>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 192

plusgsm

Użytkownik
Proszę o niekrytykowanie mnie za wpisy. Robię to dla siebie i dla nas wszystkich. Ze szczególnymi pozdrowieniami dla Pana Jacka Kapicy z okazji świąt. Oby te święta były dla niego tak spokojne jak dla mnie ostatnie 1,5 roku z piętnem UKS. A tak poza tym wszystkim użytkownikom tegoż forum spełnienia marzeń i wysokich wygranych. Artur K.
PS. I jeszcze jedno moi drodzy- w przypadku jakiegokolwiek wezwania do UKS, UC, IC, itp proszę nie przyjmujcie żadnych propozycji kary. Przyjęcie takiego wyroku oznacza że ci co piszą takie gnioty jak ta inspektor UKS są górą. My gracze jesteśmy górą, nikogo nie krzywdzimy. Niech oni nam udowadniają, nie my!
 
Otrzymane punkty reputacji: +81
G 0

gvizdek

Użytkownik
plusgsm dziękujemy za skan

uważam ze równie ważna kwestia poruszona w uzasadnieniu jest potwierdzenie obowiązywania zakazu -&gt; od 14 lipca 2011 r. kiedy to zaczął obowiazywać art 29a ustawy hazardowej wprowadzajacy zakaz gry w zakładach bukmacherskich przez sieć Internet u podmiotów nie posiadających zezwolenia

Przepis art 107 par 2 kks istnieje bodajże od 1999 roku a wiec nie sadze ze ówczesny ustawodawca przewidywał zawieranie zakładów w znanych tutaj firmach
Kks dopiero przy połączeniu z ustawa hazardowa i jej nowelizacja(!) pozwoliła określić zakaz zawierania zakładów przez sieć internet
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
plusgsm: Na czas trwania sprawy wszystkie twoje środki w bankach zostały zamrożone czy możesz nimi swobodnie operować?
Jeśli pisałeś już o tym to przepraszam, za dużo syfu jest w temacie i człowiek nie nadąża z przeglądaniem forum.
 
S 3

stefan3124

Użytkownik
taki właśnie miał być skutek tej nagonki
już chłopaki &quot;dla świętego spokoju&quot; zakładają na &quot;leganlnym&quot; buku konta
jak to piszecie dla spokoju
tak miało być
postraszyć przez wp onety itp
a sami się zejdą
a kto gra zawodowo (pewnie poniżej procenta) ten ma w rzyci to straszenie
pozdro dla kumatych
essa
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Proszę o niekrytykowanie mnie za wpisy. Robię to dla siebie i dla nas wszystkich. Ze szczególnymi pozdrowieniami dla Pana Jacka Kapicy z okazji świąt. Oby te święta były dla niego tak spokojne jak dla mnie ostatnie 1,5 roku z piętnem UKS. A tak poza tym wszystkim użytkownikom tegoż forum spełnienia marzeń i wysokich wygranych. Artur K.
PS. I jeszcze jedno moi drodzy- w przypadku jakiegokolwiek wezwania do UKS, UC, IC, itp proszę nie przyjmujcie żadnych propozycji kary. Przyjęcie takiego wyroku oznacza że ci co piszą takie gnioty jak ta inspektor UKS są górą. My gracze jesteśmy górą, nikogo nie krzywdzimy. Niech oni nam udowadniają, nie my!
No to teraz życzę UKS powodzenia jak uzyskają od jakiegokolwiek buka cokolwiek ???? Dzięki Arturze za te Twoje wpisy i te skany, przydadzą się w razie czego wszystkim. Jak dla mnie na bank będziesz miał to umorzone, ale sprawa będzie się wlokła może i jeszcze z 2 lata. To smutne, że w takiej formie Pan Kapica wziął się za uświadamianie obywateli i tłumaczenie się starą zasadą, że nieznajomość prawa szkodzi, która w Polsce nie ma zastosowania bo mamy postpeerelowskie głupie, martwe przepisy z których wiele jest kompletnie ignorowanych i nie wiadomo tak naprawdę co robić, a w przypadku bukmacherki akurat dochodziło i dochodzi mnóstwo innych wątpliwości o których tu szeroko piszemy. PO uważała się jeszcze 8 lat temu za partię liberalną, a wyhodowali sobie takiego służbistę, który ściga zwykłych ludzi. Żenada.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Sąd wyznaczył dla UKS termin 7 dni zawitych na przedstawienie takich dowodów tj. do 29 grudnia br. :p
UKS ma prawo jeszcze złożyć zażalenie na postanowienie ale tylko co do treści postanowienia
W przypadku nie spełnienia tych warunków, UKS będzie musiał umorzyć postępowanie.
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Ponadto Sąd zważył że nie może zająć się sprawą do czasu wyjaśnienia kwestii odnoszącej się do swobody świadczenia usług hazardowych na terenie UE.
Oskarżony uznaje, że przepisy z którego został skazany są niezgodne z przepisami Unii Europejskiej albowiem argumentem w tej sprawie jest orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (&quot;ETS&quot;). W sprawach Gambelli (C-243/01) oraz Placanica, Palazzese, Sorricchio (C-338, 359, 360/04) ETS uznał, że legalnym firmom zagranicznym, działającym na podstawie licencji wydanej w innym kraju Unii Europejskiej, nie można zakazywać działalności w zakresie gier losowych, bądź karać je za prowadzenie działalności bez koncesji lub zezwolenia wydanych przez dane państwo członkowskie. Zakaz który jest zapisany w art. 107 par. 2 kks w związku z innymi przepisami, godziłby bezpośrednio w gwarancję swobody świadczenia usług poprzez podmioty zlokalizowane w innych państwach członkowskich. Należałoby uznać, iż zabranianie uczestnictwa w grach hazardowych organizowanych przez podmioty UE, byłoby absurdalne do przepisów o swobodnym świadczeniu usług przez te podmioty. Mając na uwadze wyższość przepisów UE nad przepisami krajowymi, oskarżony uznaje, że ten czynnik również ma wpływ iż do skazania dojść nie powinno.
---
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17000323.html
---
Myślę, że sprawa bedzie się toczyć do tego momentu co orzeknie Trybunał Konstytucyjny, jak orzeknie że przepisy ustawy są nielegalne i sprzeczne z prawem |UE to wszystkim graczom sprawy zostaną umorzone...jeżeli uzna że przepisy sa legalne to sądy będą wlepiać wyroki nakazowe...
Jestem ciekawy jak się sprawy potoczą dalej, jak inne sądy będą postępować?
Wielkie dzięki dla plusgsm zo pokazanie jak sie sprawy mają, możnaq skorzystać z argumentacji w razie odwołania od wyroku.

---
 
A 294

art300

Użytkownik
Myślę, że sprawa bedzie się toczyć do tego momentu co orzeknie Trybunał Konstytucyjny, jak orzeknie że przepisy ustawy są nielegalne i sprzeczne z prawem |UE to wszystkim graczom sprawy zostaną umorzone...jeżeli uzna że przepisy sa legalne to sądy będą wlepiać wyroki nakazowe...
Nawet przy niekorzystnym wyroku TK pozostają:
1. kwestia dowodu uczestnictwa w grze na terytorium RP.
2. zgodności z prawem unijnym, które uznaje pierwszeństwo prawodawstwa krajowego, ale nie bezwarunkowo. I o te warunki własnie chodzi.
A w związku z brakiem 2., jest bardzo prawdopodobne, że 1. będą dalej poza zasięgiem polskich organów.
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Argumentacja jest bardzo zasadna w kontekscie sprzeciwu przepisów polskiej ustawy antyhazardowej do przepisów UE, myslę że to jest najważniejsze w tej sprawie. Wszystko sie rozegra jak wyda w tej sprawie orzeczenie Trybunał Konstytucyjny!!!
Ten prawnik doskonale przedstawia sparawe tego całego zamieszania Kapicy, Mam nadzieję że Trybunał wyda wyrok i zakwestionuje polską Ustawe, która była dziełem afery Platformu Obywatelskiej, wtedy Kapica bedzie skompromitowany!!!
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17000323.html
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Może nie wszyscy dotąd czytali, ten już tu przeze mnie podawany artykuł z 9.12.2014 a więc bardzo aktualny, na temat jak w zakresie przepisów prawnych i podatkowych dotyczących gier hazardowych i zakładów wzajemnych rozregulowany jest rynek UE, co zostało oddane słowami, iż Europejska Komisja Gier i Zakładów stała się zakładnikiem potrzeb lokalnych krajów:

&quot; EG&amp;BC (The European Gaming &amp; Betting Commission ) seems to spend most of its time wringing its hands and bemoaning the fact that every country, and indeed sometimes regions within those countries, has its own gambling commission that each cling to their now out of date regulations, or impose new ones to preserve the status quo or protect monopolies they themselves control. Rather than creating a harmony of legislation on the subject, the EGBC has been held hostage by local national demands. &quot;
http://www.gamingzion.com/gamblingnews/the-eu-a-world-of-difference-for-online-gambling-5266
.....................
I jako do niego dodatek, aczkolwiek wcześniejszy niż w/w artykuł, bo tamten jest z 9.12.2014:
http://ec.europa.eu/internal_market/gambling/index_en.htm
Online gambling in the EU is characterised by a diversity of regulatory frameworks. Some Member States have monopolistic regimes run either by a public or a private operator on the basis of an exclusive right. Others have established licensing systems for more than one operator. At the same time, operators licensed in one or more Member States offer gambling services in other Member States without the authorisation required in those countries.
While an ever increasing number of Member States is undertaking a review of their national regulatory frameworks, the prevailing regulatory, societal and technical issues in the EU cannot be undertaken adequately by Member States individually.
The work of the European Commission in this area focuses on:

  • compliance of national regulatory frameworks with EU law;
  • enhancing administrative cooperation and efficient enforcement;
  • protecting consumers and citizens, minors and vulnerable groups;
  • preventing fraud and money laundering;
  • safeguarding the integrity of sports and preventing match-fixing.

Last update: 03.10.2014

................
.....................
&quot;Póki co Unia nie dojrzała jeszcze do ujednolicenia na całym swoim terytorium zasad świadczenia i korzystania z tego typu usług więc Państwa członkowskie mogą regulować tą gałąź e-commerce kierując się indywidualnie przyjętymi założeniami.

Zielona Księga w sprawie gier hazardowych oferowanych w Internecie w obrębie rynku wewnętrznego wydana przez Komisję Europejską w roku 2011 (SEK(2011) 321), wskazuje na to, że Unia Europejska podejmie starania o ujednolicenie tego typu usług i zapewnienie jednakowych możliwości korzystania z nich na swoim terenie.

Dopóki jednak taka harmonizacja nie została uchwalona, państwa członkowskie mają prawo do uregulowania świadczenia usług hazardu przez Internet na swoim terytorium, w sposób jaki uznają za konieczny.&quot;

http://www.gsw.com.pl/publikacje-e-gambling/dzisiaj-hazard-online-jest-wlasciwie-zdelegalizowany-dlaczego-tylko-w-teorii

Autorem artykułu jest:
Radca Prawny - Agnieszka Modras
....................
I państwa członkowskie UE w pełni korzystają ze swoich praw do tego w/w regulowania, bowiem podobne do polskich przepisów dopuszczające do funkcjonowania jedynie podmioty, mające otwarte oddziały i płacące na miejscu podatki, są w wielu krajach UE jak:
Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Węgry i Włochy.
.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Dr Maria Lewandowicz z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, to autorka książki
&quot;E-hazard. Studium z komparatystyki prawniczej&quot;.
http://www.academia.edu/5731312/dr_Maria_Magdalena_Lewandowicz_E-hazard.Studium_z_komparatystyki_prawniczej_C.H._Beck_2013
Ekspertka uważa, iż z prawa unijnego i wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wynika, że państwa członkowskie mają prawo ograniczać dostęp przedsiębiorców do świadczenia usług z obszaru hazardu w Internecie na terytorium swojego państwa, ale ograniczenia te muszą spełniać pewne warunki, czyli muszą być konieczne, proporcjonalne, o niedyskryminującym charakterze i spójne z dotychczas prowadzoną polityką hazardową.
Receptą na ten stan rzeczy ma być przygotowywana przez Ministerstwo Finansów nowelizacja, która umożliwi oferowanie usług hazardowych przez internet przez przedsiębiorców transgranicznych. W ten sposób ustawa ma stać się zgodna z prawem UE.
.............
...............
.................
Kolejny sąd potwierdził obowiązek stosowania ustawy o grach hazardowych
http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/2UWl/content/id/11457037;jsessionid=8DDB1F34E36BFA40A3AD54581E25547D

ale:
Nowelizacja ustawy hazardowej niezgodna z Konstytucją?
http://www.e-play.pl/twarze-brany/item/3796-nowelizacja-ustawy-hazardowej-niezgodna-z-konstytucj%C4%85?
Pełen tekst:
http://www.e-play.pl/File/INTERPELACJA-29789-RYSZARD-KALISZ-1.pdf
.
 
S 12

szymon5550

Użytkownik
Witam , też dostałem we wrześniu takie coś od UC , wynająłem adwokata, nie zostałem jeszcze przesłuchany , gdyż pracuję w służbach mundurowych i odmówiłem składania wyjaśnień , nie zostąłem przesłuchany , ani nic akta zostały przesłane z powrotem do UC w Szczecinie oni znowu wysłali je do najbliższego mi UC i wszystko będzie prowadzone w najbliższym mi Urzędzie Celnym , na razie czekam co dalej będzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom