>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
jacek75 107

jacek75

Użytkownik
Napisze tak nie widzi mi sie żeby ona przeszła wogle, za dużo pieniadz w tym jest żeby aktualnie nam rzadzaca Partia to pozmieniała
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
Za duży pieniądz ?

&quot;24 mld 65 mln zł - tyle w ciągu 10 lat państwo ma zarobić dzięki noweli ustawy o grach hazardowych - wynika z oceny skutków regulacji projektu autorstwa MF. Ustawa ma wprowadzić zasady blokowania płatności dla firm oferujących nielegalny hazard i zalegalizować grę w pokera poza kasynami.&quot; - propozycja MF

Są może tutaj matematycy na forum ? Jak oni prognozują, wyliczają te zyski ? Jeżeli blokada zagranicznych bukmacherów da ok. 2,5 mld na rok (dla porównania podatek od marketów 2 mld), to na ile prognozują korzyści z projektu Gowina ?
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale w tej nowelizacji głównie chodzi o przejęcie całkowitej kontroli nad automatami, które są rozlokowane po barach czy stacjach benzynowych, bo z tego jest największa kasa. Sprawa zakładów bukmacherskich, jest drugorzędna.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
W piątek było spotkanie medialne (tzn. śniadanie) z Gowinem i omówienie projektu, natomiast jutro (poniedziałek) jest takie samo spotkanie dziennikarzy ale tym razem z EGBA więc do mediów znów się przedostanie info, że projekt Gowina jest korzystniejszy dla sportu i graczy/
 
K 84

koszmar

Użytkownik
Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale w tej nowelizacji głównie chodzi o przejęcie całkowitej kontroli nad automatami, które są rozlokowane po barach czy stacjach benzynowych, bo z tego jest największa kasa. Sprawa zakładów bukmacherskich, jest drugorzędna.
Ale bzdura. 95% automatow do gry juz dawno zniknelo z rynku. Ich nie ma - zostaly odebrane ich wlascicielom. A wiem to od celnika, ktory zajmowal sie ta sprawa odkad ustawa hazardowa przybrala ten ksztalt, ktory obecnie istnieje. I zaryzykowalbym stwierdzenie, ze to wlasnie automaty sa przykrywka dla bukmacherki.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Szanowny Panie koszmar, najwidoczniej nie do końca zostałeś wtajemniczony odnośnie dochodów, które generowały/generują maszyny. Pragnę przypomnieć, że w szczytowym okresie, na terenie PL było ponad 50 tys. działających wtedy legalnie automatów. Biorąc pod uwagę średni dochód na poziomie ok 5tyś zł z maszyny, to rocznie daje to nam kwotę ok 3 mld zł. Wtedy wyliczenia MF ładnie by nam się zgadzały. A w przypadku, gdy cały rynek hazardu kontrolowałby nam TS, to nasze Państwo miałoby cały dochód z maszyn w swoich rękach.
 
K 84

koszmar

Użytkownik
O dochodach wiedziałem. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem.
Możesz mieć rację. Co gorsza zaczynam się zastanawiać, jak tu działać zgodnie z prawem. Albo inaczej - po co działać zgodnie z prawem. Kilka lat pracy celników polegającym na odbieraniu maszyn ich prawowitym właścicielom (już pal licho, czy jestem ich zwolennikiem, czy nie). Nakładane kary, wydawanie kosztownych koncesji, składowanie maszyn nieposiadających takowych w cholera wie jakich magazynach. A wszystko po to by po paru latach, te same maszyny odkurzyć i ustawić w puntach TS.
W jednym momencie uznawane, za skrajnie nielegalne, a po chwili dostępne dla każdego.
Prywaciarze zasponsorowali Totalizator. Przypuszczalnie Ci sami ludzie do tej pory borykają się z karami.
 
E 293

emarco

Użytkownik
95% automatow do gry juz dawno zniknelo z rynku. Ich nie ma - zostaly odebrane ich wlascicielom. A wiem to od celnika, ktory zajmowal sie ta sprawa odkad ustawa hazardowa przybrala ten ksztalt, ktory obecnie istnieje.
A to ciekawe... W moim skromnym miasteczku jeszcze 5-6 lat temu było 4-5 lokali plus dwie stacje benzynowe, gdzie można był pograć w te automaty. Dzisiaj nie dość, że flota automatowa w tychże lokalach się powiększyła, ale doszły automaty w kolejnych lokalach,w każdej knajpie, 3 co najmniej samodzielne budy z automatami, a nawet wstawiono automat przy markecie. Stawiam, że jest wzrost o 200% tego automatowego gówna.
I jak zauważam, jest tak niemal wszędzie.
 
oldgolddigger 0

oldgolddigger

Użytkownik
Ja to widzę tak, pisowcy są jacy są, ale na swoje wodotryski w postaci 500+, mieszkanie+ i inne rozdawnictwa kasę skądś muszą brać. Jadąc na retoryce obciążania kosztami banków i zagranicznych korporacji mogą też podpiąć się pod samą bukmacherkę. Przecież skoro ostatnia ustawa rozwaliła polską branżę i przeniosła zyski za granicę to można się spodziewać, że będą chcieli je przenieść z powrotem do Polski.

W ostatnich dniach sporo się z resztą pojawiło na ten temat analiz:

http://www.rp.pl/Opinie/306029974-Achramowicz-Dobra-zmiana-w-ustawie-o-grach-hazardowych.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Projekt-ustawy-hazardowej-Jaroslawa-Gowina-ma-byc-jutro-opublikowany-3540201.html
Najwięcej jednak mówi ten opublikowany przed godziną na portalu, który można by uznać za jeden z organów prasowych PiS:

http://wpolityce.pl/gospodarka/295549-ekspert-miazdzy-ustawe-hazardowa-wprowadzona-w-czasach-rzadow-po-psl-jest-wadliwa-i-niedoskonala

Ministerstwo zaproponowało zarazem liberalizację przepisów dotyczących gry w pokera. Według resortu finansów wskazane rozwiązania umożliwią organizowanie gier w pokera również poza kasynami gry, uproszczą proces ich organizacji oraz umożliwią legalne uczestniczenie w grze w pokera przez internet.
Proponowana jest likwidacja egzaminów zawodowych dla osób nadzorujących i bezpośrednio prowadzących gry hazardowe. MF przekonuje, że rezygnacja z konieczności przeprowadzania egzaminów zawodowych i zastąpienie ich szkoleniami doprowadzi do zmniejszenia obciążeń biurokratycznych dla przedsiębiorców operujących w branży gier hazardowych i zmniejszy koszty prowadzenia działalności gospodarczej w tym obszarze.
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
Tymczasem na wokandzie: Trybunał Sprawiedliwości UE wyda opinię w sprawie C-303/15 dot. ustawy o grach hazardowych w dniu 7 lipca br. Źródło: curia.europa.eu
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
----
Tak jak wcześniej napisałem:
=Yar000;6017110]{...] to nie jest koniec. W poniedziałek, nastąpi coś w rodzaju ponownego „otwarcia” tematu. Partia Jarosława Gowina, upubliczni już dla szerokiego ogółu, swój projekt Ustawy Hazardowej. Jak możecie przypuszczać, upublicznienie, ukazanie całemu społeczeństwu, oznacza rozwinięcie żagli a nie, ich zwinięcie. [...]
 
K 84

koszmar

Użytkownik
A to ciekawe... W moim skromnym miasteczku jeszcze 5-6 lat temu było 4-5 lokali plus dwie stacje benzynowe, gdzie można był pograć w te automaty. Dzisiaj nie dość, że flota automatowa w tychże lokalach się powiększyła, ale doszły automaty w kolejnych lokalach,w każdej knajpie, 3 co najmniej samodzielne budy z automatami, a nawet wstawiono automat przy markecie. Stawiam, że jest wzrost o 200% tego automatowego gówna.
I jak zauważam, jest tak niemal wszędzie.
Więc nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że w Twoim skromnym miasteczku wszystko prowadzone jest przez tą samą osobę. Swoją drogą, co to za miejscowość?
Dla porównania, w powiecie bielskim i żywieckim automaty do gry zostały niemal całkowicie unicestwione. Wiem to z dwóch źródeł. Jedno - od celnika. Drugie - sam często tam bywam i widzę te zmiany.
 
A 294

art300

Użytkownik
&quot;kierownik ośrodka gier karcianych&quot;

Bareja wiecznie żywy.

Paradoksem jest fakt, że ideologiczno-pazernej ustawie rządowej, przeciwstawiana jest ustawa z barejowską narracją.

&quot;Niektóre gry karciane&quot; - dobre !

Ciekawe dlaczego &quot;niektóre&quot; ? Dlaczego nie brydż na przykład?
Jest to gra w jeszcze mniejszym stopniu losowa, niż poker. Szczególnie przy zapisach porównawczych.

Jeszcze raz - tylko w krajach, które ludzi mają za stado baranów, możliwa jest próba
( i konieczność) łagodzenia pomysłów dyktatorskich - &quot;barejowską&quot; narracją.

W lepszym kierunku może i to idzie, ale kaganiec siedzi nadal - trochę tylko poluzowany.
 
C 58

czymoch106

Użytkownik
&quot;kierownik ośrodka gier karcianych&quot;

Bareja wiecznie żywy.

Paradoksem jest fakt, że ideologiczno-pazernej ustawie rządowej, przeciwstawiana jest ustawa z barejowską narracją.

&quot;Niektóre gry karciane&quot; - dobre !

Ciekawe dlaczego &quot;niektóre&quot; ? Dlaczego nie brydż na przykład?
Jest to gra w jeszcze mniejszym stopniu losowa, niż poker. Szczególnie przy zapisach porównawczych.

Jeszcze raz - tylko w krajach, które ludzi mają za stado baranów, możliwa jest próba
( i konieczność) łagodzenia pomysłów dyktatorskich - &quot;barejowską&quot; narracją.

W lepszym kierunku może i to idzie, ale kaganiec siedzi nadal - trochę tylko poluzowany.
a jak wyglada kwestia podatku od zakladow?

placa tylko firmy zysk od dochodu a gracze nic?

bo tez byla opcja ze niby bedzie trzeba w picie wygrane rozliczac raz w roku

a druga kwestia czy wyplaty tylko na konto bankowe?



inna sprawa ze nie zdziwie sie jak my tu gadu gadu o ustawie od Gowina a po cichu w trybie obiegowym wyladuje w rzadzie ustawa od MF sponsorowana przez polskie firmy krzak i na szybko przyjeta

tak jak Juroszek w wywiadzie powiedzial &quot;nie dziwi mnie ze MF chce to szybko przyjac&quot; w innym wypadku mogloby utknac na lata ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom