>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
T 2

terkin

Użytkownik
Dzieki Edi,

Czyli jak mniemam KE, ma czas do 6 lutego na wydanie opinii lub zastrzeżeń do owej ustawy? Jeśli jednak do tego czasu nie przedstawi ona żadnych zastrzeżeń będzie ona uznana za zgodną z prawem europejskim?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Jeżeli po analizie notyfikowanego projektu, Komisja Europejska lub państwa członkowskie uznają ,że może on powodować powstanie barier w swobodnym przepływie towarów, świadczeniu usług lub zakładaniu przedsiębiorstw, jest niezgodny z obowiązującym prawem wspólnotowym lub brak jest zasady wzajemnego uznawania, Komisja i/lub państwa członkowskie mogą zgłosić do projektu komentarz lub szczegółową uwagę.
Państwo, które jest autorem projektu jest zobowiązane do uwzględnienia otrzymanego
komentarza w toku dalszych prac legislacyjnych.
Natomiast otrzymanie szczegółowej uwagi powoduje poważne konsekwencje. Przede wszystkim okres wstrzymania procedury legislacyjnej zostaje wydłużony o kolejne trzy miesiące (w takim przypadku łączny okres standstill wynosi sześć miesięcy) .
Państwo, z którego pochodzi notyfikowany projekt aktu prawnego, po otrzymaniu szczegółowej uwagi zobowiązane jest do pisemnego poinformowania Komisji o działaniach, jakie zostaną podjęte w związku z otrzymanymi szczegółowymi uwagami.
krmc.mac.gov.pl/download/50/6851/Infoosystemienotyfik20120806.pdf
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
No dobra ale ja mam takie pytanie bo w tym tekście http://www.e-play.pl/twarze-brany/item/3746-ustawa-o-grach-hazardowych-zosta%C5%82a-notyfikowana-komisji-europejskiej , pisze że termin wstrzymania procedury legislacyjnej to 6 luty , w momencie w którym tego nie wstrzymają i klepną to ustawa hazardowa przestanie być bublem prawnym i będą mogli teraz karać nielegalnych buków w pl? chodzi mi o to że w praktyce buki będą się wycofywać? bo w komentarzach pod tym artykułem ktoś pisze ze w praktyce to oznacza koniec gry od 1 czerwca i jakiś gość pisał to samo w tym temacie kilka stron wstecz. Bo z drugiej strony Kapica mówił ze za tej kadencji rządu już nic sie nie zmieni i dopiero tak naprawde w 2016 się wezmą za to na poważnie. Bo wycofanie sie buków internetowych = koniec grania i ewentualnego zarabiania z zakładów w pl , bo 12% od obrotu to złodziejstwo nie do obejścia . Jak to jest w praktyce ?
edi8 , prosiłbym cię o opinie w tym temacie jak masz chwilke
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Czas dopiero pokaże, bo nie znam przecież reakcji KE i państw członkowskich na ten projekt Ustawy hazardowej, będący notyfikowany KE - i co ostatecznie, po uwzględnieniu ew. komentarzy i szczegółowych uwag z niego pozostanie w finale, czyli w wersji która trafi do Sejmu.
Zapewne MF wyda po 6.02 komunikat o przebiegu prac nad Ustawą w KE.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Nie no jasne ja rozumie , ale chodzi mi bardziej o taką ogólną informacje , bo do tej pory mówiło się że rozwiązaniem jest blokowanie stron i w ten sposób chcą udupić grających u internetowych buków, a teraz opcja z KE . Rzeczywiście jest realne że przez to buki się wycofają? oczywiście czysto hipotetycznie
 
A 294

art300

Użytkownik
Nie no jasne ja rozumie , ale chodzi mi bardziej o taką ogólną informacje , bo do tej pory mówiło się że rozwiązaniem jest blokowanie stron i w ten sposób chcą udupić grających u internetowych buków, a teraz opcja z KE . Rzeczywiście jest realne że przez to buki się wycofają? oczywiście czysto hipotetycznie
Pożyjemy-zobaczymy.
To są niuanse prawne.
Faktem jest, że notyfikowany KE został projekt nowelizacji ustawy, a nie ustawa.
Więc nawet jeżeli nowelizacja odnosi się do wszystkich przepisów &quot;technicznych&quot; pierwotnej ustawy, to pozostaje jeszcze kwestia wymogów czysto proceduralnych, które niedopełnione, być może skutkują tak jak do tej pory.
Ocenią prawnicy.
Jakbym miał stawiać, to postawiłbym na to, że nic się nie zmieni.
Cudzą kasę stawiać, rzecz jasna ;)
 
R 1

rozkos

Użytkownik
Mam pytanie dotyczące postępowania przygotowawczego.
Dostałam wezwanie do UC w charakterze podejrzanego z art 107 par 2 na początku grudnia 2014.
Odmówiłam składania zeznań, a namawiali, że najlepsze dla mnie jest przyznanie się. Po podpisaniu protokołu zostałam poinformowana, że po zakończeniu postępowania przygotowawczego, zostanę powiadomiona.
Nie zostałam powiadomiona, że prowadzone jest wobec mnie jakieś postępowanie i nie wiem, czy zostanę poinformowana co z tym postępowaniem.
Jak długo może trwać takie postępowanie?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Mam pytanie dotyczące postępowania przygotowawczego.
Jak długo może trwać takie postępowanie?
Poczytaj: http://prawo.money.pl/kodeks/karny-skarbowy/dzial-iii-postepowanie-przygotowawcze/art-153
A tu o wyrokach nakazowych, czyli o tym co Cię najprawdopodobniej czeka:
W razie wniesienia sprzeciwu wyrok nakazowy traci moc; sprawa podlega rozpoznaniu na zasadach ogólnych. Sprzeciw może być cofnięty do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej. Sąd rozpoznający sprawę po wniesieniu sprzeciwu nie jest związany treścią wyroku nakazowego, który utracił moc. Wyrok nakazowy, od którego nie wniesiono sprzeciwu lub sprzeciw cofnięto, staje się prawomocny.
http://www.isp-modzelewski.pl/component/content/article?id=310&amp;amp;start=22
http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/postepowanie-karne/274845,Co-to-jest-wyrok-nakazowy.html
.
 
A 294

art300

Użytkownik
Przesłuchałem pierwszą cześć, czyli wystąpienia przedstawicieli &quot;legalnych&quot; buków, pytania posłów i odpowiedź Nenemana.
Z tych wszystkich wypowiedzi jeszcze raz wynika dla mnie, że prawdopodobnie żadnych zmian w zachowaniu się buków zagranicznych nie będzie.
Przyznają to nie wprost &quot;ziemniaki&quot;, postulując kolejny raz blokadę IP i/lub płatności. A niemal wprost przyznaje Neneman, którego w całości zacytuję:
&quot;Ten projekt, o którym mówimy w kontekście operatorów zagranicznych, o których panowie mówili, zrównuje im możliwości działania do polskich warunków. Będą mogli za pomocą oddziałów w Polsce działać i konkurować z wami na takich samych zasadach. Czy to zlikwiduje czarną strefę „nielegalnych”, tych , którzy działają za granicą? Pewnie nie. Natomiast część z nich będzie tu mogła do naszego kraju w legalny sposób wejść.&quot;
Poza tym Neneman podkreślił, że nowelizacja jest &quot;niewielka&quot;, została notyfikowana KE, a jakiekolwiek większe zmiany spowodują nieważność notyfikacji. Jeszcze dodał, że żadne inne prace nad kolejną nowelizacją się nie toczą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Widzę, że &quot;słynny&quot; na FB kilkunastonickowy frajer-pompka: @byku, @fanatyk_byka, @fanotyk_byka, @ukradlimirower, @cyganNArowerze i wiele innych wcieleń - obecnie robi pod siebie jako @bomba909 ????
 
J 18

_jarl_

Użytkownik
Bardziej znane buki, które po wejściu ustawy wycofały się z polskiego rynku:
Ladbrokes/BETDAQ
Skybet
Betfred/Tote
Tipico
Coral
12bet
Spośród 100 najczęściej odwiedzanych przez internautów na świecie serwisów bukmacherskich 22% (dane szacunkowe) nie akceptuje graczy z Polski. Czyli wciąż u znacznej większości mieszkający w Polsce mogą obstawiać.
Z małym ryzykiem pomyłki można założyć, że większość firm, która się wycofała z Polski, zrobiła to z różnych powodów biznesowych, a nie prawnych. Tych bukmacherów zagranicznych, którzy respektują naszą ustawę, pewnie można policzyć na palcach jednej ręki. A ustawa obowiązuje już ponad 3 lata.
Nie sądzę, żeby ta ostatnia nowelizacja miała wiele zmienić, zwłaszcza że rząd nie próbuje się dobrać do buków, celując raczej w graczy.
Również nie spodziewam się nowych akcji przeciw graczom, przynajmniej do czasu wyjaśnienia toczących się postępowań sądowych. A jeśli sądy będą uniewinniać większość podejrzanych, to pewnie Służba Celna pójdzie po rozum do głowy i odpuści składanie kolejnych pozwów.
Moim zdaniem nie jest źle. Zamiast zamartwiać się lepiej skupić się na skutecznym typowaniu ;)
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Czyli po korekcji tej ustawy możliwe będzie granie u zagranicznych bukmacherów czy nie?
Nie, ta zmiana jedynie ułatwi zagranicznym bukmacherom wejscie na Polski rynek, ale nie myśl sobie że jakikolwiek bukmacher byłby zainteresowany otwierać swoją siedzibę w Polsce a to głównie przez naszą skomplikowaną biurokracje, setki zezwoleń, pozowleń, wysokie podatki, itd.
Podejrzewam że nawet jeżeli którykolwiek bukmacher chciałby wejśc na Polski rynek (przy obecnym stanie podatków) to samo załatwienie spraw związanych z zalegalizowaniem działalnosci zajęło by mu conajmniej kilka lat, i przy okazazji stracił by mnóstwo pieniędzy zanim jeszcze zaczał by funkcjonować.
Trzeba być kompletnym naiwniakiem myśląc że coś się w tej kwesti zmieni.
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
Mam pytanie dotyczące postępowania przygotowawczego.
Dostałam wezwanie do UC w charakterze podejrzanego z art 107 par 2 na początku grudnia 2014.
Odmówiłam składania zeznań, a namawiali, że najlepsze dla mnie jest przyznanie się. Po podpisaniu protokołu zostałam poinformowana, że po zakończeniu postępowania przygotowawczego, zostanę powiadomiona.
Nie zostałam powiadomiona, że prowadzone jest wobec mnie jakieś postępowanie i nie wiem, czy zostanę poinformowana co z tym postępowaniem.
Jak długo może trwać takie postępowanie?
mozesz powiedziec ile robilas wplat / wyplat z konta bankowego do bet-at-dom ?
ps czy wie ktos jak zakonczyla sie sprawa tego goscia ktory wrzucal skany ze sprawy sadowej co sad dal uc czas do konca grudnia na przedstawienie dowodow ? ????
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Sprawa tego gościa ma się tak. że UKS oczekuje cały czas na przesłanie akt z SR w Szczecinku celem podjęcia dalszych czynności procesowych.
Informacja ta jest od IKS z zeszłego tygodnia.
W przypadku gdyby ktoś miał pytania typu: &quot;i co teraz&quot;, &quot;co myślę?&quot;, &quot;co UKS może teraz zrobić?&quot;- odsyłam do rzecznika UKS w Szczecinie.
O dalszych czynnościach jakie UKS podejmie, będę informować na bieżąco na forum, bez zbędnej dyskusji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
N 0

nie-legalny

Użytkownik
pamietalem ze masz nick cos z telefonami ale nie do konca ;)

myslalem ze twoja sprawa wygladala tak ze jak nie uzupelnili ip, makow i logow z gry to juz ci plazem uszlo a tak widocznie nie wiedza jak sie przyznac do porazki i cie na sile mecza ;)
 
B 73

br1t

Użytkownik
Pewnie ta sprawa bedzie sie ciagla dlugimi miesiacami jezeli nie dluzej. Powiem szczerze ze nie moge uwierzyc czasem w niedorzecznosc tego swiata ze grupka ludzi mowi calej reszcie jak maja zyc. Kim oni sa za kogo oni sie maja? Taki system doprowadzi co zreszta juz sie dzieje do zaglady tego zalosnego gatunku zawistnego z tendencjami i aspiracjami do bycia bogiem zwanym ludzkosc.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom