>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
T 0

tycjan

Użytkownik
Nie piszcie, że bukmacherom ta ustawa wisi, bo tak nie będzie...Kapica mówi wyraźnie w wywiadach, że przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu w internecie będą wszczynane postępowania karno - skarbowe i wtedy dopiero będą się zastanawiać co z tym zrobić...czy skarżyć Polskę do instytucji unijnych czy po prostu wycofać się z naszego kraju. Jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce tego właśnie jesteśmy ciekawi. Wydaje się, że pierwsze kroki będą skierowane przeciwko bukom, bo są łatwiejsi do namierzenia niż zwykły Kowalski i ich postawa będzie tu kluczowa. Skądinąd wiem, że są też czynione pewne przygotowania w organach celnych do tego typu działań. Generalnie zgadzam się z wypowiedziami &quot;sparcco&quot;, że niestety ustawa daje konkretne narzędzia do ścigania nielegalnego hazardu, których wcześniej nie było i zapewne narzędzia te będą w pełni wykorzystywane
 
I 2

indiana

Użytkownik
Prezydent podpisał http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/la-liga/2010-2011/zakaz-koszulek-realu_sto2837702/story.shtml

Polska to jednak durny kraj.Jeszcze troche to w butach adidasa nie wyjdziemy na ulice
Zakaz wychodzenia z domu w koszulkach Realu albo Juventusu!
Po południu na stronie Kancelarii Prezydenta pojawiła się lista ustaw, które w czerwcu podpisał Bronisław Komorowski. Wśród nich ta najważniejsza ze sportowego punktu widzenia - ustawa hazardowa. Prezydent nie skierował jej do Trybunału Konstytucyjnego, zatem wejdzie w życie 14 dni po opublikowaniu w dzienniku ustaw.
Na jej mocy zakazana jest gra na automatach o niskich wygranych, tzw. jednorękich bandytach (które są już systematycznie likwidowane od zeszłego roku), uprawianie hazardu w internecie poza licencjonowanymi zakładami zarejestrowanymi w Polsce, reklamowanie tego typu rozrywek czy sponsorowanie klubów przez firmy bukmacherskie.
Ale kibice mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności nie tylko za nielegalną partyjkę w pokera czy obstawienie wyniku meczu w firmie niezarestrowanej w Polsce.
Jeśli nowe prawo rzeczywiście będzie respektowane, kibice odpowiedzą nawet za wyjście na ulicę w koszulce klubu sponsorowanego przez firmę bukmacherską!
- To może być uznane za reklamę - przestrzega w &quot;Tygodniku Kibica&quot; stojący za ustawą wiceminister finansów Jacek Kapica.
Kowalski ryzykuje więc karę, wychodząc z domu w koszulce sponsorowanego przez bwin Realu Madryt czy Juventusu Turyn. Na koszulkach &quot;Starej Damy&quot; jest logo innego bukmachera BetClic, który swego czasu był strategicznym sponsorem Lecha, ale w związku z ustawą hazardową musiał się wycofać z polskiego rynku.
Nowa ustawa hazardowa jest jednym głosem krytykowana przez środowisko sportowe.
- Dojdzie wkrótce do tego, że w Polsce ścigani będą wszyscy, którzy na podwórku, w parku czy na stadionie będą ubrani w koszulkę Realu, Juventusu czy wielu innych znanych klubów na świecie sponsorowanych przez firmy bukmacherskie - irytuje się w swoim felietonie w interia.pl były piłkarz Juve Zbigniew Boniek.
W szafie trzeba będzie zostawić koszulki m.in. takich klubów Juventus Turyn (BetClic), Real Madryt (bwin.com), Sevilla (12bet) czy Wolverhampton (Sportingbet).
- Producenci koszulek mogą zrobić koszulkę bez reklamy, przecież to nie reklama mówi o tym, czyja to jest koszulka - proponuje całkiem na poważnie minister Kapica.
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Jak można wszcząć postępowanie przeciwko bukmacherowi, który działa zgodnie z prawem? Jeżeli już to według mnie można ścigać osoby, które grają, gdyż one będą łamać prawo obowiązujące w Polsce. Nie za bardzo wiem z jakiego powodu można by ścigać bukmachera? Że pozwala polskiemu użytkownikowi logować się na swoje strony? Nikt przecież nie nakaże z góry zablokowania dostępu polskim użytkownikom, a jeżeli już takowy wchodzi na daną &quot;nielegalną&quot; stronę to już tylko na własną odpowiedzialność. To samo z Moneybookers, jak już kilka osób pisało. Hazard internetowy nigdy w Polsce nie był legalny, a jakoś sobie firmy obsługujące portfele online radziły bez większych problemów. I tutaj też trudno się do tego przyczepić, gdyż działają one zgodnie z prawem w krajach w których są zarejestrowane.
 
X 0

xiro

Użytkownik
Czyli jeżeli będę grał np w bet365 i operował pieniędzmi za pomocą MB to czy nadal coś mi grozi? Bet365 raczej moich danych nie poda (chyba że się mylę), jeżeli namierzą mnie jako osobę że wchodziłem na bet365 to nie udowodnią mi że w celach hazardowych (przecież mogłem chcieć zobaczyć jakieś statystyki albo chociaż szanse jakie daje bukmacher), MB także jest przecież poza kontrolą państwa tak mi się wydaje.
Czy mam rację?
 
sylar 87

sylar

Użytkownik
Czytajcie komentarze!!
Cos takiego zamieszczam od supportu Moneybookers - pytanie brzmialo co w zwiazku z osobami korzystajacymi z transakcji od firm bukmacherskich w swietle nadchodzacej ustawy
W odpowiedzi na Pana pytanie informujemy iż firma Moneybookers umozliwia klientom dokonywanie wybranych platnosci online, jednak kazdy uzytkownik powinien we wlasnym zakresie dbac o to, by jego dzialania byly zgodne z obowiazujacym prawem kraju, w ktorym sie znajduje.

Jak dotad nie wplynely do nas zapytania, dotyczace Pana konta. Jezeli jednak oficjalne wladze poprosza o tego typu informacje, firma Moneybookers ma obowiazek jej udzielenia. Wiecej szczegolow odnajdzie Pan w punkcie 11.2 naszych Warunkow Umowy.

Mamy nadzieję, że informacja okaże się dla Pana pomocna. W razie wątpliwości zapraszamy do ponownego kontaktu.

Serdecznie pozdrawiam,
Nie wiadomo jak zareaguje MB i inne portfele, nie wiadomo czy zablokują polakom wpłaty do bukmacherów, czy to oleją. Nie zmienia to faktu, że bez żadnych skrupułów podadzą wasze dane jeśli zgłosi się do nich odpowiednia instytucja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
E 7

exp_

Użytkownik
Nie wiadomo jak zareaguje MB i inne portfele, nie wiadomo czy zablokują polakom wpłaty do bukmacherów, czy to oleją. Nie zmienia to faktu, że bez żadnych skrupułów podadzą wasze dane jeśli zgłosi się do nich odpowiednia instytucja.
ustawa dotyczy tylko Polaków grających z polskiego terytorium, MB nie zablokuje Polaków, tylko ew. Polaków mieszkających w Polsce, to duzo zmienia dla niektórych.
 
E 7

exp_

Użytkownik
Ok to o MB a czy bukmacherzy postąpią tak samo czy danych nie podadzą?
Polityka prywatności bukmacherów mówi jasno, że nie wydają danych swoich klientów osobom/organom trzecim. Bukmacherzy pod tym względem respektują prawo gdzie są zarejestrowani Gibraltar itp. dlatego moim zdaniem nie ma się czego obawiać, żaden normalny bukmacher na 99% nie wyda danych swoich graczy.
Kto ci naopowiadal takich glupot ze ustawa dotyczy tylko Polakow mieszkajacych w Polsce?
nie pajacuj tylko czytaj ustawe lol
 
X 0

xiro

Użytkownik
Ok czyli z tego wynika że za samą grę u bukmachera internetowego nic mi nie grozi tylko trzeba znaleźć odpowiedni sposób wypłaty pieniędzy
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Nie znam się na prawie ale mam pytanie czy Komisja Europejska może znieść tą ustawę jeśli będzie niezgodna z UE, bo kiedyś ktos pisał że Polska za to może nawet zapłacic karę...
 
dark-white 11

dark-white

Użytkownik
Ta ustawa to ograniczanie naszej wolnośći:razz: Wg mnie to nie przejdzie:razz:
Problem jest taki że to już dość daleko przeszło jednak pytanie jose_bastiano jest bardzo dobre tak więc dobrze by było gdyby ktoś kto się zna na to odpowiedział
Nie znam się na prawie ale mam pytanie czy Komisja Europejska może znieść tą ustawę jeśli będzie niezgodna z UE, bo kiedyś ktos pisał że Polska za to może nawet zapłacic karę...
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
Nie znam się na prawie ale mam pytanie czy Komisja Europejska może znieść tą ustawę jeśli będzie niezgodna z UE, bo kiedyś ktos pisał że Polska za to może nawet zapłacic karę...
przeciez nasz sejm wyslal te ustawe do KE i oni tylko naniesli tam jakies poprawki, nie licz na to ze KE tak poprostu zniesie Ci te ustawe...
 
T 0

tycjan

Użytkownik
Ustawa hazardowa wyraźnie mówi, że jeśli bukmacher chce działać na polskim rynku musi spełnić szereg wymogów (np. wykup licencji w MF, podatek,archiwizowanie danych, itp) a jeśli tego nie spełni to będzie postrzegany przez polskie prawo jako działający na terenie RP nielegalnie. Oczywiście mowa tutaj o zakładach wzajemnych. Tutaj znajdziesz Pietaszek 89 odpowiedź na pytanie jak będzie można wszcząć postępowanie wobec buka, który działa legalnie w UE ale na polskim rynku ale nie spełnił wymogów, które zapisane są w ustawie. Poza tym ustawa była notyfikowana w KE więc chyba wiedzą, co będzie ona oznaczała dla podmiotów działających np. na Malcie i chcących działać na terenie RP. Bukmacher może organizować zakłady wzajemne na terenie RP po spełnieniu absurdalnych warunków, które są niczym innym jak próbą zniechęcenia bukmacherów do działalności w Polsce i koło się zamyka. Taka jest prawdziwa intencja tej ustawy, której zresztą Pan Kapica nie ukrywa.
 
nolito 1,2K

nolito

Użytkownik
Wychodzi na to, że 30 czerwca bukmacherka internetowa dla Polaków się zakończy. Skoro nie będzie można bezpiecznie wypłacić środków ani na konto bankowe, ani na Moneybookers (będą blokować konta), to co nam z gry, w której nie będzie można otrzymać wygranych.
 
bartek1878 3

bartek1878

Użytkownik
Moneybookers napisało, że na prośbę władz będą udostępniać im dane. O blokowaniu kont nic nie napisali, napisali tylko, że gracz ma sam zadbać o to, aby prawa przestrzegać, więc skoro do tej pory w teorii było to nielegalne i nic z tym nie robili, to teraz samo MB też nic nie zrobi, dopóki nie dostanie dyspozycji od władzy o przekazaniu danych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom