>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
K 102

kristo45

Użytkownik
baba:
Wiele razy była omawiana opinia szczegółowa Malty? Gdzie?? Pojawiło się nowe info i na forum dyskusyjnym się o tym dyskutuje. Co w tym dziwnego? Pewnie nie wiesz ale użytkownik buks65 niedawno też zaczął robić śmietnik to ze dwie strony admin usunął.
Oczywiście że możesz skomentować ale zwykle to się wiąże z dyskusją nie na temat.
Natomiast może kogoś interesują analizy i prognozy dotyczące ustawy??. To nie koniecznie jest temat na priv.
 
L 124

lemko

Użytkownik
@buks65 wtedy robił śmietnik z lvped i @baba o tym doskonale wie, bo wtedy ze mną o tym dyskutował.
Dobrze, że mimo braku precyzji w pojęciach (dowiedzieliśmy się, że problem ma z tym również KE) podejmuje się dyskusję nad nowymi faktami.
 
A 294

art300

Użytkownik
Sprawdziłem dwa dokumenty źródłowe, które sprawy dotyczą:

1. Dyrektywę 98/34/WE ustanawiającą procedurę udzielania informacji w zakresie norm i przepisów technicznych.

2. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie sposobu funkcjonowania krajowego systemu notyfikacji norm i aktów prawnych.

Nie ma tam przewidzianej sytuacji przesunięcia okresu zawieszenia o miesiąc.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Jeszcze jedno chciałem dodać: Ja temat ostatniej notyfikacji śledzę, ale nie wiedziałem np. że już któryś raz rząd te ustawę wysyła do KE. Oraz, że kolejny raz są uwagi KE i Malty. Linki podałem wyżej. W tym temacie też nikt o tym nie wspominał.
art300. A ciekawe jak było z tym zawieszeniem ostatnim razem czyli w ubiegłym roku.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Aha. Czyli to pismo od IGPOUR z ubiegłego roku dopiero teraz odnosi skutek.
Ok. czyli skoro wtedy było o miesiąc, to takie są widocznie procedury. Miejmy nadzieję, że teraz skończy się tak samo.
 
A 294

art300

Użytkownik
No fajnie, tylko gdzie są te opinie szczegółowe Komisji i Malty?
Gdzieś są, ale nie na tej stronie.
Do d... z takim systemem informacji. Przynajmniej powinien być odsyłacz.

Spróbuj coś wyszukać w ich wyszukiwarce. Tak jest jeden, gigantyczny chaos. Przez ich wyszukiwarkę nie znalazłem tego formularza. A przez Google w 10 sekund.
Urzędnik potrafi!
 
A 294

art300

Użytkownik
Nie. Chodzi mi o opinie szczegółowe Malty i Komisji do powiadomienia z 2014.
W ostatniej notyfikacji nie ma (póki co) info o opinii szczegółowej Komisji.
OK. Dość bicia piany.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
W tym temacie powinny być wklejane tylko newsy itd.

Bo cała dyskusje i opinia &quot;szarych zjadaczy chleba&quot; jest wbrew pozorom niestety nic nie nie warta.
Ktoś tam dobrze napisał wcześniej, że temat ma &quot;xxx&quot; wpisów z czego to 99% to chłam i tandeta. Ciężko się przebić i czegokolwiek się doczytać sensownego, bo wbrew pozorom temat jest niezwykle istotny.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Newsy możesz sobie znaleźć sam w sieci. Na forum dyskusyjnym się dyskutuje o newsach. Każdy ma inne zdanie co powinno być tu pisane a co nie. Mnie np. najbardziej interesuje dyskusja o temacie.
Tyle, że były też dyskusje nie związane z tematem i to jest wtedy dla mnie śmietnik.
 
M 207

marcin1981

Użytkownik
Jeśli dyskusja jest na temat nikomu nie powinna przeszkadzać, nikt tu nie pisze o ulubionych filmach tylko właśnie o ustawie lepiej pewne rzeczy pisać na ogólnym niż pisać jakieś prywatne wiadomośći, jeśli panowie chcą dyskutować na temat niech dyskutują bo dzięki temu inni mogą się czegoś dowiedzieć.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Newsy możesz sobie znaleźć sam w sieci. Na forum dyskusyjnym się dyskutuje o newsach. Każdy ma inne zdanie co powinno być tu pisane a co nie. Mnie np. najbardziej interesuje dyskusja o temacie.
Tyle, że były też dyskusje nie związane z tematem i to jest wtedy dla mnie śmietnik.
Wiesz nie mam tyle czasu co zlepek forumowiczów, nie śledzę wszystkich onetów, wp, twitterów, sejmowych debat, fejbustków, opinii przedstawicieli firm bukmacherskich itd.
Opinie Wasze są tyle warte tak naprawdę co sam zapewne wiesz. To, że &quot;Marek123&quot; napisze, że jest za PiS i że ma ją rację, a że &quot;RomualdXX&quot;, że politycy to ścierwo i że są idiotami, debilami, kretynami, a Pan &quot;AdamsBarca&quot; napisze, że ja bym zrobił to, bym wprowadził taki podatek, a nie taki, bym zrobił to, jest bezwartościowe. To tak jak z deszczem, popada, jest burza, po 15 minutach wszystko wsiąka w glebę, nikt nie pamięta jałowej dyskusji. Na co to komu? Ja bym wolał przeczytać wartościowe wpisy, newsy z pierwszej ręki, a nie przebijać się przez ponad 8000 postów na temat opinii &quot;x&quot; ludzi.
Już J. Piłsudski powiedział, że &quot;opinia jest jak dupa, każdy ma swoją&quot;. To, że &quot;X&#39; Mirek czy tam Janusz by chciał podatek taki, a nie taki, że by zrobił to i to, że PiS czy PO to *****, że to posłowie to kretyni to jest tak naprawdę lanie wody na młyn, zbędna dyskusja, spam, zaśmiecanie tematu.
Ja bym po prostu wolał wejść w temat, dowiedzieć się czegoś konkretnego, zobaczyć news, link do artykuły, czegokolwiek itd. A tak to jest już 2 temat z czego większość postów to ????.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
To poproś admina niech taki temat stworzy. Będzie zatytułowany inaczej i inne będą tam panować zasady. Np. &quot;Zbiór linków w temacie Ustawa Hazardowa&quot;. Każdy komentarz będzie wtedy usuwany.
Nie widzę też problemu w tym by np. sobie dodać do ulubionych stronę/strony gdzie są podawane newsy w tym temacie. Wtedy nie musisz grzebać po necie i tracić czasu. Natomiast na krytykę to znalazłeś czas.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Rząd chce zezwolić na reklamowanie się wszystkich firm bukmacherskich, nawet tych zakazanych w Polsce. Wynika to z niepozornego zapisu w nowelizacji ustawy hazardowej, który mówi o wykreśleniu jednego z artykułów ze starej ustawy. Nikt w rządzie nie chce się przyznać do tego bubla.
Także w protokole ustaleń posiedzenia Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2016 czytamy, że &quot;Rada Ministrów po dyskusji, przyjęła projekt ustawy z autopoprawką oraz z uzględnieniem uwagi Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczącej uzupełnienia projektowanych regulacji o możliwość reklamowania zakładów bukmacherskich.&quot;
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Zmiana-w-ustawie-hazardowej.-Rzad-liberalizuje-przepisy-dla-firm-bukmacherskich-00031052
ciekawy zapis ale jak to się ma do zakazu gry, reklamować się będą mogli ale grać u nich tylko na zasadach jak naziemniaki?
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
Od kilkunastu stron bijecie tylko pianę, aż nie chce się tego czytać. Gdzie bieżące informacje od osób ze sprawami sądowymi? Chyba wszyscy pouciekali z tego tematu, co za chwilę zrobię również ja.
Po półtora rocznym pojedynku z pogrobowcami kaplicy - prawomocne uniewinnienie, używając terminologii bokserskiej w 3-rundowym starciu zwycięstwo 2:1.
Dla zainteresowanych przedstawiam przebieg krok po kroku, skrócone kalendarium walki z celnym na podstawie akt sprawy BaH za lata 2011-2012:
kwiecień 2015 - postanowienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie z art. 107 par. 2 KKS,
maj 2015 - przesłuchanie w charakterze świadka (odmowa odpowiedzi na pytania),
czerwiec 2015 - przesłuchanie w charakterze podejrzanego (odmowa składania wyjaśnień),
lipiec 2015 - zaznajomienie z aktami postępowania,
wrzesień 2015 - postanowienie o zamknięciu dochodzenia i przesłanie aktu oskarżenia do sądu,
październik 2015 - wyrok nakazowy wydany na posiedzeniu bez udziału stron (kara grzywny),
listopad 2015 - sprzeciw od wyroku nakazowego,
grudzień 2015 - zawiadomienie o terminie rozprawy,
kwiecień 2016 - rozprawa i ogłoszenie wyroku sądu I instancji(uniewinnienie),
maj 2016 - uzasadnienie wyroku sądu I instancji,
czerwiec 2016 - apelacja urzędu celnego od wyroku sądu I instancji,
lipiec 2016 - rozprawa apelacyjna,
sierpień 2016 - wyrok sądu II instancji (utrzymanie w mocy wyroku sądu I instancji),
wrzesień 2016 - uzasadnienie wyroku sądu II instancji,
październik 2016 - bezskuteczny upływ terminu do wniesienia kasacji przez UC.

Kosztami postępowania za obie instancje obciążony zostaje Skarb Państwa!
Wszystkim którzy jeszcze w trakcie - życzę powodzenia w walce z tym prawnym absurdem
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom