>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
kraher 306

kraher

Użytkownik
Kraher, ale ten Merchant Code dotyczy chyba tylko kart debetowych/kredytowych i płatności kartą, a nie zwykłych przelewów?
Zapewne w najbliższym czasie dowiemy się w jaki sposób banki identyfikują przelewy od zagranicznych bukmacherów.
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Po wejściu w życie nowelizacji, co za tym idzie w pełni notyfikowanego aktu prawnego, zagraniczna instytucja finansowa, nie będzie mogła się już zasłanianiem argumentem, który mówi o tym, z jej punktu widzenia dane działanie (uczestniczenie w zagranicznych zakładach wzajemnych) jest w pełni legalne.
ale zaraz , najpierw żeby skrill ,,wydał im &quot; historie mojego konta i transakcji muszą mieć akt oskarżenia dla mnie , czyż nie? chyba że ty uważasz że skrill będzie sam z siebie wysyłał historie naszego konta...
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Czas pokaże kto miał rację. Ja wiem natomiast ze swoich źródeł, że przetarły się pewne szlaki i korzystanie z portfeli będzie obarczone coraz to większym ryzykiem, które znacząco się zwiększy po wejściu w życie obecnej nowelizacji.
Ty snujesz domysly a ja mam zywe przyklady od ludzi , Skrill Netller i Angielskie banki to numer 1 na swiecie jesli chodzi o anonimowosc chyba ze Polska jest lepsza od innych panstw europejskich i moze kontrolowac wszystko co tylko chce ;)
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.
Nie twierdzę, że z automatu służby będą ścigały wszystkich, którzy mają konto w Skrillu, ale należy brać pod uwagę fakt, że zostanie on sprawdzony w przypadku najmniejszych podejrzeń o to, że ktoś uczestniczył w nielegalnej grze hazardowej.

Zrozumcie, że to co obecnie się dzieje w RP, to dopiero początek represji ze strony aparatu państwowego. Zobaczycie jak to wszystko nabierze rozpędu jak zaczną się problemu z deficytem budżetowym. Wprowadzona niedawno ustawa antyterrorystyczna, daje możliwość pełnej inwigilacji każdego bez jakiejkolwiek naszej wiedzy. Ponadto w przygotowaniu są kolejne akty prawne.

Trzeba się pogodzić z jednym: niestety, ale lepiej drodzy Państwo już nie będzie.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Ty snujesz domysly a ja mam zywe przyklady od ludzi , Skrill Netller i Angielskie banki to numer 1 na swiecie jesli chodzi o anonimowosc chyba ze Polska jest lepsza od innych panstw europejskich i moze kontrolowac wszystko co tylko chce ;)
Tak jak pisałem w poprzednim poście, sytuacja jest dynamiczna i warunki korzystania z usług instytucji finansowych na bieżąco ulegają zmianie:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/914835,automatyczna-wymiana-informacji-podatkowych-w-ue.html
 
H 32

hortex

Użytkownik
Forex jest legalny.Nie wiem co jest na takim wezwaniu,ale nie wykluczam ,że po komputer Policja odwiedzi cię osobiście.
Ja też, bo jeszcze go nie otrzymałem. Na razie zawiadomienie z banku tylko. Od kiedy to przy świadku policja konfiskuje komputery?...Doczytałem jednak, że jest to możliwe, ale chyba do tej pory nie było takich środków w sprawach? ????
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
To akurat nie dotyczy netka i skrilla, było wcześniej wyjaśnione.
Link był przytoczony dlatego, ponieważ kolega podał przykład Lloydsa.
A jeżeli chodzi o Skrilla czy Neta, to kiedyś czytałem ich regulamin i tam była informacja, że działają w oparciu o brytyjskie prawo bankowe. Czy to sprawia, że kwalifikują się do wymiany informacjami o naszych rachunkach bankowych? Tego nie wiem, ale jestem przekonany, że portfele będą mocno &quot;trzepane&quot; przy każdym podejrzeniu o uczestniczenie w zagranicznej grze hazardowej.
Nie mam zamiaru tu nikogo na siłę przekonywać do swojego zdania, ale chcę Wam tylko naświetlić jaki kierunek zmian został obrany w RP.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] ale jestem przekonany, że portfele będą mocno &quot;trzepane&quot; przy każdym podejrzeniu o uczestniczenie w zagranicznej grze hazardowej.[...]
Jedynym, który może &quot;przetrzepać&quot; konkretną firmę jest odpowiedni urząd w danej jurysdykcji. Polskie służby mogą co najwyżej sobie nawzajem przetrzepać co tam chcą. Nie portfel elektroniczny znajdujący się w obszarze prawnym pozapolskim. Służby brytyjskie zrobią nalot Skrill&#39;owi na wniosek Polski? Za pośredniczenie w transferze środków do i z legalnego podmiotu (prawa) gospodarczego czyli za to co stanowi podstawę działalności portfela elektronicznego?
Ponadto, nawet jeśli ktokolwiek w świecie przyjąłby punkt widzenia polskich władz, to czy istnieje jakikolwiek polski przepis penalizujący wysyłkę i odbiór środków do i z portfeli elektronicznych? Nielegalna, jest gra. I ten fakt należy jeszcze udowodnić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
D 0

daroo18

Użytkownik
A ktoś mi powie jak to jest z Betsafe?
Mieszkam na stałe w Niemczech. Adres niemiecki mam też zweryfikowany w betsafe.
Wypłacam co jakiś czas środki na polskie konto bankowe.
Tytuł przelewu
Rachunek &quot;WORLDPAY AP LTD. 25 WALBROOK THE WALBROOK BUILDING EC4N 8AF LONDON ELIXIR 05-12-2016&quot;
Jest się czego obawiać?
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Wystarczy, że polskie władze wyślą pismo do zagranicznej instytucji finansowej, że zachodzi podejrzenie co do Pana Jana Kowalskiego, że uchyla on się od obowiązku podatkowego i tylko na tej podstawie takie dane zostaną przekazane.
Ponadto zmierzamy do świata, w którym samo korzystanie z VPN&#39;a będzie podejrzane. Bo i po co to robić jak się nie ma nic do ukrycia? To będzie pretekst do dokładnego prześwietlenia niepokornego obywatela.
Kilka miesięcy temu pisałem, że jest odgórne zalecenie na wprowadzenie mechanizmów kontroli obywateli. Blokowanie stron, inwigilacja obywateli czy swobodny wgląd służb w każdy aspekt naszego życia, przestaje już być teorią spiskową. Nie łudźcie się, że ten kierunek nie będzie kontynuowany, bo jesteśmy tylko i wyłącznie numerem Pesel.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kraher 306

kraher

Użytkownik
A ktoś mi powie jak to jest z Betsafe?
Mieszkam na stałe w Niemczech. Adres niemiecki mam też zweryfikowany w betsafe.

Wypłacam co jakiś czas środki na polskie konto bankowe.

Tytuł przelewu
Rachunek &quot;WORLDPAY AP LTD. 25 WALBROOK THE WALBROOK BUILDING EC4N 8AF LONDON ELIXIR 05-12-2016&quot;

Jest się czego obawiać?
Nie masz się czego obawiać, ponieważ ustawa tyczy się tylko i wyłącznie rezydentów RP.
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Skończmy już snuć teorie spiskowe i w temacie ustawa hazardowa piszmy o ustawie . Jakieś zapewnienia typu że mam info że będzie tak ... Czy siak schowajmy między bajki . A kto jest zesranym malolatem nich już wypłaci kasę z buków i najlepiej zamknie konto skrill lub netller i zacznie grać w STS itp. bądź niech przestanie wogole grać , bukmacherka nie jest dla mięczaków .
 
H 32

hortex

Użytkownik
Było już pisane jaki. Czytajcie uważnie forum. Na razie nie ma co ferować, poczekam na pismo z UC. Tylko spokój i rozsądek tu pomogą ???? Dziękuję za wszystkie pozytywne wpisy i chęć pomocy. Skupmy się na temacie ustawy. Jedno jest pewne - banki współpracują z KNF.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom