>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Czy chodzi o sumę wszystkich wypłat od buka jakie dokonałem? Czy może chodzi o podatek jaki bym musiał odprowadzić od tej wygranej i ten podatek stanowi uszczuplenie a nie cała wypłacona kwota?
Pomijasz tu mające przy grze w zagranicznej firmie te podstawowe uszczuplenie budżetu, w postaci wtedy pomijanego a obowiązującego w Polsce 12% podatku obrotowego od zakładów wzajemnych, który to podatek jest pobierany z góry od zawartych zakładów - bez względu na ich późniejszy wynik...
Stąd kwota za jaką gra się w polskich firmach, jest obecnie pomniejszana o współczynnik 0.88 i dlatego klient chcący obstawić zdarzenie za 100zł, de facto gra je za 100*0.88=88zł gdyż 12% czyli w tym przykładzie 12zł, jest przekazywane do budżetu - a dopiero pozostała część z tych 100zł, czyli 88zł bierze udział w zakładzie.
.
 
M 0

mat72

Użytkownik
edi8, czyli każdy złożony zakład u buka stanowił uszczuplenie ? Ale tego nie udowodnią bez historii zakładów, a jak skasuje konto u buka to już wogóle.
 
Z 0

zonik

Użytkownik
skasowanie/zamknięcie konta (bo nie u wszystkich bukmacherow można je całkowicie skasować) nie znaczy że nasza historia zakładów na zawsze znika
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
edi8, czyli każdy złożony zakład u buka stanowił uszczuplenie ?
Każdy*, gdyż 12% stawki tego zakładu nie trafiło do krajowego budżetu w postaci podatku obrotowego.
* jednak trzymając się tylko pytania o uszczuplenie, to można z tego uszczuplenia wyłączyć sytuacje ze zwrotem stawki, gdy pieniądze wróciły do gracza z powodu unieważnienia zakładu.
Jednak pamiętajmy, że wg Ustawy hazardowej zakazane jest już samo granie w zagranicznych firmach, bez względu na jego efekt dla kieszeni gracza.
.
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Siejecie ferment Panowie..
Karać nie będą za to bo nic Ci nie udowodnią, oraz prawo UE&gt;prawo Polskie. Jeśli bukmacher jest zarejestrowany na terenie UE to nie macie czego się obawiać bo prawo Unii Europejskiej jest takie, że dany bukmacher, zarejestrowany na danym Państwie Europejskim jest zobowiązane odprowadzać podatki, NIE GRACZE.
Dziękuje, do widzenia.
 
fejsbvgftrbh 73

fejsbvgftrbh

Użytkownik
^ Święte słowa, ale ileż pan K. zdziałał swoimi wypowiedziami!
Te kłótnie tutaj między sobą, sami się wybijamy we własnym gronie, zamiast tworzyć jedność jako gracze. Ponadto te tematy o działalności gospodarczej jako gracz albo o samowolnym odprowadzeniu podatku od gry haha śmiechy.
Pewnie już z czynnego żalu otrzymali więcej kaski, niż się spodziewali.
Co do postu wyżej z UE, to samo od pewnego źródła usłyszałem. Mianowicie jak UE i kraje tejże UE mają pobierać opłatę zarówno od bukmachera, a potem jeszcze gracz za to samo? Usłyszałem zabawne porównanie, że to tak jakby sklep kupował od hurtowni i płacił jej za towar, a potem marża którą płaci klient w sklepie też szłaby do hurtowni. Oczywiście jest masa, ogrom buków (zwłaszcza Azja i USA z tym charakterystycznym nastawieniem na NFL, NBA itd.) które faktycznie żadnych podatków w UE nie płacą.
Niemniej nienawidzę tego wdawania się w dyskusje czy powinni czy nie powinni odprowadzac i te inne z UE związane. W naszym gronie to bezsensowna gadka jak ślepych o kolorach.
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Siejecie ferment Panowie..
Karać nie będą za to bo nic Ci nie udowodnią, oraz prawo UE&gt;prawo Polskie. Jeśli bukmacher jest zarejestrowany na terenie UE to nie macie czego się obawiać bo prawo Unii Europejskiej jest takie, że dany bukmacher, zarejestrowany na danym Państwie Europejskim jest zobowiązane odprowadzać podatki, NIE GRACZE.
Dziękuje, do widzenia.
Doczepiam kolejne argumenty:
http://scr.hu/3r4n/8cia0
I sprawa Naszego forumowicza:
http://forum.bukmacherskie.com/f42/urzad-kontroli-skarbowej-bukmacherka-97633.html
Także nie srajcie w gacie!
 
B 73

br1t

Użytkownik
Polacy maja to w genach my lubimy sie straszych nawzajem i jeden drugiego nakrecac co widac w mediach i co gorsza TUTAJ - ah ta komuna ile jeszcze pokolen trzeba zebysmy z tego wyszli?
 
I 0

infirmus

Użytkownik
Z jednej strony - paniki siać nie należy. Z drugiej - lekceważenie niebezpieczeństwa jest trochę nie na miejscu. Bo nawet jeżeli ma to być akcja pokazowa, która ma na celu postraszenie kilkoma przykładami całej rzeszy grających, to nikt nie może być do końca pewien, czy nie będzie &quot;świecił przykładem&quot;.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@TyperekS, nie odstawiaj tu kolego strasznej kaszany, bo ten zamieszczony jako niby kolejny argument tekst, jest jedynie kopią wpisu zamieszczonego przez jednego z userów forum roślinyowadożerne.pl ???? ???? ???? jako opinia jego kolegi, ponoć studenta prawa Uniwersytetu Śląskiego - i w tym wątku podał go, w przeciwieństwie do Ciebie rzetelnie informując o tym że znalazł ten tekst na innym forum, kolega @Adam80, w swoim tu wpisie #2428 z 19.11.2014:
&quot;Znalazłem w sieci fajny i klarowny komentarz internauty:
Przepisy są trochę niejednoznaczne, ponieważ z jednej strony polskie prawo zakazuje wielu gier hazardowych w sieci, ale z pomocą przychodzi tutaj prawo unijne, które dopuszcza korzystanie z usług dowolnego przedsiębiorstwa działającego na terenie jednego z krajów unijnych, jeśli tylko w danym kraju owa działalność jest akceptowana przez lokalne prawo. Innymi słowy, skoro na Malcie jest dozwolony e-hazard, a zarówno Malta, jak i Polska są członkami Unii Europejskiej, nie powinno być problemów z korzystaniem z usług kasyna. Ustawa hazardowa wprowadzona kilka lat temu w Polsce jest więc niezgodna z prawem unijnym, zatem nie może być podstawą do karania gracza z Polski. Argumentem tej tezy jest traktat lizboński, który to podpisany 1 kwietnia 2008 roku pozbawił Polskę suwerenności i decydowania o własnym losie na rzecz Unii Europejskiej &quot;
http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-122.html
..................
....................
A w/w rzekomy student prawa, piszący ten ( w mojej opinii ) stek oczywistych bzdur, zrobił to jedynie na użytek prywatny, dla swego kolegi - pisząc na miarę swojej ewidentnie nikłej wiedzy, więc dlatego tak głupio jak można tam przeczytać.
Skoro ponownie w tym wątku pojawił się ten tekst rzekomego a anonimowego studenta prawa, to niech ponownie pojawi się tu także tekst o hazardzie, tekst który wyszedł spod pióra nieanonimowego prawnika:
Póki co Unia nie dojrzała jeszcze do ujednolicenia na całym swoim terytorium zasad świadczenia i korzystania z tego typu usług więc Państwa członkowskie mogą regulować tą gałąź e-commerce kierując się indywidualnie przyjętymi założeniami.

Zielona Księga w sprawie gier hazardowych oferowanych w Internecie w obrębie rynku wewnętrznego wydana przez Komisję Europejską w roku 2011 (SEK(2011) 321), wskazuje na to, że Unia Europejska podejmie starania o ujednolicenie tego typu usług i zapewnienie jednakowych możliwości korzystania z nich na swoim terenie.

Dopóki jednak taka harmonizacja nie została uchwalona, państwa członkowskie mają prawo do uregulowania świadczenia usług hazardu przez Internet na swoim terytorium, w sposób jaki uznają za konieczny.

http://www.gsw.com.pl/publikacje-e-gambling/dzisiaj-hazard-online-jest-wlasciwie-zdelegalizowany-dlaczego-tylko-w-teorii

Autorem artykułu jest:
Radca Prawny - Agnieszka Modras
....................
I państwa członkowskie UE w pełni korzystają ze swoich praw do tego w/w regulowania, bowiem podobne do polskich przepisów dopuszczające do funkcjonowania jedynie podmioty, mające otwarte oddziały i płacące na miejscu podatki, są w wielu krajach UE jak:
Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Węgry i Włochy.
Większość w/w państw blokuje strony internetowe firm, które nie mają licencji na ich obszarze i
nie otworzyły tam swoich oddziałów.
.
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Już nie moge czytać tych bzdur co tu po niektórzy wypisują... ,, czy jak wypaciłem 29 zł , 8 lat temu to moge spać spokonie? &quot;.... fuck . Ja mam inne pytanie a mianowicie , chodzi mi o blokowanie stron z nielegalnym e-hazardem , słyszy się o tym już od dawna i niby nic sie nie dzieje ale przy złodziejskim podatku 12% od obrotu , blokada stron praktycznie zamyka drogę do zarabiania na zakładach w polsce, bo podatku nam nie obniżą , nie ma na to szans. Więc jest to rzeczywiście realne że moga te strony blokować? i czy wtedy można by to jakoś obejść czy tylko zostają złodziejskie ziemniaki lub emigracja do innego kraju ? wie ktoś jak to wygląda w innych krajach ?
 
1 23

15141993

Użytkownik
Ja mam inne pytanie a mianowicie , chodzi mi o blokowanie stron z nielegalnym e-hazardem , słyszy się o tym już od dawna i niby nic sie nie dzieje ale przy złodziejskim podatku 12% od obrotu , blokada stron praktycznie zamyka drogę do zarabiania na zakładach w polsce, bo podatku nam nie obniżą , nie ma na to szans. Więc jest to rzeczywiście realne że moga te strony blokować? i czy wtedy można by to jakoś obejść czy tylko zostają złodziejskie ziemniaki lub emigracja do innego kraju ? wie ktoś jak to wygląda w innych krajach ?
w każdym kraju w którym jest blokada buków, ów blokadę można obejść ale nie będę się o tym rozpisywał bo to nie ma sensu.... jak wprowadzą to dam znać... póki co się na to nie zanosi, także śpijcie spokojnie.;)


ja mam jeszcze pytanie... bo dawno nie śledziłem tematu... czy jest już pierwsza osoba którą skazano prawomocnym wyrokiem, czy dalej nic nikomu nie mogą zrobić ?:grin:
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
jest to rzeczywiście realne że moga te strony blokować?
Jacek Kapica o ew. blokowaniu stron:
http://pokerground.com/jacek-kapica-o-blokowaniu-stron/
choć wiosną&#39;14 MF zajmowało w tej sprawie inne stanowisko:
„W Polsce odbyły się dwie duże dyskusje dotyczące administracyjnego blokowania stron internetowych – pierwsza w związku z ustawą o grach hazardowych, a druga w związku z ACTA. Pokazały one, że polskie społeczeństwo ceni wolność dostępu do stron internetowych i nie akceptuje administracyjnych narzędzi blokowania stron internetowych” – czytamy w odpowiedzi przesłanej przez wydział prasowy MF.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/790050,ministerstwo-finansow-nie-bedzie-blokowania-stron-internetowych-bukmacherzy-rozczarowani.html
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Moim zdaniem to jest realny problem z tym blokowaniem stron , to by naprawde uderzyło w nas graczy, a nie straszenie Kapicy wezwaniami .....
 
fejsbvgftrbh 73

fejsbvgftrbh

Użytkownik
Dopóki jednak taka harmonizacja nie została uchwalona, państwa członkowskie mają prawo do uregulowania świadczenia usług hazardu przez Internet na swoim terytorium, w sposób jaki uznają za konieczny.
Jak najbardziej, PL może sobie wprowadzać swoje zasady, też się tego dowiedziałem. Ale tutaj mam wrażenie Radca Prawny ma na myśli fakt, że jest bukmacher w UE i płaci tej UE podatki, a my grając u niego niekoniecznie już mamy wszystko załatwione. Nawet jeżeli jeszcze ten bukmacher od nas pobierałby dodatkowo podatek, to my wciąż nie mamy załatwionej sprawy z naszym krajem. Dyskutowałem natomiast z kimś bardziej o tym, że bukmacher mając polski support i polską domenę, podobno już płaci jakiś podatek w Polsce i wówczas podobno nie jest prawnie sprawiedliwie przez kraj pobrać ten podatek ponownie, który ktoś już im zapłacił za ten sam czyn. Od firm bez /pl mimo, że są w UE, owszem, mają prawo.
Ale tak jak mówię, nienawidzę dyskusji o takich prawnych kruczkach i tekstach &#39;to uslyszalem od tego, a tam ktoś pisał coś takiego&#39;, dlatego jestem poza wszelkimi sporami.
Z jednej strony - paniki siać nie należy. Z drugiej - lekceważenie niebezpieczeństwa jest trochę nie na miejscu. Bo nawet jeżeli ma to być akcja pokazowa, która ma na celu postraszenie kilkoma przykładami całej rzeszy grających, to nikt nie może być do końca pewien, czy nie będzie &quot;świecił przykładem&quot;.
Oczywiście że nie należy lekceważyć, bo każdy kto czyni źle, to o tym wie. Niemniej zawsze chodzi w bardzo dużym procencie o trafienie do takiej grupy, która zacznie panikę albo sama się nawinie. Handlarze największymi prochami nie są łapani na świecie i w pl, a małych z krzaczkami wyłapią. Wielkie grupy za rabunki i pobicia często też są nieuchwytne, a jakas przepychanka albo kradzież pół litra wódki z monopolowego przez żula jest priorytetem dla policji i czołówką lokalnej gazety : )
To samo tutaj, kto nagania miliony czy setki tysięcy złotych pewnie dobrze wie jak wpłacać i gdzie wypłacać, może i nawet robi to na jakichś zagranicznych znajomościach, a liczą bardzo mocno na wszelkie czynne żale i tym podobne. To że innych także mają namierzonych to pewnie fakt bezsprzeczny i nie można żadnego kozaka tu zgrywać i mówić, że to ściemy, bo to nierozsądne.
Ktoś pisał o napisaniu pytania na twitterze do pana K. - byście się zdziwili ile osób by to zrobiło.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
czy jest już pierwsza osoba którą skazano prawomocnym wyrokiem, czy dalej nic nikomu nie mogą zrobić ?:grin:
Aby wyrok nakazowy stał się prawomocny, wystarczy aby nie został wniesiony od niego sprzeciw.
Jak powszechnie wiadomo, ten opisywany jako pierwszy wyrok nakazowy w sprawie gry u nielegalnych bukmacherów z października&#39;14:
http://interjak.pl/wp-content/uploads/2014/11/wyrok.jpg
nie stał się wyrokiem prawomocnym, gdyż 11.10.2014 został wniesiony sprzeciw od tego wyroku:
http://www.surebety.pl/images/Finanse/sprzeciw-od-wyroku-nakazowego-ustawa-hazardowa.doc
Tak więc na finał tej sprawy, która teraz będzie toczyć się już w zwykłym trybie, przyjdzie sporo poczekać.
Być może nawet kilka lat.
.
 
S 8

sawio1

Użytkownik
Dzięki za skasowanie posta - po moim wpisie o tym, że niektórzy zachowują się jak dzieci pytając w koło o to samo i by sobie jeden z drugim przeczytał 170 stron tego tematu (przynajmniej była cisza przez długi czas)... ale widać admin nie chce ciszy...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom