>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 50

doradcapr

Użytkownik
Niezłe oderwanie od rzeczywistości myster kaplicy. Typowy przykład homo sovieticus. Tak tak walkower dla Legii p. Kaplica - tak samo prawdopodobny jak w przypadku reprezentacji Danii w piłce ręcznej w rozgrywanych w Polsce Mistrzostwach Europy w styczniu br., czy dla Slavii Sofii w meczu LE z Zagłębiem Lubin w lipcu br. i jeszcze pewnie wiele innych przykładów które można mnożyć - takie są fakty.
No cóż obecnie rządząca formacja jeszcze do pewnych spraw nie dojrzała, ale w dawnych wspaniałych czasach dla funkcjonariuszy publicznych narażających skarb państwa na szkody w wielkich rozmiarach bywały jedyne słuszne sankcje
 
M 0

muriel

Użytkownik
Wybaczcie jesli powielam pytanie, ale ciezko sie przekopac przez 400 stron tego watku ;)
Chcialbym wiedziec, jakimi drogami odpowiednie sluzby moga dojsc do wniosku, ze uprawialo sie hazard w internecie nielegalnie, tzn. u zagranicznych bukmacherow? Co powoduje, ze nagle Pan Andrzej staje sie podejrzany?
Jaka droga zazwyczaj sie to odbywa? Czy jesli nie ma zadnych zwiazanych z tym przelewow na koncie bankowym, to sa w stanie do czegokolwiek dojsc?
 
K 0

kokopas

Użytkownik
Wybaczcie jesli powielam pytanie, ale ciezko sie przekopac przez 400 stron tego watku ;)
Chcialbym wiedziec, jakimi drogami odpowiednie sluzby moga dojsc do wniosku, ze uprawialo sie hazard w internecie nielegalnie, tzn. u zagranicznych bukmacherow? Co powoduje, ze nagle Pan Andrzej staje sie podejrzany?
Jaka droga zazwyczaj sie to odbywa? Czy jesli nie ma zadnych zwiazanych z tym przelewow na koncie bankowym, to sa w stanie do czegokolwiek dojsc?
Okolice strony 242, tam jest mowa o tym co mówisz.
Z tego co wiem tylko BetAtHome dotyczyły prześladowania Urzędu Celnego, a potem ewentualnie sądu.
 
L 124

lemko

Użytkownik
W &quot;Wydarzeniach&quot; na Polsacie News było o Sebastianie Malcu, który wygrał EPT w Barcelonie i o ustawie hazardowej.
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
Nadal ciężki temat. Pani inspektor z Izby Celnej wystąpiła wczoraj do sądu o udostępnienie przez moich pracodawców zestawienia czasu mojej pracy z ostatnich kilku lat. Chodzi o porównanie listy przelewów z czasem pracy, a więc czy byłem w Polsce. Poza tym sąd zażądał dowodów mohego pobytu za granicą. Pytanie, czy to ja mam udowadniać niewinność, czy sąd winę. Izba Celna dalej drąży.
 
baba 134

baba

Użytkownik
Jak pisałem - &quot;Wszystko co powiesz, może być użyte przeciwko Tobie&quot;. I tak jest w Twoim przypadku. Powiedziałeś, że grałeś za granicą i dla UC jak i Sądu to jest punkt zaczepienia. Teraz jeżeli tego nie udowodnisz (własnych wyjazdów) możesz mieć problem.
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
No właśnie, co jest dowodem na wyjazd? Ile tych wyjazdów muszę udowadniać? Poza tym, nurtuje mnie: czy to ja musze udowodnić niewinność, jeśli sąd nie jest w stanie udowodnić mi wini, wszystko opiera się na przypuszczeniach.

Jest też inna kwestia, czy sąd i izba celne miay prawo do wglądu we wszystkie operacje na koncie, czy tylko, te związane z przelewami na i z betathome?
 
baba 134

baba

Użytkownik
No właśnie, co jest dowodem na wyjazd? Ile tych wyjazdów muszę udowadniać? Poza tym, nurtuje mnie: czy to ja musze udowodnić niewinność, jeśli sąd nie jest w stanie udowodnić mi wini, wszystko opiera się na przypuszczeniach.
Pisałem o tym w poprzednich postach.
Jest też inna kwestia, czy sąd i izba celne miay prawo do wglądu we wszystkie operacje na koncie, czy tylko, te związane z przelewami na i z Betathome?
Jeżeli prokurator wystąpił z takim wnioskiem do sądu i sąd to klepnął, to tak.

Przyznałeś, że grałeś, ale za granicą i tego teraz się kurczowo trzymają. Twoich wyjazdów. Jeżeli nie udowodnisz, że wyjeżdżałeś, to Twoje zeznania/wyjaśnienia są mało wiarygodne. A do GRY się przyznałeś, a przyznanie się jest królową dowodów. Teraz wszystko w &quot;rękach&quot; sądu. Niestety.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Jeśli udowodnię kilka wyjazdów, co wtedy może wymyślić jeszcze Urząd Celny?
nic, narazie chyba piłeczka jest po Twojej stronie po rozumiem, że powiedziałeś, że grałeś za granicą tak?
czyli np.
- paragony tankowania auta za granicą, rachunki za myjnię, jedzenie
- bilety lotnicze
- wyciąg z karty od bankomatu - gdzie dokonywano zapłaty za coś, gdzie wypłacano kasę
- opłaty za noclegi
no ale jeżeli nie byłeś za granicą to nie wiem jak chcesz dalej to ciągnąć, byłeś rowerem, ze znajomymi, oni stawiali wszystko?
linia obrony powinna być inna, nie składa się zeznać co do których nie ma się dowodów czyli jak nie grałeś za granicą to po co kłamać? teraz to może działać na Twoją niekorzyść
ustawa jest bublem i można to było obejść w inny sposób czyli niech strona oskarżająca udowadnia a Sąd na koniec i tak może powiedzieć, że zakład z terenu PL jest legalny bo miejsce zawarcia zakładu to serwer znajdujący się na Malcie, dużo jest wyroków na korzyść graczy, powinny one być w jednym temacie przypięte na górze, dziwne, że ktoś się nie podjął i nie zrobił tak pomocnej rzeczy
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
Za granicą byłem, mam na szczęście kilka udokumentowanych. Ale ciężko jest po 5 latach mieć jakiekolwiek potwierdzenia każdego wyjazdu. Raczej nikt nie kolekcjonuje faktur, biletów . Moje słowo naprzeciw domysłom UC...
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
no ale jeżeli nie byłeś za granicą to nie wiem jak chcesz dalej to ciągnąć, byłeś rowerem,
A dlaczegóż by nie? Mieszkam/przebywam czasowo/weekendowo np. w Świnoujściu na Wyspie Uznam albo w polskim Cieszynie, czy jakiejkolwiek innej miejscowości nadgranicznej, ZA GRANICĘ do Niemiec czy Czech mam kilka minut rowerem (dowód z wycieczki pieszej/rowerowej po kilku latach - ciekawe), w dobie Schengen mogę ją przekraczać ile razy mam na to ochotę. Jeżdźę tam, bo niestety kilka metrów dalej - w polskim Cieszynie to nielegalne, ale już w czeskim Cieszynie jak najbardziej zgodne z prawem - i to właśnie dobitnie pokazuje jak bardzo oderwana jest od rzeczywistość ta ustawa, a jeszcze bardziej odurzeni oparami absurdu byli jej autorzy - myster Kaplica z kolegami-resortowcami.
Tak, tak szanowni koledzy, projekty i założenia tego typu ustaw, które stanowią fundament późniejszych obowiązujących przepisów, to wytwór CELNIKÓW, późniejsze prace w komisjach, to już raczej kosmetologia, a czy głosowali za tym po, pis czy inna partia przyjaciół piwa to już kwestia wtórna, większość i tak nie ma pojęcia za czym podnosi rękę. Jak widać po postach na twitterze, nawet po spektakularnym wyrzuceniu ze stołka, CELNIK to nie zawód to stanu umysłu - już od czasów biblijnych najniżej w hierarchii społecznej.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Tak, tak szanowni koledzy, projekty i założenia tego typu ustaw, które stanowią fundament późniejszych obowiązujących przepisów, to wytwór CELNIKÓW, późniejsze prace w komisjach, to już raczej kosmetologia, a czy głosowali za tym po, pis czy inna partia przyjaciół piwa to już kwestia wtórna, większość i tak nie ma pojęcia za czym podnosi rękę. Jak widać po postach na twitterze, nawet po spektakularnym wyrzuceniu ze stołka, CELNIK to nie zawód to stanu umysłu - już od czasów biblijnych najniżej w hierarchii społecznej.
Szydło: Uczciwi ludzie nie zajmują się hazardem
http://300polityka.pl/live/2016/09/01/szydlo-uczciwi-ludzie-nie-zajmuja-sie-hazardem/

A jednak Kapicę można przebić...
 
baba 134

baba

Użytkownik
Szydło: Uczciwi ludzie nie zajmują się hazardem
http://300polityka.pl/live/2016/09/01/szydlo-uczciwi-ludzie-nie-zajmuja-sie-hazardem/

A jednak Kapicę można przebić...
???? A ja tak mam, że jak słyszę od kogokolwiek, jak mówi o sobie, że jest uczciwy - TO ZAPALA MI SIĘ CZERWONA LAMPKA. ????
No nieźle, to teraz rząd notyfikuje w PE ustawę dla milionów NIEUCZCIWYCH obywateli.
A co tam ustawa - MILIONY EMERYTÓW GRAJĄCYCH W LOTTO TEŻ SĄ NIEUCZCIWI.
Pani Premier, z całym szacunkiem, ale :zoltakartka:
 
Z 1

zygfryd21

Użytkownik
Siemanko. Szukam osób, zamieszkałych w Iralndii i grających regularnie u buka. Chciałem popytać o tamtejsze przepisy, podatki na wyspie w zakresie bukmacherki. Prosze o pomoc. Pozdro ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom