>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
lfcrider 0

lfcrider

Użytkownik
A jak bukmacherkę internetową traktują władze naszego południowego sąsiada Czech? Jest u nich legalne zawieranie zakładów wzajemnych przez internet?
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Ok a czy wie ktoś jak to będzie z potencjalnym łapaniem za łamanie tej ustawy?
Jeżeli posiadam już konto w bukmacherze internetowym to musze kombinować żeby je usunąć czy wystarczy abym się na nie nie logował?
Nie chce mi się wszystkiego czytać - czy scigane bedzie posiadanie konta u buka czy wypłacanie pieniędzy? Bo konta nie są na mnie więc będę musiał do każdegio bukmachera pisać o zamknięcie.
lex retro non agit
Prawo nie działa wstecz - zapamiętajcie to, być może w przyszłości się wam się przyda. Nie musicie niczego usuwać, ani bać o dokonane wcześniej wypłaty.
Jak przypuszczam będzie nadal można normalnie grać, problem pojawi się wtedy gdy zechcecie wypłacić kasę, a odpowiednia instytucja zostanie powiadomiona o tym, że na waszym rachunku bankowym pojawiły się $$$ od buka.

haha, takich środków nawet nie bałbym się przelewać bezpośrednio na konto.
nie złapią Cię, a jak złapią to im dasz te 173 zł - wielka tragedia finansowa.

sądzę że są tacy którzy do tej kwoty dopisują dwa zera i ślą to na konta.
Nie pisz bzdur!

KKS:
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
J 19

jajo

Użytkownik
Jejku tak przeczytalem kilka postow wstecz i juz się robi smiechu warte z tematu. Przestraszenie mlodociani juz chca konta zamykac usuwac dane bankowe itp. Wczesniej wam to nie przeszkadzalo ze otrzymujecie na konto bankowe srodki z ktorych ani grosza nie placicie podatku ? Hazard internetowy byl jest i bedzie nielegalny wlasnie ze wzgledu na brak oplaty podatkowej.Nie ma rzeczy ktora jest nie opodatkowana no chyba ze wierzycie np w reklamy saturna bez podatku VAT hehe.\ chcecie bezpieczny sposo wyplat od bukmachera ? Zdradze wam za friko.. - Bukmacher z wyplatami Western Union i pier ...dolic panstwo polskie Kto jiuz wyplacal to metoda to wie co pisze w tytule i kto jest nadawcą etp. anonimowosc do potęgi N.
Wcześniej nie przeszkadzało, bo była duża luka prawna. Było to nielegalne, ale nie było wytycznych na temat ścigania i karania. Teraz można nawet dostać do lat 3. Wiadomo, że takie wyroki nie będą, ale 4cyfrowa grzywna już się zdarzyć może. Do tego fakt, że jest się karanym.
 
M 5

maysl

Użytkownik
przede wszystkim kolego naucz sie jednego, uzywaj slowa pieniadze bo to powazna sprawa a nie zadne srodki. Srodki to sa czynnosci podejmowane w dojsciu do celu.
Nie mozesz do sprawy podejsc uczciwie bo granie u bukmachera jest zakazane. Nie mozesz odprowadzic podatku.
Slowa srodki uzywaja politycy, ktory nie maja jaj powiedziec &quot;nie mamy pieniedzy&quot;.
 
nolito 1,2K

nolito

Użytkownik
Mógłby ktoś ustosunkować się do artykułu z tvn24, a konkretniej do poniższych fragmentów?
Zakaz gry w &quot;jednorękiego bandytę&quot; i karty w internecie. Będzie natomiast można zakładać się u bukmacherów - takie zmiany wprowadza nowelizacja ustawy o grach hazardowych, którą podpisał w piątek prezydent Bronisław Komorowski.
W przypadku zakładów wzajemnych internet jest tylko kanałem dystrybucji. Gracz zawiera zakład, a wynik nie jest generowany elektronicznie - zależy od współzawodnictwa czy zdarzenia. Takie zakłady będą mogły być organizowane w internecie.
Co ma na myśli tvn24 pisząc o organizowaniu zakładów bukmacherskich w internecie? Czy chodzi im o zarejestrowanych w Polsce buków oferujących grę przez neta? W tej chwili chyba jedynym takim jest Totomix.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Mógłby ktoś ustosunkować się do artykułu z tvn24, a konkretniej do poniższych fragmentów?

Co ma na myśli tvn24 pisząc o organizowaniu zakładów bukmacherskich w internecie? Czy chodzi im o zarejestrowanych w Polsce buków oferujących grę przez neta? W tej chwili chyba jedynym takim jest Totomix.
Dokładnie chodzi o to, że jest/będzie możliwość jeżeli oczywiście te buki będą płaciły od tego podatek i będą zarejestrowane legalnie w Polsce.
 
A 2

algorytm

Użytkownik
przede wszystkim kolego naucz sie jednego, uzywaj slowa pieniadze bo to powazna sprawa a nie zadne srodki. Srodki to sa czynnosci podejmowane w dojsciu do celu.
Nie mozesz do sprawy podejsc uczciwie bo granie u bukmachera jest zakazane. Nie mozesz odprowadzic podatku.
Slowa srodki uzywaja politycy, ktory nie maja jaj powiedziec &quot;nie mamy pieniedzy&quot;.
Powiedz mi co twoj post wnosi do tematu ? Nic
Slyszaleś o srodkach pienieznych - terminie uzywanym przez kazdego bankowca ekonomiste a nawet Kowalskiego ?! Sorry dla ciebie zapewne licza sie tylko PINIONDZE.

Wyluzujcie juz z ta ustawą bo tylko moga sie cieszyc dawny z rzadu ze zastraszyli co niektórych ta ustawa;przegladajac fora sportowe napewno odnosza takie wrazenie.fl
1) ustawa ktora wejdzie w zycie za plus minus 30 dni nie zabroni ŻADNEMU POLAKOWI rejestracji konta ,posiadania konta , obstawiania zakładów u bukmacherów. dlaczego ?! Nie mają podstaw prawnych do karania takich osób gdyż owe osoby nie łamia prawa logujac sie na stronie bukmachera .Powod prosty -dopoki nie zlecisz zadnej wypłaty na konto bankowe dopóty nikt nie bedzie interesowaal sie twoją osobą.
2)sytuacja z wypłatami na konto bankowe. Nie bedzie czegos takiego bo kazdy bukmacher wycofa wyplaty na polskie konto - PROblem Rozwiazany i po co sie zastanawiac co dalej
3) smieszy mnie jak wiele osob mysli iz majac Net karte z MB sa bezpieczni. Zobaczcie na opdwrocie swojej KARTY jaki bank ją wydal na terenie polski .Przejdzie wam ochota na inwestycje. Latwiej taka wyplate i gracza namierza niz ewentualny przelew na konto w banku polskim w tytule jak np od bet-at-home.com Gevin cos tam cos tam gdzie nie wiadomo od kogo to i o co chodzi .
4) Raz jeszcze polecam Western Union dla poważnych graczy . Wypłaty odbierac mozna na calym swiecie jesli nawet ktos mialby obawy do polskich placowek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
deloo 7

deloo

Użytkownik
Powiedz mi co twoj post wnosi do tematu ? Nic
Slyszaleś o srodkach pienieznych - terminie uzywanym przez kazdego bankowca ekonomiste a nawet Kowalskiego ?! Sorry dla ciebie zapewne licza sie tylko PINIONDZE.

Wyluzujcie juz z ta ustawą bo tylko moga sie cieszyc dawny z rzadu ze zastraszyli co niektórych ta ustawa;przegladajac fora sportowe napewno odnosza takie wrazenie.fl
1) ustawa ktora wejdzie w zycie za plus minus 30 dni nie zabroni ŻADNEMU POLAKOWI rejestracji konta ,posiadania konta , obstawiania zakładów u bukmacherów. dlaczego ?! Nie mają podstaw prawnych do karania takich osób gdyż owe osoby nie łamia prawa logujac sie na stronie bukmachera .Powod prosty -dopoki nie zlecisz zadnej wypłaty na konto bankowe dopóty nikt nie bedzie interesowaal sie twoją osobą.
2)sytuacja z wypłatami na konto bankowe. Nie bedzie czegos takiego bo kazdy bukmacher wycofa wyplaty na polskie konto - PROblem Rozwiazany i po co sie zastanawiac co dalej
3) smieszy mnie jak wiele osob mysli iz majac Net karte z MB sa bezpieczni. Zobaczcie na opdwrocie swojej KARTY jaki bank ją wydal na terenie polski .Przejdzie wam ochota na inwestycje. Latwiej taka wyplate i gracza namierza niz ewentualny przelew na konto w banku polskim w tytule jak np od bet-at-home.com Gevin cos tam cos tam gdzie nie wiadomo od kogo to i o co chodzi .
4) Raz jeszcze polecam Western Union dla poważnych graczy . Wypłaty odbierac mozna na calym swiecie jesli nawet ktos mialby obawy do polskich placowek.
ok a powiedz mi ktory bukmacher wyplaca przez WU? bo ja sam nie znalazlem narazie, po drugie wysylanie kasy przez WU jest strasznie kosztowne wiec pewnie bukmacher jakis duzy procent z tej wyplaty by zostawial dla siebie?
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
Witam.
Straszna panika u wielu widzę.
Ale zastanówmy się po co jest ustawa hazadrdowa:
w moim mniemaniu jest po po to na przykład aby ścigać kombinatorów, którzy kombinują na terenie naszego kraju
moim zdaniem nie jest wymierzone to w obywatela, czyli bez kłopotu mogę wypłacić na kartę bankową odpowiednią kwotę
myśląc logicznie, grając w bukmacherkę online to w rzeczywistości jesteś niejako zbawieniem gospodarki,
bo podatku nie zapłacisz bezpośrednio, natomiast zapłacisz w tym co kupisz w sklepie - normalna sprawa
ustawie chodzi zapewne o ochrone polskich bukmacherów, więc na pewno nie chodzi o obywateli
jeżeli ta ustawa ma jakiś sens, to może on polegać jedynie na zablokowaniu bukmacherki online Polakom
a nie koszenie pojedynczych Polaków - milion Polaków nie da się wykosić, więc od razu państwo da sobie z tym spokój

moim zdaniem, nikt nie musi się obawiać niczego jeżeli
bukmacherzy online będą nadal działać ... a przede wszystkim nie muszą się bać wypłat bezpośrednio na karte kredytową rzędu kilka tysięcy miesięcznie
ale to się jeszcze zobaczy

natomiast jednym zdaniem: proszę wskazać choćby jedneo obywatela skazanego za granie online .. czekam : )

ps. jest jeszcze kwestia prania pieniędzy, ale w bukmacherce zawsze można te pieniądze utopić zamiast wyprać, więc tematu praktycznie nie ma ... po za tym chodzi tu o kwoty rzędu setek tysięcy

chciałbym zaznaczyć że z tego co wyczytalem granie jest jedynie wykroczeniem, a nie przestęstęptswem

muszę powtórzyc raz jeszcze: ustawa nie jest po to żeby kosić szarego obywatela, ale po to żeby śledzić jakies nielegalne operowanie pieniędzmi
a przeciez ustawa nie może zabronić jednej sferze czegoś, a musi od razu wszystkim, po to żeby z tych wszystkich była swobodna możliwość wyłapania szwindli - bardzo proste i logiczne
i na koniec taka rzecz:
jakby państwo bardzo chciało zakazać wszystkim bukmacherki, to już dawno by to zrobiło ... ma ku temu ogromne możliwości
 
A 2

algorytm

Użytkownik
Nie trzeba wplacać za posrednictwem Western union wystarczy wpłata poprzez paysafecard,ukash.
Poszukajcie dobrze to znajdziecie bukmacherów z tą opcją wypłaty ja polecam chocby bet-at-home

Jak wyglada to w praktyce:
  1. Wprowadzamy kwotę, którą chcemy wypłacić (€ 5.500,-- max) w pole tekstowe oznaczone nazwą “Kwota” i kliknij w “Zatwierdź wypłatę”.
  2. Zaraz po zleceniu wypłaty n Dział Supportu kontaktuje się ze mną w celu przekazania wszystkich informacji niezbędnych do odebrania środków w jednym z lokalnych biur Western Union (najbliższe biuro Western Union Quick Pay można znaleźć udając się na stronę http://www.payment-solutions.com/agent.asp). Dostajemy numer transkacji udajemy sie do oddziału WU podajemy dowod osobisty i owy numer i otrzymujemy pieniądze do ręki ,

wszystkie transakcje Western Union w walucie Euro (€) bez względu na walutę, w której dokonano wypłaty.
Opłaty
Opłaty przy wypłacie za pomocą Western Union są następujące:

  • Kwota wypłaty € 0 do € 550: € 18,50
  • Kwota wypłaty € 550,01 do € 1100: € 25
  • Kwota wypłaty € 1100,01 do € 2200: € 31
  • Kwota wypłaty € 2200,01 do € 5500: € 40

Nie jest to kwota bardzo wygórowana .
 
erbik 3

erbik

Użytkownik
&#39;No i stało się ustawa hazardowa została podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i zacznie obowiązywać już za 14 dni.&#39;
to jak wreszcie jest? kiedy zaczyna obowiązywać?
bo w sumie chciałbym wypłacić większą część, ale muszę obrócić i zależy mi na informacji do kiedy mam czas.
bo zanim ta ustawa zacznie obowiązywać mogę spokojnie wypłacić na konto bankowe, prawda?
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
http://pl.pokernews.com/newsy/2011/06/co-my-li-jack-ustawa-hazardowa-podpisana-pierwsze-skutki-4362.htm

No i stało się ustawa hazardowa została podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i zacznie obowiązywać już za 14 dni. Nie pomogły tłumaczenia firm bukmacherskich, że traci na tym polski sport, nie pomogły również wypowiedzi znanych pokerzystów, w których zapewniają, że poker to gra umiejętności nie szczęścia.

W ostatnich dniach bardzo dużo dzieje się wokół ustawy. W sprawie głos wziął Zbigniew Boniek, który ostro skrytykował podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Jacka Kapicę , za proponowane przez niego rozwiązania, niestety na niewiele się to zdało. Wczoraj Pan Jacek Kapica wystosował list otwarty do Zbigniewa Bońka w którym nadal przekonuje, że jego rację są słuszne.

Nic w tym dziwnego skoro żaden z polityków, nie przedstawił swojego odmiennego zdania na temat tej ustawy. W skrócie możemy od dzisiaj wyszywać sobie hasło &quot;Lotto to gra umiejętności, Poker nie&quot; - cóż za absurd, ale żyjemy w kraju absurdu więc poniekąd powinniśmy się już do tego przyzwyczajać. Warto więc może przeprowadzić się do innego kraju? Przecież kilka miesięcy temu Szanowny Pan Premier Donald Tusk podziękował szefowi brytyjskiego rządu Davidowi Cameronowi za to, że &quot;tysiące i tysiące Polaków&quot; mogły przyjechać do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszych możliwości pracy zawodowej. Widocznie jako człowiek inteligentny i wykształcony, Pan Premier wie, że nasz kraj to tonący Titanic i lepiej się z niego wynieść zanim utonie na głębokiej wodzie (kryzysie).

Pierwsze reakcje
Na reakcje nie musieliśmy długo czekać, z nieoficjalnych źródłem dowiedzieliśmy się że Ministerstwo Finansów wysłało powiadomienie do większych firm bukmacherskich, pokerowych i tych związanych z kasynami o zmianie prawa i o konsekwencjach jakie czekają owe firmy, gdy te nie dostosują się do obowiązującego w Polsce prawa.

W czwartek nowe rejestracje nie były już możliwe w serwisach Betway oraz GNUF, informacje te zostały potwierdzone przez support tych firm. Kiedy zapytaliśmy o użytkowników, którzy konta zakładali już kilka lat temu, dowiedzieliśmy się że dostęp do tych kont wkrótce będzie ograniczony. Zalecamy więc, aby osoby grające w tych serwisach zleciły wypłaty już teraz by potem uniknąć problemów.


Wczoraj doszły do nas kolejne informacje, które potwierdziliśmy poprzez obsługę klienta. Z polskiego rynku wycofały się firmy PokerHour (Boss Media) i bardzo lubiany przez początkujących graczy MyBet (iPoker), podobnie jak poprzednio wymienione firmy również te poinformowały, że wkrótce rozesłany zostanie mailing że nowe rejestracje są niedozwolone a stare konta zostaną zablokowane.


Pod wieczór doszły do nas jeszcze gorsze informacje, bowiem według naszego informatora sieci Boss Media oraz Entraction rozważają możliwość całkowitego zablokowania dostępu do swoich usług graczom z naszego kraju, byłaby to duża strata.

Jedyną pocieszającą wiadomością jest to, że na razie z polskiego rynku nie wycofał się żaden z gigantów: PartyPoker, PokerStars czy Full Tilt Poker. Według oświadczeń managerów z naszego rynku nie zamierzają również rezygnować: Poker770, Unibet Poker i Betsson.

Mamy nadzieje, że tak zostanie ponieważ w przeciwnym wypadku została by nam gra w tzw &quot;krzakach&quot; co może i dla początkujących jest dobrym rozwiązaniem ale dla graczy profesjonalnych jest to nie do przyjęcia.


Gram w sieci Extraction i mam nadzieje ze nie zablokuja polakow bo mi sie tam bardzo dobrze gra ????
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
&#39;No i stało się ustawa hazardowa została podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i zacznie obowiązywać już za 14 dni.&#39;
to jak wreszcie jest? kiedy zaczyna obowiązywać?
bo w sumie chciałbym wypłacić większą część, ale muszę obrócić i zależy mi na informacji do kiedy mam czas.
bo zanim ta ustawa zacznie obowiązywać mogę spokojnie wypłacić na konto bankowe, prawda?
chyba sam sobie odpowiedziałeś w cytacie, a banki to nie są prywatne folwarki pana Kapicy
nikt nikogo nie będzie informował bez polecenia o twoich transakcjach jeśli są na odpowiednie kwoty
 
erbik 3

erbik

Użytkownik
no wiem, że jest napisane że za 14 dni czyli gdzieś tam koniec czerwca.
na pewno nie 30 czerwca. To 14 dni liczy się od daty opublikowania w Dzienniku ustaw. Koledze, który zarzekał się, że Komorowski nie podpisze ustawy i skieruje ją do TK gratuluje poczucia humoru :grin:
czyli jak to jest? bo już nie ogarniam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom