>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wokół Mundialu - dyskusje ogólne o składach, informacje, pytania...

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ciekawe co dzisiaj Dunga wymyśli...
Parę niespodzianek jest.
Bramkarze: Julio Cesar (Inter Milan), Doni (AS Roma), Gomes (Tottenham Hotspur)
Obrońcy: Maicon (Inter Milan), Daniel Alves (Barcelona), Michel Bastos (Olympique Lyon), Gilberto (Cruzeiro), Lucio (Inter Milan), Juan (AS Roma), Luisao (Benfica), Thiago Silva (AC Milan)
Pomocnicy: Gilberto Silva (Panathinaikos), Felipe Melo (Juventus), Ramires (Benfica), Elano (Galatasaray), Kaka (Real Madrid), Julio Baptista (Roma), Kleberson (Flamengo), Josue (VfL Wolfsburg)
Napastnicy: Robinho (Santos), Luis Fabiano (Sevilla), Nilmar (Villarreal), Grafite (VfL Wolfsburg).
 
bujal 0

bujal

Użytkownik
Trzydziestka od Domenecha, brakuje m. in. Benzemy.

Gardiens de but: * Cédric Carrasso (FCG Bordeaux)* Mickaël Landreau (LOSC)* Hugo Lloris (Ol. Lyon)* Steve Mandanda (Ol. Marseille)
Défenseurs
: * Eric Abidal (FC Barcelone)* Gaël Clichy (Arsenal FC)* Patrice Evra (Manchester United)* Rod Fanni (Stade Rennais)* William Gallas (Arsenal FC)* Marc Planus (FCG Bordeaux)* Adil Rami (LOSC)* Anthony Reveillère (Ol. Lyonnais)* Bacary Sagna (Arsenal FC)* Sébastien Squillaci (Séville FC) Milieux de terrain * Vassiriki Diaby (Arsenal FC)* Alou Diarra (FCG Bordeaux)* Lassana Diarra (Real Madrid FC)* Yoann Gourcuff (FCG Bordeaux)* Yann M&#39;Vila (Stade Rennais)* Florent Malouda (Chelsea FC)* Jérémy Toulalan (Ol. Lyonnais) Attaquants * Nicolas Anelka (Chelsea FC)* Hatem Ben Arfa (Ol. Marseille)* Jimmy Briand (Stade Rennais)* Djibril Cissé (Panathinaikos)* André-Pierre Gignac (Toulouse FC)* Sidney Govou (Ol. Lyonnais)* Thierry Henry (FC Barcelone)* Franck Ribéry (FC Bayern Munich)* Mathieu Valbuena (Ol. Marseille)
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Skład Brazylii mnie zszokował. Adriano ok, nigdy jakoś nie byłem za nim. Ronaldinho szkoda bo odzyskał dobrą formę i RPA mu się należało choć można się było spodziewać, że Dunga go pominie bo robił tak już od dawna, no ale brak Pato.. Co najmniej dziwne. Szczerze nie wiem czy wcześniej też nie był powoływany bo akurat tego nie sprawdzałem no ale.. tak czy siak zaskakująca decyzja.
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Kadra Holandii:
Bramkarze:
Michel Vorm (Utrecht), Maarten Stekelenburg (Ajax), Sander Boschker (Twente).
Obrońcy: Vurnon Anita (Ajax), Khalid Boulahrouz (Stuttgart), John Heitinga (Everton), Joris Mathijsen (HSV), Andrè Ooijer (PSV), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Gregory van der Wiel (Ajax), Ron Vlaar (Feyenoord), Edson Braafheid (Celtic).
Pomocnicy: Ibrahim Afellay (PSV), Orlando Engelaar (PSV), Nigel de Jong (Manchester City), Wesley Sneijder (Inter), Stijn Schaars (AZ Alkmaar), Demy de Zeeuw (Ajax), Wout Brama (Twente), David Mendes da Silva (AZ Alkmaar), Mark van Bommel (Bayern Monachium), Rafael van der Vaart (Real Madryt).
Napastnicy: Ryan Babel (Liverpool), Eljero Elia (HSV), Klaas-Jan Huntelaar (Milan), Dirk Kuyt (Liverpool), Robin van Persie (Arsenal), Otman Bakkal (PSV), Jeremain Lens (AZ Alkmaar), Arjen Robben (Bayern Monachium).
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Kadry Brazylii i Argentyny
Argentyna bez Cambiasso, Javiera Zanettiego, Gago czy Lisandro Lopeza. Trzeba przyznac, że Diego zaskoczył kilkoma wyborami. Przede wszystkim brakuje mi graczy tych co wymieniłem wyżej. Kto zatem ma odpowiadac za destrukcje? Czy Mascherano podoła temu zadaniu? przeciez jego gra w Liverpoolu w tym roku nie mogła zachwycac. Podobnie jak cały team The Reds. Brak powołania dla Cambiasso to jak strzelenie sobie w kolano moim zdaniem. Przecież Esteban w obecnym sezonie w Interze grał kapitalnie! Do tego braknie Gago... Nie rozumiem tych wyborów Boskiego Diego.
Brakuje mi także takiej postaci jak Javiera Zanettiego. Ok niby wiek może byc przezskodą,ale takie wytłumaczenie mi nie odpowiada, bo w kadrze jest 36 letni Palermo czy 35 letni Veron. Zatem czemu nie ma Zanettiego? Brak Lisandro Lopeza jeszcze można zrozumiec bo urodzaj w ataku Albiceleste jest niesamowity. Dziwi mnie jednak powołanie Palermo.. Może to ukłon za bramke przeciwko Peru z doliczonego czasu gry w meczu we mgle :p Czy zatem Maradona jeszcze przed Mundialem czymś nas zaskoczy, bo przecież musi jeszcze skreślic 7 graczy z tej listy, a kto okaże się odrzuconym nie odważe się zaryzykowac typowania bo poza Messim i paru innymi graczami może to byc chyba każdy!
Oto wybrańcy Diego Armando Maradony :
Bramkarze:
Serbio Romero (AZ Alkmaar), Mariano Andujar (Catania), Diego Pozo (Colon)
Obrońcy:
Nicolas Otamendi (Velez Sarsfield), Martin Demichelis (Bayern Monachium), Walter Samuel (Inter Mediolan), Gabriel Heinze (Olympique Marsylia), Nicolas Burdisso (AS Roma), Fabricio Coloccini (Newcastle), Ariel Garce (Colon), Juan Insaurralde (Newell&#39;s Old Boys), Clemente Rodriguez (Estudiantes)
Pomocnicy:
Jonas Gutierrez (Newcastle), Juan Sebastian Veron (Estudiantes), Jose Sosa (Estudiantes), Javier Mascherano (Liverpool), Angel Di Maria (Benfica Lizbona) Javier Pastore (Palermo), Sebastian Blanco (Lanus), Maxi Rodriguez (Liverpool), Juan Mercier (Argentinos), Jesus Datolo (Olimpiakos Pireus), Mario Bolatti (Fiorentina)
Napastnicy:
Lionel Messi (FC Barcelona), Gonzalo Higuain (Real Madryt), Carlos Tevez (Manchester City), Diego Milito (Inter Mediolan), Sergio Aguero (Atletico Madryt), Martin Palermo (Boca Juniors), Ezequiel Lavezzi(Napoli)
--------------------------------
Jeszcze słów kilka o powołaniach Brazylii.
Byłem zdziwiony bardzo kiedy na liście nie znalazło się nazwisko Alexandre Pato. Rozumiem że ostatnio zmagał się on z kontuzją,ale pominięcie go to jednak spora niespodzianka. Dunga nie dał się przekonac również Globo i nie powołał graczy Santosu czyli Neymara, Paulo Hernique Ganso i Andre. Widac że postawił na graczy sprawdzonych przez siebie samego bo kilka nazwisk potrafi zaskoczyc. Przede wszysztkim obecnośc Klebersona. .Ostatnio nie grał on zbyt dobrze. Także obecnośc dwóch graczy AS Roma Baptisty i Doniego. Pierwszy grywa ogony, a Doni w ogóle wypadł z bramki na rzecz ...Julio Sergio. Ale Brazylia jak to się mówi bramkarzami stoi i tutaj akurat niepodważalną pozycje ma Julio Cesar więc porblemów byc nie powinno. Czy brak powołania dla Ronaldinho to zaskoczenie? Wydaje się że nei bo Dunga nie widział go w kadrze od dawien dawna. Ale trzeba przyznac że Ronaldinho robił wiele by przekonac do siebie selekcjonera. Bo w obecnym sezonie ciągnął jak mógł wózek z napisem AC Milan. Wiele asyst, bramek i świetne otwierające podania droge do bramki partnerom. Brakowało szybkości jak za czasów gry w Barcelonie i może to zadecydowało...
O braku Adriano nie ma co nawet pisac. Bo jego zachowania nie były poważne w ostatnim czasie. Dla mnie szokiem by było gdyby Imperatore znalazł się nawet na liście rezerwowej. Tak samo jak o niepoważnej kandydaturze Ronaldo nie ma sensu nawet wspominac bo nikt chyba tego nie brał na poważnie. Cóż Dunga stawia na wyrachowanie i dyscypline taktyczną i to trzeba uszanowac. Bo jak narazie to jego druzyna sisywała się bardzo dobrze pod jego wodzą więc należy mu zaufac.
Oprócz wyżej wymienionych 23 nazwisk Canarinhos, Dunga podał również liste 7 rezerwowych którzy maja szanse wskoczyc do kadry w przypadku urazów kolegów. Oto ta lista :
▶Ronaldinho, Ganso, Alex, Marcelo, Sandro, Tardelli i Carlos Eduardo
 
L 0

loocas

Użytkownik
Thiago Motta jest świetny w destrukcji, do tego Diego o wiele lepiej rozgrywa od Baptisty, ciekawe kto zagra na lewej obronie bo nie widzę nikogo, Fabio Aurelio lub Maxwell by się przydali, kompletnie nie rozumiem TYCH wyborów.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Moim zdaniem propozycja Boruca jest dobra, na pewno będzie jaśniej bo będzie od razu się wiedziało gdzie wpisać jaki mecz, drużyny chce się analizować.
Jak można to przemyślcie tą opcję.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Moim zdaniem propozycja Boruca jest dobra, na pewno będzie jaśniej bo będzie od razu się wiedziało gdzie wpisać jaki mecz, drużyny chce się analizować.

Jak można to przemyślcie tą opcję.
Zrobione.
Tylko proszę pamiętać, że poszczególne analizy, typy, dyskusje, terminarz itd konkretnej grupy należy pisać bądź sprawdzać w temacie poświęconym tej grupie.. ;)
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Ronaldinho, Ganso, Alex, Marcelo, Sandro, Tardelli i Carlos Eduardo
Z tej siódemki przede wszystkim brakuje mi dwójki która na pewno zasłużyła na szanse gry na Mś. Ronaldinho i Marcelo. I tak dla przykładu można jednego z nich wymienić na Felipe Melo który dużo kosztował Starą damę ale ogólnie zawiódł. Co do Marcelo to wymieniłbym go za Luisao który aż tak dobrze nie prezentował się w Benfice ,ale nie ja jestem trenerem Brazylii ????
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Nie przesadzaj Luisao grał bardzo równo i dobrze w Benfice oglądałem kilkanaście spotkań z ich udziałem w każdym grywał poprawnie. Itak jego szanse na grę w podstawie są marne pojedzie na wycieczkę;)
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Nie przesadzaj Luisao grał bardzo równo i dobrze w Benfice oglądałem kilkanaście spotkań z ich udziałem w każdym grywał poprawnie. Itak jego szanse na grę w podstawie są marne pojedzie na wycieczkę;)
W miarę poprawnie to za mało by grać na MŚ poza tym liga portugalska to nie Hiszpańska. Wydaję mi się ,że Marcelo bardziej sobie zasłużył na wyjazd i tym bardziej jego szansa na grę w podstawowym składzie jest większa. ;)
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
CAMEROON
Goalkeepers: Hamidou Souleymanou (Kayserispor), Idriss Carlos Kameni (Espanyol), Guy Roland Ndy Assembe (Valenciennes), Amour Patrick Tignyemb (Bloemfontein Celtic)
Defenders: Jean Patrick Abouna Ndzana (Les Astres FC de Douala), Benoit Assou-Ekotto (Tottenham), Sebastien Bassong (Tottenham), Gaetan Bong (Valenciennes), Aurelien Chedjou (Lille), Geremi Njitap (Ankaragucu), Stephane Mbia (Olympique de Marseille), Makadji Boukar (AL Nahdha Club), Nicolas Nkoulou (Monaco), Rigobert Song (Trabzonspur)
Midfielders: Marcel Ndjeng (Augsburg), Enoh Eyong Tarkang (Ajax), Jean II Makoun (Olympique Lyonnais), Georges Mandjeck (Kaiserslautern), Joel Matip (Schalke 04), Patrick Mevoungou (Canon Sportif de Yaounde), Landry Nguemo (Celtic), Alexandre Song (Arsenal)
Forwards: Vincent Aboubakar (Coton Sport FC de Garoua), Eric Choupo-Moting (Nuernberg), Achille Emana (Real Betis), Samuel Eto’o (Inter), Mohamadou Idrissou (Freiburg), Rostand Dorge Kouemaha (Brugge), Achille Webo (Mallorca), Jacques Zoua (Basel)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Nie przesadzaj Luisao grał bardzo równo i dobrze w Benfice oglądałem kilkanaście spotkań z ich udziałem w każdym grywał poprawnie. Itak jego szanse na grę w podstawie są marne pojedzie na wycieczkę;)
W miarę poprawnie to za mało by grać na MŚ poza tym liga portugalska to nie Hiszpańska. Wydaję mi się ,że Marcelo bardziej sobie zasłużył na wyjazd i tym bardziej jego szansa na grę w podstawowym składzie jest większa. ;)
Moim akurat zdaniem Luisao prezentował się bardzo dobrze w Benfice. Strzelił kilka bramek, jest przydatny przy stałych fragmentach gry i kto wie czy to właśnie on nie utworzy duetu stoperów wraz z Lucio.
A apropo tego że Marcelo mógł pojechac w miejsce Luisao to już nietrafiona całkowicie opinia gdyż Marcelo to lewa strona defensywy ze wskazaniem bardziej na ofensywe, a Luisao to stoper wiec nie wyobrażam sobie by Dunga mógł taki manewr zastosowac.

Skoro już się wpisuje to zamieszcze od razu opublikowaną XI przez brazylijskie GLOBO. Otóż utworzyli oni zespół który obejrzy MŚ w telewizji. Z niektórymi pozycjami można by wynaleźc bardziej wartościowych graczy których zabraknie np Roberto Carlos to raczje nikt nie sugerował że ten znakomity (przed laty) lewy defensor ma jakiekolwiek szanse na wyjazd do RPA!
Oto zestawienie :
 
Baqu 895,4K

Baqu

Forum VIP
Zmiana zasad wykonywania rzutów karnych tuż przed mundialem

Egzekutorzy rzutów karnych nie będą mogli wykonywać zmyłek przy wykonywaniu jedenastek. Według nowych zasad wprowadzonych przez IFAB, organizację regulującą przepisy gry w piłkę nożną, zawodnik nie będzie mógł markować strzału. Zmiany zostały wprowadzone na trzy tygodnie przed rozpoczynającym się 11 czerwca mundialem w RPA.

International Football Association Board (w skrócie IFAB), odpowiada za zmiany oficjalnych przepisów gry w piłkę nożną. Regulacje dotyczące rzutów karnych zostały wprowadzone w wyniku nowego trendu w wykonywaniu jedenastek, który pojawił się w Brazylii.

Zagranie zwane Paradinha (czyli Małe Stop) polega na tym, że zawodnik zatrzymuje się tuż przed dobiegnięciem do piłki ustawionej na jedenastym metrze, czeka aż bramkarz rzuci się, po czym lekkim uderzeniem umieszcza piłkę w pustej części bramki.

- Widzieliśmy parę przykładów na wideo, i utwierdziły nas one, że to bardzo niesportowe. Zawodnik kończy rozbieg, markuje strzał przenosząc nogę nad piłką, i kiedy bramkarz rzuca się w jednym kierunku, on cofa nogę i strzela w drugim - opisał zakazany odtąd sposób wykonywania karnego członek IFAB Patrick Nelson. - To wyraźnie niesportowe - powtórzył. Inny członek IFAB powiedział dziennikarzom, że niektóre z materiałów wideo wywoływały w czasie posiedzenia salwy śmiechu.

Sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke przyznał, że teraz organizację czeka wyzwanie wprowadzenia zmian przed mundialem. Musimy się upewnić, że sędziowie, gracze i trenerzy rozumieją o co chodzi. Wykorzystamy wideo, by zaprezentować piłkarzom gdzie się znaleźliśmy - tłumaczy Valcke.

Gracze którzy będą zmylać bramkarzy będą karani żółtymi kartkami. Natomiast wciąż dozwolone będzie zwalnianie w trakcie rozbiegu. Pełen zapis nowego przepisu brzmi: Zmylenie w trakcie rozbiegu przed rzutem karnym jest dozwolone, ale zmylenie przy uderzaniu piłki po skończeniu rozbiegu jest odtąd traktowane jako złamanie przepisów i akt niesportowego zachowania, przed czym gracz musi być ostrzeżony.

Reuters, tka
 
P 8

persinho

Użytkownik
Witam!
Poszukuję bukmachera internetowego, który posiada najwyższe kursy na króla strzelców kogoś z tej trójki: D.Villa. W.Rooney, L. Messi, a także wyjscia z grupy Paragwaju i Urugwaju.
Który z bukmacherów internetowych ma aktualnie najwyższy bonus od depozytu?
Chodzi mi o zagranie kilku kuponów po kilkaset złotych z ako ponad 20, także norma obrotu zostałaby w przypadku wejścia kuponu spełniona od ręki.
Pozdrawiam.
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
patrząc na składy to 2 niespodzianki: kadra Brazylii- brak kilku zawodników oraz Francja in plus. Z tym składem mogą powalczyć nawet o półfinał (nie wiem jak wygląda ich drabinka ale myślę że tam mogą dojść). Szkoda że nie ma Ronaldinho, odżył w Milanie.
Teraz Mundiale już nie będą takie same...szkoda...
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
Skład Hiszpanii, oficjalny, 23-osobowy:
Bramkarze:
Iker Casillas (Real Madrid)
José Manuel Reina (Liverpool)
Víctor Valdés (Barcelona)
Obrońcy:
Raúl Albiol (Real Madrid)
Alvaro Arbeloa (Real Madrid)
Joan Capdevila (Villarreal)
Carlos Marchena (Valencia)
Gerard Piqué (Barcelona)
Carles Puyol (Barcelona)
Sergio Ramos (Real Madrid)
Pomocnicy:
Xabi Alonso (Real Madrid)
Sergio Busquets (Barcelona)
Francesc &quot;Cesc&quot; Fábregas (Arsenal)
Andrés Iniesta (Barcelona)
Javi Martínez (Athletic Club)
Xavi Hernández (Barcelona)
Napastnicy:
David Jiménez Silva (Valencia)
Jesús Navas González (Sevilla)
Juan Manuel Mata (Valencia)
Pedro Rodríguez (Barcelona)
Fernando Llorente (Athletic Club)
Fernando Torres (Liverpool)
David Villa (Valencia)
Kadra bardzo mocna, bez większych zaskoczeń (no może fakt obecność tutaj Victora Valdesa, choć dla mnie nie jest to zaskoczenie). Jak powszechnie wiadomo Hiszpania jest jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa.
7 (8+Villa) piłkarzy Barcelony
5 piłkarzy Realu Madryt
4 (3-Villa) piłkarzy Valencii
Skład opierający się na małej ilości klubów ma to do siebie, że jest bardziej zgrany i to jest też moim zdaniem duży atut Hiszpanii. Osobiście jest to jeden z moich kandydatów do wygrania turnieju.
Niestety kurs na to, że Hiszpania wygra grupę niski (ok. 1,25-1,30), jednak wydaje się to być dość pewne.
BTW: Fajnie by było zgromadzić te wszystkie składy w jednym miejscu ;)
e: Popieram post niżej ????
 
brudny-harry 8

brudny-harry

Użytkownik
zgadzam się z leonem92mielonką. powinien być osobny temat na oficjalne składy tak żeby było wszystko w jednym miejscu. a żeby nie bylo off topu to dodam ze hiszpania ma duze sznase na wygranie. kazda pozycja mocno obsadzona
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
patrząc na składy to 2 niespodzianki: kadra Brazylii- brak kilku zawodników oraz Francja in plus. Z tym składem mogą powalczyć nawet o półfinał (nie wiem jak wygląda ich drabinka ale myślę że tam mogą dojść). Szkoda że nie ma Ronaldinho, odżył w Milanie.
Teraz Mundiale już nie będą takie same...szkoda...
Brak Ronaldinho w kadrze Brazyli to glupota.Taki pilkarz jak on moze rozstrzygnac jedna inwidualna akcja lub super podaniem losy meczu nawet gdy przez caly mecz jest niewidoczny i nie jest w formie.
Ronaldinho zawsze dobrze gral na Mistrzostwach Swiatach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom