>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
H 32

hortex

Użytkownik
Podbijam, czy ktoś miał prowadzone dochodzenie przez policję, a nie Izbę Celną? Czym to się różni? Generalnie bank (skarbonka) sprzedał prokuraturze przelew bankowy z podejrzeniem przestępstwa w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym (ciekawe na bazie czego to podejrzewają bankowcy). Także pismo KNF jak widać jest brane przez banki na poważnie. Mam status świadka a dochodzenie, jak wspomniałem, będzie prowadziła policja. Strzelam, że policja może oddać dochodzenie celnikom (albo nie musi - nie wiem), ale nie wiem czy się mylę ???? W końcu policja to niefinansowy organ przygotowawczy, a celnicy finansowy, a zarzut dotyczy standardowo art. 107 par. 2 (choć przy tej sumie to kpina, żeby nie był par. 4) - suma nie przekracza pięciokrotności minimalnego wynagrodzenia, ba - nawet standardowego zasiłku dla bezrobotnych. :grin: Z treści pisma wynika tylko, że myślą że to &quot;gra losowa lub zakład wzajemny&quot;, w bliżej nieokreślonym czasie i z przeświadczeniem, że zawarty na terenie RP (ciekawe na jakiej podstawie). Co ciekawe uczestniczenie podane jest na &quot;kwotę&quot;, nie jest nawet podane czy to kwota podejrzewanego zakładu gry, wygranej, czy zwróconego depozytu. Śmieszne pismo.
 
N 11

newengland

Użytkownik
Poprawe w jakim zakresie?
Miałem z tym Panem krótką konwersację odnośnie tej ustawy a także tego co możemy zrobić i okazało się że Pan Andrzej chce przedstawić Morawieckiemu swoją ustawę, która naprawi bieżącą sytuacje. Pan Andrzej ma swoje stowarzyszenie &quot; poker to nie hazard&quot;, zna się na tym środowisku i przez ostatnie 5 lat walczy jako poseł a teraz jako prywatna osoba o normalną zdrową ustawę hazardową na której wszyscy skorzystają. Dla ciekawych na youtube jest podcast z nim z maja tego roku dotyczący tej ustawy.
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Poprawe w jakim zakresie?
A no w takim żeby kasa z zakładów szła do budżetu i na sponsoring polskich klubów a nie w szara strefę , co ustawa w obecnym kształcie chce nam zafundować , jakoś inne państwa szybko zrezygnowały z monopolu i blokad pytanie po co to robiły skoro to rozwiązanie jest takie dobre i skuteczne ;) jeśli chcesz linka to musisz się cofnąć bo już wklejalem ale oczywiście nie będzie to takie łatwe znaleźć bo jest masa wpisow o kontach bankowych bo nikt nie raczy otworzyć osobnego tematu na temat kont bankowych bo i po co wygodniej jest pisać w temacie o ustawie hazardowej .
 
B 0

bytomianin

Użytkownik
@hortex Podaj nazwę banku, który cię sprzedał.
Hipotetycznie, czy osoba grająca w Polsce u nielegalnych bukmacherów mająca podwójne obywatelstwo polskie/niemieckie mogłaby się bronić w razie ewentualnego pozwu obywatelstwem niemieckim?
 
N 11

newengland

Użytkownik
Słuchajcie tak naprawdę to nie wiele brakowało aby wprowadzić ustawę która była by podobna do tej w Danii tylko coś się na przełomie marca i kwietnia zmieniło i poszli w stronę tego bubla jaki mamy teraz. Pan Andrzej po ustawie z 2009 sądził, że nie da się bardziej spieprzyć ustawy no ale jak sami widzicie PiS to jednak potrafił zrobić. Na ten moment tak naprawdę wszystko jest możliwe my tak naprawdę nie wiemy jakie są rozgrywki za kulisowe. Dzisiaj jest tak a za jakiś czas może coś się zmienić. Prawda jest taka że powinniśmy się zjednoczyć jako środowisko hazardowe i pokazać jaką jestesmy silą i że należy się z nami liczyć bo jako elektorat stanowimy sporą siłę której nie mogą lekceważyć.
 
S 2K

szatan666

Użytkownik
@hortex Podaj nazwę banku, który cię sprzedał.

Hipotetycznie, czy osoba grająca w Polsce u nielegalnych bukmacherów mająca podwójne obywatelstwo polskie/niemieckie mogłaby się bronić w razie ewentualnego pozwu obywatelstwem niemieckim?
Nic to nie da bo obowiązuje Cię prawo kraju w którym przebywasz.
Najlepszą linią obrony jest moim zdaniem stwierdzenie że zakłady zawierałeś będąc poza terenem Polski (wycieczka, delegacja itp.)
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Słuchajcie tak naprawdę to nie wiele brakowało aby wprowadzić ustawę która była by podobna do tej w Danii tylko coś się na przełomie marca i kwietnia zmieniło i poszli w stronę tego bubla jaki mamy teraz. Pan Andrzej po ustawie z 2009 sądził, że nie da się bardziej spieprzyć ustawy no ale jak sami widzicie PiS to jednak potrafił zrobić. Na ten moment tak naprawdę wszystko jest możliwe my tak naprawdę nie wiemy jakie są rozgrywki za kulisowe. Dzisiaj jest tak a za jakiś czas może coś się zmienić. Prawda jest taka że powinniśmy się zjednoczyć jako środowisko hazardowe i pokazać jaką jestesmy silą i że należy się z nami liczyć bo jako elektorat stanowimy sporą siłę której nie mogą lekceważyć.
No jak nie wiadomo o co chodzi...To chodzi o kase...Juz Juroszek i spolka odpowiednio o to zadbali aby nie wszedl model dunski bo jest im nie na reke!!!
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
http://e-play.pl/ta-notyfikacja-ustawy-hazardowej/
a tutaj do wszystkich jak to z tą notyfikacją w szczególności do edi8 który tak się wymądrza jakby znał wszystkie procedury.
pawelcz41&gt;&gt; Jesteś 100% lamerem, a teraz dodatkowo wbiłeś sobie drzazgę pod paznokieć - bo zamiast przeprosić za ten rano popełniony (wiel)błąd, w postaci głupoty jaką napisałeś o rzekomo już wysłanym projekcie Ustawy do KE
projekt został wysłany do notyfikacji aktów wykonawczych
a którą Ci wytknąłem:
https://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-491.html#post6238747
to teraz dodatkowo brniesz w tamto swoje kłamstwo, gdyż wzmacniasz wszystkie przeze mnie podane już argumenty mówiące o tym, że Ustawa dotąd nie mogła być wysłana i tym samym robisz sobie na pióro, bo link do e-play który podałeś jedynie tylko ośmiesza to co sam rano podałeś, gdyż właśnie potwierdza to co ja napisałem w oparciu o informację z Sejmu odnośnie fazy w jakiej jest Ustawa
Na jakim etapie jest ustawa hazardowa
Obecnie projekt ustawy o grach hazardowych po przyjęciu przez Parlament oczekuje na podpis Prezydenta.
Po uzyskaniu podpisu ustawa ponownie zostanie wysłana do Komisji Europejskiej aby mogła ocenić czy we wprowadzonych przepisach zostały uwzględnione uwagi zgłoszone w toku rozmów.
http://e-play.pl/ta-notyfikacja-ustawy-hazardowej/
....................
Tak więc przyjmij do wiadomości po raz kolejny, że głupoty tu piszesz absolutnie nic nie wnoszące do tematu wątku i to, że po kilkakroć wrzucane przez Ciebie linki do &quot;newsa&quot; :grin: o rzekomej łapówce za Ustawę hazardową dotyczyły po 1. nie Ustawy hazardowej a kasy na pozytywne rozstrzygnięcie dla firmy G-Tech przetargu na wybór firmy, która ma obsługiwać gry Totalizatora Sportowego i po 2. sprawa dotyczyła roku 2001 ???? więc faktycznie jesteś bardzo zorientowany, skoro 3 razy wrzucałeś linka do tego swego newsa sprzed 15-laty:
https://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-484.html#post6233412
Podobnie zresztą jak i co do tego, na jakim etapie procedowania jest obecnie Ustawa o grach, która z oczywistych powodów nie mogła dotąd być wysłana do KE, gdyż oczekuje na podpis Prezydenta i uchwałę Sejmu, zaś obrady Sejmu mają przerwę do 11.01
http://t.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,17,grudzien-2016-r-.html
- ale taki znawca jak @pawelcz41 wie lepiej i głodny kit tu usiłował kolejny raz sprzedać, ale ja tu jestem m,.in. po to aby takich znawców jak @pawelcz41 uczyć rozumu i prostować ich kłamstwa wyssane z brudnego palucha!
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Hipotetycznie, czy osoba grająca w Polsce u nielegalnych bukmacherów mająca podwójne obywatelstwo polskie/niemieckie mogłaby się bronić w razie ewentualnego pozwu obywatelstwem niemieckim?
Możesz mieć nawet obywatelstwo Kenii - na terenie RP grać nie możesz.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Hipotetycznie, czy osoba grająca w Polsce u nielegalnych bukmacherów mająca podwójne obywatelstwo polskie/niemieckie mogłaby się bronić w razie ewentualnego pozwu obywatelstwem niemieckim?
Konto/konta masz zarejestrowane na polski czy niemiecki paszport i adres?
Jeśli na polskie dane, ale możesz udowodnić częste przebywanie poza Polską - to granie podczas takich pobytów zagranicą nie podpada pod Ustawę.
 
H 32

hortex

Użytkownik
@edi, nawet jak nie podpada, to co z kwestiami skarbowymi? Czy od wygranych za granicą trzeba opłacić jakiś podatek na miejscu, w Polsce?
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Rozumiem, że Rząd olał totalnie uwagi zgłoszone przez Maltę? Jaka jest szansa nie uzyskania notyfikacji dla tej ustawy i ile trzeba będzie czekać?
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
Inną sprawą jest czas i rezultaty takiego postępowania... szczerze wątpię, żeby ewentualne tego typu akcje dotyczyły pojedynczych ludzi...
ale jak pójdzie np. zapytanie &quot;hurtowe&quot; typu &quot;szanowne służby państwa X... mamy nowe prawo, weźcie wystąpcie do podmiotu Y o dane ludzi z naszego kraju... a my sobie tam ich sprawdzimy&quot;... to kto wie...
zeby kogos sprawdzic trzeba miec co do niego jakies podejrzenia/dowody - nikt nikomu nie da danych powiedzmy 100 000 uzytkownikow, bo mamy podejrzenia co do 1000.
jak udane sa polskie sluzby i maja &#39;rispekt&#39; w swiecie to raczej kazdy podejrzewa ;)
wg mnie nie ma co panikowac - robia troche zamieszania i strachu z tymi przelewami bankowymi a skonczy sie pewnie tak jak przy wezwaniach z uc ; kto sie sam nie przyzna i ma glowe na karku to wyjdzie z tego bez szwanku.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Rozumiem, że Rząd olał totalnie uwagi zgłoszone przez Maltę?
Cristovao&gt;&gt; a czy znasz te uwagi zgłoszone przez Maltę?
Bo cała ta korespondencja w obie strony - jak mówiono na podkomisji Komisji Finansów - została utajniona i chyba tylko bardzo wąski krąg osób tak naprawdę wie co było w tych uwagach i jaka była odpowiedź polskiego rządu.
 
R 0

radeka

Użytkownik
zeby kogos sprawdzic trzeba miec co do niego jakies podejrzenia/dowody - nikt nikomu nie da danych powiedzmy 100 000 uzytkownikow, bo mamy podejrzenia co do 1000.
jak udane sa polskie sluzby i maja &#39;rispekt&#39; w swiecie to raczej kazdy podejrzewa ;)
wg mnie nie ma co panikowac - robia troche zamieszania i strachu z tymi przelewami bankowymi a skonczy sie pewnie tak jak przy wezwaniach z uc ; kto sie sam nie przyzna i ma glowe na karku to wyjdzie z tego bez szwanku.
możesz mieć rację... pewnie przesadzam.
napisałem tak w kontekście akcji amerykanskiego IRS i uzyskiwania oświadczeń od osób prywatnych (ich wymuszenia pod groźbami blokad rachunków bankowych w bankach działających w Polsce, które zresztą miały miejsce).
Tak napisałem tylko hipotetycznie...
 
C 445

cristovao

Użytkownik
myślałem, że uwagi były publiczne w końcu co mieli do ukrycia? no Malta to wiadomo, dlaczego blokujecie Nasze interesy w UE a PL Rząd? ciekawe jak teraz z tą notyfikacją, czy UE ją zatwierdzi czy jeszcze ktoś nakaże poprawki i ustawa wejdzie z opóźnieniem w życie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom