>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
orinar 18

orinar

Użytkownik
Ja mam pytanie czy ta ustawa wymierzona jest bardziej przeciwko firmom bukmacherskim (za udzielanie możliwości gry w Polsce będą kary) czy przeciwko graczom (za granie na terenie Polski będą kary)?
Firmy bukmacherskie maja rzesze prawnikow...
Raczej wymierzone jest to w zwyklego Kowalskiego.
 
dark-white 11

dark-white

Użytkownik
Ok a czy wie ktoś jak to będzie z potencjalnym łapaniem za łamanie tej ustawy?
Jeżeli posiadam już konto w bukmacherze internetowym to musze kombinować żeby je usunąć czy wystarczy abym się na nie nie logował?
 
S 0

sparrco

Użytkownik
No własnie podatki odprowadzam do UK, ale gram w polsce...
Odprowadzanie podatków to za mało.
Pytanie, czy masz certyfikat rezydenta pod. z HM R &amp; C.

Grając z PL będzie to i tak nielegalne, ale wystarczy łączyć się przez pre-paida i nikt Cię nie namierzy, w razie czego.
 
H 0

hans1410

Użytkownik
Widać na poker roomach podpis Bronka pod ustawą nie zrobił najmniejszego wrażenia
http://pl.pokerstrategy.com/news/world-of-poker/Prezydent-podpisa%C5%82-nowelizacj%C4%99-ustawy-hazardowej-%E2%80%93-o%C5%9Bwiadczenia_47912/
Prezydent podpisał nowelizację ustawy hazardowej – oświadczenia
Zamieszczony 17.06.11 20:00 przez Fizoloff
Wczoraj Prezydent Komorowski podpisał nowelizację ustawy hazardowej przepchniętej przez Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że wchodzi ona w życie za dokładnie dwa tygodnie, czyli 30 czerwca. PokerStrategy.com oraz niektóre poker roomy deklarują kontynuowanie działalności.
Stało się. Prezydent Komorowski podpisał wczoraj nowelizację ustawy hazardowej, co nie powinno raczej nikogo dziwić. Już od 30 czerwca znajdziemy się w nowej rzeczywistości, ale czy faktycznie będzie ona taka nowa? PokerStrategy.com oraz niektóre poker roomy już teraz zareagowały na fakt wprowadzenia nowego prawa w naszym kraju i w wielkim skrócie wychodzi na to, że cały pokerowy biznes zupełnie nie przejął się polskimi zmianami. &quot;Działamy dalej&quot; - tak można w dwóch słowach określić stanowisko pokerowego lobby. To oczywiście cieszy nas niezmiernie. Oto oświadczenia:

  1. Streszczenie:


  • Nowa Ustawa o Grach Hazardowych przewiduje zakaz uczestniczenia w grach organizowanych za pośrednictwem Internetu, z wyjątkiem tzw. zakładów wzajemnych oferowanych przez licencjonowanych operatorów
  • Nowa ustawa zakłada traktowanie uczestnictwa w takich grach jako wykroczenia
  • Polski rząd nie będzie forsował blokowania dostępu do „nielegalnych” stron hazardowych przez operatorów internetowych, zasugerował jednak, że rozważane jest monitorowanie użytkowników sieci Internet, którzy będą próbowali uzyskać dostęp do takich stron, słowem jednak nie zostało wspomniane, w jaki sposób planują tego dokonać.


  1. Wielkie niespójności w polskim prawie :

PokerStrategy.com uważa, że nowe prawo, w takiej postaci, nie może zostać skutecznie wprowadzone bez naruszania podstawowych zasad prawa Unii Europejskiej, a w związku z tym, prawo naszych użytkowników do grania online w pokera powinno zostać nienaruszone. Twierdzimy, że nowa ustawa jest dyskryminująca, ponieważ bezprawnie ogranicza zasady wolnego rynku dla operatorów spoza Polski. W szczególności, polskie prawo stoi w sprzeczności z prawem unijnym, dotyczącym wolności do oferowania usług, jako że głęboko wierzymy, iż Polska nie może usprawiedliwić nakładania niektórych ograniczeń zawartych w nowym prawie, w tym wymogu rejestracji operatorów na terenie Polski.
Nowa ustawa wymaga od operatorów zakładów sportowych z siedzibą w kraju członkowskim Unii Europejskiej innym niż Polska wystąpienia o specjalną licencję, jednak warunki na jakich licencje miałyby być przyznawane określają, iż firma ubiegająca się o licencję musi być zarejestrowana w Polsce, jak również posiadać biuro na terenie kraju – w oczywisty sposób ogranicza to możliwości zagranicznych operatorów do swobodnego dostarczania swoich usług spoza granic Polski. Takie ograniczenie mogłoby być legalnie usprawiedliwione przez polski rząd tylko w obliczu takich czynników, jak bezpieczeństwo narodowe, zdrowie publiczne czy kwestie moralne, z których żadne jednak nie ma zastosowania w tym przypadku. Co więcej, niezwykle ciężko byłoby polskiemu rządowi usprawiedliwić swoją decyzję na gruncie jednej z wymienionych przyczyn, w związku z faktem, iż projekt przewiduje delegalizację wszystkich innych form hazardu za pośrednictwem internetu, jednocześnie legalizując (licencjonowane) zakłady sportowe. Polski rząd nie dostarczył żadnego rozsądnego powodu takiego podziału, tym samym nowe prawo sprawia wrażenie niewytłumaczalnie niespójnego, dyskryminującego i zaprzeczającego konkurencyjności.
Prawo do wolności świadczenia usług jest zagwarantowane Artykułem 56 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFEU), który zabrania jakichkolwiek nieusprawiedliwionych ograniczeń w swobodnym przepływie usług wewnątrz oraz pomiędzy krajami członkowskimi. Traktat jest obowiązujący, co oznacza, że wszystkie kraje członkowskie muszą dostosować swoje prawa tak, że nie stoją one w konflikcie z z zapisami Artykułu 56. Należy się spodziewać, iż zagraniczni operatorzy podejmą legalne działania przeciwko polskiemu prawu, poprzez zgłoszenie wniosków do Komisji Europejskiej, która może podjąć stosowne działania przeciwko Polsce. PokerStrategy.com popiera i będzie popierać wszelkie wnioski, które mają na celu sprawienie, że polskie prawo jest w zgodności z prawem unijnym w kwestii wolnego rynku dla wszystkich europejskich operatorów i graczy.

  1. Możliwe działania – monitorowanie Internetu

Polski rząd publicznie oświadczył, że nie zamierza blokować dostępu do „nielegalnych” stron internetowych z terenu Polski, lecz rezerwuje sobie prawo do monitorowania dostępu mieszkańców do takich stron. Biorąc pod uwagę techniczną złożoność takiego zadania, ilość potencjalnych „nielegalnych” stron oraz środki, jakie były by wymagane do prowadzenia monitoringu wszystkich użytkowników internetu, wątpliwym jest, że polskiemu rządowi uda się osiągnąć sukces. Co więcej, nie jest jeszcze jasno sprecyzowane, co taki monitoring miałby na celu, jako że samo odwiedzanie strony internetowej nie świadczy o braniu udziału w grze. Podobnie ma się sprawa ze ściąganiem oprogramowania pokerowego, które może służyć do gry na wirtualne pieniądze, co przez polskie prawo ma nie być traktowane jako nielegalne. Wygląda na to, że aby zapewnić skuteczność monitorowania „nielegalnej” aktywności, odpowiednim służbom były by potrzebne szczegółowe dane na temat wszystkich internetowych transakcji – na co nowe prawo nie zezwala.
PKPP Lewiatan, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, organizacja skupiająca kilkadziesiąt związków regionalnych i branżowych oraz 25 członków bezpośrednich, publicznie oświadczyła w Ocenie Skutków Regulacji, dostarczonej Komisji Europejskiej, że uważa zakaz uczestniczenia w grach hazardowych poprzez internet za niepraktyczny i nieefektywny, jako że polskie władze nie są w stanie całościowo kontrolować internetu.

  1. Jak poker roomy i firmy przetwarzające płatności zareagują na nowe prawo?

Jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi partnerami odnośnie sytuacji w Polsce. Mimo, iż nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego oświadczenia (które oczywiście opublikujemy gdy tylko je otrzymamy) przewidujemy, że poker roomy będą kontynuować swoją dotychczasową działalność, bazując na argumentach wymienionych wyżej. Tym samym uważamy, że prawo i możliwość mieszkańców Polski do gry w pokera online pozostaną nienaruszone, oraz że poker roomy nadal będą udostępniać swoje usługi polskim graczom, tak jak to czynią w innych krajach, w których sytuacja pokera również nie jest klarowna, jak na przykład w Niemczech czy w Holandii.
Staramy się uzyskać oficjalne oświadczenia od naszych partnerskich poker roomów, jak również od operatorów płatności i będziemy was informować o wszelkich istotnych informacjach na PokerStrategy.com. Jednakże, można założyć, że operatorzy powstrzymają się z takimi oświadczeniami do czasu, aż nowe prawo rzeczywiście wejdzie w życie. Gdy tylko będziemy wiedzieć coś więcej, dowiecie się o tym.


  1. Ochrona i prywatność danych osobowych

Zgodnie z naszą polityką prywatności (http://pl.pokerstrategy.com/privacy/), jesteśmy zobowiązani do ochrony waszych danych osobowych i prywatności. PokerStrategy.com jest zarejestrowane na Gibraltarze i w związku z tym podlega wszelkim decyzjom tutejszych sądów oraz Gibraltarskich Władz Ustawodawczych. PokerStrategy.com nie jest zobowiązane, a w związku z tym nie będzie udzielać żadnych informacji na bezpośrednią prośbę czy żądanie pochodzące od zagranicznego rządu, ani innych instytucji.
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
http://betway.com/pl
W tej chwili rejestracja nie jest możliwa. Nie przyjmujemy zakładów pochodzących z wybranego przez Ciebie kraju/stanu. Jeśli uważasz, że ta wiadomość trafiła do Ciebie przez pomyłkę, sprawdź swoje dane rejestracyjne lub skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej.


W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej, korzystając z poniższych danych kontaktowych.
EDIT: Zastanawia mnie tak szybka ( aż za szybka ) reakcja betway.com.pl
 
K 1

kami-31051

Użytkownik
Osobiście uważam, że najprawdopodobniej będzie to martwe prawo. Wiele rzeczy w sieci jest robione nielegalnie! Dużo tutaj będzie także zależeć od tego jak zareagują na zmiany bukmacherzy internetowi.
Tak odnośnie chociażby pokera (także jest to wspomniane z linku od hans1410) to przecież granie w pokera za wirtualne pieniądze nie jest hazardem. Kto udostępni informację, że grasz za pieniądze? Na pewno nie poker room. Wpływy na konto? Przecież musi istnieć uzasadnione podejrzenie o popełnieniu przestępstwa a samo korzystanie z takiego oprogramowania raczej chyba nie jest? Gorzej jak ktoś doniesie ????
Na razie nie ma co panikować, musimy poczekać na rozwój sytuacji.
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
http://betway.com/pl
W tej chwili rejestracja nie jest możliwa. Nie przyjmujemy zakładów pochodzących z wybranego przez Ciebie kraju/stanu. Jeśli uważasz, że ta wiadomość trafiła do Ciebie przez pomyłkę, sprawdź swoje dane rejestracyjne lub skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej.


W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej, korzystając z poniższych danych kontaktowych.
EDIT: Zastanawia mnie tak szybka ( aż za szybka ) reakcja betway.com.pl
a wczesniej dalo sie normalnie tam rejestrowac?

ciekawe jak zareaguja inne buki, na te chwile wiekszosc deklaruje ze nie bedzie zadnych zmian bo dzialaja na legalnych licencjach, zapewnie bedzie tak ze dalej bedziemy mogli grac, gorzej bedzie z wplatami/wyplatami skoro teraz moga miec narzedzia do filtrowania takowych kont bankowych.
 
dark-white 11

dark-white

Użytkownik
To mnie uspokoiło widać że jest to prawo które tylko ośmiesza nasz rząd gdyż egzekwowanie go jest niemal nie możliwe a także nie zgodne z prawami UE
Ja więcej pytań niemam i nie planuję zaprzestawać gry na bet365 gdyż nie podejrzewam aby mi cokolwiek groziło ;)
 
R 0

rexion

Użytkownik
A ja chciałbym się dowiedzieć czy za samo posiadanie konta na serwisie bukmacherskim coś mi grozi czy wystarczy abym na nie nie wchodził?
 
nolito 1,2K

nolito

Użytkownik
internetowych? narazie to chyba zaden
Mam na myśli internetowych. Zarejestrowane są tylko naziemne, żaden buk internetowy nie jest zarejestrowany w Polsce?
Jestem ciekawy, czy teraz będzie obowiązek likwidowania kont u bukmacherów niezarejestrowanych w Polsce czy wystarczy, że gracz nie będzie wnosił u nich zakładów.
I jeszcze jedna sprawa: czy dla dużej i znanej na całej świecie firmy bukmacherskiej (np. Unibet, Expekt czy Betsafe) zarejestrowanie swych usług w Polsce jest trudne? Jest taka szansa, że chociażby połowa lub 3/4 uznanych, światowych bukmacherów była dostępna dla Polaków nie na licencji europejskiej, a na mocy polskiego prawa? Czy możemy o tym już tylko pomarzyć?
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
Mam na myśli internetowych. Zarejestrowane są tylko naziemne, żaden buk internetowy nie jest zarejestrowany w Polsce?
wszystkie sa zarejestrowane tam gdzie najnizsze podatki czyli Malta itd.
Jestem ciekawy, czy teraz będzie obowiązek likwidowania kont u bukmacherów niezarejestrowanych w Polsce czy wystarczy, że gracz nie będzie wnosił u nich zakładów.
raczej czegos takiego nie bedzie bo ustawa tego nie przewiduje, nic sie w samym graniu nie zmieni, tylko jezeli bedziesz chcial wyplacic to beda mogli namierzyc twoje konto bankowe i wlepic jakas kare.
I jeszcze jedna sprawa: czy dla dużej i znanej na całej świecie firmy bukmacherskiej (np. Unibet, Expekt czy Betsafe) zarejestrowanie swych usług w Polsce jest trudne? Jest taka szansa, że chociażby połowa lub 3/4 uznanych, światowych bukmacherów była dostępna dla Polaków nie na licencji europejskiej, a na mocy polskiego prawa? Czy możemy o tym już tylko pomarzyć?
trudne napewno nie, ale poprostu nieoplacalne, jezeli ktos wogole sie u nas zarejestruje to dla mnie to bedzie sukces, bo wymagania sa poprostu smieszne (12% podatku, domena z koncowka .pl, serwer w Polsce oraz brak mozliwosci reklamy swoich usług to niektore z nich) wiec polski rynek nie bedzie dla nich zbyt atrakcyjny
 
L 5

lampardd

Użytkownik
Mnie także uspokoiło to co przeczytałem na pokerstrategy,bo już miałem myśli, że będziemy musieli wyjść na ulice jak w Grecji.
Wychodzi na to, że w kwestii pokera i zakładów bukmacherskich nic się nie zmieni.
Przy wpłatach i wypłatach trzeba będzie korzystać z MB lub Netelera i wszytko będzie w porządku.
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
Mnie także uspokoiło to co przeczytałem na pokerstrategy,bo już miałem myśli, że będziemy musieli wyjść na ulice jak w Grecji.
Wychodzi na to, że w kwestii pokera i zakładów bukmacherskich nic się nie zmieni.
Przy wpłatach i wypłatach trzeba będzie korzystać z MB lub Netelera i wszytko będzie w porządku.
bylo juz wczesniej walkowane ze MB blokuje konta jezeli sa uzywane w celach hazardowych w kraju w ktorym hazard ten jest zabroniony (w firmach ktore sie nie zarejestruja)
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
A ja sie obawiam jednego. Nawet jak wiekszosc porzadnych bukmacherow nic nie zrobi w sprawie ustawy hazardowej to beda mogli przeciez w kazdej chwili wykiwac polakow przy ewentualenj wyplacie jakies wiekszej sumy pieniadzy. Powolaja sie na Ustawe Hazardowa i nas udupia (przynajmniej niektorych). Wiecie przeciez ze zdarzaly sie takie sytuacje ze bukmacherzy blokowali niektore konta bez wiekszego powodu a teraz to bedzie duzo latwiejsze jesli ktos bedzie mocniej na nich zarabial...
 
C 0

cyp2000

Użytkownik
bylo juz wczesniej walkowane ze MB blokuje konta jezeli sa uzywane w celach hazardowych w kraju w ktorym hazard ten jest zabroniony (w firmach ktore sie nie zarejestruja)
Hazard online od początku swego istnienia był i jest w Polsce nielegalny... więc nie widzę podstaw, by MB czy Neteller blokował konta
 
S 4

sokolpl

Użytkownik
Bardzo ważne jest to, co napisał &quot;prof&quot;. Dokładnie tego samego się obawiam, gdyż buki będą wiedzieli, że w takiej sytuacji gracze z Polski nie będą mieli żadnych argumentów prawnych, a więc i dochodzić swoich praw(pieniędzy) będzie ciężko...
http://sport.interia.pl/szukaj/news/kapica-do-tej-pory-sport-od-bukmacherow-mial-guzik-z,1655992
&quot;Do tej pory wykorzystanie przez bukmacherów zagranicznych tych wyników nie przynosiło polskiemu sportowi ani grosza. To polski sport miał z tego - jak Pan to napisał - guzik z pętelką, a teraz dzięki legalizacji zgodnie ustawą o grach hazardowych, będzie on musiał uzgodnić wykorzystanie wyników sportowych za finansową rekompensatę&quot; - odpowiada na felieton Zbigniewa Bońka podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Jacek Kapicy.
Poniżej publikujemy pełną treść listu otwartego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Jacka Kapicy do naszego felietonisty Zbigniewa Bońka.
&quot;Szanowny Panie Zbigniewie,
Dziękuję, że poświecił mi Pan swój felieton w blogu, bo odpowiedź na niego pozwoli mi wyjaśnić kilka nieporozumień powstałych na tle udzielonego przeze mnie wywiadu.
Po pierwsze zgodnie z wchodząca w życie nowelizacją ustawy o grach hazardowych firmy bukmacherskie, w tym oferujące swoje usługi poprzez Internet, będą mogły sponsorować kluby sportowe i informować o tym sponsoringu legalnie - po uzyskaniu zgody Ministra Finansów na działalność w Polsce. Do grudnia 2009 roku, kiedy obowiązywała poprzednia ustawa o grach i zakładach wzajemnych firmy hazardowe, w tym bukmacherzy nie mogli reklamować swoich ofert, tyle że organy państwa nie miały skutecznych metod egzekucji prawa. Było jak z reklamą piwa &quot;bezalkoholowego&quot; - wszyscy wiedzieli, o co chodzi tylko państwo i prawo się kompromitowało.
W wywiadzie nawiązałem do sytuacji ograniczenia sponsoringu przez producentów wyrobów alkoholowych, w tym piwa, bo wtedy również środowiska sportowe lamentowały i pomstowały, że sport upadnie. To się nie zdarzyło, bo życie i rynek nie zna próżni, więc sądzę, że i teraz tak będzie. Są w Polsce poważne przedsięwzięcia biznesowe zaangażowane w sponsoring sportu, w tym na rzecz klubów z czołówki polskiej ekstraklasy, jak Telewizja N sponsorująca Legię Warszawa, czy Telefonika wspierająca Wisłę Kraków. Takimi przykładami są również sponsorzy w innych dziedzinach sportu.
Tych, których na to stać jest o wiele więcej. Tyle, że sponsoring opiera się na kreowaniu pozytywnego wizerunku sponsora poprzez pozytywne skojarzenia ze sponsorowanym klubem. Może to, co się działo negatywnego w otoczeniu polskiej piłki nożnej, a kojarzone było z jej kibicami zniechęcało poważnych sponsorów, którzy wolą wspierać kluby piłki ręcznej, czy koszykowej. A klubom piłkarskim pozostali mało wymagający, a dużo płacący organizatorzy hazardu?
Proszę zauważyć, że legalizacja organizacji zakładów wzajemnych poprzez sieć Internet w Polsce, będzie również wpływała na legalizację wykorzystania wyników zawodów i rozgrywek organizowanych przez związki sportowe, a w konsekwencji dofinansowanie z tego tytułu sportu. Do tej pory wykorzystanie przez bukmacherów zagranicznych tych wyników nie przynosiło polskiemu sportowi ani grosza. To polski sport miał z tego - jak Pan to napisał - guzik z pętelką, a teraz dzięki legalizacji zgodnie ustawą o grach hazardowych, będzie on musiał uzgodnić wykorzystanie wyników sportowych za finansową rekompensatę.
Kończąc, mogę Pana i czytelników zapewnić, że nikt nie będzie ścigał osoby noszącej koszulkę klubu piłkarskiego z reklamą firmy bukmacherskiej. Ale na pewno będziemy podejmować działania w sytuacji, gdy ktoś zrobi z tego kampanię reklamową. Tak jak nie można w ten sposób reklamować alkoholu, ale nikt nie robi problemów z noszeniem koszulki z nadrukiem etykiety np. znanej whisky. Co do rozważań prawnych w zakresie dopuszczalności reklamy i sponsoringu, to nie odbiegamy w tym zakresie od państw skandynawskich, gdzie firmy hazardowe, w tym bukmacherzy nie mogą się reklamować i sponsorować, a sport jest w dużo lepszej kondycji niż w Polsce.
Serdecznie dziękuję za propozycję przyjemnych wakacji, czego i Panu życzę.&quot;
Jacek Kapica
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom