>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
H 12

hazzard

Użytkownik
W przypadku operatorów telekomunikacyjnych w myśl przepisów, jest to nawet 1 rok.
W stosunku do pozostałych podmiotów, nie mam pojęcia, jaki jest czas. Nie zapoznałem się z tymi przepisami. Moja linia obrony będzie następująca:
Nie można bezwzględnie przypisać winy, opierając się na adresach IP nawet jeżeli miałyby wskazywać polskie IP, albowiem postęp technologiczny jest taki, że przebywając choćby w Hondurasie, można uzyskać polskie IP, korzystając z telefonii komórkowej polskiego operatora GSM, tj. w roamingu. Nie można wykluczyć, że gracz mógł przebywać za granicą i korzystać w tym zakresie z tej technologii, nie istotne czy był to numer zarejestrowany lub nie. Analizując dalej, nie można przypisać adresu IP dla konkretnego operatora GSM, albowiem w myśl obowiązujących przepisów, operatorzy GSM nie są zobowiązani do posiadania danych na ten temat, z uwagi na upływ tak długiego okresu czasu.
 
H 12

hazzard

Użytkownik
przedawnienie w tym wypadku to klasyczne 5+5. Zakłada to, że w przypadku wszczęcia postępowania w trakcie upływania okresu przedawnienia, okres ten wydłuża się o kolejne 5 lat. Konkretnie jest to 2021 r.
 
H 12

hazzard

Użytkownik
120 stawek dziennych. Jeszcze rok temu było to 720 stawek i/lub kara pozbawienia wolności. Ustawodawca złagodził przepis do 120 stawek. Należy pamiętać, że nadal mogą to być potężne kwoty.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
ale poza stawkami chyba przepadek wygranej? PLUSGSM pamietam Cie, od Twoich wpisow zaczalem na ten temat zagladac, jednak ilosc osob (nazywam ich Macierewicze), ktore szukaly teorii spiskowych, mowily ze to prowokacja itd. spowodowala, ze tez ograniczylem sie co do wypowiedzi.
 
H 12

hazzard

Użytkownik
Tutaj z tym przepadkiem, też należy być ostrożnym. Zastanowić się należy, jaką kwotą faktycznie gracz dysponował, albowiem należałoby udowodnić faktyczną wygraną i odniesioną korzyść. Należałoby też udowodnić faktyczną kwotę wykorzystaną w przestępstwie. Gracz de facto mógł posiadać jedynie 1000 zł które wpłacał i wypłacał, z czego nazbierało się kwot na 3 miliony. Jednak nie można przypisać do przepadku 3 milionów, albowiem taka kwota nie została udowodniona jako narzędzie przestępstwa.
Przepadkowi ulega narzędzie przestępstwa lub/i korzyść z tego przestępstwa.
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
120 stawek dziennych. Jeszcze rok temu było to 720 stawek i/lub kara pozbawienia wolności. Ustawodawca złagodził przepis do 120 stawek. Należy pamiętać, że nadal mogą to być potężne kwoty.
Co to masz 120stawek dziennych. Około 20tys? ***** nie kara przy takiej wygranej kasie. Aż zachęca do nielegalnego grania
 
H 12

hazzard

Użytkownik
stawka dzienna waha się w granicach: 66,67 zł – 26 666,66 zł, natomiast kara grzywny waha się w granicach: od 666,70 zł do 19.199.995,20 zł
Jest to zależne od min. wynagrodzenia.
W moim przypadku, może to być nawet kwota 3.199.999, 20 zł
 
K 100

kksmisiek

Użytkownik
120 stawek dziennych. Jeszcze rok temu było to 720 stawek i/lub kara pozbawienia wolności. Ustawodawca złagodził przepis do 120 stawek. Należy pamiętać, że nadal mogą to być potężne kwoty.
Wiec grozi Ci od1200-24000 stawka dzienna to jest lub pozbawienia wolnosci bo zawsze moze odsiedziec to120dni jesli bedziesz chcial... Oczywiscie zycze uniewinnienia ale trzeba brac pod uwage ze to chory. kraj
 
H 12

hazzard

Użytkownik
1 dzień pozbawienia wolności = 2 stawkom dziennym. Jednak zanim zamienia się karę grzywny na areszt, jest możliwość wyrobienia tzw. prac społecznych ???? Grzywnę określa się w zakresie możliwości zarobkowych. W początkowym stadium sprawy, nie wiem czy ktoś pamięta, otrzymałem łącznie 5 tyś plus koszty. Z wyrokiem nakazowym nie zgodziłem się, sprawa wyżej.
 
K 100

kksmisiek

Użytkownik
Masz racje zatrzymalem sie na etapie 10-200zl stawka dzienna a widze ze zmienilo sie w zaleznosci od dochodow. No i racja ze jeden dzien pozbawienia to dwa ograniczenia wiec 60dni w najgorszym wypadku.. Sory za ironie ale to jak wyjazd na kolonie. Jesli choc wieksza czesc tej kwoty wygrales to nie jest tak zle.. Chyba ze obracales 1000wkolko :)
 
H 12

hazzard

Użytkownik
oczywiście, że poważnie. Wstydu się przed ludźmi najadłem, bo wzywani byli niemal obcy mi ludzie z którymi kontaktu od lat nie miałem.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Czyli jak to w Polsce wielu pracuje minimum na konto + reszta w kopercie to ta stawka dzienna pewnie bedzie najnizsza? Czy wysokosc ew. wygranych tez ma na to wplyw?
 
H 12

hazzard

Użytkownik
Jeden z użytkowników w prywatnej wiadomości napisał mi zapytanie.... Czy da radę obejść to wszystko. Odpowiedź z mojej strony, dla innych użytkowników tego forum, bo może się przyda.
Oczywiście, że daje radę obejść. Ja do najbliższego niemieckiego kaufland mam 20 km. Karta prepaid niemiecka koszt 17 euro. w tym 750 MB na całą unię europejską. Do samego obstawiania (bez analiz) wystarcza na długo. Karta ma zaletę, że wszystko co lata w necie działa bo jest to IP niemieckie.
 
B 1,6K

benoit_paire

Użytkownik
trafiles cos grubego ze wygrales tyle siana? nie chce mi sie wierzyc ze stopniowo ich goliles z hajsu a oni sie tylko przygladali zamiast wlepic ci limit
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom