>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
Z 636,5K
edi8 nie strasz ludzi pamiętaj że jest jeszcze KE a dopiero później jeżeli KE nie będzie mieć uwag i nie zakażą ewentualnie stosowania tej ustawy no to wówczas chłopaki zapomnijcie o grze w jakim kolwiek buku typu bet365 ponieważ nikt normalny nie wejdzie do Polski. Oto chyba zresztą chodziło prezesowi totalizatora bo w takim duchu wypowiadał się w jednym z wywiadów że najpierw nasze firmy muszą się wzmocnić i dopiero po tym może zliberalizuje się rynek.
KE to figurant i napewno niebedą miećuwag,a jeżeli już to PIS i taki będzie miał to gdzieś
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
newengland&gt;&gt; a czym to ja niby straszę ludzi pisząc w trybie przypuszczającym ten powyższy rysujący się scenariusz?
Czy po to kilka dni temu zjawiłeś się na tym forum aby pieprzyć takie trzy po trzy?
Bo to wychodzi Ci extra!
Między tym co ja napisałem a tym co jest Twoim pobożnym życzeniem, istnieje różnica tak wielka jaka jest pomiędzy nami - bo ja wiem co piszę a Ty się modlisz o cud.
Skoro w wielu państwach UE są od lat blokowane strony operatorów nielegalnych od dnia wejście w życie przyjętych tam ustaw regulujących rynek gier, to dlaczego stanowisko KE wobec Polski ma się w tym zakresie różnić?
W nowej Ustawie o grach kluczowe są zmiany dotyczące przecież wprowadzenia monopolu państwa w zakresie gier hazardowych ( automaty ) bo to one mają charakter techniczny - a nie te dotyczące zakładów wzajemnych bo tu nie ma żadnych ograniczeń w zakresie możliwości wchodzenia na polski rynek przez zagraniczne firmy ( choć oczywiście barierą dla nich jest brak GGR, ale to jest inna bo biznesowa kwestia rentowności rozpoczęcia działalności w Polsce a nie samej takiej możliwości ) więc ten obszar nawet w najmniejszym stopniu nie jest w tej już finalnie procedowanej w Polsce nowej Ustawie podpadający pod możliwość zanegowania jej przez KE w stosunku do projektu z 29.07 jaki został przedłożony KE.
................
@newengland&gt;&gt; od zarejestrowania się na forum w dniu 14.12 napisałeś już 34 posty wyłącznie w tym wątku poświęconym Ustawie o grach:
https://forum.bukmacherskie.com/search.php?searchid=8465753 - i zdecydowana większość z tych 34 wpisów to tzw. &quot;badziew&quot; i wodolejstwo, totalnie niczego nie wnoszące w sprawie dla jakiej powstał ten wątek...
Więc się ogarnij człowieku!
 
N 11

newengland

Użytkownik
newengland&gt;&gt; a czym to ja niby straszę ludzi pisząc w trybie przypuszczającym ten powyższy rysujący się scenariusz?
Czy po to kilka dni temu zjawiłeś się na tym forum aby pieprzyć takie trzy po trzy?
Bo to wychodzi Ci extra!
Między tym co ja napisałem a tym co jest Twoim pobożnym życzeniem, istnieje różnica tak wielka jaka jest pomiędzy nami - bo ja wiem co piszę a Ty się modlisz o cud.
Skoro w wielu państwach UE są od lat blokowane strony operatorów nielegalnych od dnia wejście w życie przyjętych tam ustaw regulujących rynek gier, to dlaczego stanowisko KE wobec Polski ma się w tym zakresie różnić?
W nowej Ustawie o grach kluczowe są zmiany dotyczące przecież wprowadzenia monopolu państwa w zakresie gier hazardowych ( automaty ) bo to one mają charakter techniczny - a nie te dotyczące zakładów wzajemnych bo tu nie ma żadnych ograniczeń w zakresie możliwości wchodzenia na polski rynek przez zagraniczne firmy ( choć oczywiście barierą dla nich jest brak GGR, ale to jest inna bo biznesowa kwestia rentowności rozpoczęcia działalności w Polsce a nie samej takiej możliwości ) więc ten obszar nawet w najmniejszym stopniu nie jest w tej już finalnie procedowanej w Polsce nowej Ustawie podpadający pod możliwość zanegowania jej przez KE w stosunku do projektu z 29.07 jaki został przedłożony KE.
................
@newengland&gt;&gt; od zarejestrowania się na forum w dniu 14.12 napisałeś już 34 posty wyłącznie w tym wątku poświęconym Ustawie o grach:
https://forum.bukmacherskie.com/search.php?searchid=8465753 - i zdecydowana większość z tych 34 wpisów to tzw. &quot;badziew&quot; i wodolejstwo, totalnie niczego nie wnoszące w sprawie dla jakiej powstał ten wątek...
Więc się ogarnij człowieku!
Zdaję sobie sprawę z tego że to co pisałem to jest lanie wody i przypuszczenia tak jak większość tego co w tym temacie piszą użytkownicy. Jezeli patrzeć na ustawę tylko i wyłącznie przez pryzmat zakładów wzajemnych to masz całkowitą racje KE nie powinna mieć zastrzeżeń (dla pewności powinien się w tej sprawie wypowiedzieć specjalista) ale w ustawie znajdują się także inne zapisy które nie powiesz mi że są zgodne z prawem UE co można wyczytać choćby z uwag specjalistów w tej dziedzinie. To że jestem nowy na tym forum niczego nie zmienia. Zarejestrowałem się tutaj tylko i wyłącznie ze względu na zamieszanie które wyniknęło na wprowadzenie ustawy hazardowej i najprawdopodobnie za nie długo zniknę z tego forum i będę robił to co robię czyli grał a do tego nie potrzebuję ani forum. Ja już napisałem ze dla mnie osobiście to mogą wprowadzić co chcą ja i tak będę grał mi tylko szkoda tych którzy od czsu do czasu chcą spokojnie zagrać przez Internet u jakiegoś softbuka a nie potrzebuje bawić się w kombinacje i grę u buków dla &quot;profesjonalnych&quot;. Nie lubię jak ktoś od góry chce mnie przed czymś chronić a w rzeczywistości wydymać i nabić kasę buką które bez pomocy rządu by się zwinęły.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Tu panuje straszny burdel , może ktoś jasno odpowiedzieć kiedy wchodzi ustawa? Raz, że 1 kwietnia, raz że 1 lipca, innym razem że 1 kwietnia większość zmian i 1 lipca blokowanie stron.
Kilka postów wyżej masz link do ustawy.

Art. 12. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2017 r., z wyjątkiem art. 1 pkt 17 w zakresie art. 15f ust. 5 i art. 15g oraz pkt 67 w zakresie art. 89 ust. 1 pkt 5 i 7, które wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2017 r.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Dzisiaj propagandowy artykuł na gazecie, że 84% Polaków chce blokowania nielegalnych stron hazardowych ???? Ciekawe jak brzmiało pytanie sugerujące zapewne tezę końcową.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
S 48

sfiezak

Użytkownik
Gdzie można znaleźć aktualną listę bukmacherów którzy będę mogli prowadzić zakłady w internecie po 1 kwietnia - czyli Ci którzy otrzymali już zezwolenie. Jakaś strona ministerstwa, inna rządowa strona? Wie ktoś?
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Przypominam, że blokowana będzie jedynie domena buka.
Poza tym pisał już ktoś Was z bukami jak oni teraz się zapatrują na nowe prawo? Jak była ustawa z 2009 to odpisywali zgodnie, że działają legalnie na terenie UE a PL ustawa nie ma notyfikacji a teraz jaką wersję przyjmują, w końcu powinni już coś wiedzieć na ten temat tak?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Gdzie można znaleźć aktualną listę bukmacherów którzy będę mogli prowadzić zakłady w internecie po 1 kwietnia - czyli Ci którzy otrzymali już zezwolenie. Jakaś strona ministerstwa, inna rządowa strona? Wie ktoś?
Na stronie Ministerstwa Finansów jest zamieszczony wykaz firm, które mają aktualnie ważne licencje na przyjmowanie zakładów w sieci Internet - a nie tych, które ew. aplikują o taką licencję i być może dopiero je otrzymają.
Komunikat zawiera numery przyznanych licencji, stąd siłą rzeczy pojawiają się w nim firmy, które już mają wydaną taką licencję.
http://www.mf.gov.pl/documents/766655/5650924/Podmioty+posiadaj%C4%85ce+zezwolenia+na+urzadzanie+zak%C5%82ad%C3%B3w+wzajemnych+za+po%C5%9Brednictwem+sieci+Internet+nowy+komunikat+maj+2016+PS.pdf
Ponadto licencję posiada także firma:
LVbet.pl bukmacher zarządzany przez spółkę LV Bet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., która działa na mocy zezwolenia Ministra Finansów nr PS4.6831.9.2016.EQK uzyskanego 13 maja 2016 roku na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kraher 306

kraher

Użytkownik
Z tego co wcześniej była mowa 6 podmiotów było zainteresowanych ale teraz trudno powiedzieć.
Na chwilę obecną, już 7 firm uzyskało licencję MF. Tu jest lista legalnych bukmacherów[/url]. Ponadto z tego co mi wiadomo, to ponad 10 kolejnych podmiotów, wyraziło chęć ubiegania się o polską licencję. Wiadomo, że podatek GGR znacząco zwiększyłby ilość zainteresowanych firm, ale należy pamiętać, że polski rynek jest łakomym kąskiem nawet w przypadku podatku obrotowego. Jak zwykle czas zweryfikuje wszystkie nasze domysły.
Edit: Widzę, że komuś nie na rękę jest podana przeze mnie lista legalnych bukmacherów działających w Polsce ;)
edit admin: złamałeś regulamin forum, umieściłeś link do niewłaściwej strony.
Można prościej umieścić listę: http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/5657794/Podmioty+posiadaj%C4%85ce+zezwolenia+na+urzadzanie+zak%C5%82ad%C3%B3w+wzajemnych+za+po%C5%9Brednictwem+sieci+Internet+nowy+komunikat+6+09+2016.pdf

Dziękuję za pomoc, niebawem całe to forum z punktu widzenia prawa, również stanie się &quot;niewłaściwe&quot; ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
***kraher*** &gt;&gt;
ewidentnie nie zrozumiałeś tego, że w tamtym wpisie @pawelcz41 w formie odpowiedzi dla @sfiezak pytającego przecież o ewentualne nowe podmioty na tym rynku które wejdą po 1.04.2017, podał krążącą w sieci plotkę o rzekomo 6 zagranicznych firmach ubiegających się o licencje MF - zaś Ty podałeś informację o wszystkim znanych 7 polskich firmach, które taką licencję na zakłady w Internecie posiadają.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Gdzie można znaleźć aktualną listę bukmacherów którzy będę mogli prowadzić zakłady w internecie po 1 kwietnia - czyli Ci którzy otrzymali już zezwolenie.
edi8 czyżbyś zajął się szerzeniem propagandy na forum? Szczerze, to umysł ścisły tylko i wyłącznie w jeden sposób może zinterpretować powyższy fragment, dlatego bardzo mnie zdziwiła próba manipulacji z Pana strony, która jest zawarta w ostatnim poście.
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
tak edi8 ma rację ja pisałem o dodatkowych 6 które ewentualnie miały ochotę wejść na rynek, ale teraz to mogą być już tylko pobożne życzenia
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
***kraher*** &gt;&gt;
No to różnimy się w interpretacji sensu wpisu @sfiezaka, który jest userem z ponad 3-letnim stażem, więc to raczej nie o firmy aktualnie na polskim rynku funkcjonujące mu szło, bo to jest oczywiste że ktoś taki musi wiedzieć o STS, Fortunie czy Totolotku itd. a jest zainteresowany procesem ubiegania się o licencje ze strony zagranicznych podmiotów i o zagraniczne firmy mogące ew. zacząć funkcjonowanie w Polsce po 1.04 mu się rozchodziło.
Mam nadzieję, że @sfiezak sam się odezwie i jednoznacznie wypowie się o co mu szło...
Wykaz 7 firm mających zezwolenia MF stanowi część mojego wpisu i Twój wpis pojawił się w czasie redakcji mojego wpisu, o ten wykaz poszerzonego.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
tak edi8 ma rację ja pisałem o dodatkowych 6 które ewentualnie miały ochotę wejść na rynek, ale teraz to mogą być już tylko pobożne życzenia
Ja pisząc swoją odpowiedź bazowałem na logice z przekazu, który wynikał z tego co można było wywnioskować z Twojego posta. Nie wiem czy administracja tak bardzo boi się nowych realiów, że kasuje takie rzeczy, ale nie możecie &quot;okłamywać ludzi&quot;, że granie u zagranicznych jest legalne. Co najgorsza obiło mi się o uszy to, że PiS ma zamiar również walczyć z reklamą nielegalnych zakładów. Dlatego lepiej zacznijcie działać a nie wyżywajcie się tylko na innych, bo zostaniecie z ręką w nocniku!
 
H 32

hortex

Użytkownik
Ktoś korzysta z konta i wypłaca na bankowe? Gdzie nie robią jeszcze problemów? (Wiadomo, że PKO bp, bz WBK robia). Może być priv.
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
Ja pisząc swoją odpowiedź bazowałem na logice z przekazu, który wynikał z tego co można było wywnioskować z Twojego posta. Nie wiem czy administracja tak bardzo boi się nowych realiów, że kasuje takie rzeczy, ale nie możecie &quot;okłamywać ludzi&quot;, że granie u zagranicznych jest legalne. Co najgorsza obiło mi się o uszy to, że PiS ma zamiar również walczyć z reklamą nielegalnych zakładów. Dlatego lepiej zacznijcie działać a nie wyżywajcie się tylko na innych, bo zostaniecie z ręką w nocniku!
Masz jakiś pomysł na to działanie?
poprzednio jeśli chodziło o acta było nagłośnione i był protest a teraz kto się będzie interesował ustawą hazardową i blokowaniem stron jak większość Polaków to bezmózgi i jak im władza wbija do głów tak robią.
Poza tym 84% przynajmniej tak wynika, chce blokowania nielegalnych stron hazardowych, z kim tu działać, ludzie tępi myślą wprowadzają tak to niech tak będzie. Mają przecież stsy fortuny i tego typu podobne im wystarczy.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Masz jakiś pomysł na to działanie?
Mam pewne informacje, że PiS nie odpuści w sprawie hazardu nikomu. Im szybciej ludzie z tym się pogodzą, tym lepiej dla nich.
Nie mam zamiaru nikogo pouczać, bo każdy ma prawo decydować o własnym życiu, ale niebawem ryzyko będzie zdecydowanie przewyższało potencjalne korzyści wynikające z grania u zagranicznych (lepsze kursy).
Żeby była jasność, nie mam nic wspólnego z rynkiem polskich zakładów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom