>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wybory parlamentarne 2023

R 55K

roykeane2.0

Użytkownik
Plus 300 baniek na respiratory, których nie ma do dzisiaj wszystkich zamówionych, a te które są, do niczego się nie nadają
1,5 mld na blok C elektrowni w Ostrołęce, który obecnie jest w rozbiórce, bo się koncepcja zmieniła w trakcie budowy, 2,7 mld na partyjną propagandę w TVPis...
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Ja to myślę tak szczerze, że 80% jak nie 90% ludzi z tych wszystkich partii powinno siedzieć w więzieniu i to nie tylko u nas , tylko mówię o wszystkich rządach na świecie, a nawet i nie tylko rządach, tylko różnego rodzaju instytucjach łącznie ze sportowymi, mówię o tych na wysokich szczeblach, gdzie są duże pieniądze i mają władze.

W sprawie wiz sprawa jest w toku, a co do kopertowych wyborów to miały być, ale wyszło tak , że nie było.... kto wiedział co wtedy było robić jak był covid. To już bardziej afera była jeśli chodzi o kupno respiratorów od handlarza bronią i za to był odpowiedzialny wiceminister zdrowia Cieszyński i wtedy go odwołali z tym , że nie tak dawno został on ministrem cyfryzacji , a według mnie powinien być wyrzucony. Z resztą na szczepionkach i maseczkach to wałków nawet w Ue narobiła sama Von Der Leyen. Grubsza afera to mogła być na tym zbożu z Ukrainy co przez rok źle to zabezpieczyli bo niby też sprawa w toku , ale nie podają na razie co to za firmy były i zarabiały na tym, a może się okazać , że związane z Pisem. Ilość afer za Po Psl i wielkość tych afer była nie porównywalnie większa niż za rządów Pisu no nie oszukujmy się... A opozycja teraz wygłodniała po tylu latach jak ruszą po te stołki to ojj będzie się działo... Sczaw i Mirabelki też powinien siedzieć , ale mu umorzyli , chyba nie tak dawno... a Co do obietnic to Tusk nadal tak mówi, żeby Duda się pośpieszył bo ludzie czekają na pieniądze bo chce się wyrobić, żeby obietnice powprowadzać od 1 stycznia z tego względu, żeby mieć pewniaka już bo jak dłużej to będzie trwało to mogą zacząć się kłócić nim utworzą rząd. A później jak będzie miał pewniaka to powie , że finanse są zrujnowane i niestety , ale bardzo chciał , ale jednak przez Pis nie da się nic wprowadzić czyli jak zawsze.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Brakuje jeszcze tylko użytkownika "kontonawybory" z piękną propagandą Pisowską podczas kampanii i mamy komplet. Jak ja słyszę , że za PO i PSL były większe przekręty to ręce opadają , a te wizy to jeszcze niewiadomo 😂😂😂
Takie dyskusje nie prowadzą do niczego , więc kolejne tego typu przepychanki będą usuwane.

Aaaaa, i chwalenie Kukiza to jest dopiero coś , a to największe ścierwo jakie widziałem w sejmie.
 
P 1,3K

pawelo1337!

Użytkownik
Każdy najmądrzejszy, wszyscy od razu są specjalistami od ekonomii, kazdy myśli, ze on ma racje a reszta się myli, ten temat do niczego nie służy tylko do wypisywania swoich mądrości i przepychanek
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Ktos tu pytal jaki socjal procz 500 /800 plus. Otoz najgorsze to moim zdaniem podnoszenie placy minimalnej ktore poteguje inflację i niszczy klase srednia. Osoby ktore nie dorobily sie biznesów na gruba kasę ale ksztalceniem się i niebyciem nieudacznikiem życiowym doszły do bycia klasa srednia są najbardziej gnojone bo bogaty zawsze bedzie bogaty
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
tark_16 Najlepiej to przeklinać i wyzywać zamiast podawać argumenty,a jeśli twierdzisz, że za Po PSL nie było przekrętów albo było ich mniej niż za Pisu to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać. Nawet na aferze hazardowej ucierpieliśmy my gracze , gdzie przewodniczący Po Chlebowski z tym drugim zostali złapani na gorącym na cmentarzu jak przyjmowali milionowe łapówki po czym Tusk na szybko kazał zmienić ustawę i podwyższył podatek graczom z 10 na 12 % , który pozostał do dziś. Nowak co kradł na drogach u nas i na Ukrainie, Neuman co okradł szpitale, Amber gold, afera vatowska i tych afer to było tam ło Panie i to nie były afery , ze ktoś ukradł 10 milonów bo wiadomo wszystkich się nie upilnuje, tylko grube miliardy szły, albo jak Bińkowska co z Tuskiem była na barburce u górników później mówiła , że były pieniądze na górnictwo , ale swoimi poobstawiali pili , lulki palili , kradli i wszystko pierdyknęło teraz trzeba wszystko zamykać plus 970 sprywatyzowanych firm za grosze , gdzie firmy przejmowali znajomi bądź za łapówki je sprzedawali w ogóle o czym tu mowa....albo ten od tych śmieci teraz Karpiński z ratusza od Trzaskowskiego co był ministerem Skarbu państwa , a żeby było mało to tez i wiceminister skarbu obaj siedzą zorganizowana grupa przestępcza to co musiało się dziać w ministerstwie Skarbu państwa , gdzie mieli tam dostęp do o wiele grubszych pieniędzy niż te ze śmieci w stolicy. Przecież ministrów z rządów Po Psl to siedzi bądź siedziało 10-20 , a kolejnych 20-30 ma zarzuty bądź wyroki i siedzą w przechowalni z imunitetem.

Sobolek ojj chłopie to można zrobić klasę średnia taka jak wcześniej była, że minimalna 1500, a klasa średnia 2500 i super będzie, wtedy będziesz zadowolony, że zarabiasz procentowo sporo więcej niż minimalna i wyjdzie na to, że wszyscy bieda na maksa i znowu będziemy mieli zarobki trzecie od końca w Europie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +965
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
tark_16 Najlepiej to przeklinać i wyzywać zamiast podawać argumenty. Sobolek ojj chłopie to można zrobić klasę średnia taka jak wcześniej była, że minimalna 1500, a klasa średnia 2500 i super będzie, wtedy będziesz zadowolony, że zarabiasz procentowo sporo więcej niż minimalna i wyjdzie na to, że wszyscy bieda na maksa i znowu będziemy mieli zarobki trzecie od końca w Europie.
Tak bede zadowolony jak bedzie duza widoczna roznica w poziomie zycia pomiedzy gościem ktoremu sie chciało coś robic a nieudacznikiem ktoremu sie chciało jedynie robić x dzieci .a od okolo 5 lat ta różnica zaczęła malec a to co odwalają w ostatnie 2 to już masakra. Nie wierze ze ta opozycja cos zmieni ale mam wielka nadzieje ze skoncza z podwyższaniem minimalnej a w zamian zwieksza drugi prog podatkowy / zmniejsza jego stawke albo chociaz zwieksza kwote wolna zamiast podnosic najnizsza
 
Ostatnia edycja:
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
soblekk Przecież już Pis zwiększył Ci progi i kwotę wolną wprowadził , no Tusk też wprowadził kwotę wolną 2 zł co dawało 0,1 zł miesięcznie. Nie liczył bym na to co napisałeś raczej bym się spodziewał, że podwyższą podatki jak zwykle, ale zaczną to robić na masową skalę pewnie dopiero po wyborach prezydenckich o ile w ogóle ten rząd utrzyma się tak długo i nie pokłócą się gdzieś po drodze.
 
I 24,8K

iti

Użytkownik
Brakuje jeszcze tylko użytkownika "kontonawybory" z piękną propagandą Pisowską podczas kampanii i mamy komplet. Jak ja słyszę , że za PO i PSL były większe przekręty to ręce opadają , a te wizy to jeszcze niewiadomo 😂😂😂
Takie dyskusje nie prowadzą do niczego , więc kolejne tego typu przepychanki będą usuwane.

Aaaaa, i chwalenie Kukiza to jest dopiero coś , a to największe ścierwo jakie widziałem w sejmie.
Dziwie się, że nikt z administracji go nie odstrzelił, bo to było czyste sianie propagandy i niczego więcej. Nie wnosiło to niczego poza dezinformacją.

Pozwole sobie odpisać tomkowi.
Jeżeli w tym kraju będzie normalnie tj nie będę z każdej złotówki okradany to ja sobie poradzę i wiem, że wtedy w tym kraju będzie dobrze. Rządy pisu wprowadziły anomalnie, skrajności i terminacje klasy średniej (ludzie mieli być albo biedni albo bogaci) i teraz wszystko co może być normalnością wydaje się...dziwne.

PO absolutnie nie było święte w kwestii przekrętów, ale w pisie - zwłaszcza w ostatnich tygodniach/miesiącach - była jedna zasada jak rozumiem: tydzień bez przekrętu tygodniem straconym.

a co z sasinem i puszczeniem w kibel 70 mln? a co ze sprzedawaniem wiz? żebyś ty tak rozliczał swoich pisowców jak patrzysz innym na ręce xD chyba mój zapomniany wujek pisowiec po drugiej stronie siedzi xD nie wspomnę już o tych kordonach policji pod domem kaczora albo jak zamykał cmentarze, a sam biegał po grobach

dokładne wyniki znane od wczoraj, a temu już się pali grunt pod nogami
Jeżeli sasin złamał prawo, naciągnął prawo to nie wątpie, że zostanie za to rozliczony. Za dużo zbyt bezczelnie było puszczane żeby ludzie mogli odpuścić rozliczenie (proszę nie mylić tego z zemstą!). Sam na to licze, ale nie na palenie na stosie, niszczenie kogoś tylko na sprawiedliwy (o)sąd. Z innymi jest podobna kwestia. Posłowie Szczerba i Joński mają na pewno sporo materiałów ze swoich kontroli i dochodzeń, które mogą posłużyć za dowody.

PS. Prosze nie usuwać tego postu.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Ja tylko dopowiem, że oczywiście, że było dużo przekrętów za PO PSL, bo PIS rządził 8 lat i wszystko wychodziło na jaw - szkoda tylko, że tylko garstka ludzi siedzi w aresztach :)

Afery PiSu dopiero w najbliższym czasie ujrzą światło dzienne, bo niby kiedy miało to wyjść? Prokuratura pod dyktando Ziobry miała się tym zajmować!? Oni tylko wszystko zamiatali pod dywan, i mam nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy za to odpowiedzą. Już sam Banaś, który sam ma oczywiście za uszami, krył rządzących przez wiele lat, ale w końcu NIK zajął się szmuglami Pisu - mam nadzieję, że każdy z osobna za to odpowie.
 
I 24,8K

iti

Użytkownik
To tak na szybko dopowiem, że w pełni się zgadzam i że moim zdaniem sprawy zaszły za daleko (szczucie, samobójstwo syna Filiks...) i tylko mocne odcięcie tego wszystkiego grubą kreską i rozliczenie może powstrzymać kolejne spirale zupełnie zbędnej nienawiści.
Szczerba i Joński się dokopywali do czego mogli, ale jest ich tylko dwóch, a doba ma 24h ;) Czekamy, a przynajmniej ja czekam. Mocno czekam.
 
portowiecmks 4,7K

portowiecmks

Użytkownik
Ludzie od 20 lat wybierają to samo bagno.. albo PIS albo PO... jedni rzadza zle.. to sie wybiera drugich... zadnej zmiany... Cieszy jedynie fakt ze Lewica stracila ponad 20 mandatów. A co do rozliczenia po wyborach.. ZADNEGO rozliczania nie bedzie :) tu reka ,reke myje... oni w TV sie kłócą, a w sejmie przepychaja ustawy w stylu willa plus :) Bosak dzisiaj mowil, ze kiedys to by byla kradzież, a przez ustawe willa plus.. jest legalna kardzież, mowil tez, że rozliczenie poslow bedzie praktycznie nie mozliwe albo bedzie sie ciaglo latami.. i ze te gadki śa podpubliczke, zeby wyborcow przyaciagnac. . poslowie maja tez imunitety. Udowdnic , komus, ze kradl czy dzialal na szkode panstwa, bedzie prawie niemozliwe. Tak wiec PIS swoje sie nachapal przez 8 lat.. teraz druga stronie sie nakradnie :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +148
Cabron 65,8K

Cabron

Użytkownik
tark_16 Najlepiej to przeklinać i wyzywać zamiast podawać argumenty,a jeśli twierdzisz, że za Po PSL nie było przekrętów albo było ich mniej niż za Pisu to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać. Nawet na aferze hazardowej ucierpieliśmy my gracze , gdzie przewodniczący Po Chlebowski z tym drugim zostali złapani na gorącym na cmentarzu jak przyjmowali milionowe łapówki po czym Tusk na szybko kazał zmienić ustawę i podwyższył podatek graczom z 10 na 12 % , który pozostał do dziś. Nowak co kradł na drogach u nas i na Ukrainie, Neuman co okradł szpitale, Amber gold, afera vatowska i tych afer to było tam ło Panie i to nie były afery , ze ktoś ukradł 10 milonów bo wiadomo wszystkich się nie upilnuje, tylko grube miliardy szły, albo jak Bińkowska co z Tuskiem była na barburce u górników później mówiła , że były pieniądze na górnictwo , ale swoimi poobstawiali pili , lulki palili , kradli i wszystko pierdyknęło teraz trzeba wszystko zamykać plus 970 sprywatyzowanych firm za grosze , gdzie firmy przejmowali znajomi bądź za łapówki je sprzedawali w ogóle o czym tu mowa....albo ten od tych śmieci teraz Karpiński z ratusza od Trzaskowskiego co był ministerem Skarbu państwa , a żeby było mało to tez i wiceminister skarbu obaj siedzą zorganizowana grupa przestępcza to co musiało się dziać w ministerstwie Skarbu państwa , gdzie mieli tam dostęp do o wiele grubszych pieniędzy niż te ze śmieci w stolicy. Przecież ministrów z rządów Po Psl to siedzi bądź siedziało 10-20 , a kolejnych 20-30 ma zarzuty bądź wyroki i siedzą w przechowalni z imunitetem.

Sobolek ojj chłopie to można zrobić klasę średnia taka jak wcześniej była, że minimalna 1500, a klasa średnia 2500 i super będzie, wtedy będziesz zadowolony, że zarabiasz procentowo sporo więcej niż minimalna i wyjdzie na to, że wszyscy bieda na maksa i znowu będziemy mieli zarobki trzecie od końca w Europie.
Fajnie, że ktoś o tym pamięta, bo jak przed wyborami słyszałem, że przecież za rządów Po i PSL było nieźle to mi ręce opadały. Jeszcze do tego wszystkiego warto dodać wyłudzenia VAT, bo za ich rządów to był jakiś czysty legal.
Ojczym mojego dobrego kumpla to co chwilę na lewą firmę kręcił takie wałki, że pliki pieniędzy do domu ciągle przynosił i nikt go za to nie ścigał.
Dopiero się za to wzięli jak pis zaczął rządzić i gość po kilku latach nagle dostał pismo i musiał odsiedzieć 2,5 roku.
Tam poszły przekręty na kilka baniek i do tej pory powtarza, że jakby się nie zmieniła władza , PO nie zrobiło by z tym porządku to by miał sielankę do dzisiaj.
Cała ta banda PiS , PO i PSL to jest największe ścierwo jakie mogliśmy mieć w Polsce.
O lewicy nie wspomnę bo tego ******* nie powinno być w ogóle. Tam 70% ludzi co siedzą na stołkach po kilkanaście lat mają za uszami takie wałki, że to się w głowie nie mieści.
Ja osobiście nie byłem za opozycja, tylko dlatego, że tam w kolacji była lewica o
I to był główny powód, kolejnym był Tusk, ale bez niego by się to nie spięło.
Skoro już im się udało wygrać to jestem ciekawy jak się wykażą.
Wczoraj na chwilę odpaliłem tv i była rozmowa z baba z lewicy i ona powiedziała, że pierwsze co to będą przygotowywać ustawe aborcyjna i to jest jej cel, bo jest to winna swoim wyborczynie, a gość się jej zapytał jak ona to chce spiąć , skoro są w koalicji z Trzecią droga a oni wyraźnie zaznaczali, że w kwestii tej ustawy chcą referendum i nie biorą nic innego pod uwagę, to ona na to, że żadnego referendum nie będzie. 🤣 już się nie mogę doczekać jak się zaczną żreć , a to tylko jeden z wielu konfliktów interesów obu partii. Tak samo dzisiaj rano w RMF, który bądź co bądź jest niezależna stacja, bo zawsze wyciągali brudy PiSu i na KO / PO też nagadywali jak było powód.
Był tam dzisiaj rano jeden z polityków KO i gość z RMF powiedział, że mają informacje z niezależnego źródła, które jest powiązane z ich partia, że Tusk jest dogadany z Bruksela i jeśli spełni to co oni od niego chcieli jako premier, to za rok tam wraca i czeka na niego posada.
Gość się oburzył, ale ewidentnie był mocno zmieszany.
Ja tylko czekam co się wydarzy dalej, bo uważam, że taka kolacja nie przetrwa, ale czas pokaże.
 
Otrzymane punkty reputacji: +205
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Nie wiem dom czego się odnieść najpierw bo tyle napisaliście wątków to może po kolei...

iti czy Ty wierzysz , ze nie będą kradli to jest nierealne.... co do podziału na bogatych i biednych, że 10 % jest bogatych elita , a 90 % biedota to przecież polityka Po , a nie Pisu, więc zupełnie na odwrót niż napisałeś

tarki_16 Na pewno powychodzą przekręty bo są w toku z tym zbożem może być grubsza afera z wizami też może wyjść sporo więcej niż teraz wiemy, a i coś jeszcze może wyjść z czasem, a co do Banasia to złodziej , który powinien siedzieć i jego syn też. Jak Pis go wybierał to opozycja dobrze mówiła, że to złodziej , tylko, że później jak go wybrali to wyszło oficjalnie , że to złodziej. Wtedy Pis chciał go odwołać , tylko nie mogli bo zaczął walić w Pis co pasowało opozycji i opozycja zmieniła zdanie bo już nie ważne , że złodziej , ale już zmienili front bo im na rękę i zaczęli go popierać zamiast wspólnie odwołać. Co gorsze on został wybrany na 6 lat i ma immunitet.

iti Samobójstwo syna Fliks to przecież molestował to dziecko gość z Po jej znajomy i chyba siedzi za pedofilie. Joński i Szczerba są ok tacy ludzie są potrzebni opozycji co by patrzyli władzy na ręce i kontrolowali.

portowiecmks Masz rację, że to ciągle Ci sami ludzie w trzeciej drodze sami z Po i nowoczesnej plus Psl , a ludzie dali się nabrać , że to jakaś nowa siła i alternatywa dla Po i Pis, a i też masz rację, że nikt nie będzie rozliczony bo to jedna banda. Nie którzy byli przecież już w 5-7 partiach i to większość była w paru partiach. Tam poglądy często w ogóle się nie liczą, a liczy się kariera stołki i dostęp do możliwości robienia wałków. Jednego dnia mówią jedno , a rano się budzą kiedy dostają propozycję i mówią już 360 stopni co innego to samo jeśli chodzi o głosowania. Oni też liczą , że tak immunitet, że prawo się zmieni, że władza się zmieni, że się przedawni itp itd Dlatego nigdy nie wprowadzą tych ustaw Kukiza antykorupcyjnych bo im wszystkim to nie na rękę bo to tak jakby sami na siebie je wprowadzali.

Cabron Tak to chyba prawda, że Tusk ma obiecane stanowisko w Brukseli bo podczas debaty Morawiecki powiedział, że za to , że przyjmiemy uchodzców i że zgodzi się na inne też sprawy ma obiecane stanowisko w Ue i co dziwne Tusk nie odciął się od tego zupełnie ani nic nawet nie wspomniał na ten temat więc coś jest na rzeczy. Do tego kiedy ogłosili wyniki pytali się go czy będzie premierem to odpowiedział eee coś tam , że on i tak sobie poradzi.....

A co do sprawy utworzenia rządu to opozycja jeszcze nawet się nie spotkała i nie podzieli stołków ani nie ustalili programu i wątpię , aby się dogadali podczas jednego spotkania w parę godzin i już tu zaczną się zgrzyty na samym początku. Czytam np , że Kidawa marszałkiem senatu bo jej Tusk obiecał, a Budka marszałkiem sejmu i premier też Ko , a np marszałka chce też Psl czy , że lewica chce 4 ministerstwa, a tam jeszcze są spółki Skarbu państwa itd więc oni mogą się pokłócić już na wstępie tak samo jak i o program. Pis podobno ma mega ofertę dla Psl , że premier i ministerstwa plus spółki skarbu państwa... Na razie Psl się odcina i mówi nie nie bo co mają mówić skoro minął dopiero jeden dzień, a i nie dostali jeszcze konkretnej propozycji, także jak dostaną na stół to może być z dnia na dzień zupełnie inna rozmowa. Zostało jeszcze 28 dni to sporo czasu , także wiele się jeszcze może wydarzyć. A Psl tez na pewno bliżej do Pisu poglądowo i programowo niż do Lewicy , Po czy Hołowni z resztą Hołownia to PO. Kurs 4.5 na sts , że będzie koalicja Pis - Psl.

Teraz jeszcze coś mówią, że wchodzi w grę opcja , żeby wypchnąć lewicę bo Ko plus trzecia droga mają 222 mandaty i żeby dobrać 9 z innych partii..... czyli było by to samo co kiedyś Po Psl jeśli by im się udało.
 
Ostatnia edycja:
M 7,7K

mcz

Użytkownik
O lewicy nie wspomnę bo tego ******* nie powinno być w ogóle. Tam 70% ludzi co siedzą na stołkach po kilkanaście lat mają za uszami takie wałki, że to się w głowie nie mieści.
Lewica wprowadziła nas do struktur europejskich dzięki czemu możecie roznosić ulotki w jakimś Luton czy innym Coventry. Jesteście bardzo niewdzięczni. Rząd lewicy zmiotła JEDNA afera Rywina, co w porównaniu z tym co sie działo przez ostatnie 8 lat to jest jakaś abstrakcja. To jest właśnie sila upartyjnionej, propagandowej publicznej telewizji i wykupywania wolnych mediów przez spółki skarbu państwa i za to m.in PiS powinien być rozliczony.
 
Ostatnia edycja:
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Dobrze , ze jest teraz tam lewica bo gdyby nie to to Po i trzecia droga czyli Po i Psl mogli by by robić co chcieli i dlatego chcą się ich pozbyć bo najbardziej odbiegają od reszty programowo, a i więcej stołków Po Psl by zostało bez lewicy. Ogólnie to lewica ma dobre postulaty poza tym światopoglądowymi lgbt itp z tym , że problem w tym , że większość tych postulatów typu wybudujemy 300 000 mieszkań to każdy może tak powiedzieć , ale żeby to zrealizować to nierealne bo potrzeba na to sporo kasy i czasu i właśnie większość ich postulatów to tylko hasła, które są nie do zrealizowania. I jeszcze następna sprawa o tych postulatach to mówią już 30 lat i będą kolejnych 30 lat, tylko problem w tym , że nigdy żadnego nie wprowadzili, a często robili wręcz odwrotnie. To samo z resztą Po teoretycznie to mają 100 dobrych punktów , tylko problem w tym , że nigdy żadnego nie wprowadzili i robili wręcz na odwrót tak jak mają np , żeby podnieść zasiłek pogrzebowy , a sami go obniżali itp itd. Liberałowie teoretycznie są za niskimi prostymi podatkami 3 x 15 % chyba pamiętacie i jak Tusk mówił w pierwszej kampanii , że jak tylko ktoś odważy się powiedzieć o jakiejś podwyżce podatku to zostanie wyrzucony z Po dożywotnio, a później co się działo każdy widział robili wszystko na odwrót i masowo podwyższali i cieli na potęgę co się dało. I jeszcze jedna sprawa w Ue lewica często głosuje tak jak PO , a głosowania się liczą czyli to co robią , a nie to co mówią bo liczy się jakie prawo wprowadzają , a nie jakie ktoś ma niby poglądy....A i tych komunistów do Ue też napuszczali dzięki PO co też mi się nie podoba jeśli chodzi o lewicę. W ogóle w tej największej partii w Ue , której jest przewodniczącym Niemiec Manfred Weeber to są sami lewicowi w tym dużo komunistów z różnych krajów plus pseudo liberałowie i są tam też nasi PO Lewica i nie wiem co tam robi Psl , ale też są i często głosują przeciwko Polsce albo sami wręcz nalegają , żeby nie dawać nam np pieniędzy na uchodzców z Ukrainy bądź , żeby nakładać na nas kary za Turów czy budowę muru czy za budowę portu w Świnoujściu za praworządność w ogóle za cokolwiek.

Leżę przed chwilą Leszczyna , która była wiceministrem finansów za rządów Po Psl kiedy ministrem był Rostwoski piniedzy nie ma i nie będzie przed chwilą napisała na twiterze, że jest mega dziura budżetowa Morawieckiego , czyli można zrozumieć , że jednak niczego nie zrealizują jak zwykle, a ona ma być teraz ministrem finanasów. To Ci z pisu jej napisali , że rekord w szybkości wycofania się z obietnic wyborczych to napisała , ze jakby Pis dalej rządził to byśmy zbankrutowali buhaha , a co najlepsze przecież ona nie widziała jeszcze żadnych dokumentów...Przecież tu się nic nie zmienia to tak jak każdy wiedział co będzie , dlatego dziwi mnie , że aż tyle ludzi dało się nabrać na ten chwyt z trzecią drogą, tylko dość szybko bo jeszcze wczoraj Kidawa Tusk Kierwiński i jeszcze kilku mówili, żeby szybko prezydent działał, że ludzie na pieniądze czekają i na spełnienie ich obietnic od 1 stycznia babciowe, podwyżka 30% dla nauczycieli ( gdzie pis już uchwalił 12 % więc musieli by dołożyć 18 %) , podwyżka 20% dla budżetówki ( gdzie musieli by dołożyć 8 %) , a i jeszcze w ogóle powiedzieli , że muszą się temu przyjrzeć, że wątpią , aby np kierownicy czy dyrektorzy potrzebowali 20-30 % podwyżek, no i kwota wolna 60 k od podatku. Pewnie zrobią tak jak kiedyś , ze podwyższą nauczycielom czyli dołożą 18 % ekstra i budżetówce 8 % ekstra, ale tylko tym na niższych stanowiskach , a później zamrożą pensje na 4 lata i wyjdzie , że mieli podwyżki po pare % rocznie. Minimalna też pewnie będzie człapała i tym sposobem wszystko powróci do ich normalności czyli do jednych z najniższych zarobków w Europie, a reszty oczywiście nie zrobią, a po wyborach prezydenckich zaczną się zastanawiać jak uciąć 13, 14 , 800 plus, jak podwyższyć wiek emerytalny i jak by tu podatki po podwyższać wszędzie gdzie się da. A Tusk pewnie powpuszcza uchodzców, powprowadza sporo innych nieciekawych spraw dla nas za co dostaniemy kasę z Kpo po czym ucieknie do Brukseli na obiecane stanowisko czyli historia się powtarza bo to przecież Ci sami ludzie są.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +205
psychol32 433,8K

psychol32

Użytkownik
Zawsze miałem wywalone jaja na politykę ale z pierwszych rządów Tuska pamiętam kryzys gospodarczy na świecie. Jakoś rok 2008. U nas nie tak odczuwalny bo bieda była cały czas .
 
B 7,8K

bunio

Użytkownik
Pogodzę wszystkich 😉 jesteśmy wszyscy dymani od prawa do lewa. Żal mi tych, którzy się tym emocjonują. Jesteście jak te głupie blondynki rozmawiające w galerii na mieście z tą różnicą, że myślicie o polityce, a one o zakupach. Nie chciałem nikogo urazić, a tylko uwypuklić wasz problem.
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Był kryzys w 2008 roku to fakt, ale przy tym co się działo podczas tej kadencji, gdzie był covid, wojna, kryzys energetyczny itd to był mały pikuś. Kolejny ogromny kryzys szykuje się w 2026 jak będzie wojna Chiny z Tajwanem, wtedy dopiero będą niedobory wszystkiego i mega inflacja na cały świat. Ja to śledzę bo niezły cyrk jest i czasami spadam z fotela że śmiechu. Z aresztu do UE https://www.onet.pl/informacje/onet...-wystarczy-jego-jeden-podpis/4hdhj32,79cfc278
 
Otrzymane punkty reputacji: +205
Do góry Bottom