>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Dyskutowałem natomiast z kimś bardziej o tym, że bukmacher mając polski support i polską domenę, podobno już płaci jakiś podatek w Polsce i wówczas podobno nie jest prawnie sprawiedliwie przez kraj pobrać ten podatek ponownie, który ktoś już im zapłacił za ten sam czyn. Od firm bez /pl mimo, że są w UE, owszem, mają prawo.
[...]
To oczywiście jest totalna bzdura a dyskusja nad tym to jak &quot;ślepego o kolorach&quot;.
Co ma rezydencja podatkowa do domeny w rozszerzeniu .pl? Nic!
Pomijam już, że NASK nie wprowadził żadnych restrykcji w zakresie nabywania domen .pl przez podmioty spoza Polski. Niepolskich rezydentów obowiązują takie same prawa i obowiązki z tytułu nabycia tej usługi, jak rezydentów Polski.
Polski support a rezydencja podatkowa? Jaki to ma związek? Żaden.
A support po hebrajsku będzie oznaczał rezydencję podatkową w Izraelu?
A support na stronie w 12 językach będzie oznaczał rezydencję podatkową w 12 państwach?
A jeśli tak, to do jakiego państwa przyporządkowana będzie rezydencja podatkowa na przykład, z j. angielskim? Stany Zjednoczone Ameryki, Australia, Wielka Brytania? A jeśli Wielka Brytania to cała Wielka Brytania czy może jednak Anglia? A może Szkocja?
A z językiem włoskim, niemieckim, francuskim? Włochy, RFN, Francja? A może jednak Szwajcaria?
Aaa ...
[...] Ale tak jak mówię, nienawidzę dyskusji o takich prawnych kruczkach i tekstach &#39;to uslyszalem od tego, a tam ktoś pisał coś takiego&#39;, dlatego jestem poza wszelkimi sporami.
Właśnie. Teksty powtarzane na zasadzie &quot;jedna pani drugiej pani&quot; są przeważnie, zwyczajnie guzik warte ;)
 
1 23

15141993

Użytkownik
ja mam jeszcze pytanie... bo dawno nie śledziłem tematu... czy jest już pierwsza osoba którą skazano prawomocnym wyrokiem, czy dalej nic nikomu nie mogą zrobić ?:grin:
Aby wyrok nakazowy stał się prawomocny, wystarczy aby nie został wniesiony od niego sprzeciw.

Jak powszechnie wiadomo, ten opisywany jako pierwszy wyrok nakazowy w sprawie gry u nielegalnych bukmacherów z października&#39;14:

http://interjak.pl/wp-content/uploads/2014/11/wyrok.jpg

nie stał się wyrokiem prawomocnym, gdyż 11.10.2014 został wniesiony sprzeciw od tego wyroku:

http://www.surebety.pl/images/Finanse/sprzeciw-od-wyroku-nakazowego-ustawa-hazardowa.doc

Tak więc na finał tej sprawy, która teraz będzie toczyć się już w zwykłym trybie, przyjdzie sporo poczekać.
Być może nawet kilka lat.

.


wystarczyło napisać &quot;nie jeszcze nikogo w historii istnienia Państwa Polskiego nie skazano prawomocnym wyrokiem za grę u bukmachera&quot; zamiast spamować temat na pół kartki.:;/:

tak przy okazji to było pytanie retoryczne;), oczywiste jest że nie ma i nie będzie nikogo w Polsce kogo skażą prawomocnym wyrokiem bo przepisy na to nie pozwalają, a żeby je zmienić to wpierw musielibyśmy wystąpić z UE...
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Dyskutowałem natomiast z kimś bardziej o tym, że bukmacher mając polski support i polską domenę, podobno już płaci jakiś podatek w Polsce i wówczas podobno nie jest prawnie sprawiedliwie przez kraj pobrać ten podatek ponownie, który ktoś już im zapłacił za ten sam czyn. Od firm bez /pl mimo, że są w UE, owszem, mają prawo.
Ale tak jak mówię, nienawidzę dyskusji o takich prawnych kruczkach i tekstach &#39;to uslyszalem od tego, a tam ktoś pisał coś takiego&#39;, dlatego jestem poza wszelkimi sporami.

Ja nie wiem skad wogole cos takiego moze przyjsc komus do glowy. Ten temat juz osiagnal chyba maskymalny poziom absurdu.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Dzięki za skasowanie posta - po moim wpisie o tym, że niektórzy zachowują się jak dzieci pytając w koło o to samo i by sobie jeden z drugim przeczytał 170 stron tego tematu (przynajmniej była cisza przez długi czas)... ale widać admin nie chce ciszy...
Nie ktorzy to kompletni idioci i czytaja tylko to co jest dla nich wygodne.
Mozesz dawac takiemu kilaset odpowiedzi a on bedzie ciagle pytal o to samo dopuki ktos mu nie da odpowiedzi takiej jaka chcialby uslyszec ;)
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
wystarczyło napisać &quot;nie jeszcze nikogo w historii istnienia Państwa Polskiego nie skazano prawomocnym wyrokiem za grę u bukmachera&quot; zamiast spamować temat na pół kartki.:;/:
Praktycznie każdy wpis jaki w tym wątku dotąd zamieściłeś, wymagał mojego sprostowania wobec bzdur i bezgranicznego lamerstwa jakie w nich zaprezentowałeś.
I ty masz jeszcze czelność pisać, że to ja spamuję???
................
Oto zamieszczony na innym polskim forum bukmacherskim wpis użytkownika @adamek246, który - jak wynika z tego co napisał - po wezwaniu do Izby Celnej w charakterze podejrzanego o grę w Internecie w firmie bet-at-home, zgodził się przyjąć grzywnę 3.000zł:
&quot;Witam,
31 października dostałem wezwanie do urzędu celnego w sprawie podejrzanego w sprawie dot. gier hazardowych tj.
O PRZESTĘPSTWO SKARBOWE OKREŚLONE W ART. 107 2 KKS. na wezwaniu napisali żeby zabrać wydruki z historii uczestnictwa w zagranicznych grach hazardowych w sieci za okres od 2011 - 2014, nie dostarczyłem im tego.
Zostałem przesłuchany, pytali o wszystko, czy mam konto w bet at home, czy robiłem wypłaty i wpłaty na ich konto bankowe itp, pytali też czy znam regulamin firmy bet at home, ogólnie do wszystkiego się przyznałem.

Zaproponowali mi dobrowolne przyznanie sie do winy i 5.000 zł kary poprosiłem o obnizenie jej i zeszli do 3.000zł a także poprosiłem o rozłożenie płatnosci na raty, jesli bym sie nie przyznał to powiedzieli ze sprawa idzie do sądu i będzie normalna sprawa sądowa, a ze poddałem sie dobrowolnie, to juz nie będe musiał isc na rozprawe tylko
sąd klepnie kare i przyjdzie mi pocztą powiadomienie i na tym sie skonczy.&quot;
................
W wypowiedzi Jacka Kapicy z 22.10.2014 została podana informacja, iż zostały już wszczęte 1072 sprawy karno-skarbowe, z których niejedna zostanie (czy już jest) zakończona prawomocnym nakazowym wyrokiem sądowym.
.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
D 152

damian0012

Użytkownik
mam kontakt z tym ziomkiem @adamek246, nie bylo jeszcze sprawy w sądzie...

edi
naprawde ciezko czyta sie te wasze domysly i cale to pierdolenie w tym temacie...
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Dodatkowo nadmienię że Sąd pouczył UKS iż z prawa tego mogą skorzystać wyłącznie powołując się na inne międzynarodowe instytucje oraz podmioty świadczące usługi.

Dla mnie zastanawiające jest jak UKS zamierza pozyskać dane o adresach IP gdy zakłady mogłyby być zawierane wyłącznie przez internet mobilny nierejestrowany
 
A 294

art300

Użytkownik
na wezwaniu napisali żeby zabrać wydruki z historii uczestnictwa w zagranicznych grach hazardowych w sieci za okres od 2011 - 2014
Swoją drogą to wyjątkowa bezczelność ze strony SC.
I łamanie prawa.
Na podstawie niewystarczających dowodów sugerują popełnienie przestępstwa i - żeby było śmieszniej - dostarczenie dowodów na to, przeciwko sobie ! ????
A wszystko to jeszcze przed pierwszym przesłuchaniem !!!
Ot, demokracja w wykonaniu III RP ;)
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Nie dostarczać. Niech sami wystąpią do Sądu o zwolnienie Twojego Banku z tajemnicy bankowej. Sąd Apelacyjny w Szczecinie wypowiedział się już na temat historii konta a jego wpływem jako środek dowodowy na uczestnictwo w grach hazardowych.
W przypadku wyroku nakazowego, pisać sprzeciw. Wtedy będą musieli udowodnić że grałeś już nie tylko z wyciągu bankowego. Jako że miałbyś status oskarżonego po wyroku, Ty nie musisz przedstawiać żadnych dowodów które byłyby obciążające wobec Ciebie.

Jeżeli w tym momencie masz status podejrzanego, również nie musisz nic przedstawiać, wystarczy odmówić składania wyjaśnień.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
A 294

art300

Użytkownik
Nie dostarczać.
odmówić składania wyjaśnień.
Oczywistość. Nie dla wszystkich jednak.

Natomiast zastanawia sama treść wezwania. Jeśli to prawda oczywiscie.
Z dużym prawdopodobieństwem łamią prawo, gdyż sugerują popełnienie przestępstwa, nie mając na to dowodu. I, jak wczesniej napisałem - wzywając ponadto do dostarczenia dowodów faktycznych przeciwko sobie.
A jesli nie łamią prawa - tym gorzej dla tegoż prawa.
W praworządnym ponoć kraju ;)

My tu, wicie Kowalski, mamy wicie poszlakę, która niczym grom z jasnego nieba spadła nam na łby i biurka nasze.
Wicie Kowalski, nie mamy se koncepta, co z tym fantem zrobić, to wicie Kowalski, szef generał wpadł na myśl natchnioną, a przesprytną, żebyśta się przyznali. No to jak Kowalski, pomożecie? ????
 
G 0

gvizdek

Użytkownik
edi8 z opisu użytkownika @adamek wynika raczej ze przyznał się do grania w tym popularnym buku i UC zaproponował dobrowolne poddanie się karze bez wpisu w KRK skoro &quot;negocjowali&quot; wysokość grzywny, teraz tylko sad musi wyrazić zgodę na dobrowolne poddanie się karze (pytanie czy się zgodzi skoro przepisy budzą watpliwości samego istnienia)

a wiec domniemuje ze zmieniono kwalifikacje z art. 107 par 2 kks na art. 107 par. 4 kks
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
mam kontakt z tym ziomkiem @adamek246, nie bylo jeszcze sprawy w sądzie...
Sprawy jako takiej nie było i nie będzie, bo nie ma jej w przypadku wyroku nakazowego - ale na co zwrócił uwagę @gvizdek - może tu także chodzić teraz o zezwolenie od Sądu na to poddanie się przez niego dobrowolnej karze w uzgodnionym wymiarze 3000zł.
.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
edi8 z opisu użytkownika @adamek wynika raczej ze przyznał się do grania w tym popularnym buku i UC zaproponował dobrowolne poddanie się karze bez wpisu w KRK skoro &quot;negocjowali&quot; wysokość grzywny, teraz tylko sad musi wyrazić zgodę na dobrowolne poddanie się karze (pytanie czy się zgodzi skoro przepisy budzą watpliwości samego istnienia)
a wiec domniemuje ze zmieniono kwalifikacje z art. 107 par 2 kks na art. 107 par. 4 kks
Faktycznie, bo to oznajmione mu wystąpienie do Sądu, tu przy wyrażeniu przez niego zgody na dobrowolne przyznanie się do odpowiedzialności karnej - nie musi tylko oznaczać skierowania przeciw niemu oskarżenia .
..................
Pytanie prawne: Co to jest dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej według Kodeksu karnego skarbowego?
W postępowaniu karnym skarbowym funkcję zbliżoną do aktu oskarżenia można przypisać wnioskowi finansowego organu postępowania przygotowawczego o udzielenie zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności.
Wniosek finansowego organu postępowania przygotowawczego jest pismem wpływającym do sądu celem rozstrzygnięcia o przedmiocie procesu, jednakże dokument procesowy, stanowiący podstawę przekazania sprawy do sądu, nie zawsze musi przybierać formę aktu oskarżenia.
Wystąpienie przez sprawcę z wnioskiem o zezwolenie na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, spełnienie podstawowych warunków tzw. „warunków brzegowych” oraz wypracowanie swoistego porozumienia w toku negocjacji ze sprawcą pozwala finansowemu organowi postępowania przygotowawczego wnieść do sądu, zamiast aktu oskarżenia, wniosek o udzielenie zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności (art. 145 § 1 KKS)
http://www.blizejprawa.pl/articles/143/n/152
.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Ja rozumiem ludzi którzy nie mają konfliktu z prawem i raptem okazuje się że śledczy wmawiają takiemu delikwentowi że jeżeli dobrowolnie nie podda się karze to Sąd zapewne orzeknie wobec niego o wiele surowszy wyrok. Jest to tylko takie &quot;wybieg&quot; prowadzących postępowanie które gwarantuje im że podniosą się statystki wykrywalności przestępstw. Apeluję aby nie poddawać się takiemu dobrodziejstwu, lecz pociągnąć sprawę aby wszelkie wątpliwości były wyjaśnione przed Sądem.
 
A 294

art300

Użytkownik
Ja rozumiem ludzi którzy nie mają konfliktu z prawem i raptem okazuje się że śledczy wmawiają takiemu delikwentowi że jeżeli dobrowolnie nie podda się karze to Sąd zapewne orzeknie wobec niego o wiele surowszy wyrok. Jest to tylko takie &quot;wybieg&quot; prowadzących postępowanie które gwarantuje im że podniosą się statystki wykrywalności przestępstw. Apeluję aby nie poddawać się takiemu dobrodziejstwu, lecz pociągnąć sprawę aby wszelkie wątpliwości były wyjaśnione przed Sądem.
Tutaj scenariusze są proste jak konstrukcja cepa:
1. brak dowodu -&gt; przyznanie się -&gt; dowód
lub
2. brak dowodu -&gt; nieprzyznanie się -&gt; brak dowodu
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Tutaj scenariusze są proste jak konstrukcja cepa:

1. brak dowodu -&gt; przyznanie się -&gt; dowód
lub
2. brak dowodu -&gt; nieprzyznanie się -&gt; brak dowodu
Ja bym dodał ze przyznanie sie zalatwia cala sprawe ???? Inne dowody sa juz nie potrzebne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom