>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
No to masz chyba silną potrzebę udania się do okulisty, skoro nie widzisz tego, że wpis z zapowiedzią emisji tego wczorajszego materiału TVN, stanowiącego fragment programu &quot;Czarno na białym&quot;, ukazał się tu wczoraj o 19.12 i jest na poprzedniej podstronie...
Dziś na tvn24 program czarno na białym poświęcony hazardowi w sieci.
Ale dzięki za link, w imieniu tych którzy nie mogli tego wczoraj obejrzeć.
.
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Na temat Ustawy hazardowej powstał już materiał filmowy-tv24, zrobiono sporo wywiadów, wypowiedziało już się sporo mecenasów i sędziów wymiaru sprawiedliwości. Jest sporo kontrowersji o notyfikowanie Ustawy, o to czy jest legalna z prawem Unii Europejskiej itd itd itd...USTAWA jest ZASKARŻONA w Trybunale Konstytucyjnym! Polsce groźą miliardowe kary finansowe...a i pan Kapica został odsynięty od tworzenia nowej Ustawy hazardowej. A najlepsze że związek zawodowy celników protestuje przeciwko Kapicy, że naraża ich na wytaczane procesy itd, TOTALNY BURDEL za przeproszeniem...
Mamy totalny KOGIEL-MOGIEL, no ale żyjemy w Polsce pod rządami PO od 8 lat !!!


Jednak SC wydaławczoraj komunikat:
Nie ma podstaw do odmowy stosowania przepisów ustawy o grach hazardowych
Publikacja: 2015.01.20 14:09 Aktualizacja: 2015.01.20 15:12 291 Wyświetleń Źródło: Departament Służby Celnej
Czcionka Zwiększ rozmiar tekstu Zmniejsz rozmiar tekstu
Drukuj
Poleć artykuł
W związku z opublikowaniem uzasadnienia do postanowienia Sądu Najwyższego z dn. 27 listopada 2014 r. (sygn. akt II KK 55/14), w którym stwierdzono, że urządzanie gier na automatach poza kasynami nie jest karalne, Służba Celna informuje, że w kolejnych postanowieniach z 3 grudnia 2014 r. Sąd Najwyższy potwierdził zgodność działań podejmowanych przez Służbę Celną z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540, z późn. zm.).

W postanowieniu z 3 grudnia 2014 r. (sygn. akt II KK 155/14) Sąd Najwyższy wskazuje na postanowienie z 28 listopada 2013 (sygn. akt I KZP 14/13 oraz I KZP 15/13), w których stwierdza, że organom władzy publicznej nie wolno w sposób dowolny odmawiać stosowania prawa, zwłaszcza gdy przepisy nakładają obowiązek określonego działania. Sąd Najwyższy wskazał również, że jedyną instytucją uprawnioną do stwierdzenia nieważności prawa krajowego jest Trybunał Konstytucyjny. Do czasu podjęcia przez Trybunał rozstrzygnięcia w tej sprawie Służba Celna nie ma podstaw do odmowy stosowania przepisów ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z powyższym Służba Celna w dalszym ciągu będzie konsekwentnie realizować swoje obowiązki wynikające z Ustawy z dn. 27 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Komunikat ws. pozyskiwania danych osobowych w internecie
Publikacja: 2015.01.21 16:37 Aktualizacja: 2015.01.21 16:43 7 Wyświetleń Autor: Departament Służby Celnej
Czcionka Zwiększ rozmiar tekstu Zmniejsz rozmiar tekstu
Drukuj
Poleć artykuł
W związku z doniesieniami medialnymi, Służba Celna wyjaśnia, że dane osobowe uczestników nielegalnych gier hazardowych organizowanych w Internecie pozyskiwane są od innych, uprawnionych do tego służb pod nadzorem prokuratora. Otrzymane dane wykorzystywane są w postępowaniach prowadzonych wobec osób, które złamały prawo i brały udział w bezprawnie organizowanych grach hazardowych. Jednocześnie zapewniamy, że Służba Celna nie podejmowała, nie podejmuje i nie będzie podejmować niezgodnych z prawem działań mających na celu pozyskanie danych osobowych.
Służba Celna informuje również, że realizując swoje ustawowe obowiązki, analizuje jedynie zgodność z prawem umieszczanych w internecie ofert gier hazardowych oraz ofert kupna/sprzedaży wyrobów akcyzowych.
I taki mamy stan obecny tej sprawy na dzień 21.01.2014

Andre@
 
A 294

art300

Użytkownik
Służba Celna wyjaśnia, że dane osobowe uczestników nielegalnych gier hazardowych organizowanych w Internecie pozyskiwane są od innych, uprawnionych do tego służb pod nadzorem prokuratora.
G.... prawda.
Pozyskiwane dane są ewentualnie danymi podejrzanych o grę, a nie danymi uczestników gier.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Panowie ale to działania Kapicy, on nadzoruje czyli ściga tych graczy i nie cofnie się przed niczym. Poza tym to komunikat który zlecił ... Kapica bo wiadomo co sądzą o tym bublu sami celnicy bo wydali już stosowne oświadczenie. Można walczyć w sądzie a później ewentualne odszkodowania od Państwa, że działają niezgodnie z prawem.
 
M 0

michalm7

Użytkownik
mam pytanie odnosnie gry na bet365 w UK. Czy jest to w koncu legalne ? I drugie pytanie czy w przypadku wygranych musze sie rozliczac z podatku jesli dodatkowo pracuje ?? nie odsylajcie mnie zebym poszukal tematu bo szukalem wczoraj cala noc i nie znalazlem jasno konkretnie...
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
nie odsylajcie mnie zebym poszukal tematu bo szukalem wczoraj cala noc i nie znalazlem jasno konkretnie...
Coś cienko szukałeś...
Co do pytania o legalność gry Polaka w UK:
Kodeks karny skarbowy
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

a Ty przebywasz w W.Brytanii ????

Podatki w UK:
http://forum.bukmacherskie.com/f98/bukmacherka-w-angli-57374.html
( wpis @Garetha )
http://www.podatek.org.uk/dochody-podlegajace-i-niepodlegajace-opodatkowaniu
.
 
M 0

michalm7

Użytkownik
No to jak widac nie przeczytales dokladnie mojego pytania. Ja potrzebuje wiedziec czy ktos sie przyczepi ze mam dochody i jednoczesnie pracuje legalnie. Chodzi o to czy bede miec jakis podwojny podatek lub jakiekolwiek inne problemy... Gram przez to samo konto bankowe na ktore dostaje wyplaty z pracy.
 
M 0

michalm7

Użytkownik
Czyli jak wygram i przeleje sobie pieniadze to najlepiej jest je od razu po tym przelac na ISA ? Wtedy rozumiem nikt nie powinien sie przyczepic do podatku ? Z gory przepraszam ale cienko mi sie dzisiaj mysli spalem moze z 3 godziny tylko :/
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Z gory przepraszam ale cienko mi sie dzisiaj mysli spalem moze z 3 godziny tylko :/
Wobec tego, że ja także spałem tyle samo, bo oglądałem mecze zarówno Radwańskiej oraz Janowicza - to sam sobie dalej czytaj i myśl o tym co przeczytałeś...
Pomogłem Ci już w sposób wyczerpujący.
 
M 0

michalm7

Użytkownik
Jesteś chyba 100% matołem
Z Twoja kultura również nie jest najlepiej... Ponadto ciężko Ci zrozumieć, że ciężko się komuś myśli i po prostu potrzebuje zwykłej odpowiedzi tak lub nie. Nie pomogłeś bo dla mnie nic nie jest jasne. Może nie rozumiem i jestem matoł, ja po prostu chce być w 100% pewny tego co robie bo nie mam ochoty płacić podatku. Mógłbym grać u stacjonarnych buków i mieć wywalone jajca na wszystko, ale wole grać przez internet bo tak mi po prostu jest wygodniej. Chce znać wszystkie haczyki, bo to, że jest napisane tak czy siak to nie znaczy, że nie ma szans bym nie miał żadnych problemów i na odwrót...
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Mógłbym grać u stacjonarnych buków i mieć wywalone jajca na wszystko, ale wole grać przez internet bo tak mi po prostu jest wygodniej.
Gdzie Ty widzisz jakiś problem?. Od ładnych paru lat stacjonarne buki oferują zakłady przez internet. Teraz dopiero się obudziłeś ?. Zakładam że grasz rekreacyjnie więc chyba lepiej dla Ciebie będzie grać przez internet u Polskich bukmacherów i mieć wywalone na wszystko, a nie zadawać jakieś dziwne pytania i mącić innym w głowie.
 
T 2

terkin

Użytkownik
W dniu 5 listopada 2014 r. ustawa o zmianie ustawy o grach hazardowych została notyfikowana Komisji Europejskiej pod numerem 2014/0537/PL
Nie mogłem w tym temacie znaleźć odpowiedzi na pytanie czy owa notyfikacja dotyczy całej ustawy czy tylko jakiejś jej części. Czy w końcu ustawa przestaje być bublem prawnym?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
W dniu 5 listopada 2014 r. ustawa o zmianie ustawy o grach hazardowych została notyfikowana Komisji Europejskiej pod numerem 2014/0537/PL
Nie mogłem w tym temacie znaleźć odpowiedzi na pytanie czy owa notyfikacja dotyczy całej ustawy czy tylko jakiejś jej części. Czy w końcu ustawa przestaje być bublem prawnym?
W dniu 5 listopada 2014 r. ustawa o zmianie ustawy o grach hazardowych została notyfikowana Komisji Europejskiej pod numerem 2014/0537/PL
http://www.e-play.pl/twarze-brany/item/3746-ustawa-o-grach-hazardowych-zosta%C5%82a-notyfikowana-komisji-europejskiej
Obowiązkowy termin wstrzymania procedury legislacyjnej projektu ustawy upływa w dniu 6 lutego 2015
.................
W w/w linku masz wszystko, kliknij na PROJEKT USTAWY
 
T 2

terkin

Użytkownik
Edi ja ten tekst skopiowałem własnie z tej strony którą linkujesz.

Nie ejstem prawnikiem ale nie tłumaczy to mojego pytania. Czy już tej chwili ustawa hazardowa uważana dotychczas za bubel jest dokumentem uznanym przez KE i UE? i nakłada na BUki obowiązek stosowania się do polskich przepisów i licencji w sprawie oferowania zakładów wzajemnych?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Procedura notyfikacji KE w listopadzie 2014 zmian w polskiej Ustawie hazardowej, zawiesiła na 3 miesiące proces jej legislacji w Sejmie, bowiem Komisja Europejska i/lub państwa członkowskie mogą w tym czasie zgłosić do projektu komentarz lub szczegółową uwagę.

krmc.mac.gov.pl/download/50/6851/Infoosystemienotyfik20120806.pdf
Tak więc te obecnie zgłoszone KE zmiany w Ustawie hazardowej, zamieszczone w projekcie do którego link Ci podałem - na dzień dzisiejszy nie mają mocy prawnej i nie obowiązują, w przeciwieństwie do uprzednio notyfikowanych KE zmian w Ustawie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
No dobra ale ja mam takie pytanie bo w tym tekście http://www.e-play.pl/twarze-brany/item/3746-ustawa-o-grach-hazardowych-zosta%C5%82a-notyfikowana-komisji-europejskiej , pisze że termin wstrzymania procedury legislacyjnej to 6 luty , w momencie w którym tego nie wstrzymają i klepną to ustawa hazardowa przestanie być bublem prawnym i będą mogli teraz karać nielegalnych buków w pl? chodzi mi o to że w praktyce buki będą się wycofywać? bo w komentarzach pod tym artykułem ktoś pisze ze w praktyce to oznacza koniec gry od 1 czerwca i jakiś gość pisał to samo w tym temacie kilka stron wstecz. Bo z drugiej strony Kapica mówił ze za tej kadencji rządu już nic sie nie zmieni i dopiero tak naprawde w 2016 się wezmą za to na poważnie. Bo wycofanie sie buków internetowych = koniec grania i ewentualnego zarabiania z zakładów w pl , bo 12% od obrotu to złodziejstwo nie do obejścia . Jak to jest w praktyce ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom