>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
zibicool 99

zibicool

Użytkownik
Mnie ta cała walka o właściwe prawo o bukach w naszym kraju przypomina walkę o własność swojej ziemi w kontekście tego co pod nią się kryje. Bo to co znajdziesz wartościowego w naszym kochanym kraju pod ziemią należy do skarbu państwa. Czyli kopać możesz, grać u buków zagranicznych też możesz. Ale prawnie nie możesz mieć z tego nic (ewentualnie ochłapy znaleźnego w pierwszym przypadku). Paranoja...
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
co z tego że zablokowane aplikacje jak wchodzic ze strony mozna bez problemu, pieprzony
Juroszek próbuje wszystkiego, ale i na niego przyjdzie kolej.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Zawsze można blokadę ominąć zmieniając kraj - nie rozumiem tych jego działań po cichu do Apple. Jakby Juroszek miał cojones, to pozwałby te firmy do sądu (przypadkiem okazałoby się, że by przegrał), ale on woli pozywać zwykłych ludzi.
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
Zawsze można blokadę ominąć zmieniając kraj - nie rozumiem tych jego działań po cichu do Apple. Jakby Juroszek miał cojones, to pozwałby te firmy do sądu (przypadkiem okazałoby się, że by przegrał), ale on woli pozywać zwykłych ludzi.

Nie miałby szans z takimi firmami. Więc próbuje, poci się co by tu jeszcze zrobić, zdaje sobie sprawę z jednego, wejście poważnych firm do Polski kasuje go, zostaną mu tylko stare dziadki nie mający internetu, którzy jeszcze pójdą do punktu i coś zagrają. ????
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
na jakiej podstawie urząd celny szuka takich graczy?
Może na podstawie ustaw: o służbie celnej, o grach hazardowych, KPK itd. ????
&quot;W stosunku do osób, które brały udział w zagranicznych grach hazardowych, w 2015 r. wszczęto 3593 postępowania, w 695 sprawach przedstawiono zarzuty podejrzanym&quot; - czytamy w opublikowanym właśnie przez resort finansów raporcie dotyczącym rynku bukmacherskiego w Polsce. Skierowane przez funkcjonariuszy do sądów sprawy zakończyły się wydaniem 345 wyroków skazujących. Innymi słowy, 345 obywateli poniosło konsekwencje za to, że grali u przedsiębiorców, którzy nie uzyskali zezwolenia na prowadzenie biznesu w Polsce.
Wcześniejsze dane za 2015 r. podawane przez resort m.in. w uzasadnieniu do projektu zmiany ustawy, były trochę inne ( 3554 postępowania, w 698 sprawach podejrzanym przedstawiono zarzuty, a w 330 sprawach wydane zostały wyroki skazujące) , ale niech im tam będzie, widać nastąpiła aktualizacja ????
Pominęli natomiast jedną istotną kwestię rzutującą mocno na tą statystykę, mianowicie część z tych ok. 300 spraw z 2015 r. to wyroki nieprawomocne, od których ścigani przez SC się odwoływali i to skutecznie jak zresztą wynika z wcześniejszych wpisów w tym temacie.
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
http://biznes.interia.pl/podatki/news/hazard-firmy-zawinily-graczy-wieszaja,2423800,4211
czy ktoś słyszał o jakimkolwiek złapanym? ???? na jakiej podstawie urząd celny szuka takich graczy? ????
Dlatego, że żyjesz w kraju rodem epoki kamienia łupanego, w krajach cywilizowanych jest inaczej ale o tym byla mowa nie raz.
Jednego tylko nie rozumiem: po co to robi nasz rząd, przecież napewno chodzi o pieniądze do budżetu. Bo skoro hazard ma być, a nie następuje jego całkowita likwidacja to opodatkować tych nielegalnych operatorów w ich mniemaniu, niech będzie konkurencja u nas na rynku, w innych krajach cywilizowanych, szara strefa paktycznie nie istnieje bo i po co, firmy z tej branży to jest kura znosząca złote jaja, mam na myśli poważne firmy, które mają ogromne pieniądze, po opodatkowaniu ich budżet zyskuje, gracz jest zadowolony nie ma jakiś dziwnych akcji, ścigania graczy, kary itp.
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Nie rozumiesz bo normalny człowiek nie jest w stanie tego zrozumieć. W Polsce rządzą nieudacznicy, nie pierwszy i nie ostatni raz niestety.
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
Iwo Bulski: Nowo uchwalane prawo niesie ze sobą nowe wyzwania. Planowane ułatwienia podatkowe w sektorze bukmacherskim będą skutkować zwiększeniem konkurencji na rynku. Już w MF złożone są aplikacje 6 kolejnych firm – w większości operujących w Polsce z licencjami europejskimi. Jakie Pan przewiduje utrudnienia w prowadzeniu własnych działań I jak widzi Pan rynek w Polsce po zmianach?
Adam Lamentowicz: Dzisiejszy rynek bukmacherski w ponad 90% kontrolowany jest przez firmy typu off-shore – czyli zlokalizowane poza Polską, nie płacące w Polsce podatku od gier (najwyższego w UE i wynoszącego 12% od obrotu). Jest to sytuacja nienormalna – unikalna już na skalę światową – nie mówiąc o Unii Europejskiej gdzie nawet Rumunia i Bułgaria w dużym stopniu ograniczyły szarą strefę na swoich rynkach hazardowych blokując nielegalnych operatorów i normując stawki podatku.
http://e-play.pl/zwolennikiem-zmonopolizowania-rynku/
To jest rozmowa z prezesem Totolotka, czyli jednak 6 firm złożyło do MF wniosek o licencję
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Dlatego, że żyjesz w kraju rodem epoki kamienia łupanego, w krajach cywilizowanych jest inaczej ale o tym byla mowa nie raz.
Jednego tylko nie rozumiem: po co to robi nasz rząd, przecież napewno chodzi o pieniądze do budżetu. Bo skoro hazard ma być, a nie następuje jego całkowita likwidacja to opodatkować tych nielegalnych operatorów w ich mniemaniu, niech będzie konkurencja u nas na rynku, w innych krajach cywilizowanych, szara strefa paktycznie nie istnieje bo i po co, firmy z tej branży to jest kura znosząca złote jaja, mam na myśli poważne firmy, które mają ogromne pieniądze, po opodatkowaniu ich budżet zyskuje, gracz jest zadowolony nie ma jakiś dziwnych akcji, ścigania graczy, kary itp.
Ja mysle ze rzad nie jest taki glupi i wiedza jak powinna wygladac ustawa ale pewnego rodzaju uklady spowodowaly ze wyglada jak wyglada i ma na celu aby nie dopuscic konkurencji na rynek pl a z naszym podatkiem wiedza ze nawet gdyby nie bylo monopolu to i tak nikt sie nie bedzie tu pchac, i wiekszosc rynku w pl dzieki temu zgarnie pewna beznadziejna firma w ktorej interesie jest to aby nie dopuscic do pl wielkich firm zagranicznych. Ewentualnie pozostaje druga opcja ze to nie za sprawa lobby i ukladow powstala tak beznadziejna ustawa tylko w rzadzie mamy takich matolow a to juz jest przerazajace.
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
Ale taki sts nie jest w stanie im tyle zapłacić jak firmy zagraniczne. Ja myślę jednak inaczej juz 6 firm złożyło wniosek i jednak nie zrezygnują z naszego rynku, a patole z rządu im będą potrzebne pieniądze na swoje programy a ile takie firmy marne jak sts są im w stanie zaproponować?
Zresztą co my Panowie będziemy gdybać co będzie, zobaczymy jak wogóle będzie z tą ustawą. Druga sprawa nie od nas to zależy.
 
L 77

low

Użytkownik
Dla mnie moze 100 firm zgłosić aplikacje zeby dzialac w PL , ale co z tego jak będzie ten 12% podatek od obrotu , który zabija wszystko.
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
no więc właśnie problem tkwi w podatku a nie w bukmacherach

Tylko ta Polska jak zwykle, wszystko najwyższe, tylko jakoś płac nie ma mamy najwyższych, gdzie tu rozwój my sie cofamy.:-(
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
C 445

cristovao

Użytkownik
Google Play wyraźnie miało w regulaminie, że nie można w sklepie umieszczać aplikacji hazardowych na prawdziwą kasę i aplikacji buków tam nie było tylko można bezpośrednio ze strony pobrać tak jak w PokerStars ma na swojej stronie do pobrania apkę z GP i iTunes.
No ale to Apple i nagle wielka burza wokół problemu którego nie ma.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Google Play wyraźnie miało w regulaminie, że nie można w sklepie umieszczać aplikacji hazardowych na prawdziwą kasę i aplikacji buków tam nie było tylko można bezpośrednio ze strony pobrać tak jak w PokerStars ma na swojej stronie do pobrania apkę z GP i iTunes.
No ale to Apple i nagle wielka burza wokół problemu którego nie ma.
Jak masz Androida, to musisz zezwolić na instalację z nieznanych źródeł.
Usunięte zostały tylko apki dotyczące bukmacherki z sklepu Apple - z tego, co jest napisane w różnych artykułach.
@Cristovao
Przeczytaj to jeszcze raz.
W Apple z tego, co wiem nie da się normalnie zainstalować apki z nieznanych źródeł - trzeba mieć zrobionego jailbreaka. Jeżeli tak jest, to ci co mają iPhona muszą omijać jakoś tą blokadę, albo zrobić jailbreaka.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Jak masz Androida, to musisz zezwolić na instalację z nieznanych źródeł.
przecież ja to wiem, tak jest z każdą apką gdy nie instaluje jej się poprzez Google Play, każdy bukmacher ma na stronie swoje apki bo jak już pisałem Google Play nie zezwala na aplikacje służące do hazardu na prawdziwe pieniądze a teraz jakaś gó***burza bo Apple zakazał...
oczywiście Apple wiadomo, że się newsy szybko i wszędzie rozchodzą ale dla mnie problem rozdmuchany niepotrzebnie
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom