>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
I 0

imbartek

Użytkownik
Mam pytanie np jak teraz ktoś ma konto na bet365 i ma bank ustawiony Polski i zmieni sobie teraz na Angielskie konto bankowe bo tam mieszka to nie bedzie mial problemow z wyplaceniem pieniedzy na konto Angielskie?
 
C 445

cristovao

Użytkownik
w panice to każdy nie na temat będzie pisał i kombinowanie z bankami się zaczęło a trzeba było pomyśleć i rozegrać ten temat jeszcze przed rejestracją : jak będę wpłacał, jakie konto bankowe i gdzie, Skrill czy przelew prosto na konto
widzę, że straszak podziałał: i Ty jutro możesz dostać nakaz 5000 zł grzywny!
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
w panice to każdy nie na temat będzie pisał i kombinowanie z bankami się zaczęło a trzeba było pomyśleć i rozegrać ten temat jeszcze przed rejestracją : jak będę wpłacał, jakie konto bankowe i gdzie, Skrill czy przelew prosto na konto
widzę, że straszak podziałał: i Ty jutro możesz dostać nakaz 5000 zł grzywny!
O to własnie chodzi ktoś kto miał w planach załozyc konto u jakiegos buka 5 razy się zastanowi zanim to zrobi i dojdzie do wniosku że najlepiej grać u Polskich zmieniaków. Starzy gracze powinni być raczej obojętni bo mleko się rozlało, odkopują stare sprawy sprzed paru lat gdzie nie było aż tak dużego szumu medialnego. Chodzi głównie o przekonanie nowych graczy, co jak widać przynosi bardzo &quot;pozytywne rezultaty&quot; dla Polskich ziemniaków.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Poseł Górczyński zainteresował się wyrokiem, pewnie szykuje się kolejna konfa na temat absurdów ustawy.
Boniek kolejna riposta
https://twitter.com/BoniekZibi/status/535141086692651008
A kto to jest ten Adam Godlewski ? O jakich cwaniakach on pisze ? Tysiące ludzie nie miało pojęcia, że to jest nielegalne. Sami na tym forum jak często się nad tym zastanawialiśmy ?
Ja widzę tu w całej tej akcji ogromny lobbing polskich buków. To wszystko jest na maksa chore i ja to widzę tak: chora ustawa tak skonstruowana, że polskie buki są bez szans więc lobbują w ten sposób, że w listopadzie wybucha afera z Panem Kapicą w roli głównej i paru dziennikarzami. To coś jak walka (przegrana) właścicieli praw autorskich do muzyki przeciwko nastolatkom ściągającym z torrentów. A rozwiązaniem było by wpuszczenie tych wszystkich buków zagranicznych i normalna konkurencja oraz zniesienie podatku od wygranych i sam podatek dochodowy i obrotowy i wszyscy byli by zadowoleni, ale lepiej jak widać po perelowsku zacząć grozić i łapać ludzi. Chore i tyle. Ja już na PO jak zaczną za to skazywać ludzi więcej nie zagłosuję, zresztą na PiS także po sprawdzeniu stenogramu z posiedzenia komisji sejmowej, bo oni by pewno jeszcze bardziej dowalili.
edit
Znalazłem w sieci fajny i klarowny komentarz internauty:
Przepisy są trochę niejednoznaczne, ponieważ z jednej strony polskie prawo zakazuje wielu gier hazardowych w sieci, ale z pomocą przychodzi tutaj prawo unijne, które dopuszcza korzystanie z usług dowolnego przedsiębiorstwa działającego na terenie jednego z krajów unijnych, jeśli tylko w danym kraju owa działalność jest akceptowana przez lokalne prawo. Innymi słowy, skoro na Malcie jest dozwolony e-hazard, a zarówno Malta, jak i Polska są członkami Unii Europejskiej, nie powinno być problemów z korzystaniem z usług kasyna. Ustawa hazardowa wprowadzona kilka lat temu w Polsce jest więc niezgodna z prawem unijnym, zatem nie może być podstawą do karania gracza z Polski. Argumentem tej tezy jest traktat lizboński, który to podpisany 1 kwietnia 2008 roku pozbawił Polskę suwerenności i decydowania o własnym losie na rzecz Unii Europejskiej
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
ktoś tam nawet pisał, że STS niezadowolony z zysków na koniec 2014 roku , spodziewali się o jakieś 10% większych i pewnie nalegali na Urząd Skarbowy by zrobił jakiś szum w tej sprawie.
 
B 73

br1t

Użytkownik
Sam jestem &#39;&#39;niedzielnym&#39;&#39; graczem i nigdy nie mialem pojecia ze to nielegalne 0 informacji nonstop spamowanie bannerami i poczty wiec karanie obecnie to dla mnie korea polnocna czy bialorus bez zadnej kompletnie akcji informacyjnej. Przeczytalem ze DZISIAJ ! ministerstwo finansow u siebie na stronie dopiero napisalo ze gra u bukow jest nielegalna. Jestem w szoku poprostu ... a buki Polskie &#39;&#39; legalne&#39;&#39; zamiast sie wstawic za LUDZMI i apelowac i niekaranie a informowanie jeszcze podyscaja .. dlatego sam daje sobie spokoj z graniem mimo ze byla to dla mnie jakas rozrywka chociaz przegrywalem. Polskie buki jezeli nie wstawia sie za graczami to nigdy tam nie zagram bo dla mnie to karygodne. INFORMUJCIE A NIE KARAJCIE taki apel i do POLSKICH BUKOW I DO WAS darmozjady z rzadu... a wiem ze to czytacie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
qadii 14

qadii

Użytkownik
Czy jeżeli miałem niezapłacone mandaty i US sciągnął mi to z konta na które odbierałem wpływy z buka to mogę być wśród 17 000 &quot;szczęśliwców&quot;?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Sam jestem &#39;&#39;niedzielnym&#39;&#39; graczem i nigdy nie mialem pojecia ze to nielegalne 0 informacji nonstop spamowanie bannerami i poczty wiec karanie obecnie to dla mnie korea polnocna czy bialorus bez zadnej kompletnie akcji informacyjnej.
No właśnie ja zacząłem na Euro 2012r po dostaniu maila i to nie jednego, wcześniej się nawet nie interesowałem sportem. Do głowy mi nie przyszło, ze to nielegalne, a potem były wałkowane różne interpretacje i w sumie do dziś mimo tej nagonki nie wiadomo jak to jest bo w końcu jesteśmy nie tylko Polakami ale i obywatelami UE, a ta ustawa jak się wydaje ogranicza prawa unijne.
 
A 144

askania

Użytkownik
dla mnie z tego listu służy celnej bardzo ciekawy jest fragment ze:

&quot;kolejne postępowania będą podejmowane w pierwszej kolejności wobec osób uzyskujących najwyższe wygrane z nielegalnych gier i kontynuujących proceder&quot;

z tego słowo kontunuacja jest słowem kluczowym - wystarczająco wystraszy ????
 
L 77

low

Użytkownik
Lawina ruszyła. Ta sprawa jest tak medialna, że nie trzeba tysięcy spraw, wystarczą pojedyńcze. Już po internecie krąży skan z sądu, Kapica jest bardzo aktywny na twitterze. Może porażka w wyborach ma znaczenie. Może to
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jaroslaw-neneman-wraca-do-resortu-finansow,134,0,1661830.html
Neneman przejmie część obowiązków spoczywających obecnie na wiceministrze finansów Januszu Cichoniu, odciąży też wiceministra, szefa służby celnej Jacka Kapicę. Ma być odpowiedzialny w resorcie finansów za podatki, w tym CIT, PIT i VAT, podatki lokalne i rynek gier.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=low;4901617]Lawina ruszyła. Ta sprawa jest tak medialna, że nie trzeba tysięcy spraw, wystarczą pojedyńcze. Już po internecie krąży skan z sądu, Kapica jest bardzo aktywny na twitterze. [...]
Przestańcie szaleć, zwłaszcza faceci, bo zachowują tutaj w dyskusji kobiety więcej zimnej krwi od niektórych z Was.
Ten &quot;krążący&quot; śmieszny i jedyny jak dotąd skan w swoim zakresie tematycznym, trzymany w rękach zarówno przez Was jak i nieszczęsnego Kapicę, jest tylko przykładem bezsilności tego ostatniego.
Może porażka w wyborach ma znaczenie. Może to [...]
Neneman przejmie część obowiązków spoczywających obecnie na wiceministrze finansów Januszu Cichoniu, odciąży też wiceministra, szefa służby celnej Jacka Kapicę. Ma być odpowiedzialny w resorcie finansów za podatki, w tym CIT, PIT i VAT, podatki lokalne i rynek gier.
Nie wiedziałem, że przegrał w Wyborach i o roszadach w ministerstwie też nie wiedziałem.
Te akurat dwie kwestie mogą mieć duże znaczenie. Jego pozycja jest coraz słabsza. Miota się jak rozjuszone zwierzę. Został właśnie odsunięty delikatnie od tego co tak bardzo &quot;ukochał&quot;. Od swojej idée fixe.
Ćwierka bardzo cienkim głosem i wywija skanem, który ze strachem w oczach przekazują sobie w Sieci, grający.
Pikanterii w tej śmieszności dodać może dosyć prawdopodobny scenariusz, że pan minister po skan ów sięgnął do tego samego źródła co spanikowani Użytkownicy kont bukmacherskich a mówiąc bardziej prosto: sięgnął po ten dokument do źródeł, które próbuje z taką zawziętością wysuszyć.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
edit
Znalazłem w sieci fajny i klarowny komentarz internauty:
Przepisy są trochę niejednoznaczne, ponieważ z jednej strony polskie prawo zakazuje wielu gier hazardowych w sieci, ale z pomocą przychodzi tutaj prawo unijne, które dopuszcza korzystanie z usług dowolnego przedsiębiorstwa działającego na terenie jednego z krajów unijnych, jeśli tylko w danym kraju owa działalność jest akceptowana przez lokalne prawo. Innymi słowy, skoro na Malcie jest dozwolony e-hazard, a zarówno Malta, jak i Polska są członkami Unii Europejskiej, nie powinno być problemów z korzystaniem z usług kasyna. Ustawa hazardowa wprowadzona kilka lat temu w Polsce jest więc niezgodna z prawem unijnym, zatem nie może być podstawą do karania gracza z Polski. Argumentem tej tezy jest traktat lizboński, który to podpisany 1 kwietnia 2008 roku pozbawił Polskę suwerenności i decydowania o własnym losie na rzecz Unii Europejskiej
Tu masz lepszy zwłaszcza że można go uznać za wiarygodny.
Sprawa zamknięta.
Dyrektor Urzędu Kontroli skarbowej w Szczecinie, przysłał mi pismo umarząjąc w całości postępowanie.
Uzasadnieniem UKS jest to że gra na terytorium RP, musi odpowiadać przepisom UE.
Z uwagi że gra prowadzona była w kraju członkowskim UE jakim jest Malta, i bukmacher zarejestrowany w tym kraju, zobligowany jest do zapłaty podatku według przepisów tego kraju, nie można zastosować opodatkowania dla wygranych, ponownie w innym państwie należącym do tej samej wspólnoty.

Dochód osiągnięty w ramach wygranej , jest zalegalizowany na podstawie tego że bukmacher który wypłacił wygraną, jest zarejestrowany w kraju członkowskim i w tym kraju działa zupełnie legalnie.
W ramach przepisów UE niezgodne byłoby uznanie za przestępcze osiągnięcie dochodu firmy działającej legalnie na terenie UE, gdyż to godziłoby w swobodny obrót gospodarczy na terenie wspólnoty.

Odpowiadać na kolejne posty, wiadomości, nie zamierzam, gdyż w prywatnej wiadomości, zarzucono mi wyssanie sobie z palca tej historii. Stwierdzam że nie warto cokolwiek pisać, bo później można tylko przeczytać na swój temat negatywne opinie.
Tym samym kończę rozpoczęty temat.
Pozdrawiam wszystkich &quot;mądrych&quot; i życzę im wysokich wygranych.
Czy jeżeli miałem niezapłacone mandaty i US sciągnął mi to z konta na które odbierałem wpływy z buka to mogę być wśród 17 000 &quot;szczęśliwców&quot;?
Zarejstruj się na twiterze i zadaj to pytanie bezpośrenio P. Kapicy a nie tutaj.
 
agarak 27

agarak

Użytkownik
Jego pozycja jest coraz słabsza. Miota się jak rozjuszone zwierzę. Został właśnie odsunięty delikatnie od tego co tak bardzo &quot;ukochał&quot;. Od swojej idée fixe.
Oj &quot;idee fixe&quot; chyba zachował, w dalszej części artykułu napisano bowiem: Janusz Cichoń m.in. nadal będzie nadzorował prace nad zmianami w Ordynacji podatkowej. Z kolei Kapica m.in. cła, służbę celną i administrację podatkową.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Z kolei Kapica m.in. cła, służbę celną i administrację podatkową.
Trudno tak od razu zdegradować generała.
Moim zdaniem, zabrano mu istotną część z jego ulubionych zabawek. Cytowany &quot;rynek gier&quot;.
Do rządu wkroczyła nowa miotła i symptomatyczny jest fakt, że naruszyła resortową hegemonię Kapicy.
Kapica będzie chciał się teraz szczególnie wykazać aby nie zakończyć na śmietniku. To jasne.
Ten napad furii trzeba przetrwać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom