>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
L 35

lolu

Użytkownik
art. 107 par. 1 czyli w skrócie organizowanie gier hazardowych. Pod to podpina się i automaty. Liczą na to, ze jeśli przepisy z tegom artykułu zostałyby określone przez SN, jako techniczne, to pozostałe, też można pod to podczepić.
Osobiście czuję, że wyrok będzie po mysli jednak ustawodawcy, czyli wyniknie, że jednak można karać, za ten art., to i bedzie można karać za par.2. Takie utwierdzenie sądów w tej sprawie. Niestety w Polsce tak jest.
 
K 0

kszlatan08

Użytkownik
ja jeszcze moge dodać, że jak wchodzicie na strone jakiegoś bukmachera to używajcie wtyczki ZENMATE do Chroma albo innej która tworzy Ci prywatny kanał VPN.
 
P 7

pocio

Użytkownik
Został wezwany jako świadek do przestępstwa.
W ramach zeznań przyznał się do popełnienia przestępstwa.
Następny krok to najprawdopodobniej:
1. Wezwanie w charakterze podejrzanego.
2. Przedstawienie zarzutów.
3. Zaproponowanie DPO.
4. Sprawa w sądzie ( w zakresie rozpatrzenia wniosku o DPO bądź normalny proces).
5. Wynik skazany na podstawie DPO, skazany na podstawie dowodów, niewinny w myśl postanowienia sądu.
Inny scenariusz - zakwalifikowanie jako wykroczenie skarbowe i umorzenie sprawy.
No więc wszystko odbyło się zgodnie z pierwszymi trzema punktami wypowiedzi nowialisa!
Kara - 10 stawek dziennych x 50zł i finito sprawy. Tata zadowolony, że ma koniec stresów. Stało się, dopadli go, kwotę można przeżyć. W międzyczasie zarejestrował się na netowym STS i kur..je strasznie ????
EDIT: Przemek 1992! Poczytaj, skąd wzięła się cała sprawa. W skrócie - Bah miał nielegalnie baner reklamowy na skokach narciarskich przed kilku laty. Wzięto za łeb organizatorów skoków, prokuratura weszła na konto bankowe Bah w Polsce (bank PKO S.A. jak się nie mylę). I przy okazji dostali do łapy transakcje na tym koncie w okresie coś koło 2011-2012. Mają namiary na 20 000 graczy, którzy przeprowadzali wtedy transakcje, wpłaty lub wypłaty (transakcje podkreślam, nie dowody na zawieranie zakładów). I po kolei Urzędy Celne wzywają tych graczy na przesłuchania. Jak się one kończą poczytaj na wcześniejszych stronach. Pechozol dla tych biednych graczy, bo wpadli z powodu zupełnie innej sprawy. O ile wiem, każdy z grających u innych buków do tej pory śpi spokojnie. BaH powiedział aufwiedersehen! bankowości w Polsce i teraz grający tam Polacy mogą się dalej bawić złotówkami, ale już wpłacając je do Credit Bank w Austrii
 
P 7

pocio

Użytkownik
czyli 500 i po temacie ?
A czy w tym chorym kraju można być czegoś pewien? Nie pozwolono mu zapłacić w okienku kasowym Urzędu Celnego, choć tak chciał. Niby to musi przejść przez sąd do zatwierdzenia i dostanie pismo do domu o nakazie zapłaty. Żeby jeszcze jakiejś maniany nie odwalili. W każdym razie podpisał protokół o dobrowolnym poddaniu się karze na taką kwotę jak napisałem. Ma jego kopię w domu.
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
No więc wszystko odbyło się zgodnie z pierwszymi trzema punktami wypowiedzi nowialisa!
Kara - 10 stawek dziennych x 50zł i finito sprawy. Tata zadowolony, że ma koniec stresów. Stało się, dopadli go, kwotę można przeżyć. W międzyczasie zarejestrował się na netowym STS i kur..je strasznie ????
Wymyśliłeś sam powyższą historię czy dostałeś gotową by wkleić na forum?
Piszesz, że kara w stawkach dziennych a więc kwalifikacja za przestępstwo (przy wykroczeniu skarbowym kara ustalona zostaje kwotowo), i niby wszystko w porządku tylko w tym wypadku nie ma możliwości dobrowolnego poddanie się odpowiedzialności, co wprost wynika z artykułu 17 kodeksu karno skarbowego.
Art. 17. § 1. Sąd może udzielić zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, jeżeli wina sprawcy i okoliczności popełnienia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego nie budzą wątpliwości, a jednocześnie:
1) uiszczono w całości wymagalną należność publicznoprawną, jeżeli w związku z przestępstwem skarbowym lub wykroczeniem skarbowym nastąpiło uszczuplenie tej należności;
2) sprawca uiścił kwotę odpowiadającą co najmniej najniższej karze grzywny grożącej za dany czyn zabroniony;
3) sprawca wyraził zgodę na przepadek przedmiotów co najmniej w takim zakresie, w jakim ten przepadek jest obowiązkowy, a w razie niemożności złożenia tych przedmiotów - uiścił ich równowartość pieniężną; przepisy art. 16 § 2 zdanie trzecie oraz art. 31 § 3 pkt 2 stosuje się odpowiednio;
4) uiszczono co najmniej zryczałtowaną równowartość kosztów postępowania.
§ 2. Niedopuszczalne jest udzielenie zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, jeżeli:
1) przestępstwo skarbowe zagrożone jest karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności;
2) przestępstwo skarbowe zagrożone tylko karą grzywny popełniono w warunkach określonych w art. 37 § 1 art. 38 § 2;
3) zgłoszono interwencję co do przedmiotu podlegającego przepadkowi, chyba że zostanie ona cofnięta przez interwenienta do czasu wniesienia aktu oskarżenia do sądu.
Więc uznając, że historia zawiera ziarno prawdy to albo urzędnik wykazał się niedostateczną wiedzą i nie wiedział, że DPO nie ma tutaj zastosowania, albo ładnie rozegrał sprawą uzyskując przyznanie się do winy, które trudno będzie &quot;odkręcić&quot; a sąd i tak będzie orzekał co do istoty sprawy ponieważ wniosku o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności z wielu powodów zaakceptować by nie mógł, choć nie można wykluczyć przy patologii jaka zżera sądownictwo i tak się stanie.
 
P 7

pocio

Użytkownik
Skąd mam wiedzieć kolego!, co Ci w tej chwili odpowiedzieć? Nie mam zielonego pojęcia o paragrafach. Przedstawiam w swoich postach sytuację bliskiej mi osoby. Nie siedziałem na sali ani jak była wezwana jako świadek, ani jak była wezwana jako podejrzany. W pierwszej sytuacji prosiłem na forum o poradę. Teraz poczuwam się do poinformowania Was jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy. Tyle napisałem, ile wiem na podstawie relacji ojca, który tak samo jak ja nie zna się na prawie.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
No więc wszystko odbyło się zgodnie z pierwszymi trzema punktami wypowiedzi nowialisa!
Kara - 10 stawek dziennych x 50zł i finito sprawy. Tata zadowolony, że ma koniec stresów. Stało się, dopadli go, kwotę można przeżyć. W międzyczasie zarejestrował się na netowym STS i kur..je strasznie ????
Jeśli Twój ojciec rzeczywiście tylko w tym okresie grał na necie to rzeczywiście koniec sprawy. Ale jeśli nie to wcale końca nie ma. Owszem zapłacił karę za grę w okresie od tam połowy roku 2011 do kwietnia 2012, ale nie ma pewności czy zaraz nie będzie innej jakieś akcji, wycieku danych i nie będą znów wzywali za grę np. w 2013 roku. Jeśli możesz to napisz na jakiej postawie ustalili taką karę - to wynika z jakiś ustaw czy za przeproszeniem z doopy sobie ją wzieli?

Wielu krytykuje, ale inaczej się ocenia sytuację z boku a inaczej gdy sprawa tej danej osoby dotyczy. Prawdę mówiąc nie ma idealnego wyjścia z tej sytuacji, bo żyjemy w tak popier*olonym kraju że wszystko jest możliwe. Jak np. za 5 lat UE upadnie to będą jeszcze większe jaja, wtedy będą karać i łapać aż miło. Niby scenariusz z sci-fiction ale gdyby ktoś mi powiedział 5 lat temu że w 2015 roku Rosja będzie zajmować Ukrainę, a Europę zaleje fala muzułmanów to też bym nie uwierzył.
 
L 35

lolu

Użytkownik
Jeśli Twój ojciec rzeczywiście tylko w tym okresie grał na necie to rzeczywiście koniec sprawy. Ale jeśli nie to wcale końca nie ma. Owszem zapłacił karę za grę w okresie od tam połowy roku 2011 do kwietnia 2012, ale nie ma pewności czy zaraz nie będzie innej jakieś akcji, wycieku danych i nie będą znów wzywali za grę np. w 2013 roku. Jeśli możesz to napisz na jakiej postawie ustalili taką karę - to wynika z jakiś ustaw czy za przeproszeniem z doopy sobie ją wzieli?
Wielu krytykuje, ale inaczej się ocenia sytuację z boku a inaczej gdy sprawa tej danej osoby dotyczy. Prawdę mówiąc nie ma idealnego wyjścia z tej sytuacji, bo żyjemy w tak popier*olonym kraju że wszystko jest możliwe. Jak np. za 5 lat UE upadnie to będą jeszcze większe jaja, wtedy będą karać i łapać aż miło. Niby scenariusz z sci-fiction ale gdyby ktoś mi powiedział 5 lat temu że w 2015 roku Rosja będzie zajmować Ukrainę, a Europę zaleje fala muzułmanów to też bym nie uwierzył.
Kara z wpisem do KRK?
 
P 5

pmatusik

Użytkownik
Kara z wpisem do KRK?
Za pewne z wpisem, albowiem jeśli jego czyn zakwalifikowano jako przestępstwo, a tak można to zintepretować, to nie ma możliwości zastosowania dobrowolnego poddania się karze, w rozumieniu KKS i skorzystaniu z dobrodziejstwa braku wpisu do KRS. Pamiętajmy, że na końcu tego łańcucha orzekania są jednak sędziowie, którzy co jak co, ale prawo jednak znają i takiej banalnej pomyłki nie popełnią.
 
P 7

pocio

Użytkownik
Jeśli możesz to napisz na jakiej postawie ustalili taką karę - to wynika z jakiś ustaw czy za przeproszeniem z doopy sobie ją wzieli?
Tego nie wiem. Coś mi świta, że w czerwcu gdzieś wyczytałem, że to minimalna kara za nielegalne granie. 10 stawek dziennych po 50zł. Ale głowy nie dam.
Dziękuję koledzy! za Wasze uwagi. Obyście nie mieli racji, że to wcale nie musi oznaczać końca kłopotów. Nawet fatrowi nie mówię o tym. Niech na razie czeka na rozwój wypadków ze świadomością, że sprawa załatwiona.
 
M 2

madderin

Użytkownik
Za pewne z wpisem, albowiem jeśli jego czyn zakwalifikowano jako przestępstwo, a tak można to zintepretować, to nie ma możliwości zastosowania dobrowolnego poddania się karze, w rozumieniu KKS i skorzystaniu z dobrodziejstwa braku wpisu do KRS. Pamiętajmy, że na końcu tego łańcucha orzekania są jednak sędziowie, którzy co jak co, ale prawo jednak znają i takiej banalnej pomyłki nie popełnią.
KKS przewiduje instytucję Dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, która nie skutkuje wpisem do rejestru skazanych, zatem można otrzymać w tym wypadku i tak zaświadczenie o niekaralności. Polecam poczytać ustawę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom