>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wokół Mundialu - dyskusje, informacje, pytania

nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Hiszpanie odczują ten brak napastników. Bo jak inaczej można nazwać brak powołania dla chociażby Negredo kosztem kontuzjowanego Costy który nie będzie w pełni zdrów w Brazylii... Torres wczoraj pokazał jak potrafi marnować sytuacje i nie jestem do niego przekonany. Całą ligę miał w kratkę, skończył ją z 5 bramkami na koncie. To coś powinno znaczyć... Zostaje Pedro i Villa. Zobaczymy czy to wystarczy. Spójrzcie na ostatnie mecze Hiszpanii. Mają ewidentny problem ze strzelaniem bramek. Nie strzelają więcej niż dwie na mecz.
Boliwia - 2
RPA - 0 (przegrana)
Gwinea Równikowa - 2
Gruzja - 2
Białoruś - 2
Finlandia - 2
Pomijam wygraną 1:0 z Włochami, porażkę z gospodarzami MŚ 3:0, 0:0 w Pucharze Konfederacji z Włochami.
Natrafią na ofensywną ekipę która będzie chciała strzelać bramki i pożegnają się z turniejem. Nie ma mowy o tym że go wygrają. Nie, będąc w takiej formie. Trzeba być realistą. Takie jest moje zdanie.
 
frombzg 241

frombzg

Użytkownik
Dorzucam swój punkt widzenia.
Zawsze można się z tym nie zgodzić, ale uważam, że ekipy z Ameryki Południowej będą mieć tutaj plecy. Mam na myśli nie tylko gospodarzy, ale ogółem w obliczu tego &quot;jaki mamy klimat&quot; polityczny, gospodarczy czy ekonomiczny w tamtym rejonie świata, możemy mieć syndrom Korei/Japonii z pamiętnego Mundialu.
Oprócz bezdyskusyjnego wyjścia z grupy Brazylii i Argentyny, zarówno Chile, Kolumbia, Ekwador czy Urugwaj nie powinni mieć problemu z awansem dalej.
Pomijając dalszą fazę, ćwierćfinały mogą wyglądać tak:
Brazylia vs Anglia
Francja vs Niemcy
Hiszpania vs Urugwaj
Argentyna vs Portugalia
Z Anglikami jest o tyle ciekawie, że jeśli wyjdą z grupy, to moim zdaniem kurs 29.00 na zdobycie przez nich MŚ jest bardzo kuszący. Mam wątpliwości, czy głowy Brazylijczyków wytrzymają presję tej imprezy.
Jeśli Anglicy mnie zawiodą, to po nich najlepszą ekipą ze starego kontynentu będzie Francja. Ostatnie duże imprezy bez szału, ale wreszcie widać to zazębienie w formacjach. Niemcy wyglądają wyjątkowo słabo przed tą imprezą. Choć z nimi nigdy nie wiadomo, bo wszyscy grają, a na końcu i tak wygrywają Niemcy ;)
Jeśli Urugwaj zagra swoje, to ma szansę na niespodziankę. Hiszpanie grają bez błysku, ostatnie pasma sukcesów ich chyba trochę wypompowały i tutaj nie widzę ich w gronie faworytów do finału.
Leo i spółka mają świetną drabinkę na awans do półfinału. Poza grupą, po drodze Ekwador i rywalizacja ze smaczkiem Messi vs Ronaldo o wejście do 1/2 gdzie może czekać Urugwaj/Hiszpania. Jeśli nie teraz to kiedy.
Na początku, podobnie jak wielu, finał Brazylia vs Argentyna wydaje się opcją z dużymi szansami, ale jednak moim zdaniem sporo będzie zależało od głowy. Argentyńczycy mają pod tym względem lepszego trenera i nie będą pod taką presją. Jeśli więc nie taki zestaw, to życzyłbym sobie w finale Anglików lub Francuzów.
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Piszesz o plecach krajów z Ameryki Płd. , a wywalasz Brazylię w ćwierćfinale.
Nie wiem czy na tyle Brazylia jest &quot;przereklamowana&quot; i balon pompowany przez media/polityków etc. przekracza już wszelkie prawa fizyczne , ale należy pamiętać że sędziowie lubią pomagać gospodarzom , gdy ekipa jest w miarę silna [RPA silna nie była 4 lata temu].
Korea w 2002 , Niemcy w ćwierćfinale w 2006 z Argentyną.
Brazylia jak będzie trzeba też dostanie pomoc od panów z gwizdkami.
Poza tym Anglia odniosła sukces na 3 imprezach. W domu na MŚ w 1966 , w domu na Euro 1996 zaszli do półfinałów oraz w 1990 na MŚ we Włoszech także zaszli do półfinału.
Pchanie od razu Anglików bardzo daleko na obcym kontynencie , gdzie żaden kraj z Europy nie wygrał MŚ jest dziwne.
Po za tym Anglia poza ostatnim Euro ciągle byli &quot;faworytami&quot; i nici z tego wychodziły.
 
luque 1,5K

luque

Użytkownik
Dorzuce cos od siebie mianowicie
Anglicy sa przeceniani , na nich sie patrzy tylko przez pryzmat ich ligi gdzie nie oni a gracze z innych krajow sa czesto pożadanym kaskiem.
Tak naprawde nikt nie spodziewa sie ze Anglicy wygraja MS , dla nich dobre to bedzie wyjscie z grupy (to takie minimum powiedzmy sobie).
Brazylia to pompowany balonik tak jak Polska u nas.
A pompowany jest jeszcze bardziej bo udal im sie Puchar Konfederacji.
Oczywiscie Brazylia jako pojedynczych graczy ma raczej jednych z lepszych na swiecie ale im zawsze brakuje tego czegos.
To jest ekipa mloda , technicznie uzdolniona wszystko super ale patrzac na np.Brazylie z 2002 to widac roznice bo tamci tworzyli monolit.
Argentyna to taka troche niewiadoma jak dla mnie po MS2010 sie na nich zawiodlem dostac takie lanie od Niemiaszkow.
W tych MS czuje ze bylo by podobnie , jest to wciaz ekipa gorsza od np Brazyli.
Jesli Messi nie wejdzie z forma na Ms to Argentyna wraca do siebie po meczu 1/8 finalu.Kolega wyzej pisal ze final Brazylia-Argentyna jest mozliwy , sorry ale chyba snisz.
Niemcy tutaj tez czytam wyzej ze Niemcy wygladaja slabo przed impreza.
Jak to? Patrzysz przez pryzmat meczu z Polakami? Kadra Niemcy 3?
Niemcy maja dalej swietna kadre zawodnikow i napewno pokusza sie o walke o final.
Jedyne do czego mozna sie przyczepic to raczej slaby atak:Klose,Volland i reszta umieszczona w pomocy np. Reus,Schuerrle,Muller.
Ale to nie ma wielkiej roznicy bo srodek jest swietny i tutaj duzo osob potrafi strzelac bramki.
Warto chyba szukac zakladow na bramki Klosego czy to w pojedynczych meczach czy to ogolnie bo darzy do zdobycia tytulu najskuteczniejszego strzelca w historii mistrzostw.Zapewne dostanie wszystkie Karne jakie sie trafia
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Montolivo to nie jest raczej duża strata, niby w kadrze zawsze troche lepiej się prezentował i ito doświadczony zawodnik ale ten sezon miał jednak słabiuśki i wiele po nie się raczej nie spodziewano, może to i lepiej że beedzie trzeba troche pookombinować i dać szanse innym;]

23 osobowa kadra Włoch:

Bramkarze: Buffon (Juventus), Perin (Genoa), Sirigu (Paris St. Germain)

Obrońcy: Abate (Milan), Barzagli (Juventus), Bonucci (Juventus), Chiellini (Juventus), Darmian (Torino), De Sciglio (Milan), Paletta (Parma)

Pomocnicy: Aquilani (Fiorentina), Candreva (Lazio), De Rossi (Roma), Marchisio (Juventus), Thiago Motta (Paris St. Germain), Parolo (Parma), Pirlo (Juventus), Verratti (Paris St. Germain)

Napastnicy: Balotelli (Milan), Cassano (Parma), Cerci (Torino), Immobile (Torino), Insigne (Napoli).

Nie ma Rossiego jest Cassano, obrona oparta praktycznie tylko na Juve, ogólnie mega ofensywny skład bierze Prandelli ???? nie widze nikogo kto by zatrzymał Włochów:cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
darsoncule 0

darsoncule

Użytkownik
Witam. Z racji iż zbliżają się niezwykle emocjonujące Mistrzostwa w Brazylli pisze z zapytaniem do was drodzy forumowicze czy nie znacie jakiegoś darmowego typera czy coś w ten deseń. Fajnie było by ze znajomymi stworzyć sobie własnego zamkniętego typera i sprawdzić kto jest najlepszy. Oczywiście najlepiej gdyby to był darmowy typer no i oczywiście nagrody za niego zamknięte w gronie znajomych ;)
Macie jakieś propozycje ? ;)
 
D 109

donbagino

Użytkownik
Witam. Z racji iż zbliżają się niezwykle emocjonujące Mistrzostwa w Brazylli pisze z zapytaniem do was drodzy forumowicze czy nie znacie jakiegoś darmowego typera czy coś w ten deseń. Fajnie było by ze znajomymi stworzyć sobie własnego zamkniętego typera i sprawdzić kto jest najlepszy. Oczywiście najlepiej gdyby to był darmowy typer no i oczywiście nagrody za niego zamknięte w gronie znajomych ;)
Macie jakieś propozycje ? ;)
Podbijam. Mundial dla każdego kibica piłki nożnej to wielka sprawa. Ja przy tego typu imprezach organizuję wśród kolegów z pracy typerka (bez aplikacji, a jedynie przy pomocy excela).
Kolejną ciekawą opcją jest McDonald&#39;s World Cup Fantasy. Nie będę tłumaczył na jakiej zasadzie odbywa się fantasy (większość wie), nadmienię tylko że drużyny tworzyć można będzie od 8 czerwca. Myślę że warto założyć mini-ligę naszego forum.
Coś ciekawego macie jeszcze?
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jak widzicie atak Hiszpanii? Costa albo Villa na szpicy czy granie z Fabregasem jako fałszywa &quot;dziewiątka&quot;.
 
K 7

kofe

Użytkownik
W Hiszpanii wszystko możliwe. Równie dobrze może zagrać Torres. Tak jak wcześniej ktoś napisał nie spodziewam się, aby Hiszpania strzelała więcej niż dwie bramki na mecz. No, może Australii.
 
darsoncule 0

darsoncule

Użytkownik
Ja przy tego typu imprezach organizuję wśród kolegów z pracy typerka (bez aplikacji, a jedynie przy pomocy excela).
donbagino
Mógłbys gdzies udostępnić ten gotowy plik ?
Chyba że ktos z forumowiczów podrzuci coś na czym mozna stworzyc własną ligę typerów ze znajomumi dla mundialu ;) Najlepiej darmowe ;)
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Chorwacja :
BRAMKARZE: Stipe Pletikosa (Rostov), Danijel Subašić (Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiva Zagreb)

OBROŃCY: Darijo Srna (Szachtar Donieck), Dejan Lovren (Southampton FC), Vedran Ćorluka (Lokomotiw Moskwa), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos AO), Danijel Pranjić (Panathinaikos AO), Domagoj Vida (Dynamo Kijów), Šime Vrsaljko (Genoa) POMOCNICY: Luka Modrić (Real Madryt), Ivan Rakitić (Sevilla FC), Ognjen Vukojević (Dynamo Kijów), Mateo Kovačić (Inter Mediolan), Marcelo Brozović (Dynamo Moskwa), Sammir (Getafe CF), Ivan Močinić (Rijeka)

NAPASTNICY: Ivan Perišić (Vfl Wolfsburg), Mario Mandžukić (Bayern Monachium), Ivica Olić (Vfl Wolfsburg), Eduardo Alves da Silva (Szachtar Donieck), Nikica Jelavić (Hull City), Ante Rebić (Fiorentina)

URUGWAJ :

Bramkarze:
1. Fernando Muslera (Galatasaray/Turcja)
2. Martin Silva (Vasco Da Gama/Brazylia)
3. Rodrigo Muñoz (Libertad/Paragwaj)
Obrońcy:
4. Diego Lugano (West Bromwich Albion/Anglia)
5. Diego Godin (Atlético Madryt/Hiszpania)
6. José María Giménez (Atlético Madryt/Hiszpania)
7. Martín Cáceres (Juventus/Włochy)
8. Maximiliano Pereira (Benfica Lizbona/Portugalia)
9. Jorge Fucile (FC Porto/Portugalia)
10. Sebastián Coates (Nacional/Urugwaj)
Pomocnicy:
11.Egidio Arévalo Ríos (Morelia/Meksyk)
12. Walter Gargano (FC Parma/Włochy)
13. Diego Pérez (Bologna/Włochy)
14. Álvaro González (Lazio Rzym/Włochy)
15. Álvaro Pereira (San Pablo/Brazylia)
16. Cristian Rodriguez (Atlético Madryt/Hiszpania)
17. Gastón Ramírez (Southampton/Anglia)
18. Nicolás Lodeiro (Botafogo/Brazylia)
Napastnicy:
19. Edinson Cavani (PSG/Francja)
20. Luis Suárez (Liverpool FC/Anglia)
21. Diego Forlán (Cerezo Osaka/Japonia)
22. Abel Hernández (Palermo/Włochy)
23. Cristian Stuani (Espanyol/Hiszpania)


------

Montolivo nie zagra na Mistrzostwach :!: .

29-letni pomocnik Milanu został zniesiony z boiska już po kwadransie meczu kadry Włoch z Irlandią. Najprawdopodobniej złamał kość w nodze, co oznaczałoby, że opuści Mistrzostwa Świata w Brazylii. Wiadomość jest jeszcze niepotwierdzona, bowiem zawodnik przechodzi właśnie kolejne badania.

Montolivo był znaczącym elementem układanki Cesare Prandellego i pewniakiem do pierwszego składu na mundialu, podczas którego Włosi zmierzą się w grupie z Urugwajem, Anglią i Kostaryką.
transfery.info
Kolumbia :
BRAMKARZE:
David Ospina (Nice),
Faryd Mondragón (Deportivo Cali),
Camilo Vargas (Santa Fe),

OBROŃCY:
Mario Yepes (Atalanta),
Cristian Zapata (Milan),
Carlos Valdes (San Lorenzo),
Eder Álvarez Balanta (River Plate),
Santiago Arias (PSV Eindhoven),
Camilo Zúñiga (Napoli),
Pablo Armero (West Ham United),

POMOCNICY:
Carlos Sánchez (Elche),
Fredy Guarín (Inter),
Abel Aguilar (Toulouse),
Aldo Leao Ramirez (Morelia),
Juan Fernando Quintero (Porto),
Víctor Ibarbo (Cagliari),
Alexander Mejía (Nacional),
James Rodríguez (Monaco),
Macnelly Torres (Al Shabab),
Juan Guillermo Cuadrado (Fiorentina),

NAPASTNICY:
Teófilo Gutiérrez (River Plate),
Carlos Bacca (Sevilla),
Adrián Ramos (Hertha Berlín/Borussia Dortmund),
Jackson Martínez (Porto).

ARGENTYNA
BRAMKARZE:
Sergio Romero (AS Monaco/Sampdoria)
Mariano Andujar (Catania/Napoli)
Augustin Orion (Boca Juniors)


OBROŃCY:
Ezequiel Garay (Benfica)
Federico Fernandez (Napoli)
Pablo Zabaleta (Manchester City)
Marcos Rojo (Sporting Lizbona)
Jose Maria Basanta (Monterrey)
Martin Demichelis (Manchester City)
Hugo Campagnaro (Inter)

POMOCNICY:
Fernando Gago (Boca Juniors)
Lucas Biglia (Lazio)
Javier Mascherano (FC Barcelona)
Angel Di Maria (Real Madryt)
Maxi Rodriguez (Newell&#39;s Old Boys)
Ricardo Alvarez (Inter)
Augusto Fernandez (Celta Vigo)
Enzo Perez (Benfica)

NAPASTNICY:
Sergio Agüero (Manchester City)
Lionel Messi (FC Barcelona)
Gonzalo Higuain (Napoli)
Ezequiel Lavezzi (PSG)
Rodrigo Palacio (Inter)
 
baaasti42 70

baaasti42

Użytkownik
Jak widzicie atak Hiszpanii? Costa albo Villa na szpicy czy granie z Fabregasem jako fałszywa &quot;dziewiątka&quot;.
Na dzisiejszym treningu grali takim ustawieniem: Juafran, Ramos, Pique, Alba - Busquets, Koke, Iniesta, Silva, Cesc - Torres
Myślę że jednak Sfinks postawi na napastnika w tym turnieju. Villa prezentuje dośc dobry poziom, Costa wiadomo że jest zawodnikiem ze światowego TOPu, lecz nie wiadomo jak będzie z jego drobnymi kontuzjami które od dłuższego czasu uniemożliwiają mu prezentowanie 100% umiejętności.
 
walt 33

walt

Użytkownik
Wanderlei mam do Ciebie pytanie, ile razy już było takich momentów, że Torres był bez formy a w ważnych spotkaniach reprezentacji potrafił zagrać na światowym poziomie? Naprawdę sporo.. Co nie oznacza, że i tutaj tak będzie, ja osobiście jednak jeśli miałbym na kogoś stawiać z napastników to właśnie na niego. Costa(nie jest gotowy do gry na 100%, Villa zagrał bardzo dobry sezon w Atletico ale z tego co się orientuje w kadrze ostatnio(przez 2/3 lata nie szalał z tego co pamiętam). Tak czy inaczej, skreślanie Torresa na samym początku jest moim zdaniem ogromnym błędem ????
 
W 606

wanderlei

Użytkownik
Jedyny taki moment jaki przychodzi mi do głowy to Euro w Polsce , w RPA szalał Villa i Silva.
A teraz ja mam do Ciebie pytanie ???? Ile w tym sezonie Torres miał dobrych momentów a ile złych i których było znacznie więcej ? Serio wydaje się wam że Torres nagle odpali i będzie w reprezentacji rozdawał karty ?
 
walt 33

walt

Użytkownik
Jeśli chodzi o grę w Chelsea to on chyba nigdy nie miał udanego sezonu ???? Chodzi mi o to, że mimo to, zawsze Vicente del Bosque go powoła i da mu grać w pierwszym składzie. Dlaczego? Tak samo jak Scolari powołuje Freda tak del Bosque Torresa - obaj są zgrani z zespołem i potrafią zagrać na światowym poziomie. Dalej będę się trzymać stwierdzenia, że jak przyjdzie jakiś MEGA ważny mecz to on może zdobyć tą jedną bramkę która da im zwycięstwo w jakimś meczu. Osobiście nie wróżę reprezentacji jednak dojścia do półfinałów.
 
arjen 18

arjen

Użytkownik
Mala ciekawostka o Anglii znaleziona w internecie. W 1966 roku Austria wygrała eurowizje, Atletico wygrało ligę hiszpanska, Real wygrał Lige Mistrzow a Anglia wlasnie wtedy wygrala mistrzostwo swiata ???? czyżby historia miała się powtorzyć? :p
 
prorok89 21

prorok89

Użytkownik
Ma ktoś jakieś ciekawe stronki związane z mundialem jakieś newsy czy omówienia składów?Jakieś zapowiedzi poszczególnych meczy?Mogą być zarówno polskie jak i zagraniczne.
 
john90 115

john90

Użytkownik
Czy jakiś bukmacher ma w swojej ofercie zakłady typu Zwycięzca/W meczu padnie mniej niż 3.5 bramki? Chodzi mi o ten under 3.5, bo wiem, że 2.5 daje np. Bet365.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Czy jakiś bukmacher ma w swojej ofercie zakłady typu Zwycięzca/W meczu padnie mniej niż 3.5 bramki? Chodzi mi o ten under 3.5, bo wiem, że 2.5 daje np. Bet365.
Wiem że Fortuna oferowała takie coś ale chyba znikło na pewno zaraz przed spotkaniami się pojawi.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Znalazłem ciekawy link z rozpiską komentatorów na mecze grupowe mistrzostw. Trochę słabo bo niektóre mecze będą komentowane ze studia z Polski. Widocznie pusto w kieszeni i wystarczyło tylko na 8 biletów (4 komentatorów + 4 speców) ????
Jak ktoś lubi analizować, który mecz warto obejrzeć w domu z komentarzem, a który w barze z zakrzyczanym komentarzem to tu orientować ????
http://sportnaekranie.pl/wszystkie-mecze-mistrzostw-swiata-2014-w-kanalach-otwartych-tvp/
 
Do góry Bottom