>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 0

dzikradzik

Użytkownik
Tak jak sądziłem ministerstwo nie będzie się spieszyło z wydaniem zezwolenia. Dla mnie to było 10/10, że przed wyborami nikt nie dostanie zezwolenia. Przeciętny wyborca i tak nie rozumie o co chodzi z tym hazardem przez internet. Więc po co stwarzać sytuacje, w której można stracić poparcie.
Nie mówiąc już o tym, że sprawy w ministerstwach ciągną się latami... tutaj jest termin więc pewnie pod koniec terminu zostaną te wnioski rozpatrzone - 5/10.
A żebyś się nie zdziwił czasem, dlaczego?Po wydaniu pozwolenia kasa popłynie do nich szerokim strumieniem a żyjemy w czasach takich a nie innych gdzie każdy grosz dla budżetu się liczy. Niektórzy będą woleli zapłacić ten podatek ale grać z czystym sumieniem że grają legalnie, przynajmniej ja tak zrobię, możecie na mnie mówić frajer i jeszcze niewiadomo co powypisywać ale moję podejście jest takie, ja nie zbiednieję, jeśli będę dobrze typował to i tak jestem na plus ale przynajmniej nie będę nikogo oszukiwał.
 
H 0

hans1410

Użytkownik
A żebyś się nie zdziwił czasem, dlaczego?Po wydaniu pozwolenia kasa popłynie do nich szerokim strumieniem a żyjemy w czasach takich a nie innych gdzie każdy grosz dla budżetu się liczy. Niektórzy będą woleli zapłacić ten podatek ale grać z czystym sumieniem że grają legalnie, przynajmniej ja tak zrobię, możecie na mnie mówić frajer i jeszcze niewiadomo co powypisywać ale moję podejście jest takie, ja nie zbiednieję, jeśli będę dobrze typował to i tak jestem na plus ale przynajmniej nie będę nikogo oszukiwał.
OK. Nikt nie będzie nazywał Ciebie frajerem. Ja życzę Ci tylko żebyś chociaż wyszedł na zero.
A poza tym czy sądzisz że wszyscy od razu odejdą od zagranicznych buków on line na rzecz tych zarejestrowanych na terytorium RP? No chyba nie, więc wcale strumień kasy nie popłynie. To że ktoś nie pójdzie do punktu tylko puści sobie kupon przez stronę sts-u niczego nie zmieni dla dochodów państwa. Zostaje też jeszcze jedna kwestia o której pisał Baqu w jednym z postów &quot;EGBA, europejska organizacja skupiająca firmy bukmacherskie zaskarżyła polską ustawę hazardową&quot; Co jeżeli skarga okaże się zasadna i Polska będzie musiała zmienić przepisy??
Polski rząd gdyby mu zależało na zwiększeniu dochodów przyjął by ustawę na wzór niemieckiej (kilka postów wcześniej) i zalegalizował tez inne źródła przychodu, lecz to już chyba temat na inne forum.
Więcej nie piszę, bo jak znam życie to Twój post będzie cytowany tutaj jeszcze nie raz.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
A żebyś się nie zdziwił czasem, dlaczego?Po wydaniu pozwolenia kasa popłynie do nich szerokim strumieniem a żyjemy w czasach takich a nie innych gdzie każdy grosz dla budżetu się liczy.
Żyjemy w czasach, że poliycy zrobią wszystko żeby dostać się do władzy lub ją utrzymać. W tym przypadku PO zrobi wszystko żeby nie dać ciała i wygrać wybory. Myślisz, że ich obchodzi budżet? Ich obchodzi w tym momencie jedynie to żeby wygrać wybory - po wyborach zaczną się martwić co dalej. Nikt nie zrobi teraz żadnych ruchów, które pozwoliłyby na przegraną PO. Podejmowanie tematu ustawy hazardowej to strzał w stopę. Czemu nie widać w mediach np. ministra Grabarczyka? Bo jako minister budzi złe emocje. Nie ma sensu go w ogóle pokazywać. Tak samo nie ma sensu w ogóle mówić o ustawie hazardowej.
Niektórzy będą woleli zapłacić ten podatek ale grać z czystym sumieniem że grają legalnie, przynajmniej ja tak zrobię, możecie na mnie mówić frajer i jeszcze niewiadomo co powypisywać ale moję podejście jest takie, ja nie zbiednieję, jeśli będę dobrze typował to i tak jestem na plus ale przynajmniej nie będę nikogo oszukiwał.
Będziesz na plus? To jeśli będziesz na plus w miesiącu np. 100 zł grając w tych &quot;pseudobukach&quot; to wyobraź sobie, że w normalnych bukach będziesz miał np. 200-300 zł. Co jeśli będziesz miał miesiąc -100 zł &quot;pseudobuków&quot;? No to, że u normalnych miałbyś zysk 100-200 zł.
Matematyki nie oszukasz. Nawet jak będziesz magikiem.
 
D 0

dzikradzik

Użytkownik
OK. Nikt nie będzie nazywał Ciebie frajerem. Ja życzę Ci tylko żebyś chociaż wyszedł na zero.
A poza tym czy sądzisz że wszyscy od razu odejdą od zagranicznych buków on line na rzecz tych zarejestrowanych na terytorium RP?
Załóżmy że to będzie migracja max 10%, to i tak jest trochę kasy, a zawsze będzie to jakiś dodatkowy wpływ, gdyby tej ustawy nie było nie mieliby żadnego zysku ????
Ja do tej pory u buków internetowych grałem tylko z jednego powodu, wygody (czyt. mojego lenistwa, nie chciało mi się latać do buka naziemnego), jeśli legalny buk zaoferuje mi to samo, napewno z tego skorzystam
Myślisz, że ich obchodzi budżet? Ich obchodzi w tym momencie jedynie to żeby wygrać wybory - po wyborach zaczną się martwić co dalej. Nikt nie zrobi teraz żadnych ruchów, które pozwoliłyby na przegraną PO. Podejmowanie tematu ustawy hazardowej to strzał w stopę. Czemu nie widać w mediach np. ministra Grabarczyka? Bo jako minister budzi złe emocje. Nie ma sensu go w ogóle pokazywać. Tak samo nie ma sensu w ogóle mówić o ustawie hazardowej.
Wybory tuż tuż i wydaje mi się, że już wkrótce w STS pojawi się możliwość obstawiania przez neta, inaczej by nie tworzyli już kont graczy, poza tym po wyborach akurat dodatkowy przypływ gotówki z tyt. gier hazardowych w necie się przyda bo dla przyzwoitości to chociaż jedną obietnicę przedwyborc zą trzeba będzie spełnić ????
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Każdy z nas zadał sobie pewnie pytanie dotyczące tej ustawy: dlaczego?

Dziś Don Donald wyjaśnił:
Szef rządu zapewniał, że hazardu nie lubi i dlatego nie gra w gry liczbowe. - Generalnie za loterami, hazardami nie przepadam. Tak mnie wychowano, by krok po kroku coś budować. To wydaje mi się ciekawsze niż hazard - mówił Tusk. Dlatego wyniku wyborów obstawia nie będzie.
 
P 0

pawe3b

Użytkownik
Dzisiaj w Sejmie odbyła się wspólna konferencja prasowa partii Polska Jest Najważniejsza oraz stowarzyszenia Polski Związek Pokera.
pokertexas
Jak was politycy robią w konia
Wystarczy popatrzeć jak głosowali na ustawe hazardową razem z Poncyliuszem na czele
niestety linka nie mogę wkleić ale łatwo znalezc głosowanie
a wy im wierzycie.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Jak was politycy robią w konia
Wystarczy popatrzeć jak głosowali na ustawe hazardową razem z Poncyliuszem na czele
niestety linka nie mogę wkleić ale łatwo znalezc głosowanie
a wy im wierzycie.
Ty nie możesz ale ja mogę to zrobić.
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3860.htm
wynik głosowania : 419 za, 1 przeciw, 3 wstrzymało się (głos. nr 5)
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&amp;amp;6&amp;amp;90&amp;amp;5
http://orka.sejm.gov.pl/Glos6.nsf/nazwa/90_5/$file/glos_90_5.pdf
Jeden głos przeciwny z PIS - 1. Chmielowiec Zbigniew
Pewnie mu się ręka omsknęła na przeciw zamiast na za...
Już też kiedyś pisałem o tym. Każdy kto głosowałby przeciw tej ustawie zostałby odebrany przez przeciętnego obywatela (czyli osobę nie mającą pojęcia o co chodzi), że jest za hazardem. Traci się na tym popularność.
Polityka to bagno, które polega na kupczeniu, kłamaniu itd.
Takich ustaw &quot;pod publiczkę&quot; w Polsce jest mnóstwo. Ale nie każdego interesuje każdą branżą itp.
Na tym temat można zakończyć. Bo temat nie jest o polityce - nawet mimo, że nie da się oddzielić polityki od ustawy hazardowej...
 
J 0

jqhig

Użytkownik
Mam takie pytanie, skoro:
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
a np. wg regulaminu Unibetu
„Miejscem zawarcia kontraktu&quot; jest Malta.
to w takim razie jeżeli puszczę zakład w Polsce przez internet, to w jakim miejscu niby uczestniczę w grze?
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Przed chwilą usunąłem post podobno kandydata na posła. Panie pośle (lub człowieku ze sztabu wyborczego) to forum co do zasady jest apolityczne. Albo inaczej - nie pozwalamy na otwartą agitację na rzecz jakiejkolwiek partii.
Treść po usunięciu danych identyfikujących wklejam jako ciekawostkę dla użytkowników forum. Poza tym w tym temacie było pisane wiele razy, że nie uprawiamy polityki.
Witam
Jestem kandydatem na posła do Sejmu RP w zbliżających się wyborach. Postanowiłem zainteresować się nową Ustawą Hazardową.
Jestem absolutnie świadomy szkód jakie ta ustawa niesie dla środowiska pokerowego, pasjonatów zakładów bukmacherskich, polskiego sportu (klubów piłkarskich) i wreszcie, także dla budżetu państwa. Nie będę tutaj opisywał absurdów w niej zawartych, ponieważ po przeczytaniu wielu forów bukmacherskich i pokerowych wiem, że wszyscy zainteresowani doskonale je znają. Ustawa bezwzględnie nadaje się do wyrzucenia. Należy niezwłocznie napisać nową idąc w kierunku uwolnienia internetu dla pokera i zakładów bukmacherskich.
Dlatego zwracam się do Was z prośbą o głosy - głównie do tych, którzy mieszkają w mieście XXX, powiecie XXX, powiecie XXX, i powiecie XXX. Wszystkich, którzy mieszkają w innych regionach Polski zachęcam do głosowania na XXX, ponieważ jest to jedyna dzisiaj XXX siła polityczna, która może doprowadzić do zmiany tej szkodliwej Ustawy.
Jeżeli dzięki Waszym głosom - a wiem, że to całkiem pokaźny elektorat - dostanę się do Sejmu, będziecie mieli tam swojego człowieka, który rozumie problem i będzie starał się doprowadzić do zmian w polskim prawie, aby tak jak inne dziedziny życia obecne w internecie, znalazła się tam także rozrywka związana z hazardem.
Jeżeli „Wolne Konopie” potrafiły się zorganizować i najprawdopodobniej będą miały w Sejmie swoich ludzi, to czemu ma być inaczej z pokerzystami i „bukmacherowcami”?
Z poważaniem
kandydat na posła do Sejmu RP
XXX
okręg wyborczy nr XXX: miasto XXX, powiat XXX, powiat XXX, powiat XXX
XXX
lista nr XXX
miejsce XXX
więcej informacji na moim blogu lub facebooku (niestety nie mogę podać linków ale łatwo mnie znajdziecie)
Jeśli dostanie się Pan do Sejmu RP to zapraszam do kontaktu ze mną. Możemy się spotkać i przedstawię Panu jak wygląda branża.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
szybki-17 15

szybki-17

Użytkownik
Nie wiem czy było ale zamieszczam :cool:
Celnicy śledzą i karzą za e-reklamę hazardu
Funkcjonariusze celni muszą udowodnić, że strona internetowa reklamująca hazard jest obsługiwana przez polskiego podatnika. Tylko wtedy mogą go ukarać.
W Polsce obowiązuje całkowity zakaz reklamy hazardu. Jednak część podatników próbuje go obejść, wykorzystując do tego internet. Zakładają oni strony internetowe na zagranicznych serwerach i odpłatnie umieszczają na nich reklamy firm hazardowych. Zdaniem ekspertów tylko części z nich uda się uniknąć odpowiedzialności karnej.
Polskie służby celne będą bezradne, jeżeli obywatel Polski założy zarówno stronę internetową, jak i zarejestruje przedsiębiorstwo świadczące usługi reklamy hazardu w kraju, z którym Unia Europejska nie ma podpisanej stosownej umowy międzynarodowej.
Jednak jeżeli stronę z reklamami będzie obsługiwać przedsiębiorca mający swoją siedzibę w Polsce, to służba celna będzie mogła rozpocząć postępowanie przygotowawcze. Po zgromadzeniu materiału dowodowego będzie mogła skierować sprawę do sądu.
Zebranie materiału dowodowego w takim przypadku będzie jednak długie i kosztowne, ale zarówno Policja, jak i Służba Celna dysponują odpowiednim sprzętem pozwalającym wyśledzić przestępcę. Na przykład niefortunnie wysłany przez niego e-mail może doprowadzić do identyfikacji.
– To samo dotyczy osób fizycznych, które przebywając na stałe w Polsce, zakładają strony na zagranicznych serwerach i czerpią zyski z umieszczonych tam reklam hazardu. Aby taka osoba została ukarana, służba celna musi zebrać materiał dowodowy – tłumaczy Wojciech Kocot, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, wspólnik w kancelarii Barylski Olszewski Brzozowski.
Paweł Krejza z Instytutu Informatyki Śledczej dodaje, że to, czy służbie celnej uda się zebrać materiał dowodowy, zależy od kraju, w którym znajduje się dany serwer obsługujący stronę z nielegalną reklamą. Jeżeli UE nie podpisała z danym krajem umowy, to firma, do której należy serwer, nie ma obowiązku udzielania żadnych informacji. Jednak nie oznacza to, że organy celne nie będą w stanie się dowiedzieć, kto hostuje daną stroną internetową.

Źródło- http://edgp.dziennik.pl/index.php?act=mprasa&amp;amp;sub=article&amp;amp;id=380426
 
W 0

wp4

Użytkownik
Do Vadera
Szanowny Panie
Jeżeli złamałem regulamin forum to przepraszam, jestem tu nowy i nie miałem pojęcia, że nie wolno poruszać tematów związanych z polityką. Natomiast dziwi mnie pana sarkazm - pisze pan &quot;podobno kandydat” - ma pan wszystkie moje dane więc łatwo sprawdzić czy rzeczywiście jestem kandydatem na posła, czy tylko &quot;podobno&quot;, tytułuje mnie pan &quot;panem posłem&quot; - dziękuję bardzo ale jeszcze nim nie jestem - od administratora forum oczekiwałbym większego profesjonalizmu - nie narażał bym na śmieszność siebie i nie robił bym sobie żartów z osób korzystających z tego forum. Jeżeli musiał pan, zgodnie z regulaminem, usunąć moje dane, to przynajmniej mógł pan zostawić adres mojego bloga.
Sądząc po ilości odwiedzin tematu związanego z ustawą hazardową widzę, że temat ten cieszy się dużym zainteresowaniem i być może pewna grupa uczestników tego forum byłaby zainteresowana oddaniem głosu na mnie - bo chyba lepiej mieć w Sejmie kogoś kto interesuje się tą ustawą niż nie mieć nikogo.
Administratorzy innych forów - których nazwy - zgodnie z regulaminem nie mogę tu wymienić - nie robili mi takich trudności, a nawet zachęcali do założenia konta, w końcu chociaż zabiegam o głosy dla siebie, to jednak oferuję zainteresowanie tym tematem z pozycji posła na sejm.
Z poważaniem
imię i nazwisko (zabronione)
blog: (zabronione)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Przed chwilą usunąłem post podobno kandydata na posła. Panie pośle (lub człowieku ze sztabu wyborczego)
Takie sformułowanie sugeruje, że mam wątpliwość czy kandydat na posła sam osobiście rejestruje się na forum i pisze. Czy to tylko ktoś z jego sztabu wyborczego. Nie można wykluczyć, że potencjalny poseł nawet nie wie o takim działaniu na forach.


W pierwszym poście tego tematu jest informacja o zasadach panujących w dyskusji.http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266.html#post2198091

Jeśli są jeszcze jakieś pytania/problemy zapraszam --&gt; Wyślij prywatną wiadomość (PM) do użytkownika Vader
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Do Vadera
Szanowny Panie
Jeżeli złamałem regulamin forum to przepraszam, jestem tu nowy i nie miałem pojęcia, że nie wolno poruszać tematów związanych z polityką. Natomiast dziwi mnie pana sarkazm - pisze pan &quot;podobno kandydat” - ma pan wszystkie moje dane więc łatwo sprawdzić czy rzeczywiście jestem kandydatem na posła, czy tylko &quot;podobno&quot;, tytułuje mnie pan &quot;panem posłem&quot; - dziękuję bardzo ale jeszcze nim nie jestem - od administratora forum oczekiwałbym większego profesjonalizmu - nie narażał bym na śmieszność siebie i nie robił bym sobie żartów z osób korzystających z tego forum. Jeżeli musiał pan, zgodnie z regulaminem, usunąć moje dane, to przynajmniej mógł pan zostawić adres mojego bloga.
Sądząc po ilości odwiedzin tematu związanego z ustawą hazardową widzę, że temat ten cieszy się dużym zainteresowaniem i być może pewna grupa uczestników tego forum byłaby zainteresowana oddaniem głosu na mnie - bo chyba lepiej mieć w Sejmie kogoś kto interesuje się tą ustawą niż nie mieć nikogo.
Administratorzy innych forów - których nazwy - zgodnie z regulaminem nie mogę tu wymienić - nie robili mi takich trudności, a nawet zachęcali do założenia konta, w końcu chociaż zabiegam o głosy dla siebie, to jednak oferuję zainteresowanie tym tematem z pozycji posła na sejm.
Z poważaniem
imię i nazwisko (zabronione)
blog: (zabronione)
no pewnie, każda reklama przed wyborami lepsza niż żadna.
Lepiej mieć kogoś kto się interesuje tą ustawą niż nie mieć nikogo? Zainteresowanie to jedno, a korzyści z niego płynące to drugie. Nie ma głupich, każdy umie dodać 2+2. Czemu akurat teraz to zainteresowanie, skoro temat jest wałkowany od początku wprowadzenia ustawy? 4 dni przed wyborami? wynik dodawania jest jasny.. ???? nie mam zamiaru domniemywać z której partii Pan pisał, ale mam swoje przypuszczenia.

Odnośnie samej ustawy. Dlaczego jeśli nie można brać udziału w zakładach np. Tobet to prasa i to poważna (wprost, newsweek, gw) przytacza kursy? Można powiedzieć, że to coś na kształt sondażu czy oceny szans, ale to przeczy samo sobie..
Gdyby ktoś chciał przeczytać o newsach w mediach na temat wyborów w Tobecie to zapraszam ????
http://forum.bukmacherskie.com/f319/wybory-parlamentarne-polska-2011r-65054-3.html#post2455399
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w środę Jackowi Kapicy akt mianowania na stopień nadinspektora celnego, czyli odpowiednik stopnia generalskiego. Prezydent podkreślił, że Służba Celna to istotny element bezpieczeństwa państwa. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski podziękował Kapicy oraz całej Służbie Celnej za &quot;skuteczne i dobre reprezentowanie Polski, a także Unii Europejskiej&quot;.
- Rzadko się zdarza, aby nominacja generalska - bo nadinspektor to odpowiednik stopnia generalskiego - dotyczyła tylko jednej osoby. Ale mamy do czynienia z sytuacją szczególną, ze względu na szczególna rolę służby, którą dowodzi pan nadinspektor Kapica - mówił prezydent.
Bronisław Komorowski zaznaczył też, że Służba Celna, podobnie jak Straż Graniczna, jest istotnym elementem zarówno bezpieczeństwa państwa, jak i elementem budowy szacunku dla państwa polskiego. - Warto zdać sobie sprawę, że to służba bardzo odpowiedzialna, czasem trudna. Jej skuteczność, także przez stosowanie nowych technik, nowych pomysłów organizacyjnych wpływa na budowę wizerunku Polski nowoczesnej, skutecznej w zwalczaniu różnego rodzaju zagrożeń, skutecznej także, jeśli chodzi o obronę naszych narodowych interesów - gospodarczych, finansowych - podkreślił prezydent.
Prezydent dziękował również za umiejętność kierowania, dowodzenia tą służbą w okresie trudnym, w okresie głębokich przeobrażeń, w okresie trudnych wyzwań i także różnych trudnych sytuacji wewnętrznych.
Jacek Kapica, wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska, odpowiada za Służbę Celną. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego, Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej oraz Podyplomowych Studiów Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Ministerstwie Finansów zajmował się przeprowadzeniem audytu realizacji strategii działania polskiej administracji celnej w 2004 r., a także kierował zespołem projektującym strategię działania Służby Celnej na lata 2005-2007. W sierpniu 2004 r. był zastępcą dyrektora Izby Celnej w Szczecinie, a 9 sierpnia 2007 r. został dyrektorem tej izby. Szefem Służby Celnej jest od 1 lutego 2008 r.
W rządzie Tuska odpowiadał za proces legislacyjny dotyczący ustaw hazardowych. To on przekazał rządowi nowy projekt, w którym znalazły się niekorzystne dla branży hazardowej zapisy, on też informował premiera o zainteresowaniu Zbigniewa Chlebowskiego, szefa PO sprawą dopłat do automatów do gier. Przedstawiciele branży hazardowej zabiegali nawet o odwołanie Kapicy ze stanowiska.
Minister zeznawał też przez posłami z hazardowej komisji śledczej. Podczas przesłuchania podkreślał, że główną przyczyną rozwoju branży automatów do gier w latach 2003-2009 było niskie opodatkowanie. Dlatego też rekomendował ministrowi finansów zmiany w tym zakresie. W jego opinii ministerstwo finansów miało działać jako regulator rynku gier. Dlatego też - jak wyjaśniał posłom komisji - podczas procesu legislacyjnego nad ustawą hazardową nie zostały wprowadzone żadne zmiany, proponowane przez Totalizator Sportowy.
http://www.tvn24.pl/-1,1719774,0,1,minister-od-hazardu-zostal-generalem,wiadomosc.html
 
sebix84 5

sebix84

Użytkownik
i się zaczeło ????
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10448487,Rozbity_gang_zajmujacy_sie_hazardem_internetowym_.html
63 osoby zostały zatrzymane w akcji CBŚ wymierzonej w hazard internetowy. Podczas operacji przeprowadzonej w 10 województwach zabezpieczono 200 terminali internetowych i symulatorów gier. Rozbity gang mógł zarobić kilkanaście milionów zł. Jak poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, sprawa prowadzona jest wspólnie z Służbą Celną pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.
- CBŚ od kilku miesięcy zajmowało się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się hazardem w sieci internetowej oraz praniem brudnych pieniędzy pochodzących z przestępczego procederu. Po ustaleniu mechanizmu działań przestępców przystąpili do rozbijania grupy - dodał Sokołowski.
Jak zaznaczył, akcja musiała być dokładnie zaplanowana. Wzięło w niej udział ponad 600 policjantów z CBŚ i funkcjonariuszy z komend wojewódzkich. - Weszli jednocześnie do ponad 250 mieszkań, lokali i innych miejsc na terenie 10 województw. Zabezpieczyli 200 terminali, symulatorów oraz innych urządzeń służących do uprawiania nielegalnego hazardu - dodał Sokołowski.
&quot;Laboratorium&quot; na Podkarpaciu
Jednym z miejsc, które przeszukiwali była firma na Podkarpaciu produkująca urządzenia do hazardu internetowego. - Znajdowało się tam swoiste &quot;laboratorium&quot;, w którym zajmowano się produkcją i udoskonalaniem najnowszych technologii w sferze kasyn internetowych - podkreślił rzecznik.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszenia ustawy karno-skarbowej. Grozi im za to wysoka grzywna i kara więzienia do 10 lat. Wśród nich jest m.in. trzech liderów gangu; wraz z 12 członkami grupy zostali już tymczasowo aresztowani.
 
robel 153

robel

Użytkownik
cpt-obvious 7

cpt-obvious

Użytkownik
Ej ty umiesz czytać? Co się zaczęło?
CBŚ rozpracowało grupę zajmująco się praniem brudnych pieniędzy. Osiągali oni równiez korzyści z jakiś symulatorów, &quot;urządzeń służących do nielegalnego hazardu&quot;, cokolwiek to znaczy. Jednak co to ma wspólnego z graczami? Ogarnij się :grin:
Tu też jest o tym: http://www.tvn24.pl/-1,1720488,0,1,internetowy-gang-na-celowniku-cbs-zarabiali-miliony,wiadomosc.html
I chodzi raczej o jedno zdanie całego artykułu:
Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszenia ustawy karno-skarbowej. Grozi im za to wysoka grzywna i kara więzienia do 10 lat.
Czyli mają zamiar do nich jednak zastosować &quot;martwy&quot; artykuł 107 KKS? Tylko, że tam jest do 3 lat więzienia, ale pewno to 10 za zorganizowaną grupę przestępczą dostaną. To co, odwołają się do trybunału sprawiedliwości ue? ???? ???? ???? ???? Raczej nie, bo:
Tymczasem zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawach Gambelli (C-243/01) oraz Placanica, Palazzese, Sorricchio (C-338, 359, 360/04) ETS uznał, że legalnym firmom zagranicznym, działającym na podstawie licencji wydanej w innym kraju Unii Europejskiej, nie można zakazywać działalności w zakresie gier losowych bądź karać ich za prowadzenie działalności bez koncesji lub zezwolenia wydanych przez dane państwo członkowskie.
A oni nie spełniają tych przesłanek, bo samowolkę mieli.
EDIT: Pamiętajcie jednak, że nas US chętnie łapy włoży do naszych kieszeni nawet w tak debilnych sytuacjach: http://www.tvn24.pl/-1,1720478,0,1,zjadles-tartinke-na-firmowej-imprezie-a-co-z-podatkiem,wiadomosc.html ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom