>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
My tu gadu gadu, a Rosjanie zbanowali google. I bynajmniej nie jest to żart.
W związku z tym pytam, czy jak ktoś zmieni DNS-y na googlowe, to czy do rosyjskich bukmacherów się dostanie. Mam na myśli 1xbet i Melbet. Pytam, bo niedługo nasi zaczną akcję BAN w stosunku do bukmacherów i trzeba będzie jakoś sobie z tym poradzić.
 
areck 213

areck

Użytkownik
http://www.rp.pl/Firma/306229927-Hazard-on-line-przepisy-nie-moga-dyskryminowac-firm-z-innych-panstw-UE---wyrok-TSUE.html
Artykuł nieco szerzej o tej sprawie.
Jednak będzie to miało niewielkie, wręcz żadne przełożenie na sytuację w Polsce.
Jestem na IV roku prawa, zajmuję się tematem organizacji gier hazardowych w prawie Unii Europejskiej, w związku z tym siedzę w temacie.
Znikome przełożenie na sytuację w Polsce, ponieważ za każdym razem, przy &quot;ustawie hazardowej&quot; każdego z państwo UE analizowana jest zgodność z prawem unijnym (przed uchwaleniem w procedurze notyfikacji, a następczo po uchwaleniu, poprzez wyroku Trybunału Sprawiedliwosci - zawsze tożsama sytuacja - legalny bukmacher pozywa nielegalnego o świadczenie zakładów bez zezwolenia lub ewentualnie ten, któremu zablokowano pozywa o blokadę, sądy państw pytają Trybunał o zgodność prawa z unijnym).
Węgierska ustawa przewiduje wymóg 10 lat działalności, aby uzyskać licencję na świadczenie usług hazardowych, co jest jawnym ograniczeniem swobody świadczenia usług.
Polska ustawa hazardowa, w temacie zakładów wzajemnych, nie przewiduje żadnych wymogów - kto chce może zgłosić się po licencję, żadnych ograniczeń dla niepolskich bukmacherów.
Także ten wyrok, w kontekście naszej ustawy, nie jest żadnym przełomem.
Dlatego że, akurat w przedmiocie zakładów, nasza ustawa jest zgodna z prawem unijnym, nie widzę punktu zaczepienia dla niezgodności. Nasza znowelizowana ustawa może być niezgodna w przedmiocie
a) potencjalnie wadliwej notyfikacji - nie wszystkie przepisy były notyfikowane w ostatecznym kształcie (ale byłby to precedens - TSUE jeszcze nie miało sprawy z wadliwą notyfikacją)
b) monopol Totalizatora na automaty
W przedmiocie zakładów naprawdę ciężko jest się o coś przyczepić. Także, ta sprawa to dla nas żaden przełom.
 
Y 32

yavor

Użytkownik
A poszczególni dostawcy internetu już blokują domeny takich firm. Jak ktoś ma internet od Elsatu, Play albo od UPC wie o czym mowa. Na przykład z mojego kompa nie da się wejść na większość stron zagranicznych bukmacherów, którzy do niedawna mieli także swoje wersje w języku polskim.

A jeśli chodzi o Rosjan to nie przesadzajmy :grin: tylko jeden dostawca netu zbanował w tym kraju Google. Zatem spokojnie. Nie ma co porównywać Polski z takim krajem także i przede wszystkim jeśli chodzi o rynek bukmacherski.
masz ujowego kompa juroszek :grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
M 41

michal36k

Użytkownik
A poszczególni dostawcy internetu już blokują domeny takich firm. Jak ktoś ma internet od Elsatu, Play albo od UPC wie o czym mowa. Na przykład z mojego kompa nie da się wejść na większość stron zagranicznych bukmacherów, którzy do niedawna mieli także swoje wersje w języku polskim.
Maruś, zmień dnsy i będziesz mógł dalej grać u zagranicznych... haha :]
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Niestety przyszły już pisma do operatorów z przypomnieniem że od 1 Lipca trzeba zablokować poszczególne domeny, wobec czego większość już wdrąża procedury blokowania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Na informatyce się nie znam, ale gość z tej branży zapewnił mnie, że nie da się zablokować skutecznie strony www, zawsze można to obejść. Ważne jest tylko, by buk nie wypier....ł Polaków, jak zrobiło już kilku sikających w pampersy zachodnich buków.
Informatyk powiedził mi, że blokowanie prędzej czy później skończy się konfliktem na linii blokujący - utawodawca właśnie ze względu na niemożność skutecznego blokowania
 
M 0

moskitero620

Użytkownik
Witam jako ze betathome zablokowal mozliwosc wyplaty bezposrednio na konto bankowe a mam do wyplaty 500 zl wiec nie oplaca sie robic skrilla czy byloby bezpiecznie wyplacic poprzez karte na konto?Orientuje sie ktos co do tego sposobu wyplaty czy mozna spokojnie wyplacic?(mam karte Mastercard)Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom