>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
K 41

kupsobiemozg

Użytkownik
nic nie muszą przedstawiać podejrzanemu że ujawnili tajemnicę bankową, jak toczy się postępowanie przygotowawcze to sąd wydaje decyzję o zwolnieniu tajemnicy bankowej na podstawie zawiadomienia urzędu/prokuratora.

Jakby w każdej sprawie i przy szukaniu dowodów podejrzanych informowali o każdej próbie to by z tego kraju połowa ludzi wyjechała w nieznane miejsce dla organu ścigania ;)
Jeżeli piszą tutaj potencjalni grający w BAH że skierowano ich sprawę do sądu a nikt nie powiadomił ich że tajemnicę bankową uchylił sąd to jest to nieprawda bo taki obowiązek nakłada na organy ustawa że przed zamknięciem postępowania przygotowawczego należy powiadomić podmiot o postanowieniu sądu wyrażającym zgodę na udostępnienie informacji i danych zawartych w tajemnicy bankowej. Jeżeli zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, podmiot wskazany jest powiadamiany o postanowieniu sądu o udostępnieniu informacji i danych przez prokuratora lub, na jego polecenie, przez Policję przed zamknięciem postępowania przygotowawczego albo niezwłocznie po jego umorzeniu. Jeżeli życzą sobie by nie powiadamiać podmiotu i zawiesić termin 90 dni bo może to utrudnić czynności operacyjne muszą uzyskać odpowiednie pozwolenie z sądu osobno i jest to pozwolenie czasowe a nie do usranej śmierci. Więc nie pisz że nic nie muszą skoro policja musi to oni tym bardziej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
N 29

nostradik

Użytkownik
Nikt mnie nie informował o uchyleniu tajemnicy bankowej. A sprawa w sądzie będzie w sierpniu. Właśnie złożyłem w banku dyspozycje o sprawdzeniu kto, kiedy i na jakiej podstawie otrzymal moje dane osobowe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ester 87

ester

Użytkownik
Przecież tajemnica bankowa została uchylona dla rachunku BAH, a nie rachunków wzywanych osób! Tak więc UC nie ma o czym tych ludzi informować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
C 445

cristovao

Użytkownik
Ten temat tu chyba jest pozostawiony sam sobie i żaden admin/moderator nie zagląda skoro można sobie 3 posty walnąć pod rząd w odstępie 15 min.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Piszę posty ponieważ sam jestem w tej sprawie i próbuję się czegoś dowiedzieć.
To w takim razie na etapie tego śledztwa przygotowawczego mogli wystąpić o ujawnienie tajemnicy bankowej czy też nie ?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Ja dostałem informację z banku że muszę z konkretną placówką bankową się kontaktować ( w moim przypadku jest tylko jeden oddział banku w moim mieście) aby uzyskać informacje czy bank udostępnił takie dane dla prokuratora bądź sądu. Dzisiaj udam się do tej placówki i dowiem się tego.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Aczkolwiek w moim przypadku takie dane raczej zostały ujawnione ponieważ celnik który ze mną rozmawiał miał dość szczegółowe dane na temat mojego konta bankowego.
Wypowiadają się tu różne osoby. A może tak by ktoś podał jakąś podstawę prawną ( jeżeli znacie ) na której podstawie można skazać za same przelewy bankowe bądź że takiego czegoś nie ma ?
 
ester 87

ester

Użytkownik
@przemek866
W 2010 roku prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko firmie Bet-At-Home, w związku z reklamowaniem się tej firmy podczas konkursów skoków narciarskich w Zakopanym. Przy okazji tamtej sprawy sąd uchylił tajemnicę bankową dla konta bet-at-home i organy państwowe mogły sobie pogrzebać w jego historii z okolic lat 2009-2012. Stąd znają dane 24,636, którzy w owym okresie robili przelewy do/od bukmachera. W tym twoje. W danych przelewu jest imię, nazwisko, adres, numer konta bankowego, kwota. Czyli to co pan celnik Ci odczytał. To jest źródło informacji UC, żaden twój bank Cię nie sprzedał, szkoda czasu na fatygowanie się do oddziału. To wszystko było już w tym temacie opisywane wielokrotnie, wiem że temat rozrósł się do miliarda stron, ale i tak warto go przeszukać.
A może tak by ktoś podał jakąś podstawę prawną ( jeżeli znacie ) na której podstawie można skazać za same przelewy bankowe bądź że takiego czegoś nie ma ?
Co Ty chcesz, żeby w ustawie było literalnie napisane, że można kogoś skazać za same przelewy? Dziwne pytanie, no ale: nie, nigdzie nie jest tak napisane. A co zrobi sąd, czy uzna, że przelewy są wystarczającą przesłanką do uprawdopodobnienia uczestnictwa w nielegalnej grze hazardowej, czy też uzna ten dowód za niewystarczający tego tak naprawdę nikt nie wie. Rozsądek podpowiada, że nic Ci nie zrobi, ale stuprocentowej gwarancji nikt Ci tu nie da.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
K 41

kupsobiemozg

Użytkownik
Chwila chwila wy twierdzicie że sąd w wyniku sprawy w Zakopanem pozwolił na uchylenie tajemnicy bankowej hurtowo z 24,636 kont? A jest to w aktach sprawy w Zakopanem?
Jeżeli piszą tu osoby oskarżone w sądzie niech napiszą wniosek do sądu w którym mają mieć sprawę o to żeby udostępniono mu jako osobie sądzonej akta wyroku sądu rejonowego na podstawie którego pozyskano jego dane osobowe wraz z kontem i przelewami. Bo jeżeli tego nie ma przed sądem w Zakopanem gdzie kilka lat trwał proces i sąd pozwolił na uchylenie tajemnicy konta firmy bukmacherskiej BAH, firmy reklamowej i organizatora konkursu skoków to całe te śledztwa można sobie o dupę rozbić.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Chwila chwila wy twierdzicie że sąd w wyniku sprawy w Zakopanem pozwolił na uchylenie tajemnicy bankowej hurtowo z 24,636 kont?
Nie. Z jednego konta. A tam były przelewy i dane osób, które prawdopodobnie uczestniczyły w nielegalnych zakładach bukmacherskich.
 
K 41

kupsobiemozg

Użytkownik
No tak ale sąd w Zakopanem wydał nakaz udostępnienia danych pana Andrzeja Kozaka i Wojciecha nie pamiętam już nazwiska. A nie tych 25 tys Iksińskich i Kowalskich. Skoro tak to na te poszczególne dane nie ma wydanego nakazu sądowego o zwolnieniu z tajemnicy bankowej chyba że do każdego prowadzono odrębne postępowanie w poszczególnych sądach rejonowych a jeżeli podejrzani czy oskarżeni nie byli do tej pory o tym powiadomieni to raczej nie. Jeśli dojdzie do rozprawy sędzia spyta celnika skąd służba ma te dane i co on powie że dostał je mailem z centrali czy jak? Zapyta się o imienne postanowienie sądowe? I jakie on pokaże? Przecież to nonsens prawny i bezmyślna strata państwowych pieniędzy oraz nabijanie kabzy adwokatom przez podejrzanych bądź sądzonych w 25 tys procesów poszlakowych.
 
F 18

fpaixao

Użytkownik
A ktoś mi powie czy jeśli urzędas celny prześle sprawę do prokuratury to oni z automatu powiadomią mojego pracodawcę ? Ja narazie w pracy nic nie powiedziałem.
Przepraszam ale muszę zapytać: ile Ty masz lat?
Mnieman, że Twój strach wynika z obawy o &quot;karalność&quot;.
Gdybyś miał jednak poyinformować teraz swojego pracodawcę to co mu powiesz?
Piszesz o podaniu podstawy prawnej. Ja pisałem wcześniej abyś przeczytał ustawę na podstawie której Cię wezwalii. Zrobiłeś to?
Nie odbierz tego jako kozakowanie gdyż sam spodziewam się wezwania i uwierz, że nie mam żadnych obaw.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Tak czy inaczej jutro dowiem się w oddziale banku czy te moje dane zostały udostępnione. Dziś miałem to zrobić ale nie miałem czasu. Pozdrawiam
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
Dziś miałem to zrobić ale nie miałem czasu. Pozdrawiam
pracodawca jest dopiero powiadamiany po wyroku i wpisie do KRK
praktycznie jest to ok 2-3 miesięcy od daty wyroku
tyle teorii bo jak na razie nikt skazany chyba nie został
rozumie że nie miałeś szansy na zakwalifikowanie sprawy jako wykroczenie skarbowe i zakończenie postępowania mandatem ?
takie duże kwoty ?
 
C 445

cristovao

Użytkownik
A co zrobi sąd, czy uzna, że przelewy są wystarczającą przesłanką do uprawdopodobnienia uczestnictwa w nielegalnej grze hazardowej, czy też uzna ten dowód za niewystarczający tego tak naprawdę nikt nie wie. Rozsądek podpowiada, że nic Ci nie zrobi, ale stuprocentowej gwarancji nikt Ci tu nie da.
nie no szanujmy się, ustawa zabrania tylko zawarcie zakładu z terenu Polski więc przelew bankowy nie jest przesłanką do skazania gracza tym bardziej jak będą tacy biegli co wklejałem na poprzedniej stronie
Należy w tym miejscu odnieść się do kwestii opinii biegłych. Przede wszystkim opinia R. R. była niekompletna, powierzchowna i opierająca się wyłącznie na przypuszczeniach, a zatem całkowicie nieprzydatna, biegły ten po prostu nie mógł wydać rzetelnej opinii w sytuacji gdy dokonywał oględzin urządzenia, które w tym czasie nie posiadało skonfigurowanego połączenia z Internetem.
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4415%3Audostepnianie-zagranicznych-gier-hazardowych-w-internecie-nie-jest-karalne
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
pracodawca jest dopiero powiadamiany po wyroku i wpisie do KRK
praktycznie jest to ok 2-3 miesięcy od daty wyroku
tyle teorii bo jak na razie nikt skazany chyba nie został

Art. 21. § 1.
O ukończeniu postępowania toczącego się z urzędu przeciw osobom zatrudnionym w instytucjach państwowych, samorządowych i społecznych, uczniom i słuchaczom szkół oraz żołnierzom należy bezzwłocznie zawiadomić przełożonych tych osób.

Jeżeli ktoś pracuje w sektorze prywatnym sąd nie ma prawa przesłać wyroku pracodawcy jeżeli ten nie był stroną postępowania a w wypadku omawianych tutaj spraw to niemożliwe by taki status pracodawca uzyskał. Zresztą nawet w sprawach zatrudnionych w instytucjach państwowych sądy rzadko wykonują ten obowiązek.
Jeżeli sąd poinformuje pracodawcę o wyroku to ta informacja nie może stanowić przyczyny rozwiązania umowy z winy pracownika, poza tym można dochodzić zadośćuczynienia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 69

przemek866

Użytkownik
pracodawca jest dopiero powiadamiany po wyroku i wpisie do KRK
praktycznie jest to ok 2-3 miesięcy od daty wyroku
tyle teorii bo jak na razie nikt skazany chyba nie został
rozumie że nie miałeś szansy na zakwalifikowanie sprawy jako wykroczenie skarbowe i zakończenie postępowania mandatem ?
takie duże kwoty ?
Dokładnie tak, kwota całościowa którą otrzymali była za duża aby zakończyć to wykroczeniem i mandatem, został postawiony zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego
 
N 24

nowialis

Użytkownik
rozumie że nie miałeś szansy na zakwalifikowanie sprawy jako wykroczenie skarbowe i zakończenie postępowania mandatem ?
takie duże kwoty ?
Art. 51 kks
§ 1. Karalność wykroczenia skarbowego ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok.
§ 2. Jeżeli w okresie przewidzianym w § 1 wszczęto postępowanie przeciwko sprawcy, karalność popełnionego przez niego wykroczenia skarbowego ustaje z upływem 2 lat od zakończenia tego okresu

Nie można kogokolwiek skazać za wykroczenie skarbowe z 2012 roku bo już dawno się przedawniło.
Nie wiem na jakiej podstawie UC prowadzi postępowania o przestępstwa, jeżeli chodzi o kilka wpłat po kilka złotych.
To mi pachnie przekroczeniem uprawnień przez urzędnika.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
X 283

xpiccolox

Użytkownik
@Pocio, jeżeli ojciec jest pewny że wpłacał tylko za pomocą druczków na poczcie to niech się nie przyznaje. Nic mu nie zrobią, a liczą na to że sam się wkopie. Niech tam pójdzie i niech mówi że o niczym nie wie że nie wie o co chodzi że nigdzie nie grał a nawet że nie wie że można przez internet. Niech udaje tzw. &quot;glupka&quot; ;d Nawet jak skierują sprawę do sądu to nic mu nie zrobią bo:
- przelew to nie jest dowód gry, a jedynie dowód transferu gotówki
- nie są mu w stanie udowodnić że to on wpłacał na poczcie, bo taki druczek może sobie wypełnić każdy i wpisać dane jakie chce a nikt tego nie weryfikuje (w tym przypadku tylko przelew bankowy może świadczyć o tym że to on fizycznie przelał tą kasę, ale NIE DRUCZEK Z POCZTY!!!!)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom