>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Najlepszy ubaw i tak był podczas wczorajszego meczu Wisły. Na całym stadionie reklamy BAH, unibet i Tobet nawet z napisami po polsku Zakłady sportowe i to tuz przed oficjalnym wejsciem w życie tej ustawy. To była super odpowiedź dla naszych mądrych przy korycie. Przecież kto się interesuje sportem ogląda takze relacje zawodów europejskich czy z innych państw a co za tym idzie również reklamy bukmacherów co w Polsce jest surowo zakazane. Wydaje mi sie, że teraz gdy polskie drużyny będą grać za granicą to częściej takie obrazki jak wczoraj zobaczymy.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Ciekawe czy jeśli np. Betclic zdecyduje się zarejestrować w Polsce i płacić tu podatki, będzie mógł się reklamować w Polsce, bo niby czemu Lotto może reklamować się gdzie chcę, a już legalnie działający bukmacherzy nie?
PS
Dzięki tej ustawie wiem że na pewno nigdy już nie zagłosuję na PO, bo to co oni wyprawiają to są już jakieś jaja.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Ciekawe czy jeśli np. Betclic zdecyduje się zarejestrować w Polsce i płacić tu podatki, będzie mógł się reklamować w Polsce, bo niby czemu Lotto może reklamować się gdzie chcę, a już legalnie działający bukmacherzy nie?
Ustawa mówi, że buki mogą działać legalnie w Polsce jeśli się tu zarejestrują i będą płacili podatki, ale nawet wtedy obowiązuje ich zakaz reklam swoich usług w Polsce :jezora: Fajnie, nie? ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ustawa mówi, że buki mogą działać legalnie w Polsce jeśli się tu zarejestrują i będą płacili podatki, ale nawet wtedy obowiązuje ich zakaz reklam swoich usług w Polsce Fajnie, nie?
Niby tak, dlatego nie wiem dlaczego w mediach podawane są inne informacje..
Dzisiaj byłem w trasie i kilkukrotnie w jednej ze stacji radiowych mówili, że jak się zarejestrują i będą działali zgodnie z prawem to jednocześnie będą mogli się reklamować... :|
 
A 0

ardjan1

Użytkownik
A na stronie BWIN widnieje napis:
&quot;Strony serwisu w języku polskim są skierowane wyłącznie do osób, które chcą skorzystać z naszych usług w języku polskim poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej&quot;
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
A na stronie BWIN widnieje napis:
&quot;Strony serwisu w języku polskim są skierowane wyłącznie do osób, które chcą skorzystać z naszych usług w języku polskim poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej&quot;
A można normalnie stawiać ?
Innymi słowy Bwin umywa ręce od odpowiedzialności.
Ok, wszystko jasne, ustawili napis tylko dla sztuki, a wszystko będzie po staremu, good.Dzięki.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
polecam dla tych co maja konto:
http://www.efortuna.pl/pl/wiadomosci/nowelizacja_ustawy.html
i dla tych co nie maja:
W dniu dzisiejszym uprawomocniła się nowelizacja tzw. ustawy hazardowej zezwalająca na przyjmowanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Z radością informujemy, że Fortuna jako jedna z pierwszych firm w Polsce złożyła wniosek o przyjmowanie zakładów wzajemnych-bukmacherskich w Ministerstwie Finansów. Z tej okazji zapraszamy do lektury wywiadu udzielonego przez naszego dyrektora generalnego Jana Stefanka.
Red. Cezary Brzuzy, Goal.pl

1. Jak pan ocenia nowelizację ustawy o grach hazardowych? Jak przepisy wchodzące w życie 14 lipca wpłyną na rynek zakładów sportowych w Polsce?
Cieszymy się, że nowelizacja ustawy hazardowej wreszcie została uchwalona. Po jej wejściu w życie, legalnie działające w Polsce firmy bukmacherskie – takie jak Fortuna – po uzyskaniu zgody Ministra Finansów będą mogły zgodnie z prawem oferować zakłady on-line. Jest to także bardzo ważne wydarzenie dla amatorów sportu, którzy będą mogli obstawiać wyniki ulubionych drużyn przez internet bez ryzyka związanego z udziałem w nielegalnych zakładach.
Niestety, nowelizacja ustawy hazardowej to tylko połowiczny sukces regulacji zakładów on-line w Polsce. Przede wszystkim wynika to z braku wystarczających rozwiązań prawnych, pozwalających na skuteczną walkę z nielegalnymi bukmacherami. Należy pamiętać, że z szarą strefą walczy się przede wszystkim przez zmniejszenie obciążeń fiskalnych. Tymczasem ustawodawca nie uwzględnił argumentów polskich operatorów, że po wprowadzeniu w styczniu ubiegłego roku 12% podatku od zakładów, biznes legalnych bukmacherów przestaje być konkurencyjny w porównaniu do nielegalnych zakładów zagranicznych. Jesteśmy rozczarowani, że w nowelizacji nic nie zmieniło się w tym zakresie.
Wadą nowelizacji jest także to, że – wobec braku dostatecznych rozwiązań prawnych dotyczących ograniczenia dostępu do polskiego rynku nielegalnym bukmacherom zagranicznym – ryzyko udziału w zakładzie organizowanym wbrew polskim przepisom ponoszą przede wszystkim uczestnicy, a nie organizatorzy.
Po pierwsze, nie zawsze klienci będą mieć pewność, że zakłady na danej stronie www są organizowane legalnie. Po drugie, to gracza służby celne będą mogły łatwiej zidentyfikować niż nielegalnego bukmachera – i co za tym idzie – ukarać grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności. Dodatkowo, uczestniczący w nielegalnych zakładach gracze muszą się liczyć się np. z brakiem gwarancji bezpieczeństwa płatności.
2. Czy Fortuna będzie starała się o licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych w internecie?
Oczywiście, oferowanie zakładów sportowych jednocześnie za pośrednictwem kolektur i w internecie to kluczowa sprawa jeśli chodzi o obecność Fortuny na polskim rynku. Wniosek o zgodę na wprowadzenie do oferty Fortuny zakładów on-line mamy już przygotowany. Złożymy go w Ministerstwie Finansów niezwłocznie.
3. Nie obawiacie się konkurencji ze strony bukmacherów internetowych, którzy mimo braku polskiej licencji będą kierowali swoją ofertę do Polaków?
Obecność na polskim rynku nielegalnych bukmacherów – nie płacących w Polsce podatku i nie przestrzegających krajowych przepisów – jest dużym problemem, tym bardziej, że wobec braku dostatecznych narzędzi praktycznie nie możemy mówić o skutecznej walce z szarą strefą.
Jest nam bardzo trudno konkurować z operatorami, którzy nie są – jak polscy bukmacherzy – obciążeni 12% podatkiem od przyjętych zakładów. Polski podatek od zakładów należy do najwyższych w Unii Europejskiej. Ponadto, polskie prawo zabrania legalnie działającym operatorom zarówno działań promocyjnych jak i reklamowych, z wyjątkiem reklamy wewnątrz kolektur. Jedyną możliwością medialnego zaistnienia jest informowanie o sponsorowaniu, ale należy pamiętać o tym, że i ono podlega ścisłym restrykcjom. Tymczasem, mimo że ustawa o grach hazardowych obowiązuje już od półtora roku, nadal możemy się spotkać z licznymi reklamami nielegalnych bukmacherów. Zarejestrowani w Polsce i posiadający licencję operatorzy na takie formy promocji nie mogą sobie pozwolić.
4. Czy z podobną sytuacją spotkaliście się działając w innych krajach?
Fortuna oferuje zakłady w kolekturach w Polsce, Czechach i Słowacji, a w tych dwóch ostatnich krajach – także za pośrednictwem internetu. Muszę przyznać, że warunki prowadzenia działalności w Czechach i na Słowacji są o wiele bardziej liberalne i przyjazne dla legalnych operatorów. Przykładowo, w Czechach dopuszczalne jest przyjmowanie zakładów w Internecie, pod warunkiem, że pełnoletniość uczestnika zostanie wcześniej zweryfikowana w placówce operatora. Dzięki temu zapisowi ustawy działalność zagranicznych firm oferujących zakłady on-line, a nie posiadających sieci kolektur w Czechach jest znacznie ograniczona. Kolejną istotną różnicą jest to, że zamiast podatku czescy bukmacherzy zobligowani są przekazywać od 6% do 20% na cele społeczne, a konkretna stawka zależy od poziomu dochodu danego operatora. Brak typowego podatku od zakładów powoduje, że legalni krajowi operatorzy w Czechach są w stanie konkurować z operatorami zagranicznymi i zapewniać klientom bardzo atrakcyjną ofertę.
Z kolei na Słowacji obowiązuje dużo niższy niż w Polsce podatek – w wysokości 5% od sumy wpłaconych stawek. Dzięki temu, możliwość konkurowania z nielegalnymi bukmacherami jest większa niż w Polsce.
Do najbardziej liberalnych w Europie przepisów należą te obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Samo zawieranie zakładów nie jest tam opodatkowane, a operatorzy płacą 15% podatek od zysku brutto, w przeciwieństwie do Polski, gdzie podatek płacony jest od sumy wpłaconych stawek.
Mimo trudniejszych warunków działalności, w porównaniu do Czech i Słowacji, polski rynek jest dla nas ważny. Chcemy tu działań w pełni legalnie i oferować naszym klientom możliwie najciekawszą i najszerszą ofertę zakładów.
5. Czy oferta zakładów w internecie będzie bogatsza niż ta dostępna w punktach naziemnych Fortuny?
Staramy się dostarczać naszym Klientom bardzo szeroką ofertę, obejmującą wszystkie kluczowe wydarzenia sportowe i społeczne. Dlatego systematycznie śledzimy rozgrywki sportowe, ważne daty, a nawet programy telewizyjne, aby spełniać oczekiwania uczestników zakładów. Zasadniczo oferta Fortuny będzie taka sama w kolekturach jak i w internecie. Natomiast internauci będą mieli dodatkowo możliwość udziału w tak zwanych zakładach LIVE czyli prowadzonych na żywo podczas wydarzeń sportowych. W przypadku kolektur zakłady LIVE są obecnie dostępne w wybranych placówkach.
6. Fortuna jest sponsorem rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. Czy możemy spodziewać się podobnych projektów związanych z piłką nożną?
Chcemy wspierać polski sport we wszystkich dyscyplinach, które są interesujące dla naszych klientów. Współpraca z Polską Ligą Koszykówki jest z założenia długofalowa. Podpisaliśmy dwuletni kontrakt z możliwością jego przedłużenia. Ponadto, w sezonie wakacyjnym sponsorujemy bardzo ciekawą inicjatywę sportowo-rozrywkową – projekt „Plaża – Siatkówka Plażowa“. Jego celem jest zachęcanie do aktywnego spędzania czasu. Mieszkańcy wybranych miast w Polsce na specjalnie usypanych plażach mają okazję zmierzyć się w turniejach, zorganizowanych w ramach miejskich spotkań z siatkówką plażową. Co roku wspieramy jako główny sponsor inicjatywę Cieszyński Fortuna Bieg, mającej na celu m.in. integrację społeczności polskiego i czeskiego Cieszyna. Oczywiście naszym priorytetem jest i będzie piłka nożna. Jak pokazują wyniki badań TNS OBOP, zrealizowanych na zlecenie Fortuny w 2010 roku, uczestnictwo w zakładach wzajemnych w Polsce kojarzone jest przede wszystkim z piłką nożną. Na tę dyscyplinę sportu wskazało aż 61% Polaków. Dlatego – w miarę bieżących możliwości finansowych – chcemy wspierać także piłkę nożną. Obecnie przekazujemy środki finansowe na rzecz klubów piłkarskich grających na niższych szczeblach rozgrywek. Chcielibyśmy sponsorować jednocześnie drużyny grające na przykład w Ekstraklasie lub I lidzie, niestety jest to w tej chwili utrudnione ze względu na bardzo duże obciążenia podatkowe.
7. Czy w nowym sezonie znajdziemy mecze piłkarskiej Ekstraklasy w ofercie Fortuny? W poprzednim był z tym problem.
Możliwość wykorzystywania wyników meczów piłkarskiej Ekstraklasy – i tym samym oferowanie zakładów sportowych z rozgrywek tej ligi – jest dla nas sprawą kluczową. Aktualnie trwają negocjacje z władzami PZPN i Ekstraklasy w sprawie uzyskania zgody na wykorzystywanie wyników. Są prowadzone przez Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich, którego jesteśmy członkiem. Wierzymy, że uda nam się wypracować porozumienie satysfakcjonujące zarówno dla Ekstraklasy, jak i firm bukmacherskich.
Jan Stefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Czy mądre ?

Moim zdaniem wychodzi na to samo co pisał ten pajac z capslocka tylko teraz ładniej ubrane w słowa.Dość spore lobby mieli/mają naziemni bukmacherzy w Ministerstwach bo ustawa stworzyła wrażenie, że jedynym legalnym bukmacherem w Polsce są takie pasożytnicze firmy jak sts czy fortuna.Co za tym idzie uzyskują one monopol na rynek polski, który pod względem hazardu i gier w internecie się rozwija.Piszę o tym wrażeniu bo nawet po tym temacie widać, że niektórzy odejdą od bukmacherów, którzy mają zarejestrowaną działalność w Polsce i przejdą do tego typu bukmacherów.
Dla mnie śmieszne jest to, że w tak żałosny sposób te beznadziejne firmy walczą o klienta - nie graj tam bo to nielegalny, my tylko możemy, przyjdź do Nas, będzie super i w dodatku gdzieś wrzucają na stronę fotkę jakiegoś pisma z Ministerstwa.Nie miałbym nic przeciwko temu, że chcą wejść do internetu, ale bezczelnością i zarazem dobrym żartem jest to, że będzie Czech mówił o tym, że raczej nie przewidują powiększenia oferty [ jedno poboczne zdarzenie na jakiś mecz tenisowy rangi atp ???? ] oraz brak ekstraklasy i stwarzanie takiej wizji, że robią łaską iż będą walczyć o włączenie tego do oferty.Podejrzewam, że ich proponowane warunki będą gorsze niż Bahu [ mogą być gorsze ? ].

Ja nie zaprzestanę grać w internetowych bukmacherach i nie interesuje mnie gdzie są one zarejestrowane, liczy się dla mnie konkurencja, możliwość wyboru i komfort w możliwości obstawiania zdarzeń, gram za swoje i nikt nie będzie mi mówić gdzie mam zostawić swoje pieniądze.
 
ulter 803

ulter

Użytkownik
zleciłem wypłatę 150 zł z betclica na konto bankowe, nie mogę spać bo boję się że antyterroryści wpadną ????
a tak na poważnie ustawa nam, szarym graczom nic zrobi, oni chcą walczyc z bukami a nie z nami.
 
money 52

money

Użytkownik
a powiedzcie mi co z tymi maszynami do gier?typu hot spot itd byl moment ze wszytko znikalo ale teraz pod nosem mam pare takich maszyn i niby to jest legalne?
 
midel 189

midel

Użytkownik
zleciłem wypłatę 150 zł z betclica na konto bankowe, nie mogę spać bo boję się że antyterroryści wpadną ????
a tak na poważnie ustawa nam, szarym graczom nic zrobi, oni chcą walczyc z bukami a nie z nami.
Łatwiej jest złapać dilera niż szefa międzynarodowej szajki. Przemyśl to.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 2

securebet

Użytkownik
EUROBET,CORAL I WSZYSTKIEICH FIRMY POSTANOWIŁ WYLACZYC POLAKOW I WYPLACiIĆ TO CO JEST NA KONTACH.mi to wyszlo na plus bo mialem tam kase o ktorej zapomnialem.Co sądzicie o tym,to duża korporacja jest wkoncu brytyjska...
Ja nie zaprzestanę grać w internetowych bukmacherach i nie interesuje mnie gdzie są one zarejestrowane, liczy się dla mnie konkurencja, możliwość wyboru i komfort w możliwości obstawiania zdarzeń, gram za swoje i nikt nie będzie mi mówić gdzie mam zostawić swoje pieniądze.
musze sie podpisać,
jak bedzie trzeba to założe sprawe i dołoże o odszkodowanie za straty moralne,mam akurat dobrego prawnika nie radze sie dawac zastraszyć,nie mają racjii a lobby firm hazardowych jest weksze niz polskich totolotków w w unii rządza takie kraje wlasnie jak luxemburg,malta,bruksela i póki co to one mają racje nie polski rząd.Tak czy tak walić system ????
 
S 0

slawoe

Użytkownik
Dlaczego mają nie mieć racji? Ustawa trafiła do prawników Komisji Europejskiej i nałożyli tylko drobne poprawki.

Ja obecnie nie gram na żadnym koncie i czekam na rozwój wypadków. Nie mogę ryzykować , ze względu na swój charakter pracy. Każdy wyrok powoduje zwolnienie mnie z pracy.

Sam czekam z niecierpliwością jak będzie wyglądać sytuacja za dwa tygodnie - trzy tygodnie. U ziemniaków grać nie będe to pewne, nawet gdy pojawi się u nich oferta live. Nie podoba mi się zachowanie poszczególnych buków. Pisałem do supportu i każdy odpisał, że ma koncesje z jakiegoś kraju ale radzą sprawdzić prawo w swoju kraju czyli jednoznacznie pisząć chcą byśmy grali ale na swoją odpowiedzialność.
 
J 18

jarcow

Użytkownik
slawoe, ja mam podobna sytuacje zawodowa ale sie tym nie przejmuje.
Zaloz sobie konto w zagranicznym banku i tam wplacaj i wyplacaj (ja mam w Czechach). Wtedy jest to nie do udowodnienie. Bo przeciez np. PS lub azjaci na pewno nie udostepnia danych klienta. Ponadto jesli nawet to pewnie zostanie to zakwalifikowane jako wykroczenie skarbowe, wiec za wykroczenie nikt Cie nie zwolni.
Gra u bukow pl to strata czasu, zyski wtedy sa znikome lub nie ma ich wcale, gdyz yield ktory gram to ok. 10% i to przy kursach PS.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 208

daka58

Użytkownik
Dzisiaj słuchając RMF FM także mówili o tej ustawie i o tym, że ziemniaki złożyły wnioski o poszerzenie swojej oferty poprzez wprowadzenie zakładów w necie. Do tego dziennikarz mówił iż ustawa jest skierowana głównie w graczy, więc sam już nie wiem jak to jest.:/
Dodam również, że jak będą chcieli kogoś namierzyć, to jak ktoś ma zmienne ip np neostrada to jest większe bezpieczeństwo, że tak powiem choć wszystko to jest tylko gdybanie....
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Po pierwsze dostawcy internetu nie będą bez przerwy śledzić co robią ludzie i donosić, że Kowalski wszedł na Expekta.
Banki nie będą sprawdzać wszystkich przelewów i donosić, że Nowak wypłacił z Expekta 200 zł.
Nie popadajmy w paranoję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom