>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • W sobotę koejna gala Clout MMA, z tej okazji zapraszamy na
    CLOUT MMA 5: AJ Challenge [8.06.2024] w puli nagród 250zł od Fortuny + punkty reputacji!
    Nie masz konta w Fortunie? Założysz je w kilka minut TUTAJ!
    Typy w konkursie oddajemy do 8 czerwca do godz. 18:59.

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Wybory parlamentarne 2023

mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Szukałem we wszystkich głównych i słabo jeśli chodzi o alternatywne linie. Fortuna ma chyba trzy linie, a chodzi mi o to aby było kilka linii do zagrania i to najlepiej wysokich, ciężko obskoczyć wszystkie buki
 
A 33,7K

ar0nek

Użytkownik
Szukałem we wszystkich głównych i słabo jeśli chodzi o alternatywne linie. Fortuna ma chyba trzy linie, a chodzi mi o to aby było kilka linii do zagrania i to najlepiej wysokich, ciężko obskoczyć wszystkie buki
Nikt nie ma alternatywnych lini po większych kursach. Najwyzej chyba 63%. Zajęło mi to niecale 10min zeby sprawdzić wszystkie Polskie buki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +150
captainpear 29,7K

captainpear

Użytkownik
Okręg 19 (Warszawa) - kto lepszy? Lewica - Konfederacja (Fortuna)
Lewica handicap -1% @1.70

W mojej opinii bardzo ładny kurs, który powinien być dużo niższy jak na tak niski handicap. Zgodnie z sondażami Lewica w okręgu Warszawa cieszy się około 19% poparciem. Konfederacja natomiast może liczyć na 8%. Dodatkowo warto spojrzeć na wybory parlamentarne w 2019 roku - Lewica uzyskała wtedy ponad 17% przy zaledwie 7% Konfederacji. Oczywiście minęły 4 lata jednak biorąc pod uwagę sondaże oraz historyczne wyniki jest w tym typie spore value. Stawiam, że Lewica na spokojnie powinna mieć przynajmniej 1% więcej głosów niż Konfederacja.
 
Baqu 933,9K

Baqu

Forum VIP
Okręg 19 (Warszawa) - kto lepszy? Lewica - Konfederacja (Fortuna)
Lewica handicap -1% @1.70

W mojej opinii bardzo ładny kurs, który powinien być dużo niższy jak na tak niski handicap. Zgodnie z sondażami Lewica w okręgu Warszawa cieszy się około 19% poparciem. Konfederacja natomiast może liczyć na 8%. Dodatkowo warto spojrzeć na wybory parlamentarne w 2019 roku - Lewica uzyskała wtedy ponad 17% przy zaledwie 7% Konfederacji. Oczywiście minęły 4 lata jednak biorąc pod uwagę sondaże oraz historyczne wyniki jest w tym typie spore value. Stawiam, że Lewica na spokojnie powinna mieć przynajmniej 1% więcej głosów niż Konfederacja.
tylko sprawdzam, gdyż tego nie napisałeś ale wiesz ze osoby głosujące za granicą wybiorą kandydatów z okręgu nr 19 ? będzie to ponad 400 000 obywateli i domyślam się, ze Konfa wypadnie lepiej niż Lewica.
 
captainpear 29,7K

captainpear

Użytkownik
tylko sprawdzam, gdyż tego nie napisałeś ale wiesz ze osoby głosujące za granicą wybiorą kandydatów z okręgu nr 19 ? będzie to ponad 400 000 obywateli i domyślam się, ze Konfa wypadnie lepiej niż Lewica.
Tak jestem tego świadomy, 4 lata temu w głosach pochodzących zza granicy Lewica - około 20%, natomiast Konfederacja 11%.
 
Cabron 67,3K

Cabron

Użytkownik
Nie da się zrobić anonimowej ankiety na forum ? Waldi1979 Waldi1979 może zróbcie ankietę na głównej w temacie wyborów, bo w sumie to ciekawe jak rozkładają się głosy na forum
 
Otrzymane punkty reputacji: +164
ranczo0123 482,1K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
tylko sprawdzam, gdyż tego nie napisałeś ale wiesz ze osoby głosujące za granicą wybiorą kandydatów z okręgu nr 19 ? będzie to ponad 400 000 obywateli i domyślam się, ze Konfa wypadnie lepiej niż Lewica.
Tyle, ze z tych 400 tys to ponad polowa minimum 250 tys pojdzie na PO i PiS. Zostanie 150k ktore mniej wiecej po rowno sie rozbije miedzy Lewica, Konfederacje i Trzecia Droge. Nie bedzie miec to wiekszego znaczenia dla wynikow w tej parze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +129
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
H halacik96
W debatach przy okazji wyborów parlamentarnych wygrywają mniejsze partie. Samo pokazanie się, zaprezentowanie swojej wizji to jest wygrana. Tak było w poniedziałkowej debacie. Największym wygranym był przedstawiciel Bezpartyjnych Samorządowców, a największym przegranym Tusk i już po 1 pytaniu o migrację. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak słabego występu po tak doświadczonym polityku jakim jest Tusk. Bezpartyjny był przede wszystkim koncyliacyjny, nie wdawał się w kłótnie, przedstawił konkretne pomysły które BS chcieliby wprowadzić, a które nie były znane ludziom szerzej. Hołownia miał wałczyć o niezdecydowanych, a to Bezpartyjny więcej ugrał. Hołownia zamiast powtarzać, że nie chcemy wpisywać się w walke PiSu z PO i chcemy stanowić trzecią siłę, która stroni od chaosu i wojny polsko-polskiej to zamiast tego wpisywał się w linie Tuska i mówił do zdecydowanego elektoratu zamiast do niezdecydowanych. Dlatego Bezpartyjny wygrał. PMM odegrał swoją rolę taką jaką miał do odegrania, czyli atakując Tuska i mobilizując tym samym zdecydowany elektorat do pójscią na wybory. Zero zaskoczenia w tym przypadku.


Analiza sytuacji politycznej w kontekście mobilizacji na 3 dni przed wyborami


Najważniejszą kwestią jest mobilizacja elektoratu PiSu i opozycji. Poniżej analiza w kontekście mobilizacji wyborców PiSu i opozycji.

PiS
Jeśli chodzi o PiS to sondaże są niedoszacowane. Wynika to z paru przyczyn, które nie są ujęte. Najważniejsze przyczyny wytłuszczone:
1. Nic tak nie mobilizuje elektoratu PiS do wzięcia udziału w wyborach jak Tusk i wizja powrotu do tego co było. Ma się to wiązać wg nich z końcem stabilności i przewidywalności i początkiem chaosu paru ugrupowań wojujących z prezydentem.
2. Słabsze sondaże dla PIS to dodatkowy bodziec dla rozleniwionego elektoratu PiSu by pójść na wybory. Największym zagrożeniem dla PiSu to brak mobilizacji elektoratu. Strach przed tym, że PiS przestanie rządzić i wróci opozycja powoduje dodatkową, zwiększoną mobilizacje u wyborców PiSu. Przeciwnie jest u wyborców opozycji ale o tym poniżej.

3. 6 tysięcy nowych lokali wyborczych w najmniejszych gminach. Będzie to bez wątpienia bonus dla PiS, gdyż w najmniejszych obwodach PiS przeciętnie ma poparcie 63%. Żródło: mamprawowiedzieć.pl artykuł ,,Czy nowe komisje wyborcze pozytywnie wpłyną na frekwencję?''
4. Dodatkowy bonus za referendum. W każdych wyborach są wyborcy, którzy idąc na wybory dalej są niezdecydowani na kogo zagłosować. Referendum jest narzędziem sugerującym na kogo oddać głos. Zresztą nei tylko w tym przypadku. Referendum ma być narzędziem, które ma sugerować kto dba o bezpieczeństwo Polski. Podobnie zresztą było na Węgrzech. Orban m.in dzięki temu wygrał wybory u siebie.
5. Programowanie fajnopolaka antypisiora w libkowych mediach, głównie z zagranicznym kapitałem, powoduje, że ludzie w sondażach nie mówią ze głosują na pis. To jest akurat moja subiektywna opinia.

Opozycja
Co mobilizuje wyborców opozycji. Najważniejsze przyczyny wytłuszczone:
1. Wyraźny lider na opozycji wokół, którego orbitują wszystkie partie opozycyjne. Silne przywództwo zawsze przyciąga.
2. Realny scenariusz koalicji składającej się z 3 partii KO-L-3D powoduje większą mobilizację wyborców opozycji. Nie było takiej sytuacji w 2019 roku.

3. Słabsze sondaże PiSu. Elektorat opozycji nie jest zniechęcony, aby pójść i zagłosować.
4. Większa liczba głosujących za granicą. Mimo, że głosy idą tylko do okręgu warszawskiego jest to zawsze wzmocnienie drugiej strony, gdyż głosy polonii z reguły skłaniają się w stronę opozycji.

Podsumowanie
Wyborcy po jednej i drugiej stronie są maksymalnie zmobilizowani do pójścia na wybory. Wyborcy PiSu głównie ze względu na obawę, strach,, że PIS może stracić władzę, co wiązałoby się wg nich z konćem stabilności i przewidywalności i początkiem chaosu paru ugrupowań wojujących z prezydentem. Wyborcy opozycji z kolei są zmobilizowani jak nigdy wcześniej, aby pójść na wybory przede wszystkim ze względu na zbliżone do PiSu sondaże, silne przywództwo Tuska i realną szansą pokonania PiSu, co nie miało miejsca w 2019 roku.

Prognoza
Biorąc pod uwagę powyższe, podtrzymuję wyniki z pierwszego mojego postu na pierwszej stronie w tym temacie, z małą korektą.
PiS - 42% (Wg nieoficjalnych rozmów z politykami PiS wynika, że PiS stracił bezpowrotnie 300 tys wyborców, czyli około 1,5%)
KO - 31%
Konfederacja - 9%
Lewica - 7%
Trzecia Droga - 7%
Bezpartyjni Samorządowcy - 3%-4% (pierwsze miejsce na liście, dobre występy w debatach, bardzo dużo zebranych podpisów, niewykluczone, że wynik BS nas wszystkich zaskoczy)


Potip: Linie powyżej na PiS
Duża polaryzacja przejawiająca się silnym przywództwem Tuska na opozycji(czego brakowało w 2019 roku, co zaowocowąło silnym wynikiem Lewicy) i obawami wśród wyborców PiSu, że opozycja wygra powoduje, że w tym roku jest szansa, że frekwencja będzie rekordowa i wyższa niż to co proponują buki. Warto zwrócić uwagę na powyższe
 
Ostatnia edycja:
A 33,7K

ar0nek

Użytkownik
Zgadzam się z rekordowa frekwencja. Sam pogralem wszystkie mozliwe linie, ale nie zgodzę się że Lewica i 3D zdobędą tylko po 7%. Na moje bedzie to około 9%. A bezpartyjni poniżej 2.5%
 
Do góry Bottom