>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Za rządów lewicy po tych przemianach był niż demograficzny bo była bieda stąd jest teraz mniej kobiet, które mogą rodzic dzieci do tego doszła masowa migracja, a i większa świadomość ludzi i inny styl życia plus na wyższym poziomie antykoncepcja. Co do 800 plus nie mówię, że jestem przeciw bo jakaś pomoc tym co mają dzieci się należy bo dzieciaki kosztują wiadomo , ale ciut przesadzili według mnie i na te chwile 500 plus było by ok. Mogło by być i 1000 plus ale w momencie kiedy płaca minimalna była by na poziomie 8-10k. Co do samego 500 plus GUS w 2012 roku szacował, że urodzi się o kilkadziesiąt tysięcy mniej dzieci niż się urodziło, także jednak coś ten program pomógł jeśli chodzi o dzietność. A i też trzeba jeszcze brać pod uwagę, że był covid i też w tym okresie rodziło się mniej dzieci. Ogólnie to jest trend ogólnoświatowy i wszędzie tak jest. A co do tego , że ktoś rzucił pracę bo dostawał 500 plus to wcale nie prawda bo aktualnie jest 2 miliony ludzi pracujących więcej niż kiedyś. Po prostu kiedyś była bieda i bezrobocie , a teraz się rozwijamy. Już jedna powiedziała, że koniec z polityką ciepłej wody z kranu , że dzieciaki nie będą dostawać smartfona pod choinkę, tylko słodycze albo jak Janda w wywiadzie z przed paru dni mówiła , że trzeba to wszystko odkręcić i że to dużo pracy dla opozycji i że zdaję sobie sprawę , że będzie gorzej i zwykli ludzie odczują na minus te zmiany, tylko tak się zastanawiam po co głosować w takim razie , żeby mieć gorzej....
 
Ostatnia edycja:
ryanwolf 26K

ryanwolf

Użytkownik
\Co do 800 plus nie mówię, że jestem przeciw bo jakaś pomoc tym co mają dzieci się należy bo dzieciaki kosztują wiadomo , \
Dużo Żubrów dziś spożyłeś? Co to znaczy się należy, bo kosztują? Nie stać kogoś na dzieci, to nie decyduje się na dzieci. Dobra, dawaj mi dopłatę do paliwa, kupiłem sobie brykę, która pali 12 litrów, TO KOSZTUJE! Pomoc się należy? Należy to się wziąć do roboty a nie wyciągać rękę. Dlaczego nic się dziwnym trafem nie należy chłopu trzydziestoletniemu, bezdzietnemu, który tylko zasuwa na te wszystkie dodatki i dopłaty?
 
Otrzymane punkty reputacji: +170
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Miałeś obniżone podatki tak jak pisałem wyżej. Jak nie będzie dzieci nie będziesz miał emerytury. A znasz jakiś kraj w którym nie ma dodatków, ulg na dzieci itp...? Skoro to taki rarytas według nie których to zróbcie sobie kilkoro dzieci i rzucie pracę albo adoptujcie kilkoro...
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
Miałeś obniżone podatki tak jak pisałem wyżej. Jak nie będzie dzieci nie będziesz miał emerytury. A znasz jakiś kraj w którym nie ma dodatków, ulg na dzieci itp...? Skoro to taki rarytas według nie których to zróbcie sobie kilkoro dzieci i rzucie pracę albo adoptujcie kilkoro...
Zajebisty argument xD Już tacy jak Ty mnie wysyłali do kopalni na górnika, bo przecież górnikom się należy a jak mi nie pasuje to mam nie marudzić. W sumie jak wam wasi politycy nie pasują to idźcie do polityki przecież nikt tego nie broni :sneaky:
 
Otrzymane punkty reputacji: +334
Cabron 65,8K

Cabron

Użytkownik
Ja kompletnie nie kupuje takich argumentów. Praktycznie w każdym normalnym kraju dają ludziom pieniądze na dzieci, bo tak to wygląda. To już nie jest mój, czy kogoś problem, że ktoś nie chce mieć dzieci. Argument typu kupiłem auto i dajcie mi na paliwo jest na poziomie gimnazjum. Jak ludzie nie będą mieć dzieci to ten kraj upadnie prędzej, czy później. Od wieków tak wygląda ludzkie życie, że prędzej, czy później zdecydowana większość społeczeństwa decyduje się na potomka, a życie nie jest tanie i wychowanie / utrzymanie dziecka trochę kosztuje.
Akurat to jest jasne, że na świecie z roku na rok rodzi się mniej dzieci, ale to jest tak jak z segregacja itp, bo to w dłuższej perspektywie zmierza w bardzo złym kierunku.
Ogólnie to jest już bardzo głęboki temat i prawda jest taka, że kiedyś ludzie żyli po swojemu, a teraz zdecydowana większość młodych ludzi ma swoich idoli w internecie i to na nich się wzorują. Kiedyś przeczytałem bardzo ciekawa rzecz. Bodajże w Stanach jakaś bardzo popularna młoda para słynąca z twórczości w internecie coś na przykładzie tego całego friza i tej ekipy zdecydowała się na dziecko w wieku już nie pamiętam jakim ale coś około 24 lat i pełno ich followersow, którzy mają więcej, niż te 16 lat stwierdziło, że też chcą mieć dzieci i nawet dosyc pokaźna ilość się zdecydowała, bo ich "idole" się zdecydowali
Ogólnie dla mnie to jest mega popier**** i właśnie te wszystkie czynniki na czele z rozwojem technologii i internetu doprowadza do zagłady tego świata.
 
portowiecmks 4,7K

portowiecmks

Użytkownik
Lewica, chce wprowadzic bykowe, bo one przeciez nienawidzą facetow :) I teraz tak, czemu bykowe ma placic tylko facet? A kobieta bez dzieci to juz nie ? Walczmy o równouprawnienie tak jak kobiety ! Po drugie, skoro zadna kobieta mnie nie chce to co mam poradzic? Zmusic jakas zeby dziecko zemna zrobilo? czy dac ogloszenie , ze szukam chetnej do zrobienia dziecka ? Przeciez to jest chore... Kobiety teraz maja wymagania z komosu i chca tyklo Chadow... Jesli ma byc bykowe, to dla kobiet tez, bezdzietnych
 
Cabron 65,8K

Cabron

Użytkownik
ah ta lewica jako decydujący gracz w koalicji. w końcu mają 157 miejsc w sejmie, a nie 26 🙃
No spoko, tylko stawianie się swoim koalicjant nie działa na korzyść KO. Za chwilę coś im się nie spodoba u Lewicy u TD I się to szybciej rozpadnie, niż zaczęło
 
Otrzymane punkty reputacji: +170
M 7,7K

mcz

Użytkownik
żyjesz tyle lat i nadal nie wiesz, że na świecie nie ma silniejszego spoiwa niż wspólne koryto?

przypominam, że Zjednoczona Prawica to koalicja złożona z kilku partii i podczas ich 8 letnich rządów nie raz skakali sobie do gardeł i rząd mógł upaść, a ostatecznie kończyło sie bełkotem o "dobru polski" (czytaj: koryto przepadnie). teraz to dopiero pójdą na noże i zaczną wyciągać brudy na siebie. Ziobro od kilku dni nie daje znaku 🙃 Wielki strateg z Żoliborza w tej kadencji wprowadził 19 posłów Solidarnej Polski, będzie zabawnie.
 
Ostatnia edycja:
Cabron 65,8K

Cabron

Użytkownik
żyjesz tyle lat i nadal nie wiesz, że na świecie nie ma silniejszego spoiwa niż wspólne koryto?

przypominam, że Zjednoczona Prawica to koalicja złożona z kilku partii i podczas ich 8 letnich rządów nie raz skakali sobie do gardeł i rząd mógł upaść, a ostatecznie kończyło sie bełkotem o "dobru polski" (czytaj: koryto przepadnie). teraz to dopiero pójdą na noże i zaczną wyciągać brudy na siebie. Ziobro od kilku dni nie daje znaku 🙃
No tylko, że skrajną prawica to nie były partie o tak odmiennych poglądach jakie mamy teraz w kolacji
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
nie, populiści z krzyżem w zębach szczujący na mniejszości to wcale nie jest prawica bo DAJOM DZIECIOM
Ja rozumiem ze dla ciebie istotniejsze jest podejscie do kosciola i homo niz podwyższanie placy minimalnej i coraz szersze programy socjalne (ktorych nie chce mi sie juz wymieniać) w kontekście nazywania partii prawicowa badz nie , ale nie dla mnie :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +139
psychol32 430,9K

psychol32

Użytkownik
Hehe. Cabron jak Ciebie czytam to wydaje mi się że tylko na socjalach Tobie zależy.

Co do bykowego to ewentualne wprowadzenie tego nie do końca godzi się z demokracją. To ludzie decydują czy chcą mieć dzieci. Pis już o tym myślał kilka lat temu ale jak widać z jakiegoś powodu nie wprowadził.
 
Ostatnia edycja:
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Też coś już dawno słyszałem o bykowym i to ze wszystkich stron politycznych w różnych programach rozważali taki podatek , żeby poprawić dzietność , ale to było dość dawno i tylko tak gdybali bo nikt konkretnie o tym nie mówił. Co do socjalu to poza 500 plus to o jakich socjalach piszecie ,że jest tego dużo.... chyba nie uważacie , że 13 i 14 emerytura to socjal.... jak ktoś pracował 30 lat lub więcej, płacił składki i ma niską emeryturę na tę chwilę np minimalną 1445 zł na rękę to dodatek dwa razy do roku 2x 1445 zł dodatkowo tj 2890 zł rocznie czyli 240 zł miesięcznie czyli wtedy ma tak jakby emerytury miesięcznie 1685 zl na rękę to jeśli jest sam i musi robić wszystkie opłaty plus leki , jedzenie itd ciężko za to przeżyć, a i nie odbierze do śmierci tego co wpłacił do zus przez lata pracy więc to żaden socjal to wychodzi prawie , tyle samo co zyskali wszyscy pracujący na obniżce podatków.

Jestem w lekkim szoku Ko dalej twierdzi , że wprowadzą kwotę wolną od podatku 60 k i to szybko.... To czekamy .... Jeśli to zrobią i spełnią też inne obietnice w co nie wierzę to było by ok. Zobaczymy co będą robić i jak sytuacja się rozwinie....Mają tez niby podwyższyć zasiłek pogrzebowy , który sami obniżali , a jakby nie było zasiłek pogrzebowy jest ważny bo dotyczy każdego . Bo nie dość , że tragedia jak ktoś umiera w rodzinie to pogrzeb teraz kosztuje kilka , kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy , a nie każdy ma odłożone pieniądzę na już w razie tragedii i później nie dość , że dramat w rodzinie to jeszcze ludzie muszą się zadłużać na pogrzeby.... A i dalej twierdzą , ze od razu 30% podwyżki dla nauczycieli i 20% dla budżetówki .... Przecież koszt kwoty wolnej i tych podwyżek płac byłby ponad 100 miliardów to skąd wezmą tyle na szybko ....

https://samorzad.infor.pl/sektor/ed...e-to-mniej-niz-obiecane-1500-zl-na-glowe.html ciekawe , tylko tyle , że 1500 brutto do podstawy dla nauczycieli przełoży się na jakieś 2500 brutto bo oni mają 17 różnego rodzaju dodatków najwięcej ze wszystkich zawodów to koszt będzie koło 40 miliardów plus kwota wolna też koło 40 miliardów plus 20 % dla budżetówki pewnie podobnie.... Przed chwilą Tusk mówił, żeby Prezydent się pośpieszył, że chce to wszystko wprowadzić od 1 stycznia , że ludzie na to czekają... leżę jak to zobaczę to przeżyję szok

Jedna nauczycielka pokazywała nie tak dawno pasek na strajku nauczycieli i mówiła , ze zarabia 200 zł więcej niż minimalna 3800 brutto , ale to podstawy , a na pasku miała , ze ma 6600 zł brutto łącznie , a tam jeszcze 13 stka nie uwzględniona i premie kwartalne
 
Ostatnia edycja:
I 24,7K

iti

Użytkownik
Jeszcze nawet rządu nie powołali, a tu już są pewne rozliczenia.
Napisze coś i można mnie z tego później rozliczać.
Będzie koalicja różnych partii (nie mówie o partiach w partiach ;) ), a to oznacza, że ŻADNA partia nie wprowadzi w całości swoich programów, więc będzie rozliczanie "a dlaczego to, a nie tamto", a takie są realia i trzeba to zaakceptować.

Osobiście nie mam wielkich wymagań. Chciałbym żeby państwo w końcu zaczęło działać normalnie. Tylko i aż. Patrząc po frekwencji w wyborach to nie tylko ja mam takie nadzieje.
I chciałbym żeby Ci, którzy naginali prawo/konstytucje za to odpowiedzieli jeżeli niezależni ludzie tak zadecydują.
 
Otrzymane punkty reputacji: +265
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Aha czyli iti mówisz , że możesz jeść np szczaw i mirabelki , a do szczęścia i życia nic więcej Ci nie potrzeba poza powietrzem....co to znasz jakiś niezależnych ludzi...? gdzie są jacyś niezależni ... bo ja takich nie znam...dajmy na to Karpiński, który siedzi co był ministrem Skarbu Państwa za rządów Po - PSL po czym znalazł się w ratuszu u Trzaskowskiego siedzi aktualnie za przekręty na śmieciach w stolicy w ogóle gruba afera bo zorganizowana grupa przestępcza. I teraz tak okazało się, że Hetman, który jest europosłem kandydował do parlamentu i się dostał czyli za niego wchodzi Mucha do euro parlamentu, ale dostała się też do naszego parlamentu, więc po niej jest jakiś gość, który zmarł w maju tego roku, a po nim jest Karpiński i tym samym najprawdopodobniej wychodzi z więzienia i będzie europosłem czyli zamiast siedzieć w więzieniu będzie siedział w UE i zarabiał kasę... Giertych też przecież tylko dlatego kandydował, żeby mieć immunitet , żeby nie mogli go osądzić za przekręty i takich z Ko tam jest około 20-30 osób także tak jakby przechowalnia złodzieji , którzy się chowają za imunitetem . Kukiz miał te ustawy dobre antykorupcyjne, ale najpierw oszukało go PO , później Psl , a teraz poszedł z Pisem i miał niby obiecane , że je wprowadzą , chociaż nie wiadomo czy by je wprowadzili , ale teraz skoro Pis nie będzie rządził to na pewno ich nie wprowadzą dalej.... a lata mijają i oni nigdy tego nie wprowadzą....
 
slomiany400 32,3K

slomiany400

Użytkownik
Aha czyli iti mówisz
a co z sasinem i puszczeniem w kibel 70 mln? a co ze sprzedawaniem wiz? żebyś ty tak rozliczał swoich pisowców jak patrzysz innym na ręce xD chyba mój zapomniany wujek pisowiec po drugiej stronie siedzi xD nie wspomnę już o tych kordonach policji pod domem kaczora albo jak zamykał cmentarze, a sam biegał po grobach

dokładne wyniki znane od wczoraj, a temu już się pali grunt pod nogami
 
Do góry Bottom