>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Seul & Guangzhou, 17-23.09.2012

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Korea Open

Miejsce: Seul (Korea Płd.)
Data: 17.09.2012-23.09.2012
Rozmiar drabinki: S-32 D-16
Nawierzchnia: outdoors hard
Pula nagród: $500,000
Oficjalna strona: http://kdbkoreaopen.com/english/index.html



Guangzhou International Women’s Open

Miejsce: Guangzhou (Chiny)
Data: 17.09.2012-22.09.2012
Rozmiar drabinki: S-32 D-16
Nawierzchnia: outdoors hard
Pula nagród: $220,000
Oficjalna strona: http://www.gztennis.com/




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
oeb 257

oeb

Użytkownik
Karuzela o nazwie WTA przenosi się do Azji, znak to że koniec sezonu nadchodzi wielkimi krokami. Póki jeszcze trwa, warto szukać okazji do zarobku.
Polona Hercog vs Ekaterina Makarova
Typ: 2 @1.25
[Bet365] ✅
Rosjanka ostatnimi czasy prezentuje pewien poziom i jak przegrywa, to z konkretnymi zawodniczkami. Gra solidnie i w miarę równo, czego nie można powiedzieć o Polonie, która w tym sezonie jest mocno chimeryczna. Jak się przyjrzeć to w tym roku miała dwa dobre turnieje - w Charlestone i Bastad. Jak by nie było na cegle. Zobaczmy jak się więc prezentuje jej bilans na hardzie: zagrała 17 meczów, a wygrała sześć, z czego jeden przez krecz rywalki. A jak to wygląda u Ekateriny? 24/16, a więc zdecydowanie lepiej. Poza tym, Rosjanka jest leworęczna w czym również upatruję jej przewagi. Buki słusznie określają ją mianem zdecydowanej faworytki, a ja podzielam ten pogląd.

Vania King vs Kiki Bertens
Typ: 2 @2.25
[Bet365] ✅
Jeśli gdzieś miałbym szukać doga to chyba właśnie w tym pojedynku. Młoda Holenderka ostatnio pokazała się z dobrej strony kilka razy, a to w Montrealu, gdzie przebiła się przez kwalifikacje i uległa Woźniackiej w 2R, a to na US Open, gdzie była w stanie wygrać z mocno faworyzowaną zawodniczką gospodarzy, Christiną McHale. W ogóle to blondwłosa Kiki rozgrywa przełomowy dla swojej kariery sezon, widać że robi jakiś postęp. Jeszcze na początku sezonu bujała się w okolicach 170 miejsca w rankingu i po jakichś egzotycznych turniejach typu Irapuato czy Poza Rica. A teraz jest w miejscu, gdzie może mierzyć się ze światowa czołówką i ta konfrontacja tak źle nie wygląda, bo na rozkładzie ma takie nazwiska jak Safarova, Petrova czy wspomniana McHale. A Vania King lepiej w moim odczuciu prezentowała się na początku sezonu niż teraz. Poza wynikiem z Waszyngtonu to nic ciekawego nie osiągnęła ostatnimi czasy. Znaczenie może mieć fakt, że tym razem nie będzie grała na swojej ziemi, a w Azji. Zobaczymy czy jakoś to na nią wpłynie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Julia Goerges - Silvia Soler-Espinosa
Typ: 2
Kurs: 3,55
Wynik: ✅ 6/1 6/7 2/6
Zagranie na Niemkę w tym meczu byłoby głupotą. Dlaczego? Po prostu jest totalnie zagubiona. Popełnia od groma UE, zawzięcie dba, żeby stosunek piłek kończących do niewymuszonych błędów był na dużym minusie. Ma też jakieś problemy z serwowaniem. Jej ostatnie występy: Montreal - pierwsza runda, przegrana 2-6 1-6 z Paszek (nieczującą się najlepiej na hardzie), Cincinnati - druga runda i przegrana 3-6 0-6 z Pavlyuchenkovą, a na deser pierwsza runda US Open i porażka 6-7 1-6 z Pliskovą. Nie sądzę, by wiele się zmieniło przez te 2 tygodnie. Soler Espinosa to być może claycourterka, ale zanotowała świetny występ podczas szlema w Nowym Yorku (zresztą podobnie jak rok temu), gdzie dotarła do trzeciej rundy, pokonała Kudryavtsevą i Begu (tą, która wygrała turniej w Taszkent wczoraj) w dwóch setach, a przegrała w trzech z Pironkovą. Normalnie, tzn. jakby Goerges była w formie, to nie byłoby sensu grać tutaj na underdoga, ale sytuacja jest, jaka jest i można spróbować. Dla hardkorowców dw 2-0 na Hiszpankę @ 6,00.

Zarina Diyas - Valeria Savinykh
Typ: 1
Kurs: 2,20
Wynik: ✅ 6/3 6/4
Dodatkowo taki zakład w Bet365. Trzecia runda kwalifikacji. Na czuja - po przeanalizowaniu wyników obu zawodniczek wiążę z tym duże nadzieje.
=======================================================
Olga Govortsova - Zarina Diyas
Typ: 2
Kurs: 3,05
Wynik: ⛔ 7/5 6/2
Sesil Karatantcheva - Anabel Medina Garrigues
Typ: 1
Kurs: 1,98
Wynik: ⛔ 4/6 4/6
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
oeb 257

oeb

Użytkownik
Galina Voskoboeva vs Kaia Kanepi
Typ: 1 @2.10
[Bet365] ⛔
Postawię pieniążka na Madame Voskoboevą, bo moim zdaniem buk zawyżył lekko kurs na Galinę. Już śpieszę z wyjaśnieniem o co chodzi. Mianowicie... nie wiadomo w jakiej formie jest Kaia Kanepi. Jest to jej pierwszy turniej od French Open, później z powodu kontuzji nie pojawiała się w Tourze aż do teraz. Mimo tego, iż w tenisa nie grała to w rankingu WTA awansowała na miejsce 16, najwyższe w karierze (tak, takie cuda są możliwe, zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę Estonki, gdzie wyjaśnione jest co i jak). I chyba właśnie z powodu rankingu obu pań mamy kursy takie, a nie inne. A uważam, że Kazaszka w chwili obecnej formę ma na poziomie przyzwoitym. Zasygnalizowała ją na US Open (tak, mimo porażki z Hlavackovą - Czeszka grała dobry turniej; posypała się dopiero w meczu z Sereną) i ustabilizowała w Taszkiencie (porażka z Begu trochę na własne życzenie, miała mecz w garści, ale rzuciła Rumunce koło ratunkowe, a ta skwapliwie z tego skorzystała). A Kanepi to jak pisałem jedna wielka niewiadoma. O meczach pierwszej rundy nie ma co pisać, bo obie dziewczyny dostały nieznane szerszej publiczności reprezentantki gospodarzy, które na turnieju grały z dzikimi kartami i które dostały przewidywane baty. Wspomnę tylko, że przeciwniczka Kanepi ugrała gema zaledwie, natomiast przeciwniczka Galiny trzy gemy. Do myślenia może dać również fakt, że Voskoboeva dała tylko jedną szansę na breaka (wykorzystaną), natomiast Kanepi cztery szanse, ale za to wszystkie piłki wybroniła. Myślę, że wszystko co Estonka ma najlepszego w arsenale rzuci w pierwszym secie. Jak wygra (a Voskoboeva często traci pierwsze sety), to droga do zwycięstwa się otworzy, choć i wtedy Kazaszki bym nie skreślał. A jak się wygrać nie uda, to i raczej zwycięstwa w meczu bym się nie spodziewał. Jednym słowem stawiam na zawodniczkę ograną i będącą w rytmie meczowym.
 
bbadii 23,4K

bbadii

Użytkownik
Tamira Paszek vs Carla Suarez Navarro @ 2.37
Tobet
Jutro z samego rana, bo o godzinie 5 rozpocznie się ciekawe spotkanie pomiędzy panią pochodzącą z Austrii, a hiszpanką z &#39;Lloret de Mar&#39;. Paszek słynąca z dobrego, oburęcznego backhandu kontra Navarro, która zmusza przeciwniczki do ostrego biegania. Sami widzieliśmy jak grała hiszpanka w meczu z Radwańską, lecz zaczęły pojawiać się błędy i w oznaki dało się zmęczenie. Carla gra bardzo dobry tenis, serwis potrafi utrzymać, w wymianach całkiem dobrze sobie radzi, gdy ma tylko okazję to ją wykorzystuję przy pomocy wyrzucających piłek. Paszek, wg mnie &#39;małe&#39; objawienie tego sezonu, lecz na trawie.. Na hard panienka mi w ogóle nie pasuje. Grały ze sobą ponad miesiąc temu, wtedy wygrała gładko paszek 2-0, lecz liczę teraz na rewanż... To WTA, więc wszystko może się zdarzyć, ale kurs godny, by zagrać!
@down - och przepraszam bardzo, pomyliłem się co do narodowości zawodniczki ????
Czas pokaże jutro po spotkaniu, zobaczymy co się wydarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Tamira Paszek vs Carla Suarez Navarro @ 2.37
Tobet
Jutro z samego rana, bo o godzinie 5 rozpocznie się ciekawe spotkanie pomiędzy panią pochodzącą &#39;od kangurów&#39;, a hiszpanką z &#39;Lloret de Mar&#39;. Paszek słynąca z dobrego, oburęcznego backhandu kontra Navarro, która zmusza przeciwniczki do ostrego biegania. Sami widzieliśmy jak grała hiszpanka w meczu z Radwańską, lecz zaczęły pojawiać się błędy i w oznaki dało się zmęczenie. Carla gra bardzo dobry tenis, serwis potrafi utrzymać, w wymianach całkiem dobrze sobie radzi, gdy ma tylko okazję to ją wykorzystuję przy pomocy wyrzucających piłek. Paszek, wg mnie &#39;małe&#39; objawienie tego sezonu, lecz na trawie.. Na hard panienka mi w ogóle nie pasuje. Grały ze sobą ponad miesiąc temu, wtedy wygrała gładko paszek 2-0, lecz liczę teraz na rewanż... To WTA, więc wszystko może się zdarzyć, ale kurs godny, by zagrać!
Zupełnie nie zgadzam się z tym co napisałeś, choć nie neguję typu, nie gram tego spotkania. Po pierwsze serwis Carli jest mocno przez Ciebie przeceniany, Hiszpanka to regularna zawodniczka, która potrafi wykorzystać słabość rywalek, najlepiej pasująca na korty ziemne. Napisałeś że Tamira Paszek lubiąca grać na szybkich nawierzchniach na nie zupełnie nie pasuje... zdanie o tym że przegrała ostatnio gładko Hiszpanka w bezpośrednim meczu to żaden argument by grać na nią, bo Ty liczysz na rewanż... WTA więc wszystko może się zdarzyć, no konkretne argumenty... a tak w ogóle to Tamira Paszek to Austriaczka, z kangurami ma mało wspólnego.
 
hmmmm 113

hmmmm

Użytkownik
K.Kanepi @1.66 5/10 ✅
Jutro w Seulu dojdzie do ciekawej potyczki z której zwycięsko według mnie wyjdzie powracająca po dłuższej przerwie w grze K.Kanepi Estonka zaprezentowała się świetnie podczas RG a pierwszy mecz po powrocie także można uznać za udany mimo że rywalka w I rundzie to dalsza liga to wynik jest zadowalający. Kazaszka ostatnio męczy się z każdym a jeśli Estonka zagra na swoim poziomie nie będzie czego zbierać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Cornet/Parmentier 1.55 zawody się nie odbyły...szkoda,

Gram na mocny francuski duet. Obie to potężna siła. Nieraz pokazały że mogą wygrać a silną parą. Grają na duet lekko egzotyczny. Kurs wydaje się raczej niespodzianką. Licze na nosa i obie francuskie koleżanki.


Andre@
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Wygra Korea Open: Kaia Kanepi
Kurs: 5
Myślę, że można spróbować. Estonka wróciła i wydaje się, że ma formę bez zarzutu, nie próżnowała. Ma łatwiutką drogę do finału, w którym z pewnością wystawią dużo niższy kurs, dlatego warto chwytać już dzisiaj. Trudno powiedzieć z kim zagra w meczu o triumf turniejowy, ponieważ tamta połówka jest znacznie trudniejsza do wytypowania, ale wydaję mi się, że z każdą będzie miała b. duże szanse.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hmmmm 113

hmmmm

Użytkownik
V.Lepchenko @1.44 7/10 ✅
Kurs na to spotkanie nie zachwyca ale wydaje się że nie ma innej opcji w tym meczu jak wygrana zawodniczki z USA obie tenisistki gładko wygrały swoje pierwsze mecze w tym turnieju lecz to Lapchenko pokonała Giorgi która według mnie jest zawodniczką lepszą niż Medina.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
bbadii 23,4K

bbadii

Użytkownik
Tamira Paszek vs Carla Suarez Navarro @ 2.37 ⛔

----------------------------------------------------------------------------------------

Urszula Radwańska vs Chanelle Scheepers @ 1.90 Tobet

Dobre sobie, dobre kursy. Scheepers, która słynie z tego, że serwis woła o pomstę do nieba? Ula jest w formie, na pewno nie takiej jakby chciała, ale jest. Gładko pokonała swoje rywalki w pierwszych rundach, co można też powiedzieć o przeciwniczce. Ula powinna mieć trochę okazji do BP, bo serwis Scheepers to naprawdę tragedia, oby tylko je wykorzystywała i za dużo błędów nie popełniała to jest szansa na wygraną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
S 13

spiskowiec

Użytkownik
Peng S-Robson fortuna kurs 1,71 ++++
Robson
74 pozycja w rankinguma na swoim koncie kilka ciekawych zwycięstw w ostatnim czasie 31.08.12 US Open N. Li 2-1 sam tutaj wtopiłem stawiając na LI 8 tenisistkę a także wczoraj J. Zheng 22 tenisistkę w rankingu Peng nie miała aż takich rywalek Robson może pokonać bez trudu Peng ale wiadomo to tenis kobiecy
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Caroline Wozniacki - Klara Zakopalova
Typ: 2
Kurs: 5,30
Wynik: ⛔ 6/2 6/3
Ależ kursss. Czekałem jaki dostaniemy na to spotkanie i każdy powyżej 3 bym brał, a tu taka niespodzianka. Klara już niejednokrotnie pokazywała, jaka może być groźna. Ma już swoje lata (aż tak stara nie jest, nie przesadzajmy, starsza Williams jeszcze wygrywa turnieje) i na twardej nawierzchni nigdy szału nie robiła, ale ogrywała nie raz zawodniczki z TOP20, przed meczem będąc stawianą na przegranej pozycji. Uważam, że co najmniej sprawi problemy Caro, która ma tragiczny rok, najgorszy od dobrych kilku lat - można się złapać za głowę patrząc na jej rezultaty. Zresztą na niej ciąży wielka presja, krytycy, oczekiwania fanów, chęć zdobycia punktów i awansu z powrotem do pierwszej dziesiątki. Zawodziła w tym sezonie wielokrotnie i myślę, że może to się stać po raz kolejny.
Varvara Lepchenko - Tamira Paszek
Typ: 1
Kurs: 1,72
Kiki Bertens - Kaia Kanepi
Typ: 2
Kurs: 1,33
 
bbadii 23,4K

bbadii

Użytkownik
Tamira Paszek vs Carla Suarez Navarro @ 2.37 ⛔
Chanelle Scheepers vs Urszula Radwańska @ 1.90 ✅
----------------------------------------------------------------------------------------
Su-Wei Hsieh - Urszula Radwańska @ 1.85
Tobet
Kontynuuję grę w stronę polki. Pytam się, kim jest jej przeciwniczka? Wygrała ITF w Ningbo, ale ITF &lt; WTA. Nie widzę tu jakiś szans dla Hsieh, tym bardziej, że Ula może ten cały turniej wygrać. Podbudowana dzisiejszą wygraną, na pewno będzie walczyć o swoje cele, czyli po zwycięstwo. Polka jest w formie, tajpejka wygrała ostatnich 8 spotkań, lecz 9 nie będzie, passa zostanie przerwana.
 
hmmmm 113

hmmmm

Użytkownik
E.Makarova @1.33 7/10 ✅
L.Robson @1.53 5/10
✅
Są to chyba ostatnie typy z turniejów WTA w tym tygodniu. Makarova radzi sobie świetnie jak do tej pory a wygra z dobrze grającą Hampton tylko to potwierdziła i Hiszpanka nie powinna mieć żadnych szans w pojedynku z Rosjanką.
L.Robson to zawodniczka która w ostatnim czasie poczyniła ogromne postępy jutro zmierzy się z Rumunką która powiedzmy sobie szczerze trzyma tam jakiś poziom ale w tej chwili Robson jednak jest przynajmniej level wyżej. Pokonała gospodynie Peng teraz zmierzy się z Rumunką która mimo wszystko jakoś w tym turnieju mnie nie przekonuje i stawiam na zwycięstwo Robson.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Nie tykałbym żadnego z powyższych typów. Makarova - spotyka się z Martinez Sanchez, która przyzwoicie zagrała z Sereną Williams na USO - ugrała aż 6 gemów, a mogłaby więcej (w drugim secie), gdyby nie robiła tylu podwójnych błędów. Może być różnie, może wejdzie, ale nie 7/10, ten kurs to śmiech na sali.
Robson z kolei, to nie ta główka, a po drugiej stronie siaty stanie największa przebijaka w WTA, może wymęczyć, tak jak wiele swoich zwycięstw, zależy ile Brytyjka będzie trafiać w kort.
Dla mnie dwa nobety, a jeśli już to na dogi. Podobnie jak u Wozniacki.
 
I 2

icky

Użytkownik
Po obejrzeniu meczu Rybarikovej z Zakopalovą, na Czeszkę nie postawiłbym złamanego grosza. Rybarikova w zasadzie oddała jej ten mecz za darmo. W całym &#39;widowisku&#39; były może z 3 wymiany godne uwagi, a poza tym to spotkanie powinno nosić kryptonim &#39;Unforced Error&#39;. Zakopalova też nie grzeszyła regularnością w meczu, który przy takim nastawieniu Rybarikovej powinien się skończyć 6-1, 6-1. Poza tym, o tym jak Słowaczka walczyła może świadczyć 5/5 BP wykorzystanych przez Klarę..

Stawiam na regularność Karoliny, bo wygląda na to, że 3tygodniowa przerwa dobrze podziałała na jej kolano.

Wozniacki - Zakopalova 2-0 @1.6 (Betfair)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
Tenis, WTA Guangzhou, 21.09.12 (10:00)
Spotkanie: S-W Hsieh - U. Radwańska
Typ: Radwańska wygra 1. seta i wygra cały mecz
Kurs: 2,20
Buk: Bet365
Długo zastanawiałem się czy zagrać w końcu tą Ulkę. Wszyscy wiemy jak to bywa z jej meczami, duża doza niepewności, chociaż w ostatnim czasie ustabilizowała formę i osiąga coraz lepsze, równe wyniki. Udany występ w Taszkiencie potwierdza udanym występem w Guangzhou gdzie doszła już w tej chwili do półfinału a na wyciągnięcie ręki ma finał - wystarczy pokonać Hsieh. Tajwanka teoretycznie ma super formę, na chińskiej ziemi na razie jest nie do pokonania - wygrała pod rząd 8 kolejnych spotkań (co dało jej m.in triumf w Ningbo) gdzie we wszystkich łącznie straciła ledwie jednego seta. Statystyki robią wrażenie, ale jak się przyjrzy bliżej z kim ta Hsieh owe mecze wygrywała to już tak bardzo tyłka nie urywa. Zwycięstwa głównie z mocno średnimi Azjatkami, z tenisistek godnych odnotowania można wymienić na siłę Bratichkovą, oraz Johansson, ale to i tak żaden wyczyn. Prawdziwy test dla Tajwanki przyjdzie dzisiaj, w meczu z Ulą. Polka jest w dobrej formie i przy odrobinie szczęścia może w tym turnieju powalczyć o coś więcej. Na swojej drodze spotykała lepsze rywalki niż Hsieh, zwieńczeniem jej dobrej postawy było wyeliminowanie w ćwierćfinale Scheepers w dwóch setach, która to była jednym z głośniejszych nazwisk jakie pojawiły się w Guangzhou. Jeśli tylko Ulka zaprezentuje się na miarę swoich możliwości to powinna spokojnie pokonać Hsieh. Tajwanka ma świetne statystyki, ale nie walczyła dotąd z nikim znaczącym. Ula powoli udowadnia, że przynajmniej na tych mniejszych, słabiej obsadzonych turniejach może w tym sezonie odgrywać pierwsze skrzypce.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
20.09.2012 - data, kiedy ostatni raz postawiłem na Urszulę Radwańską. Drugi raz w krótkim odstępie to zrobiłem i drugi raz przegrała. Jej wahania formy można porównać do nastrojów kobiety - nigdy nie wiadomo czego w danym dniu możemy się (mężczyźni) spodziewać. Obojętnie czy zagrałaby z Rumunką, Tajwanką, Wietnamką, Kenijką (nie wiem czy grają tam w tenisa) to trzeba brać poprawkę że jest to Ula Radwańska.
 
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
20.09.2012 - data, kiedy ostatni raz postawiłem na Urszulę Radwańską. Drugi raz w krótkim odstępie to zrobiłem i drugi raz przegrała. Jej wahania formy można porównać do nastrojów kobiety - nigdy nie wiadomo czego w danym dniu możemy się (mężczyźni) spodziewać. Obojętnie czy zagrałaby z Rumunką, Tajwanką, Wietnamką, Kenijką (nie wiem czy grają tam w tenisa) to trzeba brać poprawkę że jest to Ula Radwańska.
Muszę się zgodzić. W pierwszym odruchu (jeszcze wczoraj wieczorem) miałem grać Hsieh, właśnie dlatego, że Ulka to Ulka. Później zdecydowałem się odpuścić ten mecz. Dziś jednak oferta z tenisa była jak dla mnie zbyt uboga i niestety powróciłem do tego spotkania a im bardziej zacząłem analizować występy obu pań tym bardziej skłaniałem się ku Uli, w nadziei, że osiągnie w końcu swój punkt zwrotny i wejdzie do finału. Niestety to co dzisiaj zagrała to tenis w amatorskim wydaniu. Przegrać sety do jednego (1) i do zera (3) to naprawdę sztuka, zwłaszcza jak się aspiruje do TOP20 WTA. W dodatku z zawodniczką, którą Ulka miała obowiązek odprawić w dwóch setach. Osobiście odpuszczam obie panie Radwańskie (Agi już od dawna nie gram), szkoda nerwów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom