>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
K 102

kristo45

Użytkownik
Hortex Specjalnie dla Ciebie:
Ja i setki, tysiące innych userów. A od kiedy wpłata i wypłata jest dokumentem poświadczającym grę? Ja chociażby pracuję dla jednego buka bezpośrednio dostarczając live i dla drugiego przez pośrednika-firmę z Azji i często mam wypłaty na kartę z buka. Czy to też nielegalne? Rozliczam się z tego normalnie co roku.
Nic nie dało, że edytowałeś i usunąłeś tego posta.
W innych edytowanych też pewnie były podobne słowa.
Dowód czy nie - Po co się potem włóczyć po sądach?
Lepiej słuchać rad kolegów i korzystać ze Skrill/Neteller
 
N 11

newengland

Użytkownik
To też jest trochę nieprawda, bo niby masz rację, tylko w rzeczywistości wygląda to tak, że jedyną sprawą jaka ujrzała światło dziennie na temat przelewów z buków na konta bankowe była spowodowana WYCIEKIEM danych, ba i to nie z polskiego banku tylko z włoskiego...
Gdyby nie doszło do WYCIEKU danych, nie byłoby żadnej afery, a założę się, że do dzisiaj tysiące graczy wypłaca pieniądze z bukmacherów na konta bankowe.
Fakty są takie, że są to tak naprawdę psie pieniądze czyt. drobne i sądy, oraz różne urzędy celne/skarbowe doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że ściganie graczy bo jakiś Kowalski sobie meczyki gra w Betclicku czy u Bońska w Expekcie jest niepoważne i sprawa może zostać szybko przegrana w sądzie z powodu prawnych.
Jednak w przypadku wycieku danych to już odpowiednie instytucje miały obowiązek wszcząć postępowanie widząc złamanie prawa.
tylko dziwne ze dane mieli tylko z pekao z innych banków nie otrzymali mimo tego ze zglosili się do nich z pismem od prokuratury.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Myślę, że już nie ma sensu rozdrapywać starych strupów. W internecie są sprzeczne informacje, sam Jacek Kapica powiedział, że dane dostał dziełem &quot;przypadku&quot; z powodu badania innej sprawy. Być może chodziło o tą z Zakopanego jak wspomniał wyżej buks65.
newengland wspomniał, że należy być ostrożnie z kontami bankowymi, to tylko potwierdza jeszcze raz nasze prawo.
Firma Bet-at-home chyba ponad 3 lata miała te konto PeKaO i normalnie akceptowała wpłaty czy tam wypłaty od graczy ???? , a w majestacie naszego prawa jest przecież nielegalna. Dopiero jak już buks65 wspomniał wszystko wyszło na jaw dopiero po popełnieniu przestępstwa z reklamowaniem się buka w Zakopanym.
Tak naprawdę to gdyby nie to pewnie dalej by istniało polskie konto pekao bahu i wpłaty, wypłaty by szły w najlepsze, a służby celne, skarbowego by nadal tego nie widziały. Ot tak działa właśnie prawo w rzeczywistości.
 
B 293

buks65

Użytkownik
Tak naprawdę to gdyby nie to pewnie dalej by istniało polskie konto pekao BaHu i wpłaty, wypłaty by szły a najlepsze, a służby celne, skarbowego by nadal tego nie widziały. Ot tak działa właśnie prawo w rzeczywistości.
:grin: Zapewne tak, bo konto w Polsce zamknęli dopiero po umorzeniu sprawy nielegalnej reklamy. Ot, taki sobie paradoks, naszego prawa.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Kristo edytowałem, żeby na razie nie upubliczniać pewnych danych. To co cytowałeś dotyczy innej sprawy. Pozdrawiam! Wysłałem Ci priv, służę pomocą w miarę możliwości.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Pekao było chyba do 2010 roku, później zlikwidowano i było zagraniczne konto pamiętam bo wpłacałem poprzez wypełnianie druczka i zawsze był oddział w Warszawie a pewnego dnia w 2010 Pani w okienku powiedziała już, że takie konto nie istnieje, po powrocie do domu spojrzałem na dane u buka i tam było już konto zagraniczne więc to już dobre 6 lat jak nie mają konta w PL banku.
Chociaż nie wiadomo czy to miało związek z aferą bo nowe konto było w UniCredit Bank Austria AG ale było to zagraniczne w EUR bo był IBAN podany a UniCredit to przecież Pekao no ale w Pekao można było płacić w PLN.
 
B 293

buks65

Użytkownik
Pekao było chyba do 2010 roku, później zlikwidowano i było zagraniczne konto pamiętam bo wpłacałem poprzez wypełnianie druczka i zawsze był oddział w Warszawie a pewnego dnia w 2010 Pani w okienku powiedziała już, że takie konto nie istnieje, po powrocie do domu spojrzałem na dane u buka i tam było już konto zagraniczne więc to już dobre 6 lat jak nie mają konta w PL banku.

Chociaż nie wiadomo czy to miało związek z aferą bo nowe konto było w UniCredit Bank Austria AG ale było to zagraniczne w EUR bo był IBAN podany a UniCredit to przecież Pekao no ale w Pekao można było płacić w PLN.
Coś pokręciłeś. Dane graczy Bah z konta PeKaO S.A. Urząd Celny dostał z okresu od lipca 2011 do kwietnia 2012, a Bah konto w Polsce miał na pewno do co najmniej 2013 r.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
To już dość stare info ale chyba nikt nie wklejał:

&quot;W trakcie rządowych prac nad nowelizacją Jarosław Gowin, minister nauki, doprowadził do &quot;€žuzupełnienia projektowanych regulacji o możliwość reklamowania zakładów bukmacherskich&quot;€. W myśl zaproponowanych przepisów reklamować się bez ograniczeń będą mogły m.in. firmy, które nie zarejestrowały się w Polsce.&quot;

&quot;Żaden organ nie będzie mógł tego zabronić i nałożyć jakichkolwiek sankcji. Ponadto dozwolone będzie czerpanie korzyści z takiej reklamy. Oznacza to, że nie tylko nie zostanie spełniony główny cel nowelizacji, a więc &quot;€žograniczenie zjawiska szarej strefy&quot;€, ale szara strefa rozwinie się jeszcze bardziej &quot;€” uważa Marta Kostka, prezes Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.&quot;
http://e-play.eu/bukmacherzy-kloca-sie-o-reklamy/
???? ????
Oj boli to STS i spółkę boli jak diabli. Ciekawe jak to wszystko się skończy.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Mógłby ktoś skrócić ostatnie miesiące, co tam się w tym sejmie wyprawia? Bo tam ten temat to w większości spam więc trudno coś wywnioskować.
 
N 11

newengland

Użytkownik
Panowie i nic im to nie da bez notyfikacji. Na stronie e-Play w artykule z dnia 30 listopada jest podane, że komisja prowadzi postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Rząd na pewno wie to a mimo wszystko zamiast się wstrzymać przepycha na siłę bubel prawny. Już raz się przejechali z podatkiem handlowym, który mimo uwag KE chcieli wprowadzić na siłę i nic to nie dało ponieważ nie dostali notyfikacji. W tym momencie pozostaje nam tylko czekać na głos z unii w tej sprawie i obserwować dalszy ciąg tego melodramatu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom