na agrumenty, a wiadomo przysłowie &quot;gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta&quot; nie wzieło się z niczego. Ktoś po prostu robi nie złą kasę.
 
R 30

raffc

Użytkownik
Elo, jestem właśnie po posiedzeniu w przedmiocie rozważania zawieszenia postępowania. Mimo że stawiennictwo nieobowiązkowe to na sali był prokurator i gościu z Urzędu celnego, no i ja. Sędzia powiedział, że rozważa zawieszenie postępowania do czasu orzeknięcia przez Trybunał Europejski zgodności ustawy z przepisami unijnymii i czy mamy cos do powiedzenia. Celnik powiedział, że ów rozstrzygnięcie przez trybunał nie dotyczy art 107 par 2 i żeby sprawa się toczyła dalej. Ja natomiast powiedziałem, że dotyczy to całej ustawy hazardowej i nie wiadomo czy wogóle z tego przepisu mozna karać. Sędzie powiedział, że to wszystko i o 15 zapadnie decyzja w tej sprawie. Dam znac co i jak po 15 ????
 
R 30

raffc

Użytkownik
czopekkk ja chyba ze stresu trochę zawaliłem bo kiedy sędzie pytał na początku czy coś chcemy powiedzieć to powiedziałem tylko, że przychylam się do zawieszenie postepowania, a gdy później spytałem czy mogę coś powiedzieć - było już za późno. Jeśli będzie - a pewnie będzie kolejna - już pewnie rozprawa to się przygotuję nalezycie i powiem wszystko, mimo, że wiem, że mam dobre argumenty to tam i tak jest stres ????
 
T 4

talerz

Użytkownik
Urząd celny ma rzekomo dane 24 636 graczy. Jak myślicie jaka część z nich dostała już wezwania? Tysiąc? Pięć tysięcy? Jestem ciekawy czy to może się przedawnić, jeśli wobec kogoś nie rozpoczęto żadnego postępowania i nie stanie się to w ciągu dwóch najbliższych lat. Wtedy minie pięć lat od gry. Jeśli dana osoba nie zostanie poinformowana, że jest oskarżona o nielegalną grę u buków to po pięciu latach te ich &quot;dowody&quot; przelewy tracą ważność?
Kiedy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma wydać orzeczenia w tej całej sprawie? Bo Sąd Najwyższy zawiesił postępowanie do czasu orzeczenia TS UNii Europejskiej.
 
R 30

raffc

Użytkownik
Już po werdykcie, będę miał normalną rozprawę - czyli nie zawieszają postępowania. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej, ale teraz się przygotuje jak trzeba ????
 
F 0

funtyper

Użytkownik
Jakie mamy prawo w Polsce każdy wie, ale jest na to rozwiązanie. Grajcie u bukmacherów którzy akceptują wpłaty i wypłaty w Bitcoinach. Jest wiele takich platform, nawet z tego co wiem niedługo jedna firma wchodzi mocniej na rynek polski.
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
Witam, w maju 2015 roku dostałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze świadka. Przedstawiono historię wpłat z okresu 2011-2014 na kwotę kilku tysięcy złotych. Pieniądze były przelewane bezpośrednio na konto bah z prywatnego konta. Powiedziałem, że to są moje wpłaty, że korzystałem z serwisu bah będą wielokrotnie za granicą w różnych państwach. Oraz, że korzystałem z bah w Polsce, ale tylko w celu oglądania transmisji, obstawiania wyników. W październiku przyszło kolejne wezwanie, tym razem w charakterze podejrzanego. Te same zarzuty, te same pytania. Po miesiącu przyszło pismo o postawieniu zarzutów, a tydzień temu pismo z zaproszeniem do urzędu celnego w celu zapoznania się z materiałami postępowania przygotowawczego. Na to wygląda, że sprawa skończy się w sądzie. Wiem, że pytań, porad było mnóstwo, ale przedstawiam własną &quot;historię&quot;. Proszę o pomoc, co dalej, czego mogę się spodziewać. Jak w ogóle do tej sprawy podchodzić. Jak ta historia dalej będzie się toczyć. Zaznaczam, że może na szczęście, nie miałem przelewów z bah na moje konto, żadnych wygranych, mówiąc w skrócie pieniądze poszły na zabawe... na adwokata mnie nie stać, nie myślałem wcale o takim rozwiązaniu. Proszę o poradę.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Adwokata możesz dostać z urzędu, trzymaj się nadal tego co powiedziałeś i nic nie kręć, a będzie dobrze. Będą Cię straszyć, ale dopóki nie przyznasz się, że grałeś na terenie RP to tak szczerze mogą Ci naskoczyć, najwyżej odwołasz się do wyższej instancji, ale mocno w to wątpię, bo sprawa powinna się zakończyć już na najbliższym etapie.
Jak mają dowód, że grałeś w Polsce to lipa, a jak nie to ;).
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
No właśnie, jest w ogóle możliwe sprawdzenie, gdzie były zawierane zakłady? W izbie celnej podałem kilka miejsc, w których byłem: Hiszpania, Czechy, Niemcy itp. Chcieli dowodów na moją obecność tam, pytanie, czy ja mam udowadniać niewinność, czy oni winę. Druga sprawa, znajomy doradził by zlecić pełnomocnikowi reprezentowanie przed sądem. Nie znam się na prawie, skąd wziąć pełnomocnika, co z tym adwokatem z urzędu. Jak na razie mam pojechać do izby, by zapoznać się z materiałami. Prawdopodobnie mogę materiały skopiować: odpis lub zdjęcia.
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
No właśnie, jest w ogóle możliwe sprawdzenie, gdzie były zawierane zakłady? W izbie celnej podałem kilka miejsc, w których byłem: Hiszpania, Czechy, Niemcy itp. Chcieli dowodów na moją obecność tam, pytanie, czy ja mam udowadniać niewinność, czy oni winę. Druga sprawa, znajomy doradził by zlecić pełnomocnikowi reprezentowanie przed sądem. Nie znam się na prawie, skąd wziąć pełnomocnika, co z tym adwokatem z urzędu. Jak na razie mam pojechać do izby, by zapoznać się z materiałami. Prawdopodobnie mogę materiały skopiować: odpis lub zdjęcia.
Skoro się przyznałeś do obstawiania meczów to nie ma się co dziwić, że skierowali sprawę do sądu. Jeśli nie mają dowodów, iż grałeś z terenu RP to spokojnie. Nie potrzebujesz adwokata.
Na zapoznaniu sfotografuj wszystkie strony i będziesz wiedział co mają w zależności od tego zaplanujesz obronę.
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
Stwierdziłem, że nikt nie uwierzy w fakt, że były wpłaty, a nie grałem. Lepiej przyznać się do grania poza Polską niż udawać Greka, skąd te wpłaty. Wypłat na szczęście nie było, więc może jakoś ta sprawa się zakończy.
 
G 30

gggfff

Użytkownik
Stwierdziłem, że nikt nie uwierzy w fakt, że były wpłaty, a nie grałem. Lepiej przyznać się do grania poza Polską niż udawać Greka, skąd te wpłaty. Wypłat na szczęście nie było, więc może jakoś ta sprawa się zakończy.
Nie chodzi o to czy ktoś wierzy czy nie tylko czy są DOWODY na grę na terenie RP i w ogóle na grę bo same wpłaty i wypłaty nie są dowodem, że grałeś. Ja radzę zrobić zdjęcia na zapoznaniu się z materiałami UC i wtedy się martwić bo na 99% mają tylko te wyciągi i nic więcej - czyli nic nie mają.
 
T 4

talerz

Użytkownik
Witam, w maju 2015 roku dostałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze świadka. Przedstawiono historię wpłat z okresu 2011-2014 na kwotę kilku tysięcy złotych. Pieniądze były przelewane bezpośrednio na konto bah z prywatnego konta. Powiedziałem, że to są moje wpłaty, że korzystałem z serwisu bah będą wielokrotnie za granicą w różnych państwach. Oraz, że korzystałem z bah w Polsce, ale tylko w celu oglądania transmisji, obstawiania wyników. W październiku przyszło kolejne wezwanie, tym razem w charakterze podejrzanego. Te same zarzuty, te same pytania. Po miesiącu przyszło pismo o postawieniu zarzutów, a tydzień temu pismo z zaproszeniem do urzędu celnego w celu zapoznania się z materiałami postępowania przygotowawczego. Na to wygląda, że sprawa skończy się w sądzie. Wiem, że pytań, porad było mnóstwo, ale przedstawiam własną &quot;historię&quot;. Proszę o pomoc, co dalej, czego mogę się spodziewać. Jak w ogóle do tej sprawy podchodzić. Jak ta historia dalej będzie się toczyć. Zaznaczam, że może na szczęście, nie miałem przelewów z bah na moje konto, żadnych wygranych, mówiąc w skrócie pieniądze poszły na zabawe... na adwokata mnie nie stać, nie myślałem wcale o takim rozwiązaniu. Proszę o poradę.
????
Mogę się mylić, ale dla mnie to zwykła ściema. Dane mają do kwietnia 2012 roku, a tu jest podany rok gry do 2014. Tak samo treść pisma nieco odbiega od skanów jakie wrzucali inni ludzie.
Dokument wydaje się przerobiony na swoje potrzeby. Różne grubości czcionek, różna pochyłość tekstu.
 
G 30

gggfff

Użytkownik
????
Mogę się mylić, ale dla mnie to zwykła ściema. Dane mają do kwietnia 2012 roku, a tu jest podany rok gry do 2014. Tak samo treść pisma nieco dobiega od skanów jakie wrzucali inni ludzie.
Oni mają do 2012 ale na koncie B A H, a jak już przejrzą Twoje konto (jak prokurator się zgodzi, a zgodzi sie) to mogą znaleźć przecież późniejsze wpłaty/wypłaty z 2015 nawet
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
Dokument nie jest podrobiony, zrobiłem fotkę aparatem, więc pewnie zgięcie kartek robi wrażenie. I niestety, ale mieli wyciągi z mojego konta do końca 2014 roku.
 
T 4

talerz

Użytkownik
Nie rób z ludzi idiotów. Powody podałem powyżej. Zgięcie kartki nie ma nic do rzeczy. Byłbyś bardziej wiarygodny gdybyś zaznaczył, że sąd zgodził się na złamanie tajemnicy bankowej, ale o tym zapomniałeś napisać. Dla mnie na 90% to fake. Nie mam nic więcej dopowiedzenia na temat tej sprawy.
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
Mogę zeskanować cały dokument raz jeszcze, ale nie chcę podawać ani swoich danych, a ani miasta ani danych pani z izby celnej. Może nie jesteście w temacie, ja nie wiem, jakie inni mają dokumenty, ja mam takie, i szczęśliwy z tego powodu nie jestem...
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Witam, w maju 2015 roku dostałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze świadka. Przedstawiono historię wpłat z okresu 2011-2014 na kwotę kilku tysięcy złotych. Pieniądze były przelewane bezpośrednio na konto bah z prywatnego konta. Powiedziałem, że to są moje wpłaty, że korzystałem z serwisu bah będą wielokrotnie za granicą w różnych państwach. Oraz, że korzystałem z bah w Polsce, ale tylko w celu oglądania transmisji, obstawiania wyników. W październiku przyszło kolejne wezwanie, tym razem w charakterze podejrzanego. Te same zarzuty, te same pytania. Po miesiącu przyszło pismo o postawieniu zarzutów, a tydzień temu pismo z zaproszeniem do urzędu celnego w celu zapoznania się z materiałami postępowania przygotowawczego. Na to wygląda, że sprawa skończy się w sądzie. Wiem, że pytań, porad było mnóstwo, ale przedstawiam własną &quot;historię&quot;. Proszę o pomoc, co dalej, czego mogę się spodziewać. Jak w ogóle do tej sprawy podchodzić. Jak ta historia dalej będzie się toczyć. Zaznaczam, że może na szczęście, nie miałem przelewów z bah na moje konto, żadnych wygranych, mówiąc w skrócie pieniądze poszły na zabawe... na adwokata mnie nie stać, nie myślałem wcale o takim rozwiązaniu. Proszę o poradę.
Ta sprawa faktycznie trochę śmierdzi. Byłeś wezwany jako świadek i już mieli wyciągi z Twojego konta? Na jakiej podstawie? Bez jeszcze postawionych zarzutów? Jaki to bank?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom