>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ważne informacje, transfery, dyskusje

Status
Zamknięty.
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
I tak wkońcu koniec teatru z Lewym i jego odejściem
Gdy mówimy o serialach to wyróżniamy dwa rodzaje zakończenia: the end i open end. Przy transferze Lewandowskiego mamy to drugie, więc teraz zacznie się kolejny sezon bzdur o tym, z kim to Lewy już dogadany, gdzie to on nie pójdzie, ile będzie zarabiał, tematów mnóstwo więc „dziennikarze” będą mieli pole do popisu. Mnie to nie chodzi o to, że jakoś negatywnie oceniam Lewego, choć miałbym podstawy za występy reprezentacji, no ale sami kliknijcie jakaś stronę polską o BL, tam przeważnie jeden temat, włączcie studio LM przed meczem BVB. Przejadł mi się już ten temat.
A tak abstrahując od całej otoczki, to życzyłbym mu żeby do tego Bayernu poszedł już dziś, kto wiem jak będzie za rok, był taki czas, że Barrios strzelał Bayernowi i szedł do Realu ;).
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Może to nie koniec transferowej karuzeli z Lewandowskim. Z drugiej strony sądziłem, że Lewy to mądry chłopak, ale biorąc pod uwagę charakter tego mini wywiadu - bardzo się pomyliłem. On jest piłkarzem BVB, on nie może tak mówić...

Sebastian Staszewski: Prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke oświadczył, że nie puści Pana do Bayernu Monachium. Jest Pan zły, rozgoryczony?

Robert Lewandowski: Mam tylko nadzieję, że to nie jest ostateczna decyzja. Wiadomo, że to wszystko wokół tego transferu dzieje się tak od dłuższego czasu. Ja chciałbym jednak zrobić krok do przodu i mam nadzieję, że coś się jeszcze zmieni.

Zimą chciał Pan odejść do Manchesteru United, teraz chce Pan zmienić Dortmund na Monachium. Borussia nie jest już dobrym miejscem do kontynuowania kariery?

Bardzo dobrze czułem się w Borussii, ale zdecydowałem, że czas zmienić otoczenie, zrobić kolejny krok do przodu.

Dlaczego właśnie Bayern? Klubów, które chciały Pana zatrudnić, było znacznie więcej.

Przyjdzie czas kiedy będę mógł i chciał wypowiedzieć się na ten temat. Na razie chciałbym tylko powiedzieć, to co mogę, a z czasem będę mógł zdradzić nieco więcej.

A co, jeżeli Borussia jednak nie zezwoli na Pana transfer? Przeczeka Pan kolejny sezon i przejdzie do Bayernu za darmo?

Nie chciałbym czekać kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że tego lata zmienię klub.

Co może Pan jeszcze osiągnąć w lidze niemieckiej? Był Pan już dwukrotnie mistrzem Bundesligi, finalistą Ligi Mistrzów, wicekrólem strzelców. W Niemczech zdobył Pan właściwie wszystko.

Jest kilka trofeów do zdobycia, ale przede wszystkim chodzi o to, aby robić postępy jako piłkarz. To dla mnie najważniejsze. Wiem, że zmieniając otoczenie jest to dla mnie szansa na nowe wyzwanie, które są niezwykle ważne. Cały czas chcę podnosić poprzeczkę do który. To główne powody dla których chcę zmienić klub.

Rywalizacja w Monachium z pewnością będzie większa, niż w Borussii. Nie obawia się Pan, że pojawią się problemy z grą?

Dlaczego? Nie jestem zawodnikiem, który przychodzi z innej ligi i z nieznajomego zespołu. Na pewno się tego nie boję, wiem, na co mnie stać. Wiem, jakim jestem zawodnikiem. To może mi pomóc.

Od kilku miesięcy Internet i media huczą na temat Pana transferu. Nie ma Pan momentami tego dość?

Szczerze mówiąc w ogóle nie czytam i nie słucham tego, co jest w mediach. O słowach prezesa BVB dowiedziałem się od znajomych. Inaczej bym pewnie tego nawet nie wiedział. Wiadomo, że spekulacje, o których piszą media, różnią się czasami od prawdy i dlatego się tym nie interesuję.

polsatsport.pl
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Abdellaoue w Stuttgarcie
VfB Stuttgart pozyskał kolejnego zawodnika. Jest nim Mohammed Abdellaoue, który w ostatnich sezonach był czołową postacią Hannoveru 96. Norweski napastnik podpisał z Die Schwaben czteroletnią umowę, a w drużynie będzie rywalizował o miejsce z Vedadem Ibiseviciem.
27-letni zawodnik, mający marokańskie korzenie, w 80 spotkaniach Bundesligi dotąd rozegranych zdobył 29 bramek. Sześć goli zdobył w 25 meczach norweskiej reprezentacji.
– Cieszę się, że mogliśmy sprowadzić do nas „Moa” - mówi dyrektor sportowy VfB Fredi Bobic. – Jest to doświadczony reprezentant kraju dysponujący wyjątkowymi umiejętnościami. Z nim w ataku będziemy bardziej elastyczni. – dodał Bobic.
– Bardzo mnie ucieszyła ta oferta i chciałem od razu przejść tutaj – przyznał Abdellaoue. – Dlatego że VfB to wielki klub z wieloma dobrymi zawodnikami i dużymi tradycjami. Dla mnie ten transfer to spory krok naprzód i nie mogę się doczekać kolejnego sezonu.
Suma transferu szacowana jest na 3,5-4 mln euro. Wcześniej na Mercedes-Benz-Arenę trafił też kolega „Moa” z drużyny H96, czyli Konstantin Rausch.
Vaclav Pilař we Freiburgu
Vaclav Pilař będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy SC Freiburg. Czeski pomocnik przeszedł do Breisgau na zasadzie wypożyczenia, z opcją wykupu, z VfL Wolfsburg. Zawodnik ten miał zmarnowany poprzedni sezon z powodu kontuzji więzadeł w prawym kolanie.
Pilař udany zeszły rok w barwach Viktorii Pilzno zakończył udziałem w Euro 2012, ale po przejściu do Wolfsburga, w sierpniowym meczu towarzyskim przeciwko Ukrainie, doznał urazu, przez który nie zdążył nawet zadebiutować w barwach Wilków. Do treningów powrócił dopiero w lutym.
– Jest to bardzo interesujący zawodnik, który zebrał już dużo doświadczenia – stwierdza Klemens Hartenbach, pełniący funkcje dyrektora sportowego SCF. – Jesteśmy świadomi, że Valcav potrzebuje czasu na indywidualny trening. – dodaje.
bundesliga.goal.pl
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Jest oficjalnie, co było nieoficjalnie


Bayer Leverkusen poinformował o sfinalizowaniu transferu reprezentanta Korei Południowej Son Heung-mina. 20-letni zawodnik przechodzi do klubu z BayArena na zasadzie definitywnego transferu z Hamburgera SV. Z Bayerem związał się umową do 30 czerwca 2018 roku.

- Pozyskaliśmy Son Heung-min, który był jednym z lepszych zawodników HSV, mimo młodego wieku. Son spełnia wszystkie nasze wymagania. Cieszymy się, że zdecydował się na Bayer Leverkusen - powiedział prezes klubu Wolfgang Holzhäuser.

Jednocześnie Bayer Leverkusen potwierdził, że już nic nie stoi na przeszkodzie w transferze Andre Schürrle do londyńskiej Chelsea. - Od początku jasno mówiliśmy, że transfer Andre Schürrle do Chelsea jest możliwy tylko, jeżeli pozyskamy wcześniej odpowiedniego następcę. Mamy go w osobie Son Heun-mina - poinformował dyrektor sportowy niemieckiego klubu Rudi Völler.

bundesliga.goal.pl
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Garść transferów w drugiej lidze ????

Alexander Baumjohann przeszedł z 1.FC Kaiserslautern do Herthy Berlin. Ofensywny pomocnik (27m/6g/11a) był bez wątpienia jednym z najważniejszych zawodników Czerwonych Diabłów w poprzednim sezonie. Gdyby Kaiserslautern pokonało w barażach Hoffenheim to Alexander na Betzenbergu by został. Bardzo dobry ruch z jego strony, młodszy się nie robi, a żal żeby kolejny sezon tak uzdolniony piłkarz marnował się w drugiej lidze.

Wzmocniło się FC St.Pauli. Ze spadkowicza Greuther Furth do Hamburga przyszedł duet Christopher Nothe i Bernd Nehrig. Ten pierwszy to napastnik, który podczas gry w 2 lidze wymiatał. Drugi to pomocnik doskonale odnajdujący się również na pozycji obrońcy, mocno ofensywnie usposobiony.

Spore porządki w kadrze zrobiło Energie Cottbus. Z klubu odszedł bramkarz Thorsten Kirschbaum, od 3 lat podstawowy zawodnik Energie. Zatrudnienie znalazł w VFB Stuttgart. Cottbus opuścili również obrońca Konstantin Engel, Alexander Ludwig i Dennis Sorensen. Duńczyk po 6 latach spędzonych na Stadion der Freundschaft wraca do kraju i od nowego sezonu będzie grał w FC Vestsjaelland.

Po odejściu Kirschbauma zrobiło się małe zamieszanie. Energie na gwałt szuka jego zastępcy. Szukając bramkarza Cottbus dostało kosza od Larsa Unnerstalla z Schalke 04. Trochę chamsko, bo odmowa przyszła smsem.

Erzgebirge Aue opuścił Jan Hochsteidt . Chciałoby się rzecz: nareszcie. Od kilku lat ten pomocnik marnuje się w Aue. Zakończony niedawno sezon miał najlepszy w karierze. W 32 spotkaniach strzelił 10 goli i dołożył do tego 9 asyst. Jego nowym pracodawcą jest pierwszoligowy beniaminek - Eintracht Braunschweig.

Z VFR Aalen do 1.FC Union Berlin przeszedł pomocnik Martin Dausch, od 4 lat mocny punkt VFR.


Ogromne zamieszanie jest w Duisburgu. Zebry nie dostały licencji na grę w 2 lidze. Odwołali się oczywiście od tej decyzji i czekają na werdykt. Na ulicach miasta protestowało około 6 tysięcy kibiców. Na ewentualnym spadku MSV skorzystałoby SV Sandhausen. Na ich forum kibice już tylko zacierają ręce. Mam nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie. Bo wybierając pomiędzy MSV a Sandhausen i jakością w grze sprawa jest oczywista. Dziwnie by było oglądać Duisburg w 3 lidze. Od 25 lat nieprzerwanie grał w pierwszej lub drugiej lidze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
adrian0 374

adrian0

Użytkownik
Oktawian Skrzecz, 16-letni bardzo utalentowany piłkarz Lechii, podpisze od 1 lipca pięcioletni kontrakt z Schalke 04 Gelsenkirchen.

- W swojej kategorii wiekowej to jeden z najbardziej pożądanych piłkarzy w Europie, dlatego cieszymy się, że przyszedł do nas - mówi dla portalu Reviersport.de Oliver Ruhnert, koordynator grup młodzieżowych klubu.

źródło: transfery.info
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Moritz Leitner wypożyczony do VfB Stuttgart na 2 lata.
Leonardo Bittencour za to przyszłym sezonie zagra w Hannoverze.
Ciekawie wygląda polityka Bobica w mieście Mercerdesa, fajne to wypożyczenie, ponadto wzięli Abdellaoue, za darmo Schwaaba.
Nie wiem co BVB kombinuje, ale będą też się chyba musieli wzmocnić bo oddali powyższą dwójkę, ponadto nie ma już Gotze,Santany, wypadł na dłużej Piszczek to ławka wygląda jeszcze słabiej niż sezon poprzedni.
 
raiders 164

raiders

Użytkownik
Demba Cisse w BVB ?
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-niemiecka/borussia-dortmund-znalazla-nastepce-lewandowskiego,1,5541437,wiadomosc.html

Dużo wskazuje na to ze Cisse może zagrać w BVB od nowego sezonu ,raz ze zawodnik jest w &quot;konflikcie&quot; z obecnym klubem otwarcie mówi ze nie chce już dla nich grać .
Dwa to sytuacja w BVB z Lewym który to chyba dostaje sodówe do głowy . Za dużo klepie ze chce do Monachium ... klopowi się to nie podoba i zaczyna tracić nerwy . Jeśli transfer dojdzie do skutku to lewy z pewnością nowy sezon zacznie na ławie .
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
I Runda DFB-Pokal 2-5 sierpnia:
FC Nöttingen (Oberliga Baden-Württemberg) - Schalke 04
RB Leipzig - FC Augsburg
Bahlinger SC (Oberliga Baden-Württemberg) - VfL Bochum
VfR Neumünster (Regionalliga Nord) - Hertha BSC
SV Sandhausen - 1. FC Nürnberg
SV Wilhelmshaven (Regionalliga Nord) - Borussia Dortmund
Victoria Hamburg (Regionalliga Nord) - Hannover 96
1. FC Heidenheim - 1860 München
Karlsruher SC - VfL Wolfsburg
VfL Osnabrück - Erzgebirge Aue/MSV Duisburg (nie wiadomo co z licencja MSV)
BFC Dynamo (NOFV-Oberliga Nord) - VfB Stuttgart
Jahn Regensburg - Union Berlin
TSG Neustrelitz (Regionalliga Nordost) - SC Freiburg
Preußen Münster - FC St. Pauli
Arminia Bielefeld - Eintracht Braunschweig
1. FC Magdeburg (Regionalliga Nordost) - Energie Cottbus
Erzgebirge Aue/MSV Duisburg (nie wiadomo co z licencja MSV) - SC Paderborn
1860 Rosenheim (Regionalliga Bayern) - VfR Aalen
Fortuna Köln (Regionalliga West) - FSV Mainz 05
Schwarz-Weiß Rehden (Regionalliga Nord) - Bayern München
Optik Rathenow (Regionalliga Nordost) - FSV Frankfurt
Neckarsulmer Sport-Union (Verbandsliga Württemberg) - 1. FC Kaiserslautern
Darmstadt 98 - Borussia Mönchengladbach
SV Lippstadt (Regionalliga West) - Bayer Leverkusen
SG Aumund-Vegesack (Bremen-Liga) - 1899 Hoffenheim
SC Wiedenbrück (Regionalliga West) - Fortuna Düsseldorf
FV Illertissen (Regionalliga Bayern) - Eintracht Frankfurt
Eintracht Trier (Regionalliga Südwest) - 1. FC Köln
TSG Pfeddersheim (Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar) - SpVgg Greuther Fürth
SV Schott Jena (NOFV-Oberliga Süd) - Hamburger SV
Sportfreunde Baumberg (Oberliga Niederrhein) - FC Ingolstadt
1. FC Saarbrücken - Werder Bremen
Finał 17 maja w Berlinie
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Trybunał arbitrażowy decyzję w sprawie MSV Duisburga podejmie w środę. Szanse na uzyskanie licencji na drugą ligę są dość duże, zwłaszcza, że zaległości wobec pracowników i piłkarzy MSV zostały spłacone.
A tymczasem transfery, transfery ;)
Michal Kadlec, lewy obrońca Bayeru Leverkusen odszedł do Fenerbahce Stambuł za 5 milionów euro.
Aptekarzy opuścił również André Schürrle, który za ponad 20 milionów euro przeszedł do Chelsea Londyn. Interes Bayer zrobił świetny, bo przecież ten zawodnik 2 lata temu przeszedł do Leverkusen za 8 baniek. Sytucja Arka Milika jednak się nie poprawiła, bo natychmiast zakontraktowano Heung-Min Sona z HSV.
Z Hannoveru 96 do Hansy Rostock odszedł Sascha Schünemann. Ten 21-letni pomocnik był wyróżniającą się postacią w Regionallidze Nord.
Do Freiburga przeszedł Mike Hanke, któremu skończył się kontrakt w Borussi MG. Zespół z MAGE Solar Stadion opuścili za to Jan Rosenthal - pomocnik który zasilił szeregi Eintrachtu Frankfurtu podobnie jak Johannes Flum oraz Max Kruse, który po świetnym sezonie w Bundeslidze odszedł do Borussi MG.
Karierę zakończył Simon Jentzsch - 37-letni bramkarz, którego pamiętamy z występów m.in. w TSV 1860 i VFL Wolfsburg, a ostatnio w FC Augsburg.
Z Bayeru Leverkusen do spadkowicza z Bundesligi Fortuny Dusseldorf odszedł Michael Rensing. Ten &quot;nie potrafię łapać piłek, nawet tych najprostszych więc będę je notorycznie piąstkował&quot; już prawie 30-letni bramkarz po całkowicie nieudanym sezonie w Bayerze po raz kolejny będzie próbował wrócić do piłki. A szczerze powiedziawszy to już powinien dać sobie spokój z graniem, bo się do tego nie nadaje. A już na pewno nie na poziomie pierwszo czy drugoligowym.
Do Erzgebirge Aue przeszedł Sascha Kirschtein, który od 3 lat grał w FC Ingolstadt. Chociaż słowo grał to spore nadużycie. O ile w sezonie 2010/11 rozegrał wszystkie spotkania, to już w następnym tylko 12, a w zakończonym przed miesiącem zaledwie 3.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Wielki trener i porównywalnie wielki piłkarz kończy karierę
Jupp Heynckes postanowił zakończyć trenerską karierę. W wywiadzie dla tygodnika &quot;Spiegel&quot; były trener Bayernu Monachium potwierdził, że decyzja jest nieodwołalna i ostateczna.
W swojej bogatej karierze trenerskiej wygrał dwukrotnie Ligę Mistrzów z Realem Madryt w 1997/1998 i Bayernem Monachium w 2012/2013 roku. Jest jednym z czterech trenerów w historii, którzy zdobyli Puchar Europy jako trener dwóch zespołów (po Happelu, Hitzfeldzie i Mourinho). Oprócz wygrania LM zdobył 3-krotnie Mistrzostwo Niemiec (1988-1989, 1989-1990 i 2012/2013),3-krotnie puchar Niemiec w latach 1987,1990 i 2012, oraz 2-krotnie Puchar Intertoto z Schalke 04 (2003 i 2004) i Puchar Hiszpanii (1997)
Na ostateczną decyzję w tej sprawie wszyscy czekali od konferencji prasowej, która została zwołana trzy dni po zdobyciu Pucharu Niemiec.
- Wprawdzie w tej chwili ta decyzja wcale mnie nie cieszy, ale mogę zapewnić, iż nie będę już czynnym trenerem. W najlepszy z możliwych sposobów zakończyłem swoją karierę - powiedział Heyncke
bundesliga.goal.pl
 
adrian0 374

adrian0

Użytkownik
Reprezentant Norwegii Tarik Elyounoussi, pierwszego lipca dołączy doTSG 1899 Hoffenheim.
Tarik Elyounoussi z drużyną TSG 1899 Hoffenheim podpisał kontrakt do czerwca 2017 roku. Do Niemiec trafił z Rosenborga Trondheim. Kwota transferu nie jest znana.
- Tarik jest szybki, bramkostrzelny i potrafi grać na różnych pozycjach w ofensywie. On bardzo dobrze pasuje do naszego pomysłu na grę. Jesteśmy przekonani, że będzie wzmocnieniem naszego zespołu - mówi dyrektor sportowy TSG 1899 Hoffenheim Alexander Rosen.
goal.com
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Schalke 04 Gelsenkirchen podpisało dzisiaj kontrakt z pomocnikiem Christianem Clemensem.
21-latek, występujący wcześniej w 1. FC Köln, parafował czteroletnią umowę ważną do 30 czerwca 2017 roku. W drużynie &quot;królewsko-niebieskich&quot; będzie występował z numerem 11 na koszulce.

- Christian Clemens jest członkiem kadry U-21 i zawodnikiem o ogromnym potencjale - powiedział menadżer Horst Heldt.

- Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się podpisać z Christianem długoterminową umowę. Jest szybki, ma silny strzał, jest wszechstronny, może grać na skrzydle, jak również w środku pola. On jest bardzo ambitny i ma bardzo dobrą mentalność.

Clemens liczy, że transfer do Schalke będzie dla niego wyzwaniem:

- Spędziłem dwanaście wspaniałych lat w Kolonii, ale jestem szczęśliwy, że teraz będę nosił błękit królewski. Schalke jest jednym z najlepszych klubów w Niemczech i zawsze walczy o Ligę Mistrzów. Taka okazja może się nie powtórzyć.

Clemens rozpoczął karierę w SC Köln Weiler-Volkhoven, skąd w 2001 roku przeniósł się do młodzieżowej drużyny 1. FC Köln. W sezonie 2010/2011 zadebiutował w barwach pierwszej drużyny, występując w meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec w wielu 19 lat. Natomiast pierwszy mecz w Bundeslidze zaliczył 12 Września 2010 roku przeciwko FC St. Pauli. Dla zespołu z Kolonii rozegrał 89 spotkań, w których strzelił 13 bramek.
transfery.info
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
18 milionów euro Eriksen. Za moment w BVB
Jak informuje poniedziałkowy &quot;Bild&quot; Borussia Dortmund porozumiała się z Ajaksem Amsterdam w sprawie transferu Christiana Eriksena. Duńczyk będzie kosztował BVB 18 milionów euro.
Początkowo niemiecki klub chciał zapłacić za 21-letniego Duńczyka 15 milionów euro, Ajax podbijał jednak stawkę i ugrał jeszcze 3 miliony. - Chciałbym grać w Dortmundzie. Jeśli pojawi się oferta, to będę gotowy - mówił przez cały czas negocjacji Eriksen.
Duńczyk ma zastąpić w drużynie Juergena Kloppa Mario Goetzego, który przeszedł do Bayernu Monachium.
Teraz działaczom Borussii pozostało tylko ustalić warunki indywidualnej umowy z zawodnikiem, ale to powinna być formalność. Transakcja ma być przeprowadzona jeszcze w tym tygodniu.
W ostatnim sezonie Eriksen był liderem Ajaksu, który zdobył mistrzostwo Holandii. Zdobył 10 bramek i był obok Siema de Jonga i Viktora Fischera najlepszym strzelcem drużyny.
Od 2010 roku młody pomocnik rozegrał dla klubu z Amsterdamu 109 spotkań i zdobył 23 gole. W reprezentacji Danii zagrał 34 razy (2 bramki). Jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Europie.
sport.wp.pl
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Duisburg płacze, Sandhausen świętuje.
MSV Duisburg bez licencji na grę w 2.Bundeslidze! Po prawie ćwierć wieku spędzonym w Bundeslidze lub jej bezpośrednim zapleczu Zebry spadają do przynajmniej 3 ligi.
Zawsze jest przykro, kiedy klub, który był i jest uznaną marką w krajowym futbolu (to przecież jeden z klubów założycielskich Bundesligi w 1963 roku) spada do niższej ligi w takich okolicznościach. Mimo niesamowitej mobilizacji działaczy, środowiska związanego z MSV i przede wszystkim kibiców nie udało się przekonać Trybunału Arbitrażowego o cofnięciu nieprzyznania licencji.
To pierwszy taki przypadek od 13 lat na dwóch najwyższych szczeblach piłkarskich w Niemczech.
Nie będę się zagłębiał czemu Duisburg nie otrzymał licencji więc krótko: chodziło o błędy w rozliczeniach budżetu, za które zwolniony w zeszłym tygodniu został Roland Kentsch. A także niejasne warunki kredytu jaki załatwiał były szef MSV Walter Hellmich i kupczenie stołkiem w radzie nadzorczej. Klub również nie potrafił udokumentować wyników gospodarczych.
Sam Hellmich dla kibiców MSV jest obecnie personą non grata. Kiedyś traktowali go jak zbawiciela kiedy Zebry grały w Bundeslidze, obecnie mówią o nim wprost: grabarz.
Kiedy tylko w pierwszej instancji nie przyznano licencji ruszyła machina. Na szczególne uznanie zasługują kibice MSV. Akcje pokazały jak ważny dla nich jest klub.

4 czerwca punktualnie o 19:02 prawie 6 tysięcy fanów przemaszerowało z dworca głównego na stadion MSV.
8 czerwca ok. 3500 osób stworzyło ludzki łańcuch od Ratusza do stadionu (ok. 5 kilometrów), w którym byli zarówno kibice jak i lokalni politycy i działacze. Z całych kibicowskich Niemiec wpływały również głosy poparcia dla klubu.
Do Frankfurtu, gdzie odbywało się dzisiaj ostatnie posiedzenie Trybunału przybyła czterosobowa delegacja z Udo Kirmse i ikoną klubu Bernardem Dietze na czele.
&quot;Oczywiście, że jesteśmy rozczarowani tą decyzją po wysiłku jaki włożyliśmy, ale byliśmy na nią przygotowani. Chcemy podziękować wszystkim, którzy pomagali i dopingowali nas w ostatnich dniach i tygodniach. Kibicom, którzy pokazali jak ważny jest klub dla Duisburga, jak i całej niemieckiej piłki, sponsorom, politykom, członkom innych klubów, mieszkańcom Duisburga i sztabowi szkoleniowemu. Specjalne podziękowania składam Ivicy i Koście (Grlić i Runjaic, dyrektor sportowy i trener MSV - przyp. red.). Jestem przekonany, że wszystkie te pozytywne emocje których ostatnio doświadczyliśmy będą miały przełożenie w budowaniu nowego MSV&quot; - tak skomentował wyrok Udo Kirmse - prezes MSV.
W miejsce Zebr w 2 lidze zagra SV Sandhausen, który pierwotnie zajął 17 miejsce i spadł bezpośrednio do 3 ligi.
Co dalej z MSV? Klub złożył papiery w związku w celu uzyskania licencji na grę w 3 lidze. Mimo iż działacze twierdzą, że nie jest to czysta formalność to jednak nie wyobrażają sobie gry jeszcze niżej. Paradoksalnie ta sytuacja powinna scementować całe środowisko MSV w myśl zasady &quot;co cię nie zabije to cię wzmocni&quot;. Łatwo wrócić na wyższe szczeble nie będzie, zwłaszcza że problemem będzie odpowiednie skompletowanie kadry. Ale kibice w wielu rozmowach po początkowym rozgoryczeniu znajdują światełko w tunelu: &quot;wrócimy tam gdzie nasze miejsce na jasnych zasadach i bez obciążeń finansowych, może być już tylko lepiej&quot;. Oby, bo kto jak kto ale Zebry zasługują na dobrą piłkę.
Degradacja MSV to nie jedyna taka sytuacja w tym sezonie. Już w zimie było wiadome, że 3 ligę opuści Alemannia Aachen (pamięta jeszcze ktoś, że grała w Pucharze UEFA i nawet wyszła z grupy, a była trzecioligowcem), a niedawno licencji nie otrzymało Kickers Offenbach, o którym pojawi się osobny tekst już za niedługo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Po degradacji Offenbach do 4 ligi exodus w klubie trwa w najlepsze. Z zespołu odeszli: Thomas Rathgeber (napastnik, 35/7) do 1.FC Saarbrücken, Matthias Fetsch (kapitan, napastnik, 35/12) do FC Augsburg, Lars Bender (pomocnik, 19/0), Maximilian Ahlschwede (obrońca, 34/0) do SV Wehen Wiesbaden, Stefan Kleineheismann (obrońca, 29/2) do RW Erfurt, Julius Reinhardt (pomocnik, 35/3) do 1.FC Heidenheim, Marc Stein (obrońca, 35/0) do Stuttgarter Kickers, Marcel Stadel (obrońca, 34/1), a do Furth wraca wypożyczony Stefan Vogler (napastnik, 30/3). A to i tak dopiero początek. Dramatycznie to wyglada, na pierwszym treningu trener miał do dyspozycji 5 zawodników. Jeśli skład na nowy sezon faktycznie będzie oparty na graczach rezerw i juniorach to Kickers będą mocno się bronić przed spakiem.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
I kolejka nowego 51 sezonu Bundesligi
Mecz otwarcia 9 sierpnia
Bayern München - Borussia Mönchengladbach
Pozostałe mecze I kolejki:
FC Schalke 04 Hamburger SV Bayer 04 Leverkusen Sport-Club Freiburg
Hannover 96 VfL Wolfsburg
1899 Hoffenheim 1. FC Nürnberg
FSV Mainz 05 VfB Stuttgart
FC Augsburg Borussia Dortmund
Eintracht Braunschweig SV Werder Bremen
Hertha BSC Eintracht Frankfurt
Cały terminarz sezonu 2013/2014
http://static.bundesliga.de/media/native/autosync/spielplan_2013_2014_bl.pdf
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
To nie jest wielki transfer, ale solidne uzupełnienie zespołu


Borussia Mönchengladbach oficjalnie poinformowała o uzyskaniu porozumienia w sprawie transferu brazylijskiego pomocnika Raffaela. Niemiecki klub uzgodnił warunku transferu z Dynamem Kijów, a piłkarz będzie występował w M&#39;Gladbach do czerwca 2017 roku. Kontrakt wejdzie w życie po badaniach medycznych, które zawodnik przejdzie w poniedziałek.

28-latek przez ostatnie pół roku występował w Schalke 04 Gelsenkirchen. W jego barwach rozegrał 16 spotkań w Bundeslidze, zdobywając dwie bramki. Wcześniej przez kilka lat występował w Hercie Berlin.

Borussia za definitywny transfer pomocnika wyłoży pięć milionów euro.

bundesliga.goal.pl
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Polecam Cafe Futbol, w ostatnim odcinku gościem był Łukasz Podolski. Bardzo sympatyczny i inteligentny facet, naprawdę warto obejrzeć bo można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, posłuchać o tym jak wygląda profesjonalna piłka na zachodzie, w Bayernie, w Kolonii, w Arsenalu. Poldi interesuje się również PL piłką, podtrzymuje deklarację, że chce zagrać w Górniku Zabrze. http://www.polsatsport.pl/magazyn/cafe-futbol/index.html
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom