>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja sie zastanaiwam skad oni wzieli taka liczbe ludzi ze z 25k 17k ludzi wygrywa? toz to jakis ZART? na buku wygrywa tyle ludzi ile na forexie i pokerze a tak naprawde jeszcze mniej czyli ile ? z 3%?. To jest jakis horror co oni sobie ubzdurali.. no chyba ze 17 tys ludzi wyplacilo cos z buka ale to jest G... Warte bo to nie ma nic wspolnego ze wzbogacaniem sie - liczy sie ogolny bilans ktory mozna spokojnie zobaczec w histori- wplaty i wyplaty z bukow.
Oni liczą każdą wypłatę z buka, a oczywiście surebety czy po prostu bilans kilku letni to zupełnie inna historia. Na całe szczęście przed sądem to już inaczej wygląda i można mówić, że się straciło na całej grze. Jeśli obywatel dostał niedawno pismo za grę na początku 2012 r to mają jak widać opóźnienie 2 letnie, sprawdźcie więc kiedy przychodziły do was przelewy z polskich kont od buków i dodajcie 2 lata i będzie ok. Myślę, że testowo UC wrzuci ten 1000 spraw do sądów żeby zobaczyć jakie będzie orzecznictwo i jak zareaguje opinia publiczna. Ale ja nawet nie dopuszczam do świadomości, że bez kampanii informacyjnej, z reklamami Prezesa PZPNu i wbrew prawu unijnemu będą za to skazywani ludzie.
 
A 294

art300

Użytkownik
@ Adamo80
Ciekawe też ilu ludzi zdecyduje się na sąd.
Tutaj jak na razie ujawnił się jeden, który twierdzi, że do sądu idzie. I drugi, ale w sprawie o reklamy, który cieszył się, że się wyłgał proponowaną grzywną.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
@ Adamo80
Ciekawe też ilu ludzi zdecyduje się na sąd.
Tutaj jak na razie ujawnił się jeden, który twierdzi, że do sądu idzie. I drugi, ale w sprawie o reklamy, który cieszył się, że się wyłgał proponowaną grzywną.
To zupełnie inna sprawa, ale tylko w ten sposób UC coś uzyska, właśnie mandatami i grzywnami. Jeśli jednak proponują to albo niskie kwoty albo namierzają tych co mają większą kasę na kontach. Jak ktoś ma pełno kredytów i ledwo wiąże koniec z końcem nie sądzę aby go wzięli. A do sądu pójdą ci co mają za mało na grzywny, albo ci co mają za dużo i będą walczyć o przekonania, cała reszta przyjmie te propozycje, niestety.
 
A 0

arthurs

Użytkownik
Bardzo dobre wpisy Adamo80, dotyczy to ogromnej liczby osób choć na początek kilkanaście tysięcy osób. Przydałby się to konkretne wpisy gdzie się zgłaszać po dostaniu wezwania jakie kancelarie lub organizację mogłyby rzetelnie pomóc.Osoby takie na portalach tego typu powinny mieć tu wsparcie.
 
A 294

art300

Użytkownik
@ Adamo80
Z tego uzasadnienia stawianych zarzutów, które zrelacjonował Vader ze scanu, wynika dla mnie, że istotne były dwa czynniki: 1. kasa na koncie bankowym ( adres) od buka i pewnie 2. jakieś potwierdzenie połączeń z IP ( z tego adresu).
Jak nie ma którejś z tych dwóch rzeczy - niewykluczone, że pomijają. W każdym razie jest to hipoteza robocza, moim zdaneim dość prawdopodobna, ale która, czy się ostanie, czy nie - zobaczymy.
 
cock 756

cock

Użytkownik
Hahaha i tyle w temacie. Ciekawe czy urzędnicy to czytają i się smieją? ;) Ciekawe czy mają z tego premię czy robią może to za frajer?
Admina proszę o przygotowanie pozwu zbiorowego i zaskarżenie polskiej ustawy u UE, wspolnie z prawnikami bukmacherów.
Skoro to 6mln graczy to niech się partia sra przed wyborami. Będzie głośno jak chcą głośno. Tu przykladowy Jurek z warsztatu samochodowego ktory wygrał kasę na skórzaną kurtkę nic nie zdziała.
Panstwo placi za buble prawne, a oparcie podłoże patologiczne nic nie da. PS. Elektroniczne papierosy tez sa złe - bo nie mają podatku akcyzowego. ;)
 
C 445

cristovao

Użytkownik
ja pisałem od początku, że w razie czego bukmacher się wypnie na gracza, umyje rączki, informują, że strony w j. polskim są dla Polaków, że Nasza ustawa to bubel ale przez 4 lata nic z tym nie zrobili bo była szara strefa i trzepali na Nas kasę
inna kwestia jest taka czy faktycznie bukmacher podał dane odpowiednim służbom i dlaczego to zrobił, jakie prawo stosował? bo to już kolejna kwestia, skoro oni działają legalnie na terenie UE (w Polsce nie) to jakim prawem podają dane gracza?
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Skoro to 6mln graczy to niech się partia sra przed wyboram
Juz ktorys raz pojawia sie 6 milionow graczy, ale ta liczna jest troche falszywa. Zapewne chodzi o lacznie 6 milionow kont, bo jedna osoba konto moze miec i w betclic i bet365 i sportingu itd. wiec to bedzie chodzilo o jakies kilkaset tysiecy osob, no max milion. Z tego co pamietam allegro ma 11 milionow, wiec polowa to kobiety, a wiadomo, ze w zakladach kobiet malo co jest. No, a Allegro jest popularniejsze niz wszystkie zaklady razem wziete
 
cock 756

cock

Użytkownik
Te miliony to narzędzie, które ma działać na psychikę i zastraszyć. Ja sondaże przed wyborami przekonać niezdecydowanych. Tysiące podejrzanych i zaledwie 2 głosy na takim forum...

Jest ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, jest sprzeczność przepisow polskich i unijnych, jest interes celujący w żywe duże pieniądze w oparciu o podłoże patologiczne w przekonaniu opinii publicznej, stąd przyklask. Grecja buliła za bubla, to i my zabulimy. Za każdy dzien funkcjonowania ustawy. Nie dość, że straszak to jeszcze kolejny element zadłużający Polskę wobec uzasadnionych roszczeń europejskich i za to nie zapłacą tylko gracze, tylko te 40mln z peselami. Ciekawe kiedy się upomną... Tyle co rząd zawalił na korzyść UE to i to tak wygląda, a niedoinformowanych próbuje się doić w polskich budkach. ????

PS. Gdybym byl współwlaścicielem STS to lobbował bym za ujednoliceniem przepisów z UE i biłbym się o portfele Anglików, Niemców, a nie bronił polskiego biednego podwórka... Klapki na oczach. Postęp jak chu, komuchy.
 
Z 622,2K
Ja czegos nierozumiem .Buki twierdza że działają w Polsce legalnie.To dlaczego gra u nich jest nielegalna.Jak tak to powinni zablokowac ich strony i po klopocie.A nie szukac ofiar u obywateli
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Ja czegos nierozumiem .Buki twierdza że działają w Polsce legalnie.To dlaczego gra u nich jest nielegalna.Jak tak to powinni zablokowac ich strony i po klopocie.A nie szukac ofiar u obywateli
Tak, ale oni działają zgodnie z prawem swoim prawem, ale my już nie, bo u nas jest takie prawo że jak go nie nagniesz to nie żyjesz.
Nie siejcie paniki, dostanie kilka osób aby był szum nic więcej.
Ciekawy jestem, ile osób się na poważnie przestraszy i np specjalnie przegra kasę jaką ma u buka by go nie zwinęli.
Albo zacznie płacić podatek państwu idąc do ziemniaka tylko.
Przypomnę akcję inna dziedzina co prawda ale zamiar ten sam.
Kilka lat temu jaka to akcja nie była że, mają chodzić odpowiedni służby czy Policja i sprawdzać legalność oprogramowania na kompach sprawdzili 3-4 osoby by narobić szumu i co?
Ile osób się takich znalazło że szybki format i do sklepu po oryginalny system itp? hehe dziwi ogólnie mnie ta dyskusja naprawdę.
Ten cały śmieszny Kapica chyba sam nie wierze w to co mówi ale za dużo nalał do koryta i teraz bredzi.
 
A 294

art300

Użytkownik
Ten cały śmieszny Kapica chyba sam nie wierze w to co mówi ale za dużo nalał do koryta i teraz bredzi.
Można sobie poobserwować, co mówi Kapica, ponieważ obercelnik ćwierka sobie. Taka moda wśród członków rządu:
https://twitter.com/kapicajacek
A ćwierka o tym i o owym, czasem nawet dowcipnie. O tym, że się wybiera na koncert na przykład. ;)
Zawsze jednak z fotela, na kórym usadowił własny tyłek. Tak jak każdy zresztą ;)
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Gdybym byl współwlaścicielem STS
Ja bym przeniósł siedzibę na Cypr, Gibraltar, Maltę lub nawet do UK i na warunkach UK oferował gry w tym dla Polaków, większy zysk i sponsorwałbym sobie zagraniczny sport. Dziwi mnie takie zachowanie i ten płacz STS, że w Polsce płacą duże podatki, mało graczy no ale kto im każe? Ja bym zwinął biznes i nie zapłacił polskiej skarbówce ani złotówki. To taki ich patriotyzm, blokować innych z zagranicy i tylko w polskich obstawiać, gdzieś tak w PL Konstytucji jest zapisane, że nie mam prawa wyboru?
 
K 66

kanarek

Użytkownik
Mnie zastanawiają pewne daty. Ustawa weszła w życie na listopad 2009 (nie mówię o nowelizacji z 2011 r.). Pierwsze monity przeciw graczom to październik 2014. Mamy zatem równo 5 lat, czyli tyle ile wynosi ustawowy obowiązek przechowywania przez banki informacji o operacjach na kontach. Czyli tak się dziwnie złożyło, że w świetle prawa mają teraz na talerzu tylko tych, którzy łamali ustawę... Jak mawia Antonio M: &quot;Przypadek? ... nie sądzę&quot;
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
załóżmy, że wszystkich łapią co nierealne i pytanie jak mi udowodnią ze kasa ze skrilla którą przelałem na konto jest od buka? Nigdy z żadnego buka na konto bezpośrednio nie wypłaciłem
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Ja bym przeniósł siedzibę na Cypr, Gibraltar, Maltę lub nawet do UK i na warunkach UK oferował gry w tym dla Polaków, większy zysk i sponsorwałbym sobie zagraniczny sport. Dziwi mnie takie zachowanie i ten płacz STS, [...]
I coś podobnego powiedział szef albo STS albo Fortuny (nie pamiętam).
Wypowiedź odebrałem jako publiczny nacisk na Rząd a nawet szantaż.
W duchu takim, że &quot;jeśli czegoś nie zrobicie z &gt;nieuczciwą&lt; konkurencją, pozostaje mi tylko przenieść siedzibę firmy poza Polskę&quot;.
Zdziwiłem się wówczas nawet, że w ogóle nie tylko pomyśleć ale odważył się to powiedzieć właściciel polskiej firmy.
 
tevez5 53

tevez5

Użytkownik
załóżmy, że wszystkich łapią co nierealne i pytanie jak mi udowodnią ze kasa ze skrilla którą przelałem na konto jest od buka? Nigdy z żadnego buka na konto bezpośrednio nie wypłaciłem
Tego Ci nie udowodnią, ale sama gra jest też nielegalna. Nie tylko zysk z tej gry
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom