>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 0

beto17

Użytkownik
a powiedzcie mi jak to jest możliwe, że nordbet nie nalicza 12% a jest skreslony w liście polskich buków domen zakazanych że dostosował się do prawa polskiego ? ktoś coś wie ?
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Taką listę zakazanych buków to każdy sobie może założyć ;) To jest prywatna strona, podszywająca się pod ten projekt zakazanych stron internetowych bukmacherów.
A nordicbet nie dostosował się do naszego prawa, nie jest zarejestrowany, nie bierze 12% podatku, taki dziki bukmacher jak wszystkie pozostałe aktualnie jeszcze działające.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
H 32

hortex

Użytkownik
ja miałem sprawę, zapłaciłem 1000 zł i działam tylko w tzw legalnych bukmacherach. Możecie się śmiać, że się boję itp, ale przynajmniej mam spokojną głowę.
Moja w toku, ale dochodzenie trwa już 4 miesiąc, a miałem status świadka, więc może już umorzyli (z natury trwa 2-3 miesiące) - a wtedy nie ma obowiązku informowania mnie o tym fakcie. Przez ten czas chociaż by mnie przesłuchali a tu cisza. Za pół miecha kończy mi się blokada na przelew z buka, więc pewnie odzyskam w końcu środki. Nie dziwie im się, bo jak udowodnić grę w Polsce? Nic prócz przelewu/ów nie mają. To jest trochę martwe prawo. Zaocznie niby mogą Cię skazać, ale wystarczy że się odwołasz i wyrok traci moc i muszą zbierać mocniejsze dowody. Pierwsze co zrobię to zamknę konto w banku-donosicielu. Nie mają żadnych dowodów na granie w PL a donoszą prokuraturze mendy.:cool:
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Strona nie będzie blokowana tylko sama domena, nawet jeżeli obejdziesz blokadę domeny to w takim Pinnacle nie zarejestrujesz się na PL dane bo po prostu oni wycofali się z PL rynku.
 
M 41

michal36k

Użytkownik
Raczej jest od dłuższego czasu.
Nie ma notyfikacji. Większość buków zagranicznych czeka z decyzjami na notyfikację bądź jej brak.

Odnośnie wejścia betclic na rynek Polski, mam informację od pracownika affiliate, że nie ma jeszcze oficjalnej decyzji tej firmy odnośnie ubiegania się o licencję.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
A czy wiadomo kiedy mniej więcej powinna być notyfikacja dla tej ustawy?
Podobno czekamy do końca marca. No i nie zapominajmy, iz poslowie Kukiz walczą o to, aby ta ustawa nie weszła w kwietniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
V 256

vernix

Użytkownik
jak rozumiem wtedy obyło się także bez wpisu do KRK ?
Wątpię aby odpowiadał za przestępstwo skarbowe, wskazuje na to kwota grzywny.
Osoba skazana za wykroczenie nie podlega wpisowi do KRK, chyba że zastosowano wobec niej karę aresztu.
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
Ustawa została notyfikowana KE, uchwalona przez Sejm i podpisana przez prezydenta w roku ubiegłym. Na początku roku została ogłoszona w Dzienniku Ustaw http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/88/D2017000008801.pdf - polecam lekturę strony pierwszej, głównie tego co jest napisane drobnym drukiem w przypisie pierwszym.
Ustawa wejdzie w życie za ok. 3 tygodnie, czyli 1 kwietnia (blokady od 1 lipca) i będzie stosowana przez polskie władze - niestety, ale tak wygląda rzeczywistość, a jej zaklinanie nie ma podstaw prawnych.
poslowie Kukiz walczą o to, aby ta ustawa nie weszła w kwietniu.
Może i walczą, ale to zagrywka pod publikę, przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy wymagałoby kolejnej ustawy nowelizującej, przyjętej większością głosów w trybie pilnym - nie do zrealizowania w ciągu najbliższych 24 dni.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Mylisz pojęcia.
Została notyfikowana KE 29 lipca 2016 - czyli zgłoszona do notyfikacji.
Jasne, bo wtedy to był przecież jedynie projekt Ustawy a nie obecny jej tekst ostateczny po podpisaniu go przez Prezydenta - zatem dopiero jako taki końcowy tekst Ustawy ponownie został wysłany do KE i państwa członkowskie mogą wnieść tu swoje ew. zastrzeżenia.
................
@doradcapr&gt;&gt; z pewnym zażenowaniem stwierdzam, że kolejny już raz wypowiadasz się w tym wątku w sposób wręcz Cię dyskwalifikujący jak na kogoś, kto zawodowo zajmuje się problematyką Ustawy i oferuje użytkownikom forum swoje usługi z tego zakresu.
Zapoznaj się zatem z procedurą notyfikacji:
&quot;na posiedzeniu komisji finansów wiceminister Janczyk wyraził przekonanie, że Komisja Europejska dokona ostatecznej notyfikacji już po uchwaleniu ustawy.&quot;
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowa-ustawa-hazardowa-dopiero-od-1-lipca-3628013.html
http://e-play.pl/ta-notyfikacja-ustawy-hazardowej/
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@Fonfe&gt;&gt; na przestrzeni lat nigdy nic mądrego tu nie wniosłeś i nadal trzymasz ten poziom...
A podana przeze mnie informacja jest kolejną w ramach prezentowania w tym wątku reakcji firm bukmacherskich na Ustawę o grach, podobnie jak niedawno było przedstawione np. stanowisko firmy Betclic czy Pinnacle
 
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
@doradcapr&gt;&gt; z pewnym zażenowaniem stwierdzam, że kolejny już raz wypowiadasz się w tym wątku w sposób wręcz Cię dyskwalifikujący jak na kogoś, kto zawodowo zajmuje się problematyką Ustawy i oferuje użytkownikom forum swoje usługi z tego zakresu.
Spadłem z krzesła. Hahahhahaha.
Czekaj za chwilę zweryfikujemy twoją wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego i prawa ue i jestem przekonany, że nie wykracza ona poza poziom prezentowany przez zwykłego Kowalskiego. Wręcz, z zażenowaniem przeczytałem twój kolejny post.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Komunikat MF z 21.02 mówi o tym, że dotąd żadna zagraniczna firma nie wystąpiła o przyznanie im licencji - tak więc wszelkie informacje jakie pojawiły się w mediach np. na temat firmy Betclic, mogą dotyczyć ruchów po tym w/w terminie, ale mogą być także tylko plotkami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom