>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
lfcrider 0

lfcrider

Użytkownik
Kwota rzędu 556zł (a dokładnie 556zł 02gr) jest wolna od podatku ale tylko w przypadku gdy rozliczamy się na zasadach ogólnych w skali podatkowej 18-32%. Każdy inny sposób rozliczania się z US nie zawiera kwoty wolnej od podatku.

Ale żeby nie było, w pierwotnym temacie ustawy hazardowej (pierwszej części) parę razy przewijała się kwota do której nie płacimy podatku. Niestety tylko grając u ziemniaków ???? i było to 2280 zł


P.S
Odświeżam moje pytanie z poprzedniej strony: Czy państwo Czeskie zezwala na bukmacherkę internetową?
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Tak zezwala, a co? Jestes tamtejszym mieszkancem? Dodam ze wyplacanie na polskie konto bankowe nawet jak mieszkasz na szczycie Kilimandzaro = mozliwosc pociagniecia cie do odpowiedzialnosci karnej.
 
lfcrider 0

lfcrider

Użytkownik
@Martinho19:
dodam że wypłacenie na polskie konto bankowe od bukmachera = możliwość pociągnięcia Cię do odpowiedzialności karnej.
Relasumując na jedno wychodzi ????

Odpowiadając na Twoje pytanie. Nie, nie jestem tamtejszym mieszkańcem ale mieszkam blisko granicy. Być może to będzie jakieś wyjście na &quot;legalny&quot; dopływ wygranej do grającego.
 
H 3

hugoboss24

Użytkownik
gra u buka internetowego jest nielegalna od x lat prosze wejsc na pierwsza strone tego tematu zobaczycie od kiedy ,wg mnie nic sie nie zmieni
 
look 0

look

Użytkownik
Na razie wszystko jest &quot;teoretyczne&quot;. Francja już sie wycofała czy wycofuje nie chcę cyganić na 2% żeby zarobić. Ale Polska oczywiście musi nauczyć sie na swoich błędach. Zamiast mieć kasę do budżetu będzie dalej szara strefa. We Francji czarny rynek to wg badań 75% rynku. Na meczu z Francją na banerach był francuski operator bukmacherski ???? Paranoja.
 
T 0

thebestcyc

Użytkownik
gra jest nielegalna, a z nielegalnych zrodel podatku sie nie odprowadza
Tak to jest ?? (sa tacy co podatek odprowadzaja)

Ilu z was ma zamiar przestac grac ?? (spodziewam sie , ze &lt;1%)
Wiec w czym problem ;d
Ps. Polak to polak zawsze znajdzie jakies rozwiazanie problemu bo jest do tego przyzwyczajony...
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
gra jest nielegalna, a z nielegalnych zrodel podatku sie nie odprowadza
dlatego jest nielegalna bo nie dostają z tego haraczu w postaci podatku, widzisz różnice prócz ofert między naziemnymi bukami, kasynami a tymi internetowymi?
 
look 0

look

Użytkownik
dlatego jest nielegalna bo nie dostają z tego haraczu w postaci podatku, widzisz różnice prócz ofert między naziemnymi bukami, kasynami a tymi internetowymi?
Nie dostają i nie dostaną. 12% to czysta głupota. Wychodzi na to, że nie chcą dostać! Myślą o wyborach, robią ruchy &quot;pod publiczke&quot; a państwo na tym cierpi. Jak już chcieli to uregulować to mogli zrobić to z głową a nie takie badziewie uchwalić :/
Już to widzę jak służba celna będzie monitorowała internet w poszukiwaniu graczy za 2 złote :/ Będzie tak jak z rzecznikiem praw obywatelskich. Miał być w każdym mieście wojewódzkim a nie ma na to kasy z budżetu.
 
K 40

kozas

Użytkownik
ale jezeli beda duze grzywny to moga sporo zarobić ;/

Nie tyle, ile by mogli, gdyby porzadnie przygotowali tę ustawę. Nie jestem w zarządzie żadnej firmy bukmacherskiej ;p, ale mam wrazenie, ze gdyby warunki byly NORMALNE to mogli by je spelnic, zarejestrowac sie itp. Ale 12% i to bodajze nie od dochodu, tylko przychodu? To na stronach zarejestrowanych bukmacherow kursy bylyby o te 12% nizsze i Polacy i tak grali by u tych co sie nie zarejestrowali! A po wywiadzie ktory przeczytalem z Kapica bylem w SZOKU ! Rozumiem, ze politycy kreca i nie rozumieja( albo zdaja sie nie rozumiec) wielu spraw, no ale zeby wiceminister finansow nie znal sie na ekonomii ni w zab? No to zakrawa na absurd( pije chociazby do tego, gdy powiedzial, ze na gieldzie licza sie TYLKO dlugofalowe inwestycje, no i- nie, nie ma czegos takiego krotkoterminowe kontrakty itp, tylko bukmacherka jest nastawiona na szybki, uzalezniajacy zysk)
 
E 1

exi

Użytkownik
Pytam się grzecznie do cholery czy bedą sprawdzali bilingi z moneybookers? historie konta moneybookers? Czemu moja wiadoość została skasowana? Po prostu słyszałem że mają tak robic ale nie wiem czy to prawde więc sie was pytam
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
a skąd mamy to wiedzieć ?
Po za tym odpowiedz padała juz w temacie.
Jeśli będzie podejrzanie że grasz u buka internetowego, mogą wysłać takie zapytanie do moneybookers.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Pytam się grzecznie do cholery czy bedą sprawdzali bilingi z Moneybookers? historie konta Moneybookers? Czemu moja wiadoość została skasowana? Po prostu słyszałem że mają tak robic ale nie wiem czy to prawde więc sie was pytam
Zadaj to pytanie do Urzędu Celnego albo do Ministra Kapicy.
Jak dostaniesz odpowiedź to napisz w temacie.
Na przyszłość czytaj wcześniejsze posty w temacie ponieważ było o tym mówione wielokrotnie.
Czemu post był skasowany?
1. Ponieważ ta kwestia była omawiana,
2. Ponieważ dopiero co założyłeś konto i piszesz bzdury,
3. Bezpodstawnie siejesz panikę - jeśli &quot;coś słyszysz&quot; to podajesz źródło. Ja słyszałem, że mają w Polsce aresztować wszystkich co nie chodzą do Kościoła - fajne?
Jeśli ktoś uskutecznia działania wskazane powyżej - post będzie skasowany.
Edit: Bym zapomniał. Są jednostki w tym temacie co założyły po kilka kont i prawie same ze sobą rozmawiają… Nie ma to jak dla każdego idiotycznego pytania założyć konto a następnie z innego konta odpowiadać…
 
E 1

exi

Użytkownik
no przesadziłem, denerwuje mnie to że moneybookers może podac moje wszystkie dane jakimś urzędasom, nie ma ochrony danych osobowych, nie ma anonimowości, nie ma wolności.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
http://sport.interia.pl/felietony/boniek/news/list-otwarty-do-ministra-kapicy-dolujecie-polski-sport,1656796
Ciąg dalszy &quot;dyskusji&quot;.
&quot;Tylko trzy podmioty - Wisła Kraków, Lech Poznań i 1. Liga straciły w wyniku wprowadzenia ustawy antyhazardowej 40 mln zł rocznie&quot; - alarmuje w odpowiedzi na list ministra Jacka Kapicy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, felietonista INTERIA.PL Zbigniew Boniek.

Szanowny Panie Kapica.
Dzięki za miły list otwarty. Odwdzięczam się tym samym.
Na bukmacherce trochę się znam, pamięć na razie mnie nie zawodzi, więc jestem zmuszony napisać do Pana kilka słów. Dlaczego? Po prostu, po przeczytaniu Pana słów jeszcze bardziej jestem przekonany, że materia jest Panu nieznana. Używa Pan stwierdzeń naiwnych, oderwanych od rzeczywistości.
Ustawa antyhazardowa, która powstała szybko i została napisana na kolanie, pod wpływem nacisków politycznych, żeby rozprawić się z różnymi Mirkami czy Zdziśkami (wszyscy wiemy, że sprawę umorzono, więc się nie rozprawiła), naprawdę zaszkodziła polskiemu sportowi.
Mówi Pan, że bukmacherzy nie są potrzebni polskiemu sportowi, ponieważ &quot;są w Polsce poważne przedsięwzięcia biznesowe zaangażowane w sponsoring sportu, w tym na rzecz klubów z czołówki polskiej Ekstraklasy, jak Telewizja n sponsorująca Legię czy Tele-Fonika wspierająca Wisłę Kraków&quot;.
Szanowny Panie Kapica, myślałem, że ma Pan chociaż mgliste pojęcie o naszej piłce, ale tutaj się Pan wykazał totalną niewiedzą.
Otóż informuję Pana, że Tele-Fonika jest własnością pana Bogusława Cupiała, właściciela Wisły Kraków. Tej samej Wisły, która w wyniku wprowadzenia ustawy straciła kontrakt sponsorski z firmą Bet-at-Home warty około 12 mln złotych. Pan Bogusław Cupiał nie mógł znaleźć innego sponsora - uwaga, dla mistrza Polski, więc sam siebie sponsoruje. Nikt nie spieszył się zastąpić bukmachera na koszulkach.
Z Legią to samo Szanowny Panie. Informuję, że ITI jest właścicielem Legii i sponsoruje sama siebie, bo nie ma chętnych na podobną kasę, jaką mogłyby zaoferować firmy bukmacherskie.
Pisze Pan, że polski sport nie ucierpiał na odejściu ze sponsoringu firm bukmacherskich. Używa Pan do tego nawet mojego stwierdzenia, że miał z tego &quot;guzik z pętelką&quot;, a to kłamstwo. Zatem informuję Szanownego Pana, że Wisła straciła 12 mln zł, trzyletni kontrakt zerwany, Lech Poznań stracił 12 mln zł, trzyletni kontrakt zerwany, 1. Liga straciła 16 mln zł - zerwany kontrakt ze sponsorem tytularnym, PZPN (żartując można powiedzieć, że tutaj akurat nie ma co płakać) stracił sponsora dającego około trzech milionów złotych w skali roku.
Nie wspomnę nawet o klubach żużlowych, czy o stratach, jakie ponieśli organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (około ośmiu milionów złotych) oraz o dziesiątkach mniejszych kontraktów reklamowych (m.in. piłki ręcznej). Szanowny Panie Ministrze, lekką ręką pozbawił Pan polski sport tych pieniędzy podpisując - moim zdaniem - chorą ustawę.
Mówi Pan, że teraz to będzie Eldorado, bo będą nowe przepisy, regulacje, licencje. Czas goi rany i pokaże, kto ma rację. Wasza ustawa mówiąca o tym, że kto chce pracować w Polsce (oczywiście firmy bukmacherskie), będzie płacił 12 procent podatku obrotowego, to dla mnie gol absolutnie samobójczy. Chętnych będzie mało albo wcale. Firmy internetowe pracują na bardzo małej marży, dlatego cieszą się tak wielką popularnością i są atrakcyjne. Nikt nie może podjąć takiego ryzyka, a Pan nie będzie miał żadnej wiedzy, jakiego rzędu jest to interes.
Zapewniam, że przy 15 procentach podatku od przychodu brutto miałby Pan wszystkich w Polsce. Wiedziałby Pan o nich wszystko, miałby Pan rozeznanie, za dwa lata mógłby Pan zrobić poprawki do ustaw, mając doświadczenie i wiedzę. A tak? Nic. Dodatkowo uważam, że można by wynegocjować pięć procent od przychodu brutto na fundusz czy inną organizację, która by wspierała rozwój polskiego sportu. Chciałbym w takiej organizacji uczestniczyć, aby być pewny, że pieniądze rozdawane będą na sport, a nie na prezesów, zarząd, pracowników biurowych itp.
Tylko przez grzeczność Drogi Panie nie odniosę się do innych Pana argumentów, które są zbyt łatwe do obalenia.
Na zakończenie dwa drobne przemyślenia. Kiedyś był komunizm, a my zdobywaliśmy medale na mistrzostwach świata, a kluby w europejskich pucharach grywały do ich końcowej fazy. To paranoja, ale także sprawa bardzo ciekawa. Dlaczego tak się działo? Ano dlatego, że kluby były całkowicie wspierane przez państwo, lokalną władze, wojsko i milicję. Dzisiaj budżet muszą &quot;robić&quot; same i nie można zabierać najważniejszy argumentów, narzędzi do pozyskiwania pieniędzy.
Pominę już to, Szanowny Panie, że chce Pan trochę winę zrzucić na kibiców. To absolutnie niewłaściwe rozumowanie. Na stadionach 98-99 procent to porządni ludzie, a ten jeden procent, to Wy (państwo, władza) powinniście ze stadionów wyeliminować.
Szanowny Panie, sam jestem ambasadorem jednej z firm bukmacherskich i gdyby była ona zagrożeniem dla normalnych ludzi, tak jak Pan to przedstawia, to nigdy bym się nie zgodził, aby poprzez reklamowanie jej narażać na szwank moje nazwisko, mój wizerunek. Dla normalnych ludzi zakłady bukmacherskie to fajna i znakomita zabawa, a dla normalnego państwa to wielkie pieniądze dla budżetu i wsparcie dla sportu. Ma Pan szansę i władzę, aby to unormować z korzyścią dla wszystkich. Życzę Panu, aby został Pan człowiekiem, który pomógł, a nie zaszkodził.

Z wyrazami szacunku,
Zbigniew Boniek
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Nie przejmujcie się, ludzie ????

Macie konto w MB? Macie, jezeli nie bedzie podejrzenia o popelnieniu przestepstwa nic wam nie grozi ???? Pozdro ????
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
najgorsze jest to ze Kapica nie da sobie nic wmowic a on kompletnie nie ma pojecia rzeczywistosci sportu i bukmacherki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom