>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
on wszystko podpisuję jak leci
to mi się przypomniał cytat z Psów Co wy tam palicie na tym wysypisku? My .. Ja palę radmoskie , ale jak Pan Major woli to Franz ma camele. Dobra dobra nie ściemniać mi tu .... aaaaa to takie stare faktury za odzież itp
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
no to chyba by było tak jak w toto-mixie , że od wygranej ponad 2000 z hakiem liczonej łącznie ze stawką jak masz na jednym kuponie płacił być 10% dodatkowo, no i od stawki 12% na wstępie
a te pieniądze co zarobiłeś wcześniej to nie wiem jak to zalegalizować.....
właśnie oni nie będą dawać już nic do Uni ten minister stwierdził , że te poprawki wystarczą , trzeba poczekać na opinie buków i ich prawników oni się na tym znają
Spokojnie dla buków nasz rynek to spory zarobek, tak łatwo nie odpuszczą.
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
wiem , że łatwo nie odpuszczą i bardzo dobrze, jeśli tylko coś będzie nie tak to gitara
trzeba poczekać na opinie buków i będzie wiadomo , jeśli zostanie po staremu to już na dłuższy czas znowu i elegancko by było
tylko widzisz jakby dziś odrzucili to było by pewne , że zostaję wszystko po staremu , a tak zawsze ryzyko jest......
 
C 445

cristovao

Użytkownik
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&amp;amp;NrKadencji=7&amp;amp;NrPosiedzenia=94&amp;amp;NrGlosowania=28
Kosecki, Tomaszewski za... parodia, głosują jak Naczelny Wódz każe...
zapomnijcie o lepszym prawie jak PiS dojdzie wygra wybory
posłanka Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości. -PiS jest przeciwne rozszerzeniu możliwości prowadzenia działalności (hazardowej) przez zagraniczne spółki, w związku z tym nie będziemy zgłaszać poprawek do przedstawionego sprawozdania z Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o grach hazardowych i będziemy przeciwni przyjęciu tej ustawy- stwierdziła.
 
A 294

art300

Użytkownik
Zaproponujmy ziemniakom, żeby wystawili kursy na to, czy internetowi się wycofają.
I od razu wszystko będzie jasne ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
no to wiadomo , że PIS też dobrej ustawy nie napiszę, oni to pewnie by chcieli w ogóle , aby zagraniczne firmy nie mogły działać na naszym terenie , ale przecież tak się nie da bo nie zgodne z Unia, chociaż teraz jeśli ta ustawa by obowiązywała z tymi podatkami to też na to samo by wyszło bo buki by się wycofały z polskiego rynku, a ten Tomaszewski to w ogóle parodia
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Jestem teraz ciekawy stanowiska bukmacherów i poker roomów w sprawie tej nowelizacji, jak zablokują polskich graczy to oznacza jedno, jeżeli nie to znaczy, że trzeba zaufać ich prawnikom i grać dalej ale odpowiedzialność i tak spada na polskiego gracza.

Administracji proponuję założyć nowy temat cz. 3 ustawa hazardowa / prawo hazardowe ponieważ mamy przyjętą nową nowelizację.
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
też jestem ciekawy , myślę, że na dniach się dowiemy albo i nawet już dziś
może Górczyński coś napiszę jak się skończą obrady Sejmu
 
A 294

art300

Użytkownik
może Górczyński coś napiszę jak się skończą obrady Sejmu
Górczyński już pisał i zdania chyba nie zmienił ;)
Poza tym wielce sznowny pan posęł nie jest wyrocznią. Dla nas wyrocznią jest stanowisko buków. Trudno polemizować z zablokowanym kontem ;)
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
nie jest , ale na pewno wie lepiej niż my
tak napisał na twiterze przed głosowaniem, więc jego stanowisko jest takie , że to będzie dalej bubel no , ale to się okażę jak buki na to zareagują
Artur Górczyński ‏@ArturGorczynski 2 godz.2 godziny temu Warszawa, Mazowieckie
Klub #PSL zagłosuje za bublem PO! Niestety zmiana stanowiska. Zobaczymy.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Skoro buki zablokują to odpowiedź chyba będzie bardzo jasna i czytelna (poker roomy też ale to ogromny teren dla graczy z Polski).
W wyroku z 11 czerwca 2015 r. Trybunał Sprawiedliwości EU orzekł, iż ustanowiony przez władze Węgier zakaz stawiania automatów do gier poza kasynami może być ograniczać wolność gospodarczą.
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4400:zakaz-stawiania-automatow-do-gier-poza-kasynami-to-ograniczenie-swobody-gospodarczej
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
Na jaką Unię.
Stan prawny jest jaki jest i trzeba liczyć na buków, że się nie wystraszą.
A nie powinni.
Notyfikacja nowelizacji została przeprowadzona i albo w ocenie prawników buków jest to niewystarczające, albo jest. I już.
Przecież buki zatrzęsą portkami tylko wtedy, gdy REALNIE będzie im grozić proces i odszkodowania. REALNIE.
Ewentualny skarżący, na przykład polski ziemniak, też musi być &quot;pewny&quot; wygranej, bo przecież proces kosztuje.
hehe dziwie się że chcę Ci się to jeszcze bystrym inaczej tłumaczyć ????
wczoraj &quot;wywnioskowali&quot; że odrzucenie ustawy = pisanie jej od nowa i zajmie to kilka lat :grin::grin::grin:
to nic że chcieli odrzucic ja tylko po to aby wyslac jeszcze raz do notyfikacji skoro sa powazne watpliwosci ze sama nowelizacja nic nie da ????

cale szczescie ze ten cymbał Górczyński nie doprowadzil w koncu ze ta ustawe notyfikowali by w normalny sposob,teraz najpewniej nic sie nie zmieni oprocz tego ze polsce groza kolejne ogromne kary za brak notyfikacji :grin: :grin: :grin:

Artur Górczyński ‏@ArturGorczynski 58 min.58 minut temu
Niestety, koalicja przepchnęła nowelizację #ustawahazardowa narażając Polaków na kolejne straty budżetowe.... http://fb.me/zfuqyX9t
tym sie wlasnie martwi gorczynski,ze z racji braku notyfikacji nic sie nie zmieni i polsce beda grozic kary,a nie tym ze w razie notyfikacji skonczy sie granie w polsce
taki z niego wojownik o pokera,ze wolalby aby notyfikowac ustawe i co za tym idzie zeby sie wycofali wszyscy z kraju
Jako następna głos zabrała posłanka Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości. -PiS jest przeciwne rozszerzeniu możliwości prowadzenia działalności (hazardowej) przez zagraniczne spółki, w związku z tym nie będziemy zgłaszać poprawek do przedstawionego sprawozdania z Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o grach hazardowych i będziemy przeciwni przyjęciu tej ustawy- stwierdziła. O prawdopodobnym wymogu powtórnej notyfikacji obecnego projektu pisaliśmy tutaj oraz tutaj.
Poseł Romuald Garczewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego w odniesieniu do zapewnień Ministerstwa Finansów, że nowelizacja nie wymaga ponownej notyfikacji, mówił: -Podobnie jak wielu mam odmienne zdanie, albo przynajmniej występuje tutaj zbyt duże ryzyko. Zgodnie z wymogami dyrektywy notyfikacyjnej, po takich zmianach projekt powinien zostać ponownie notyfikowany w Komisji Europejskiej, na co zwraca uwagę opinia Biura Analiz Sejmowych. I stąd moim zdaniem konieczność zawieszenia prac legislacyjnych nad projektem i skierowanie tego projektu do ponownej notyfikacji w KE, jak konkluduje to opinia BAS. Takie działania mogą okazać się szybsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż ewentualne ponowne narażenie się na konsekwencje ponownego braku notyfikacji. Panie marszałku, ministrze, wysoka izbo, mając na uwadze powyższe względy uważam, że decyzję i ryzyko procedowania w ten sposób w pełni bierze na siebie Ministerstwo Finansów. Klub PSL ma nadzieję, że ustawa najpierw będzie notyfikowana-.
dobra beka z PISu,to tak jakby sie komus wydawalo ze za ich rzadow sie cos zmieni ???? ????
to osiolki glosowaly przeciw tylko po to aby uniemozliwic nowym firmom wejscie do polski,cale szczescie ze nikt im nie podpowiedzial ze one wcale nie chca wchodzic tutaj legalnie,i dlatego im potrzebny do szczescia brak notyfikacji ???? ????
tak wlasnie wyglada ten kraj,ze jakas tepa stara k... za nasze pieniadze wypowiada sie na temat o ktorym nawet nie ma pojecia i jeszcze glosuje razem z cala swoja smieszna partia
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
on chciał pisać całą ustawę od nowa, tak , aby można było grać na maszynach poza kasynami z mniejszym podatkiem, aby w pokera można było grać z mniejszym podatkiem, to samo w zakłady, tak , żeby było legalnie i żeby też budżet państwa zarabiał
jakby odrzucili dziś to by było pewne , że będzie nadal tak jak jest , a teraz jest niepewność
Neneman twierdzi cały czas , że wystarczyło poprawki zrobić i tę nowele przegłosować , że to prawo będzie obowiązywało , że to wystarczy , a co buki powiedzą to się okaże
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
on chciał pisać całą ustawę od nowa, tak , aby można było grać na maszynach poza kasynami z mniejszym podatkiem, aby w pokera można było grać z mniejszym podatkiem, to samo w zakłady, tak , żeby było legalnie i żeby też budżet państwa zarabiał

jakby odrzucili dziś to by było pewne , że będzie nadal tak jak jest , a teraz jest niepewność

Neneman twierdzi cały czas , że wystarczyło poprawki zrobić i tę nowele przegłosować , że to prawo będzie obowiązywało , że to wystarczy , a co buki powiedzą na to się okaże
miszczu skoncz odnosic sie do moich odpowiedzi bo nie mam czasu na dyskusje z takimi bystrzakami jak ty

gorczynski to moze sobie gowno chciec ze swoim 1% poparcia
w praktyce glosowal dzis za tym aby wyslac ustawe do ponownej notyfikacji aby miec 100% pewnosci ze bedzie ona obowiazywac,a zadnego gracza to nie byloby dobre rozwiazanie,poza tymi &quot;inteligentnymi&quot; inaczej

to co neuman mowi to tez jest niezbyt istotne skoro bukmacherzy i ich prawnicy sa zdania ze sama notyfikacja nowelizacji nic nie zmienia

gdzie sa moderatorzy tego tematu zeby zrobic porzadek z tym burdelem i bzdurami wypisywanymi tu od dwoch dni?

powtorze raz jeszcze,nie mam czasu ani checi na dyskusje z kims o IQ nizszym od mojego psa,owczarka niemieckiego ;)
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
ahaha czy ty jesteś tępakiem przeczytaj co napisałeś , że Górczyński chciał wysłać tę ustawę do notyfikacji , aby sprawdzić czy jest zgodna z Unia to jeśli jest niezgodna według Ciebie to jakie to ma znaczenie czy wyślą ją czy nie?
przecież jeśli jest zgodna to będzie obowiązywała czy tak czy tak skoro przegłosowali, a jeśli jest niezgodna to czy tak czy tak nie będzie obowiązywała, a jakby nie przegłosowali to było by pewne , że jest po staremu na długi czas
 
ester 87

ester

Użytkownik
skoro bukmacherzy i ich prawnicy sa zdania ze sama notyfikacja nowelizacji nic nie zmienia
Skąd to info? Jakikolwiek bukmacher wystosował stanowisko? Albo chociaż są jakieś nieoficjalne wiadomości?

Wg mnie wysłanie do ponownej notyfikacji byłoby świetne, bo dałoby kolejne miesiące obsuwy, a wtedy nad nowelą debatowałby już nowy rząd i wiadomo żeby ją odrzucił, i pisał swoją ustawę od zera. Oczywiście będzie ją pisał tak czy siak, ale do wyborów buki mogą się już zmienić swoją strategię dotyczącą polskiego rynku.
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
Skąd to info? Jakikolwiek bukmacher wystosował stanowisko? Albo chociaż są jakieś nieoficjalne wiadomości?

Wg mnie wysłanie do ponownej notyfikacji byłoby świetne, bo dałoby kolejne miesiące obsuwy, a wtedy nad nowelą debatowałby już nowy rząd i wiadomo żeby ją odrzucił, i pisał swoją ustawę od zera. Oczywiście będzie ją pisał tak czy siak, ale do wyborów buki mogą się już zmienić swoją strategię dotyczącą polskiego rynku.
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4360:czy-nowelizacja-ustawy-hazardowej-bedzie-powtornie-notyfikowana

tutaj masz info

ponowna notyfikacja to fakt ze kolejne kilka miesiecy,ale wtedy na bank wszyscy by sie wycofali bo zrobiliby to prawidlowo

a teraz ze wszystkich info wychodzi na to ze nic ta nowelizacja nie zmieni bo nikt tego nie uzna,a pachołki jak Gorczynski juz placza na twitterach ze beda znow kary za brak notyfikacji ;]

Podczas porannego głosowania, Sejm przyjął nowelizację ustawy hazardowej. I to pomimo wielu wątpliwości co do procesu jej uchwalania.

Jeszcze przed głosowaniem, na mównicy pojawił się poseł Artur Górczyński: -W 2009 roku przy uchwalaniu ustawy o grach hazardowych, dopuściliśmy się błędu, jakim był brak notyfikacji przez Komisję Europejską. Dziś będziemy głosować nad nowelizacją tej ustawy i niestety prawdopodobnie znowu dopuścimy się tego samego błędu. Dlaczego? Dlatego, że projekt jaki został przesłany do Komisji Europejskiej i dostał możliwość notyfikacji jest całkowicie innym projektem niż ten, który będziemy dzisiaj głosować.

Na potwierdzenie tego jest pismo ministra Jacka Cichockiego, który pyta, dlaczego te dwa projekty tak bardzo się różnią. Podczas prac nad tym projektem, nie przedstawiono nam uwag skierowanych przez Komisję Europejską. Przedstawiono tylko opinię resortu na temat tych uwag. Już raz resort [Ministerstwo Finansów- WP] pomylił się. Nie róbmy jeszcze raz tego samego błędu. Apeluję do posłów Platformy Obywatelskiej, którzy wiem, że znają tę sytuację, która grozi Polsce; ile tracimy na tej ustawie; ile tracą kluby sportowe. Apeluję do posłów PSL. Dwa dni temu podczas tej debaty sami mówiliście, że ta ustawa jeżeli nie będzie jeszcze raz notyfikowana, to za nią nie zagłosujecie. Mam nadzieję, że dzisiaj swoje stanowisko podtrzymacie.

Moje pytanie brzmi. Panie ministrze Neneman, dlaczego podczas prac nie odniesiono się do pisma z Biura Analiz Sejmowych z dnia 30. kwietnia bieżącego roku, które też jasno mówi, że ten projekt, który teraz będzie głosowany- żeby wszystko było zgodnie z prawem legislacji- powinien jeszcze raz zostać wysłany do notyfikacji?-.
http://www.wolnypoker.org/aktualnosci/nowelizacja-ustawy-hazardowej-przyjeta-przez-sejm
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom