>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 293

buks65

Użytkownik
buks65 sposób w jaki odzywasz się do użytkowników którzy inaczej myślą niż ty świadczy tylko o Tobie...
Łoł, a co ja takiego obraźliwego powiedziałem, co świadczyło by o mnie? Oświeć mnie Panie. Na proste pytanie dostałeś prostą odpowiedź, aż tu nagle robisz jakieś wywody i prowadzisz krucjatę. Jak widać czasem nie warto odpowiadać.
Na pytanie co się zmieni gdy Bwin itp. dostaną licencje?
Otóż stanie się to, że przez większą konkurencję krajowe ziemianki stracą duży udział w rynku, więc niektóre z podmiotów po roku, dwóch mogą stracić płynność finansową. Może to doprowadzić wtedy do sytuacji że firmy które to lobbowały pójdą z taszami z branży... Może pozwoli to że główna firma która lobbowała najgłośniej za tą ustawą przez odpływ graczy do firm typu Bwin straci na tyle dużo że nie będzie mogła inwestować w rozwój i jak los pozwoli może za parę lat podupadną. Czego większość użytkowników im raczej życzy... Wejście Bwin zmienia to, że jak już ktoś chce legalnie grać to przynajmniej nie nabije kieszeni polskiemu lobby. To jest najważniejsze. Jeśli polskie lobby nie ucierpi na tej zmianie to ustawa się nie zmieni a 100% już. Aczkolwiek to jest moje zdanie i każdy ma swoje.
No i ok. Ale czy tak będzie? Tego nikt nie wie. Może będzie zupełnie odwrotnie? Jak pisałem do @gostek365, może będzie tak...i tego też nikt nie wie
Ale wracając do kwestii uzyskania licencji przez Bwin. Jeżeli tą licencję uzyskają, to co się zmieni dla graczy? NIC. I nikt z nas (graczy) nie ma pewności, że po uzyskaniu licencji przez Bwin, przy jakiejkolwiek, kiedykolwiek próbie zmiany/nowelizacji obecnej ustawy taki Bwin nie stanie po stronie sts. Nikogo nie bronię - sts - , ale, skoro tak wielu z Was na tym forum twierdzi, że sts ma tak dobrze, to .... może i taki Bwin po kilku latach po uzyskaniu licencji stwierdzi to samo?
Co wtedy? Wg. mnie, to czy będzie w Polsce 10, czy 100 zarejestrowanych, to NIC nie znaczy jeżeli dalej będzie obowiązywał podatek obrotowy 12%. TO JEST CAŁE ZŁO. I wydaje mi się, że tak myśli co najmniej 90% graczy.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Co wtedy? Wg. mnie, to czy będzie w Polsce 10, czy 100 zarejestrowanych, to NIC nie znaczy jeżeli dalej będzie obowiązywał podatek obrotowy 12%. TO JEST CAŁE ZŁO. I wydaje mi się, że tak myśli co najmniej 90% graczy.
Dobra, ale kto się przyczynił to tego podatku obrotowego? Przedstawiciel jakiej firmy był podczas prac podkomisji, gdzie było zakazane już lobbowanie w sprawie ustawy i jeden przedstawiciel musiał wyjść z tego powodu?
Zgadnie ktoś? Napiszę o 18:00 w tym poście odpowiedź.
 
B 293

buks65

Użytkownik
Dobra, ale kto się przyczynił to tego podatku obrotowego?
Nie wiem czy wiesz, ale podatek obrotowy obowiązuje w Polsce od początku, czyli od zarejestrowania pierwszej firmy Profesjonał Sp. z o.o., obecnie Fortuna. Było to 10%, które zostało podniesione do 12% przy nowej ustawie, po aferze cmentarnej w 2009 r. Tak, że błyśnij o 18,00. I nie spóźnij się :grin:
A tak w ogóle, to po co mnie cytujesz, gdzie moj cytat nie ma nic wspólnego z Twoją próbą zostania gwiazdą?
 
L 124

lemko

Użytkownik
Ok, to przypomnijmy sobie jak to było, bo buks65 chyba nie pamięta:
19.10.2016 roku Zdzisław Kostrubała pracujący w tamtym czasie w firmie STS pod przykrywką stowarzyszenia &quot;Graj legalnie&quot; uczestniczył w zaopiniowaniu przez Komisję Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki projektu tzw. ustawy hazardowej.
Nie było tam przedstawiciela żadnej innej firmy bukmacherskiej - przedstawiciel tylko jednej firmy mógł składać poprawki (nie wszystkie legalne firmy są w tym stowarzyszeniu).
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/biuletyn.xsp?documentId=59054966E57C057BC125805A0032E96B
 
jedrula 25,6K

jedrula

Użytkownik
Nie wiem czy wiesz, ale podatek obrotowy obowiązuje w Polsce od początku, czyli od zarejestrowania pierwszej firmy Profesjonał Sp. z o.o., obecnie Fortuna. Było to 10%, które zostało podniesione do 12% przy nowej ustawie, po aferze cmentarnej w 2009 r. Tak, że błyśnij o 18,00. I nie spóźnij się :grin:
A tak w ogóle, to po co mnie cytujesz, gdzie moj cytat nie ma nic wspólnego z Twoją próbą zostania gwiazdą?

10% zdaje sie, dopiero nowelizacja z 2000 roku wprowadziła
 
B 293

buks65

Użytkownik
Ok, to przypomnijmy sobie jak to było, bo buks65 chyba nie pamięta:
No ???????????? lemko gwiazdo Ty moja najjaśniejsza :grin:
Powinieneś teraz ze wstydu schować się głęboko pod kołdrę z elementarzem do nauki czytania ze zrozumieniem. Ja o 12% podatku pisałem w zupełnie innym kontekście (sprawdź co to słowo znaczy). Nie rozumie w ogóle po co mnie znowu zaczepiasz i wypisujesz to co wypisujesz. Wytłumacz proszę, co chciałeś tymi swoimi (zupełnie nie na temat) wpisami osiągnąć? Czemu i komu to ma służyć?
A tak w ogóle to co tutaj robisz? Przecież...

...są lepsze fora.
 
G 12

gaskam62

Użytkownik
Niebawem pewnie napiszesz, że to ja lobbowałem za tą zjeb*ną ustawą, tak trzymać
Nie wiem czy lobbowałeś, ale na pewno jesteś tutaj od straszenia użytkowników, aby nie grali w &quot;nielegalnych bukmacherach&quot;. Z racji twojego długiego stażu na forum, obstawiam że jednak jesteś od ziemniaków, bo coś tam wiesz o bukmacherce, obstawiam, że obecnie pracujesz dla ziemniaka, lub może nawet jakieś wyższe stanowisko?
Na 99% nie grasz , to po co sie udzielasz? zgrywasz jakiegoś &quot;guru&quot; od ustawy. Idź straszyć ale kogo innego.
Bo jaka jest twoja inna rola? każdy twój post jest związany z ustawą i tym aby postraszyć &quot;januszy&quot; aby wrócili grzecznie puszczać tasiemki do ziemniaka.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Nie wiem czy lobbowałeś, ale na pewno jesteś tutaj od straszenia użytkowników, aby nie grali w &quot;nielegalnych bukmacherach&quot;. Z racji twojego długiego stażu na forum, obstawiam że jednak jesteś od ziemniaków, bo coś tam wiesz o bukmacherce, obstawiam, że obecnie pracujesz dla ziemniaka, lub może nawet jakieś wyższe stanowisko?

Na 99% nie grasz , to po co sie udzielasz? zgrywasz jakiegoś &quot;guru&quot; od ustawy. Idź straszyć ale kogo innego.

Bo jaka jest twoja inna rola? każdy twój post jest związany z ustawą i tym aby postraszyć &quot;januszy&quot; aby wrócili grzecznie puszczać tasiemki do ziemniaka.
Trafiony, zatopiony. ✅✅✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom