>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Stambuł, 25-30.10.2011 (Season-Ending Championships)

Status
Zamknięty.
marian78 20

marian78

Użytkownik
tak czy inaczej babski tenis jest teraz słaby jak nieszczęście
praktycznie nie da się tego oglądać
kurs 1.7 Kvitova i 2.3 azarenka jest adekwatny patrzac na dwa ostatnie mecze
dalej moim zdaniem nie ma sensu spogladac, sa to wyrownane zawodniczki - tylko z psychika marnie
finał to moze byc loteria jak i w przypadku polfinalu - ciężkie w przewiduywaniu zazwyczaj - raczej lepiej odpuszczać ten etap rywalizacji,
lub najlepiej skoczystać z live (co osobiscie uczynię)
normalnie postawilbym na Kvitova
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Uwielbiam analizy kolegi powyżej. Kvitova wygrywa dzięki fartowi? Rozumiem, że na potrzeby analizy to wymyśla się różne cuda. ale trzymajmy się w jakimś stopniu rzeczywistości ???? Fajnie, że zawsze szukasz niespodzianek, ale tak naprawdę to po co?
Tak, moim zdaniem Kvitova wygrywa trochę dzięki fartowi, bo tak jak napisałem, ona gra tak, że musi mieć dużo szczęścia, bo jak nie trafia to przegrywa nawet do 0 gemy przy swoim serwisie, miała takich kilka w półfinale. Więcej pecha, nieco gorszy dzień i mogłaby przegrać. Zresztą ja jestem jej &#39;hejterem&#39;, ale staram się pisać obiektywnie. Zdecydowanie uważam, że nie jest w wystarczająco dobrej formie, żeby pokonać dzisiaj Azarenkę (one love!).
Nie szukam zawsze niespodzianek. Po prostu śledzę tenisa od lat, nie mam się za dobrego typera, wręcz przeciwnie, bo gram zbyt ryzykownie (często za dużą część budżetu) i nie jestem cierpliwy, a to dwie cechy bez których nie można być do przodu w te klocki na dłuższą metę. Niespodzianka w tym przypadku to bardzo złe słowo, bo kursy powinny wyglądać co najmniej odwrotnie, ja bym dał z 1,6 max na Białorusinkę. Na szczęście w kobiecym tenisie jest sporo, jak Ty to nazywasz, niespodzianek i warto z nich korzystać.
Dzisiejszy mecz ze Zvonarevą to Rosjanka przegrała nie Vika go wygrała. Co tak naprawdę zagrała Białorusinka? Tłukła przez środek z całej siły i czekała na błędy rywalki, a że pojawiały się dość często to wynik wygląda tak a nie inaczej.
Poniekąd masz rację, ten mecz to nie był taki nokaut jak dwa poprzednie (nie liczę tego z Bartoli), ale takie przebijanie to też w tym przypadku sztuka, przecież wracało praktycznie wszystko, miała bodajże 15 UE w dwóch setach podczas gry Vera ponad 40, do tego wysoki procent trafności pierwszego serwisu i to wystarczyło. Gra dość pasywnie, ale też nie boi się zaatakować, a dzisiaj pewnie będzie więcej tego, na pewno wyciągnęła wnioski z ich ostatnich spotkań, które przegrała. Mimo wszystko to było pewne zwycięstwo. Na Kvitovą to MOŻE nie wystarczyć, bo ta będzie szybciej atakowała, pytanie tylko czy będzie jej wchodziło na tyle dużo trudnych piłek, że zdoła wygrać. I doubt it.
Widziałeś jak zabiła Caro grą kątową? Widziałeś co robiła z Radwańską od stanu 1-5 w pierwszym secie? Tam jest oczywiście siła, ale jest też widoczny pomysł. Zresztą odpal sobie finał Wimbledonu z Maszą to będziesz wiedział o czym mówię.
Pytanie nie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Karolina była wtedy jakaś wypalona, grała jakby z łaski, nie biegała do piłek, do których przynajmniej powinna próbować biec i normalnie by to robiła, nie wiem co jej wtedy było, ale pokazała 10% swoich możliwości. Na moje tam jest głównie siła (atak przeciw nogom rywalki + podanie), inteligencji bym jej nie dodawał. Nie wiem czy jakikolwiek pomysł zda egzamin na Azę dzisiaj.
Podkreślam, ja tak widzę to spotkanie. Nie piszę tu na siłę, że daję 80% szans Azarence, że Kvitova to miernota, w końcu nie przegrała w tym roku na hali, a to nie robi z niej nieudacznika, której tylko fart dał w Wimbledon, wysokie miejsce w rankingu i finał Masters. Po prostu dla mnie Victoria jest o wiele lepszą tenisistką i tak pozostanie nawet jeżeli przegra ten mecz, choć teoretycznie nie powinna.
Się okaże i może wreszcie przestaniesz się mnie czepiać. Jeżeli Kvitova wygra łatwo, zwrócę honor, a jeżeli będzie to długie, niejednostronne spotkanie, to oboje powinniśmy to przemilczeć. Nie będę dodawał co, jak wygra Azarenka.
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Kvitova1.65 - Azarenka
Dla mnie zdecydowanie Petra! W przeciągu całego turnieju jej najbardziej nalezy się to się to zwycięstwo. Zaryzykuje teze i powiem że Petra jest w podobnej formie do tej z Wimbledonu. W przeciągu dwóch lat niesamowicie się rozwinęła! Znowu czesi mają finalistke tak waznej imprezy...taki mały kraj, ale kto orientuje się w realich czeskich, podejsciu do sportu, czeskim pragmatyzmie itd to wie o czym mówie... Azarenka takze wróciłą do fajnego grania, ten mecz z BArtoli to była parodia, z Verą było na powaznie i odrazu lepiej się to oglądało... Mecz cięzki do typowania, jednak moim zaniem to czeszka jest chyba bardziej kompletniejsza, zobaczymy... Andre@
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
marian78 20

marian78

Użytkownik
Jeszcze chciałbym dodać, iż Kvitova jest młoda jak to mowił komentator i jak widać chyba odczuwa jakiś delikatny strach przed starszymi i dobrze zmotywowanymi ... wtedy gra gorzej .. natomiast widząc taką bidną Azarenkę ... to nie wydaje mi się aby mogła się choć trochę przyłamać
niby nic, ale jednak jakie to ludzkie : &gt;
u faceta ciężko coś wyczuć, praktycznie zawsze ta sama mina
i z rzadka jakieś załamanie - chyba ze to rusek : &gt;
 
C 7

crazy_hardbass

Użytkownik
finał to moze byc loteria jak i w przypadku polfinalu - ciężkie w przewiduywaniu zazwyczaj - raczej lepiej odpuszczać ten etap rywalizacji
ja postawilem w połfinale na Kvitova i Azerenke plus 3 pewniaki z pilki noznej i wpadlo 146zl. ogolnie moze ciezko typowac taka faze turnieju ale tu akurat bylo latwo.

co do finalu jestem odmiennego zdania. mysle ze Azerenka wygra to 2:1. kurs tylko zacheca do grania. zastanowie sie i moze jednak sie skusze. nie wejdzie to trudno;)
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Się okaże i może wreszcie przestaniesz się mnie czepiać. Jeżeli Kvitova wygra łatwo, zwrócę honor, a jeżeli będzie to długie, niejednostronne spotkanie, to oboje powinniśmy to przemilczeć. Nie będę dodawał co, jak wygra Azarenka.
Nie, nie ja się Ciebie absolutnie nie czepiam. Wydaje mi się, że po prostu nieco naginasz niektóre fakty do swoich analiz. Rozumiem co masz na myśli mówiąc, że Kvitova ma farta. Ja bym powiedział nieco inaczej: gra masę piłek pod końcową linię i to, że niektóre tylko zahaczają o boisko jest wkalkulowane w ten sposób gry. Fartem bym tego na pewno nie nazwał.

Generalnie to po to jest forum żeby wymieniać się opiniami i niekiedy negować zdanie innych. A jeśli taka dyskusja odbywa się w formie jak nasza: bez bluzgów, tylko sztywne trzymanie się własnych racji to naprawdę czerpię radość z takiej polemiki. Bez cienia ironii: dziękuje ;)

W kilku postach już wspomniałem o tym meczu, teraz spróbuję zebrać to wszystko do kupy. Finał idealny, bo grają dwie zdecydowanie najlepsze zawodniczki w Stambule. Mecz zapowiada się mega ciekawie i telewidzowie nie będą się raczej nudzić.

Analizę zacznę może od Białorusinki. Modne jest ostatnio zdanie, że gdyby Vika nie miała kontuzji to już dawno byłaby numerem jeden - pewnie trochę w tym prawdy. Chwila, kiedy któraś obali Caro zbliża się wielkimi krokami. Mógłbym założyć się o dość duże pieniądze, że będzie to któraś z pań grających dzisiaj w finale. Azarenkę w tym turnieju widziałem tylko w spotkaniu ze Zvonarevą. Przemilczę fakt o tym co zrobiła w meczu z Bartoli, gdzie ponoć w końcówce tłukła na potęgę w siatkę. Jakie wnioski po starciu z Verą? Vika zagrała mega asekurancko. Owszem trzymała piłkę w korcie przez większość wymian, ale grała jednostajnie. Jedynie śladowa gra kątowa. mało rozrzucania rywalki po korcie, właściwie żadnych skrótów. Tłukła przez środek i jedynie czekała na błędy rywalki, a te z każdą minutą mnożyły się. Wydaje mi się, że dość słabo funkcjonował serwis Azarenki. Być może to wszystko to była taktyka i trzeba otwarcie przyznać, że skuteczna. Taka zachowawcza gra na pewno nie wystarczy na Petrę i Białorusinka powinna zdawać sobie z tego sprawę.

Kvitova z kolei w Stambule gra świetnie. Nerwowy był tylko pierwszy mecz ze Zvonarevą, ale to była chyba pokłosie zapoznawanie się z nawierzchnią. Niesamowite jest to jak ta dziewczyna rozwinęła się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Kiedyś to była gra: przebije na drugą stronę z całej siły, niech ona się martwi. Dzisiaj widzimy jak Czeszka niesamowicie dojrzała i jak rozszerzyła swój tenisowy repertuar. Petra świetnie gra kątowo, co pokazała już nieraz w Stambule. Nie zapominajmy też o podaniu, silny pierwszy serwis a zawsze zostaje jeszcze wyrzucające podane. Naprawdę widać, że dojrzała. Nie wszystkie piłki ładuje na siłę, ale czasem zwolni rękę, dołoży silną rotację i przeciwniczka nie ma szans odebrać piłki. Jestem niemal pewien, że ona będzie kiedyś liderką rankingu. Przecież ta dziewczyna ma ledwie 21 lat. Kviotva to jest przeambitna dziewczyna i żeby z nią wygrać po prostu trzeba być lepszym. Podoba mi się też, że w Stambule nie kalkuluje a przecież w spotkaniu z Radwańska mogła. Po prostu wychodzi na kort i każdy mecz chce wygrać zęby być fair w stosunku do wszystkich rywalek.

Wydaje mi się też, że kursy są ustawione jednak prawidłowo. H2H 3-2 dla Czeszki, która wygrała ich ostatnie trzy starcia. To niby szczególik, ale pewnie gdzieś w głowie Azarenki będzie siedział. Z całego serca życzę wygranej Kvitovej bo po prostu to jej się należy.

Vpřed Petra!

Kvitova P. - Azarenka V. 1 1.65
7/10 Expekt

 
Otrzymane punkty reputacji: +1
maloun 20

maloun

Użytkownik
Tak, moim zdaniem Kvitova wygrywa trochę dzięki fartowi, bo tak jak napisałem, ona gra tak, że musi mieć dużo szczęścia, bo jak nie trafia to przegrywa nawet do 0 gemy przy swoim serwisie, miała takich kilka w półfinale.
I też mnóstwo wygrywała do 0 ????
Według mnie wygra Kvitova, jednak kurs zbyt niski, poczekam na live może w którymś momencie meczu wzrośnie do 2 to postawie. No, chyba że kvitova będzie bezradna wówczas odpuszcze stawianie i ogladne spokojnie spotkanie do końca.
Jeśli Azarenka zagra dziś jak wczoraj z Verą to powinna wyraźnie przegrać, dużo piłek na środek kortu, kvitova będzie starała się kończyć szybko wymiany, a azarenka wręcz odwrotnie.
Tutaj wszystko myślę, będzie zależeć od kvitovej, która nie będzie chciała prowadzić długich wymian, więc będzie starała się kończyć szybko i jeśli te kończące piłki będą jej wchodzić to wygra, jeśli będzie waliła w auty to przegra. Poprzednie mecze nie wskazują na to, że kvitova będzie miała mnóstwo oddanych punktów.
No i najważniejszy argument - bukmacher się nie myli ????
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
V. Zvonareva - P. Kvitova - 2 ✅
C. Wozniacka - A. Radwańska - 1 ✅
C. Woznicki - V. Zvonareva - 1 ⛔
V. Azarenka - S. Stosur - 1 ✅
C. Wozniacka - P. Kvitova - 2 ✅
A. Radwańska - V. Zvonareva - 1 ✅
A. Radwańska - P. Kvitova - 2 ✅
V. Azarenka - V. Zvonareva - 1 ✅
P. Kvitova - S. Stosur - 1 ✅
-------------------------------------------------------------------------
No i nadszedł upragniony finał. Dokładnie taki jaki typowałem. Cały turniej w Stambule uznaje za udany. Zysk pokaźny i mam nadzieje że innym pomogłem.

V. Azarenka - P. Kvitova

Podobnie jak napisał kolega nieco wyżej, kursy na V. Azarenke są w tej chwili prezentem. Stawiam bez żadnych ogródek na V. Azarenke. P. Kvitova jest w dobrej formie jednak dzisiaj będzie musiała uznać wyższość Białorusinki. Jednocześnie pozdrawiam wszystkich spinaczy którzy kwestionowali moje posty. Wynik pokazały swoje. Dzisiaj zobaczymy prawdopodobnie 3 sety i zwycięstwo Białorusinki. Kurs według mnie jest lekką podpuchą na Kvitova.. ale co się dziwić skoro buki od poczatku Kvitova faworyzowali. Dzisiaj się zdziwią.. Powodzenia
V. Azarenka - P. Kvitova - 1
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
drago 108

drago

Użytkownik
Azarenka @1.30 le peffka ✅ [LiNa]
Kvitova @1.72 ✅ [Zvonareva]
Stosur @2.37 ✅ [Sharapova]
3 sety Isi @2.15 ✅ [Wozniacka]
Sharapova @1.50 ⛔ [LiNa]
Wozniacka @1.53 ⛔ [Zvonareva]
Stosur +1.5s @1.60 ⛔ [Azarenka]
Kvitova @1.60 ✅ [Wozniacka]
Isia +1.5s @1.40 ✅ [Zvonareva]
Isia +1.5s @1.73 ⛔ [Kvitova]
Stosur @1.45 ✅ [LiNA]
Aza - Bartoli [2 sety] @~1.50 ⛔
Sam +1.5s @2.00 ✅ [Kvitova]
Azarenka @1.40 ✅ [Zvonareva]
9/14 ;)
O dzisiejszym finale żeście się mocno rozpisali. Większość jest za Kvitovą, a ja sądzę, że to Aza ma większe szanse na wygraną. Poza tym kurs na Czeszkę jest przeciętny. Idąc mimo wszystko inną drogą, bo typowanie tego trudnego finału może nie wyjść. Od siebie proponuje bet na 3 sety. Myślę, że podobnie, jak na Wimbledonie, jeśli Petra miałaby wygrać to trochę powinna się pomęczyć.
Finał 3 sety @2.20 ✅

10/15 66%
Całkiem, całkiem jak na wta ;)
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Finał 3 sety @2.20
Podzielam typ poprzednika. Obie grają bardzo dobrze, szykuje się wyrównany mecz i typ na 3 sety jeszcze po takim kursie można brać w ciemno.
Co do zwyciężczyni finału to według mnie wygra Azarenka, ale nie stawiam.
 
C 7

crazy_hardbass

Użytkownik
i jednak wygrala Kvitova;) w sumie zasłużyła na to. wiecej ugrala w calym turnieju i w finale pokazala ze jest o klase lepsza od Azerenki. szkoda tylko ze Białorusinka nie biegala po korcie bo napewno bylby ciekawszy mecz.

gratulacje dla tych co jednak udalo im sie trafic wynik;)
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
tak czy inaczej obie są chodzącym nieszczęściem
grają bardzo słabo jak na nazwę masters
jeżeli macie możliwość dziewczynę w wieku 7-8 lat wozic na tenis i będzie to lubić, to taka Kvitova jak i Isia i wszystkie inne po za Williams (nawet na emeryturze) mogą być w poważnych kłopotach : &gt;
 
drago 108

drago

Użytkownik
tak czy inaczej obie są chodzącym nieszczęściem
grają bardzo słabo jak na nazwę masters
jeżeli macie możliwość dziewczynę w wieku 7-8 lat wozic na tenis i będzie to lubić, to taka Kvitova jak i Isia i wszystkie inne po za Williams (nawet na emeryturze) mogą być w poważnych kłopotach : &gt;
Nie od dzisiaj wiadomo, że poziom topu wta jest mocno przeciętny. I następna fala młodzieży może w dużym stopniu zdominować rozgrywki, jeśli nie będzie grać tak, jak czołówka aktualnego rankingu i główka działać będzie sprawnie.
 
konrado87 412

konrado87

Użytkownik
Duzo sie zastanawialem nad dzisiejszy typem Azarenka + 1.5 seta jednak kurs 1.4 nie byl satyfakcjonujacy wiec poszlo na trzy sety po kursie 2.0 co bylo bardzo prawdopodobne do osiagniecie i jak sie pozniej okazalo udalo sie :)
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
V. Zvonareva - P. Kvitova - 2 ✅
C. Wozniacka - A. Radwańska - 1 ✅
C. Woznicki - V. Zvonareva - 1 ⛔
V. Azarenka - S. Stosur - 1 ✅
C. Wozniacka - P. Kvitova - 2 ✅
A. Radwańska - V. Zvonareva - 1 ✅
A. Radwańska - P. Kvitova - 2 ✅
V. Azarenka - V. Zvonareva - 1 ✅
P. Kvitova - S. Stosur - 1 ✅
V. Azarenka - P. Kvitova ⛔
-----------------------------------------------------
No cóż nie udało się, jednak to ja się zdziwiłem. Przynajmniej trafiłem że trzy sety będą, gratuluje Drago który właśnie postawił na 3 sety. Turniej zakończony uważam go za bardzo udany, mimo dwóch porażek wysoko na plus notuje typowanie turnieju Masters WTA w Stambule. Dziękuje wszystkim którzy się tutaj udzielali ponieważ dużo ciekawych informacji czerpałem od typerów udzielających się tutaj, mam nadzieję że także udało mi się pomóc. Do zobaczenia w nowym sezonie i powodzenia wszystkim życzę dalej!
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom