>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
ester 87

ester

Użytkownik
Standstill obowiązywał od 29 lipca do końca października ale został wydłużony o miesiąc do 30 listopada ze względu na uwagę Malty, a jeżeli PIS traktuje wysłanie 29 lipca jako notyfikację no to są bezmózgami zreszt a i tak są.
Oni obecnie liczą na notyfikację zresztą było to poruszane na pracach podkomisji i komisji, dlatego ustalony okres wejścia ustawy 1 lipca 2017
Eh, polecam zapoznać się z definicją słowa notyfikować/notyfikacja. Znaczy to tyle co zawiadomić urzędowo, najczęściej inne państwo. Czyli słusznie tam napisano, że ustawa została notyfikowana 26 lipca (czyli przedłożona innym krajom UE). A to czy ktoś zgłasza do ustawy (czyli do dokumentu, który im notyfikowano) uwagi to inna kwestia.
 
N 11

newengland

Użytkownik
Nie będzie natychmiastowa dopóki komisja europejska się do niej nie odniesie i tak jak w przypadku podatku handlowego może nakazać zawieszenie tej ustawy. Decyzje buków są tym bardziej ważne gdyż oni zanim podejmą decyzję odnośnie świadczenia usług klientom z Polski skonsultują się ze swoimi prawnikami.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Najlepsze, że jak buki będą się wycofywać mogą np. chcieć wypłacać np. na taką formę, jaka im się podoba...i wysypią ludzi likwidując im kasę na koncie. Pomijam tych pod murem, którzy wypłacają na karty/konto.
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Najlepsze, że jak buki będą się wycofywać mogą np. chcieć wypłacać np. na taką formę, jaka im się podoba...i wysypią ludzi likwidując im kasę na koncie. Pomijam tych pod murem, którzy wypłacają na karty/konto.
I po co takie bzdury wypisujesz ? W innych krajach były przypadki wycofania się firm i jakoś nie dyktowałi że nie może być na e portwel tylko na konto bankowe . Nie masz informacji to nie wymyślają głupich tez .
 
M 199

mawaszi

Użytkownik
Co do wypłat, to w Bułgarii czy Rumunii nie robili nikomu żadnych problemów z wypłatami na portfele po zamknięciu kont(w Bułgarii zrobili to z dnia na dzień bez żadnej informacji). Choć mówię tu o tylko o bet365. Jak wiadomo np. Unikrzak już teraz stosuje takie zagrywki, że osoby które są na + mają blokowane wypłaty na portfele, więc takie coś jest możliwe ale w pseudobukach typu Unibet, Betsson, Betano itp.
 
N 11

newengland

Użytkownik
Co do wypłat, to w Bułgarii czy Rumunii nie robili nikomu żadnych problemów z wypłatami na portfele po zamknięciu kont(w Bułgarii zrobili to z dnia na dzień bez żadnej informacji). Choć mówię tu o tylko o bet365. Jak wiadomo np. Unikrzak już teraz stosuje takie zagrywki, że osoby które są na + mają blokowane wypłaty na portfele, więc takie coś jest możliwe ale w pseudobukach typu Unibet, Betsson, Betano itp.
Z tego co się orientuję to w Bułgarii i Rumunii mimo ustawy gracze z szarej strefy normalnie grają u buków które do nich nie weszły. W Rosji i na Ukrainie chcieli całkowicie zlikwidować szarą strefę i jakoś im się to nie udało. Jak by znikly takie firmy jak unibet betson i inne tego typu buki nikt by nie płakał.
 
M 199

mawaszi

Użytkownik
Nie do końca tak jest. W Bułgarii bet365 i Betfair wykupili licencję i gracze mogą grać legalnie. Wpłacać i wypłacać można tylko na konto bankowe. Pinn i SBO działają w szarej strefie i nie mają nic przeciwko VPN, mają też kilkanaście mirrorów które nie są tam blokowane. Z Rumunii bet365 się wyniósł i gracze z tego kraju nie mogą się już rejestrować. Bet365 jak i inne softbuki nie akceptują VPN, mają później problem wyłapać multikonta. Dlatego z Rumunii się wynieśli, bo nie dogadali się co do licencji, by operować legalnie. Tam też zablokowali strony bukom bez licencji i jakoś nie było im na rękę by gracze grali przez VPN tak jak np. na pinku.
 
N 11

newengland

Użytkownik
Nie do końca tak jest. W Bułgarii bet365 i Betfair wykupili licencję i gracze mogą grać legalnie. Wpłacać i wypłacać można tylko na konto bankowe. Pinn i SBO działają w szarej strefie i nie mają nic przeciwko VPN, mają też kilkanaście mirrorów które nie są tam blokowane. Z Rumunii bet365 się wyniósł i gracze z tego kraju nie mogą się już rejestrować. Bet365 jak i inne softbuki nie akceptują VPN, mają później problem wyłapać multikonta. Dlatego z Rumunii się wynieśli, bo nie dogadali się co do licencji, by operować legalnie. Tam też zablokowali strony bukom bez licencji i jakoś nie było im na rękę by gracze grali przez VPN tak jak np. na pinku.
Dlatego napisałem z tego co się orientuję. Poprostu nie byłem pewny. Co do naszej sytuacji w tym momencie ciężko cokolwiek snuć najlepiej poczekać jak rozwinie się sytuacja. Ja nadal jestem przekonany że komisja europejska zablokuje im tą ustawę tak samo jak ustawę o podatku handlowym i przez okres od 12-18 miesięcy durny rząd niczego nie zrobi. Fajnie by było gdyby jakiś prawnik przeanalizował tą ustawę w kontekście zgodności z prawem UE i wówczas wszyscy zainteresowani wiedzieliby prawie na pewno czego się spodziewać a tak jest zamieszanie jak przy poprzedniej ustawie. Z ciekawości sprawdziłem sobie co na temat poprzedniej ustawy pisano na tym forum i co ciekawe obawy były wyolbrzymione podobnie jak teraz.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Sprostowanie dla tych którzy ciągle powtarzają że ustawa wchodzi 1 Lipca:
&quot;Art. 12. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2017 r., z wyjątkiem art. 1
pkt 17 w zakresie art. 15f ust. 5 i art. 15g oraz pkt 67 w zakresie art. 89 ust. 1 pkt 5 i
7, które wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2017 r.&quot;
Źródło: orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/795_u/$file/795_u.pdf - przyjęta wczoraj przez sejm
I po co wklejać tu linki, pisać na darmo skoro nadal są tacy, którzy nie czytają tematu?. Była już o tym mowa. Sam pisałem o tych punktach, były linki do tego co tu wklejasz. Po co to wałkować od nowa? Jak ktoś czyta temat to wie od kiedy co wchodzi. Sprawa już była jasna ze dwie strony temu i to rozczłonkowana na czynniki pierwsze.
 
N 11

newengland

Użytkownik
Nie do końca tak jest. W Bułgarii bet365 i Betfair wykupili licencję i gracze mogą grać legalnie. Wpłacać i wypłacać można tylko na konto bankowe. Pinn i SBO działają w szarej strefie i nie mają nic przeciwko VPN, mają też kilkanaście mirrorów które nie są tam blokowane. Z Rumunii bet365 się wyniósł i gracze z tego kraju nie mogą się już rejestrować. Bet365 jak i inne softbuki nie akceptują VPN, mają później problem wyłapać multikonta. Dlatego z Rumunii się wynieśli, bo nie dogadali się co do licencji, by operować legalnie. Tam też zablokowali strony bukom bez licencji i jakoś nie było im na rękę by gracze grali przez VPN tak jak np. na pinku.
W Rumunii gracze nadal grają w bet365. Bet365 się nie wycofał tylko stracił licencje mimo że uiścił zaległy podatek od przychodu.
 
M 199

mawaszi

Użytkownik
W Rumunii gracze nadal grają w bet365. Bet365 się nie wycofał tylko stracił licencje mimo że uiścił zaległy podatek od przychodu.
Widocznie ktoś mnie okłamał ;-) I to że nie da się wybrać kraju Rumunia przy rejestracji to czysty przypadek ;-)
PS: jak bet365 mógł stracić w Rumunii licencję skoro jej nigdy nie posiadał? Nie wiem czy czegoś nie pomieszałeś, bo kwestia z podatkiem, a dokładniej z umowną karą za zaległe podatki dotyczy Bułgarii i musieli ją zapłacić aby otrzymać licencję.
 
N 11

newengland

Użytkownik
Widocznie ktoś mnie okłamał ;-) I to że nie da się wybrać kraju Rumunia przy rejestracji to czysty przypadek ;-)
PS: jak bet365 mógł stracić w Rumunii licencję skoro jej nigdy nie posiadał? Nie wiem czy czegoś nie pomieszałeś, bo kwestia z podatkiem, a dokładniej z umowną karą za zaległe podatki dotyczy Bułgarii i musieli ją zapłacić aby otrzymać licencję.
N e-Play jest artykuł z 25.02.2016 opisujący zmiany w tamtejszej ustawie hazardowej i jest jak byk że bet365 stracił tymczasową licencję mimo zapłaty zaległego podatku w wysokości 20%.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom